0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #200 -: Април 22, 2015, 11:16:01 am »
Ева, определено бъркаш значението на стимулация. Няма как да не е възможна стимулация, щом си с непропускливи тръби. Вероятно са имали предвид, че не е възможна стимулация за инсеминация, тогава не се прави ин витро, а се стимулират яйчниците, проследява се за овулация и пукане на фоликула и се препоръчват полови контакти в подходящите дни. В твоя случай, тази процедура е безсмислена, дори може да е рискова за извънматочна бременност. Затова са ти казали, че не е възможна. При ин витро, ако не е на напълно естествен цикъл, също се прави стимулация, но тогава яйцеклетки биват пунктирани и оплодени извън тялото ти. Та, стимулация има и в двата случая /освен на ЕЦ/, просто подхода след нея е различен. Дано съм обяснила добре.
Подпомагането също е стимулация, ако ти се дават медикаменти стимулиращи яйчниците.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #201 -: Април 22, 2015, 11:43:20 am »
Антимюлеров хормон ng/ml 0.156 реф. стойности: 0.097 - 2.96

Анти.Мюлеров хормон със стойност 0,156 ng/ml e в зоната на мрака, за какво нормално ниво се говори тук? Това е напълно изчерпан яйчников резерв...

http://www.drmalpani.com/knowledge-center/infertility-testing/amh
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #202 -: Април 22, 2015, 14:12:02 pm »
Странно, в Бодимед над 0,7 до 2,7 ng/ml го асоциират със добре запазен яйников резерв, а тук е с ниска фертилност.
По слънчевата страна на улицата
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #203 -: Април 22, 2015, 14:46:06 pm »
Каква стойност трябва да бъде за да се приеме,че има ЯР.
Не че не съм изчела информация от Гугъл,но ми предстои да изследвам иисках тук да прочета мнение.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #204 -: Април 22, 2015, 15:04:46 pm »
Странно, в Бодимед над 0,7 до 2,7 ng/ml го асоциират със добре запазен яйников резерв, а тук е с ниска фертилност.

д-р Владимиров ми е казвал, че АМХ трябва да е над 1.
под 0,9 е "сива зона", както се изрази той, а под 0,5 е съвсем ИЯР.

и все пак, да отбележа, има значение и възрастта на жената. ако жената е млада, при такива ниски стойности шансовете й са по-големи. помня едно момиче от форума забременя спонтанно с АМХ 0,35, докато се готвеше за донорска процедура след няколко неуспешни инвитра на ЕЦ. но тя беше под 35-годишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #205 -: Април 22, 2015, 15:40:32 pm »
Не споря, просто се чудя, да не би да има различни реф. стойности, различните лаборатории - Бодимед дават от 0, 1 до 2, 96.

А когато е над 1 според док. Владимиров добре ли е?
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #206 -: Април 22, 2015, 15:43:37 pm »
И аз да попитам :) има ли връзка между стойностите на ФСХ и АМХ. В смисъл, ако ФСХ е висок, значи ли непременно, че и АМХ е висок и има наличие на ИЯР. Или няма връзка межу двете? Питам , защото досега всички доктори ми пускат само ФСХ ( в клиниките във Варна ). На 7 май отивам в София, там не знам какви изследвания ще ми пуснат.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #207 -: Април 22, 2015, 15:57:32 pm »
ФСХ е една от индикациите за състоянието на ЯР, другите са - АМХ (уж най-надежден, но четох, че и там има изкл.), Инхибин Б и броене на антрални фоликули на 3 ден от МЦ. Последното е много важно и показателно.
По слънчевата страна на улицата
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #208 -: Април 22, 2015, 17:26:14 pm »
Не споря, просто се чудя, да не би да има различни реф. стойности, различните лаборатории - Бодимед дават от 0, 1 до 2, 96.

А когато е над 1 според док. Владимиров добре ли е?

да, АМХ над 1 е ОК.

аз съм изненадана от тая реф.стойност на Бодимед и предполагам, че това е просто общ диапазон, в който може да варира АМХ в женския организъм, а не референтни граници за добър резерв. защото никъде не се споменава възрастта на изследваната пациентка, а това е от значение. за една жена на 60 г., АМХ 0,1 е нормално.

стават такива обърквания, затова изследванията винаги се показват на лекаря, който ги е назначил, за да тълкува.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #209 -: Април 22, 2015, 19:33:54 pm »
Здравейте.
Понеже коментирате АМХ и референтни стойности, реших да се включа. Аз съм го изследвала в "Щерев", те работят с Цибалаб и там референтните стойности бяха 1.00 - 6.80 ng/ml. Не знаех, че в Бодимед границите са толкова различни.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #210 -: Април 22, 2015, 19:40:53 pm »
Да, но не, оттам казаха, че отскоро го изследват (затова допускам и някакви пропуски), и след умуване добавиха към резултата една таблица, която асоциира определени стойности с наличие на определен брой фоликули, с който се обвързва дадения резултат.
По слънчевата страна на улицата
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #211 -: Април 22, 2015, 20:42:55 pm »
Да, но не, оттам казаха, че отскоро го изследват (затова допускам и някакви пропуски), и след умуване добавиха към резултата една таблица, която асоциира определени стойности с наличие на определен брой фоликули, с който се обвързва дадения резултат.

Може ли тази таблица да я покажеш тук?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #212 -: Май 08, 2015, 09:18:18 am »
Привет, момичета! Вчера бях при д-р Ганева и да ви кажа никак не беше опитимистично настроена :( Ще опитаме да намалим ФСХ с Дуфастон и DHEA , но като цяло ми препоръча да мисля за донорска яйцеклетка.... В яйчниците почти нищо не е останало и тя не моце да ми обясно защо толкова рано... Най-странното е, че нямам никакви други симптоми за ранна менопауза ( нощно изпотяване, горещи вълни и други подобни ). Просто са спрели да работят и това е :( Вие какво мислите за ДЯ, аз съм малко негативно настроена....
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #213 -: Май 08, 2015, 22:31:55 pm »
Всеки преценява и решава сам за себе си докога и как да опитва. Обаче от в момента, в който видиш голямото ЧХГ забравяш за всичко останало :)
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #214 -: Май 11, 2015, 09:58:46 am »
А какво значи ЧХГ? нова съм тук и някои термини и съкращения не са ми ясни :) но ще ги науча!
Изчетох доста коментари, не само тук, но и в други форуми и май твърдо минаваме на ДЯ. Но така или иначе ще си свърша дуфастона, за да мога да пусна хормоналните както ги иска док. и пускам молба за ДЯ! 
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #215 -: Май 11, 2015, 13:59:23 pm »
А какво значи ЧХГ? нова съм тук и някои термини и съкращения не са ми ясни :) но ще ги науча!
човешки хорион-гонадотропин, този хормон се синтезира от началото на бременността, него отчитат тестовете за бременност  :)

Ето една статия от библиотеката на Зачатие:
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #216 -: Май 12, 2015, 19:45:30 pm »
И аз съм с ИЯР - АМХ - 0,26 и освен финансовата част друго нищо не ми пречи да пристъпя към донорска яйцеклетка.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #217 -: Май 18, 2015, 22:00:41 pm »
Здравейте, момичета.След почти една година пауза в изчакване да си получа заповедта за инвитро -я получих, нооооо сега се оказа че съм явно с ИЯР.Току що д-р Тимева ми се обади (видяла е резултатите от изследванията ми он лайн) и ми каза, че са много лоши и , че е при това положение не можело да се проведе нито хистероскопия, нито стартиране на стимулация.Каза още , че единственото нещо , което можем да направим е да пускам фсх и Са125 всеки месец в началото на МЦ като ги съчетавам с УЗ за проследяване на фоликулите и ако случайно напипаме месец , в който фсх тръгне доста надолу, а едновременно с него се нормализира и Са125, чак тогава евентуално може да се мисли за стимулация.А резтатите ми са следните-ТСХ-2.160; Пролактин-331.80; ЛХ-17.56; ФСХ-31.64; Е2-150.50; АМХ-0.60; Инхибин В-30; са125-43.770при по малко от 35.....Направамо незная какво да правя много съм объркана, адски съм разстроена......иде ми да се гръмна.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #218 -: Май 19, 2015, 00:22:31 am »
desi4ka, много съжалявам, действително при тези стойности едва ли ще имаш добър отговор при стимулации, казвам го и от личен опит. От споделяния във форума знам, че и в "Щерев" правят опити на естествен цикъл, коментирахте ли такъв вариант с д-р Тимева? Опитите на ЕЦ понякога са с Клостилбегит, или една-две инжекции, или пък напълно спонтанен.
А какъв е поводът за хистероскопията, защо да не може да я направите?
« Последна редакция: Май 19, 2015, 00:25:09 am от marsi »

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #219 -: Май 19, 2015, 10:17:39 am »
Здравей, марси! Ами хистероскопията щеше да ми се прави евентуално непосредствено преди стимулация , тъй като имам правено ХСГ (от миналата година) и там пише, че и 2те тръби са с нормни форми и пропускат , но имам някаква хипоехогенна сянка -3мм.   и на базата на това д-ката каза, че когато има съмнение за полипи , е най-добре да се премахнат като евентуални пречки , а пък отделно аз имам и от около 2г.някакво тъмно-кафяво примесено с кръв извънциклично зацапване, което се появява още щом свърши МЦ и вместо да карам чисти дни -то си върви от цикъл до цикъл.На всичкото отгоре април месец , когато бях на първичен преглед при нея толкова се притесних, че пропуснах да и кажа за зацапването, а сега с този лош резултат от туморния маркер си мисля , че би трябвало поне хистероскопия да ми се направи, за да се види и хистологията каква ще излезе.....Мисля идващата седмица (трябва да ми идва тогава) да ги пусна и 2 из-я и после , ако излязат още на същия ден между прегледите да чакам пред кабинета, за да вляза за УЗ и да и ги покажа и ако и тоя път са зле........да спра с всякакви изследвания и прегледи за сега и да се запиша в листата на чакащи за донорски яйцеклетки-то и без това имаме и тежък мъжки фактор-и там ще ползваме донорски материал...........лошото в цялата ситуация е , че повечето неща в инвитролечението опират освен до късмет и до много пари , с които ние към момента не разполагаме и вчера обсъждахме варианта след като минем на преглед и консултация с д-р Тимева, той да поработи около 1-2години в международния транспорт , за да се съберат достатъчно средства за едно донорско икси , а междувременно , ако се отвори някъде навън работа и за мен може и заедно да поработим някъде.........
но това е засега, просто незная как ще се оправяме от тук нататък.......много съм разстроена и тази сутрин станах от леглото плачейки......и в момента напират в очите ми сълзи......много ми е мъчно.Извинявам се, ако съм ви отегчила, момичета, но просто няма с кой друг да споделя тревогите си, а пък и хора, които не са го преживяли това нещо едва ли ще успеят да ме разберат напълно.Благодаря ти, Марси, че ми отговори!