0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Носител на 4G/4G
« -: Февруари 27, 2009, 18:14:50 pm »
Момичета ,помогнете ми да разчета моите генетични изследвания:
фактор V Leiden-  хомозиготен носител по норм.алел
мутация G20210A в протромбинов ген - хомозиготен носител по норм.алел
генетичен вариант C677T в гена на MTHFR-   хомозиготен носител по норм.алел
Носителство на халотип А2- носител на 4G/4G
По-долу пише:
Необходима е медик-диагностични ЧХА
Консултация със спец.по мед.генетика.
Благодаря Ви :wink:

Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2009, 18:17:52 pm »
малка поправка ..,а необходима е медик-диагностични ЧНА(вместо ЧХА )

*
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #2 -: Март 19, 2009, 23:57:17 pm »
Аz съм със съЩата мутация, но при мен не я отчитат zа проблем. АЗ не съм в България, тук се консултирах с една дуzина лекари и всички са на мнение, че не тя е била причина zа аборта ми и да zабравя, че е имам. На теб каква терапия ти иzписват?
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #3 -: Март 19, 2009, 23:59:06 pm »
Не съм била още на лекар ,на 26 имам час ще пиша какво стана :D

*
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #4 -: Март 20, 2009, 14:56:13 pm »
Leila, заедно с резултатите от изследването нямаш ли заключение от доц.Конова?!  :ask:
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #5 -: Март 20, 2009, 15:00:00 pm »
 g2l2 имам заключение,където пише "необходима е медико-диагностична консултация със специалист по мед. генетика".
Изследванията са направени в Плевен ,но не съм имала консултация с д-т Кононова.

Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #6 -: Март 20, 2009, 15:29:29 pm »
Аз съм със същата мутация и преди дни разбрах,че съм бременна,а имам  1 спонтанен аборт и 1 кухо яйце преди това.Посетих клиниката на доц.Конова и сега съм всеки ден на фраксипарин-инжекции за разреждане на кръвта!Според доц.Конова тази мутация и високите НК-клетки са причина за абортите при мен и с тази терапия на която съм в момента се надявам,че всичко ще е наред!
*
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #7 -: Март 23, 2009, 11:46:18 am »
Светла, честито, много се радвам за теб!

Тук по-важно е състоянието на PLA (левкоцитно-тромбоцитните агрегати).

Носител съм на 4G/4G, което разбрах преди година, а имам успешна бременност преди 9 години, при която не е прилагано лечение. Не съм единствени случай.
При разговор с проф. Кременски миналата година, той каза, че не бива да се вглеждаме толкова в това хомозиготно носителство, не го смята за причина за поредица спонтанни аборти и дори че изследването му не би трябвало да се предлага в този пакет.
Във форума съм срещала в постинги на момичета в чужбина, които споменават, че там специалистите също не обръщали много внимание на това хомозиготно носителство и не го смятат за проблем.
А превантивната терапия иначе е аспирин и фраксипарин. Но пак казвам по-важно е по време на бременност да се следят на три седмици данните за коагулация и PLA.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #8 -: Март 23, 2009, 16:24:03 pm »
ognyana преди да забременея тромбоцитно-левкоцитните ми агрегати бяха високи и сега като ги изследвах също са много високи,не знам но мн.ме е страх,а какво представлява тази коагулация и какво се изследва с нея?
*
Re: Носител на 4G/4G
« Отговор #9 -: Март 23, 2009, 16:38:11 pm »
ognyana преди да забременея тромбоцитно-левкоцитните ми агрегати бяха високи и сега като ги изследвах също са много високи,не знам но мн.ме е страх,а какво представлява тази коагулация и какво се изследва с нея?


Нали биеш фраксипарин - значи няма защо да те е страх! Успокой се!
Акушер-гинекологът, който следи бременността ти, нали знае, че имаш повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати?
За наличие или не на коагулация (дали е повишено кръвосъсирването), се изследват: фибриноген, протромбиново време РТ, INR, aPTT. Гинекологът трябва да знае за тях. Изследванията са тривиални и от порядъка на двайсетина лева общо.
Ако се чувстваш много притеснена, говори с доц. Конова по телефона, тя ще те посъветва какво да правиш. Рая123 минава по този път... Така че горе главата и леко бременеене!

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!