0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултати от хорм. изследвания
« -: Юни 13, 2005, 13:42:43 pm »
Момичета, моля ви да ми помогнете в разтълкуването на тези резултати. Изследването е направено на 3-ти ден от цикъла. Предварително благодаря на всички:

Prolactin 597.45 mlU/l   при реф. ст-ти М (45.0-375.0); Ж (59.0-619.0)

LH          5.19 U/l          при реф. ст-ти М (1.5-9.3); Ж(фол 1.9-12.15, овул 8.7-76.3)

FSH        5.60 U/l         при реф. ст-ти М (1.4-18.0); Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4)

Estradiol   0.173 nmol/l  при реф. ст-ти М (0.0-0.191); Ж (фол 0.04-0.606, овул 0.563-1.930)

Testosteron 1.24 nmol/l  при реф. ст-ти М (8.4-28.7); Ж (0.5-2.6)

Благодаря отново.........
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #1 -: Юни 13, 2005, 13:58:12 pm »
Ами Мики, то ти е показано бе. Доколкото видях  8O - всичко ти е в стойностите - значе супер.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #2 -: Юни 13, 2005, 14:17:36 pm »
Василена, благодаря ти. Само че аз си мисля, че трябва да се гледат стойностите от М-то... Не мога да разбера, ако М означава менструация, какво означава Ж? А след като аз съм правила изследванията през 3-ти ден на цикъла, тогава кои стойности да гледам......
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #3 -: Юни 13, 2005, 14:23:52 pm »
Мики, М и Ж са за мъж и жена, а при жената са дадени фазите - ти си в първата.
Всичко изгледжа ОК. :D
Благодаря ти, Бени!







Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #4 -: Юни 13, 2005, 14:54:25 pm »
Лелелеле, мили дами, в какво неведение съм живяла???

Просто ме е срам от вас!!!

В момента, в който си видях резултатите и понеже гледах мъжките стойности, реших, че положението е ужасно и се обадих на мъжа и веднага му се скарах, че пролактина ми е висок....хахахахха... сега ще му се обадя да му се извиня......

Вие сте супер....

Направо, ако може някой да я изтрие тази тема, че умрях от СРАМ!!!
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #5 -: Юни 13, 2005, 16:39:59 pm »
Цитат на: mickey
... реших, че положението е ужасно и се обадих на мъжа и веднага му се скарах, че пролактина ми е висок....хахахахха... сега ще му се обадя да му се извиня......
...

Ама какво ти е виновен мъжа бе?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #6 -: Юни 13, 2005, 16:46:10 pm »
Ами, василенче, той с нищо не е виновен. Ама аз му се обаждам и му съобщавам колко са трагични нещата и колко ми е висок пролактина и той ме пита: И какво значи това? Е на мен само това ми трябваше.....

Ама аз понякога съм много лоша без причина... а не трябва....

А вие всички сте супер..........
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #7 -: Юни 13, 2005, 16:51:11 pm »
Цитат на: wassilena
[Ама какво ти е виновен мъжа бе?


мъжът е виновен по презумпция!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #8 -: Юни 13, 2005, 17:22:57 pm »
Понякога се дразня, че аз му обяснявам, а той уж всичко разбира и е толкова заинтересован, а всъщност... не е точно така.

И в такива моменти, като пита: Какво значи това? и аз кипвам.... Нещо май съм се изнервилаи трябва да взема спешни мерки...
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #9 -: Юни 14, 2005, 09:48:21 am »
Я по-споко! Не се нерви, най-малкото ви трябва двама изнервени човека - бебе не става така.
А иначе, какво предпочиташ:
а) да те изслушва и прави, че разбира, а в действителност да не е така;
б) да знае за какво става въпрос, но да ти казва "не ми се слуша сега", "нямам време", "какво ме интересува"...... :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #10 -: Юни 14, 2005, 10:32:10 am »
Всичко ти е ок, само дето може би от претиснение Пролактина ти е близо до горна граница, но това не е чак болка за умирачка.
След като всичко е наред просто няма място за притеснение за хормоните.
Действайте и успех! :lol:
Резултати от хорм. изследвания
« Отговор #11 -: Юни 14, 2005, 10:40:59 am »
Да, наистина ми е до горна граница, ама какво от това... Важното е, че влиза в границите.... На мен напоследък ми се насъбраха доста неща на главата и може би е от това...

Благодаря ти, Mari_Pz, за пожеланията - ние си действаме, ама сме с мъжки фактор и засега е безуспешно.... А отделно лекуваме в момента и някакви анаероби... А мъжът ми пие Оксибор форте, предписано от д-р Кацаров и скоро ще правим пак нова спермограма...

wassilena, много си права... Моят мъж няма грешка - прави, каквото му казвам, никога не ми е отказал да отиде на лекар, да пие лекарства, даже той беше по-големият инициатор в началото да се прави спермограма. Аз все отлагах да се започнат изследванията, въпреки че вече правим опити от година и повече, но по-сериозно от началото на 2005 г. Преди не се интересувах и само си бебеправихме, ама сега няма как.

Добре, че сте вие, момичета! Пожелавам ви всичко най-най..... :D