0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сдружение "Зачатие" организира отново благотворителна кампания за подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми. По случай Деня на Репродуктивното Здраве тази година ще дарим средства за диагностичен пакет и тримесечен курс на лечение на мъже с намалена оплодителна способност. Тазгодишното ни събитие е фокусирано върху темата на мъжкия стерилитет. За съжаление създаденият миналата година Център "Фонд Асистирана репродукция" не подпомага изследванията и терапията на двойките, при които мъжа има нарушения в сперматогенезата.

Мечтата за дете е мечта за двама. За постигането й е нужно да се обърне необходимото внимание не само на партьнорката, но и на мъжа в двойката, която се бори за дете.

Именно заради това сдружение "Зачатие" реши да подпомогне 5 такива двойки с пакет за диагностика, включващ анализ на спермалните параметри, микробиологични, серологични, хормонални и генетични изследвания, както и консултации със съответните специалисти и тримесечен курс на лечение с препарата FERTILAID - всичко на обща стойност до 500 лв.


Формуляр за кандидатстване:

За подаване на формуляри за кандидатстване е необходимо да попълните следната форма и да изпратите на адрес mechtazadvama@gmail.com с тема на съобщението "Мечта за двама".

1. Име, презиме и фамилия ........................... / на партньора
2. Възраст
3. Адрес за кореспонденция .............................
4. Телефон .............................................
5. e-mail ..............................................
6. Декларирам, че имам доказан мъжки фактор на стерилитет ..........
7. Прилагам спермограма от лицензиран център /разрешение от Министерството на Здравеопазването по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето за дейности по асистирана репродукция/
8. Изпратете ни кратък текст, в който да опишете от колко време се борите за дете и с какви проблеми сте се сблъскали по пътя към вашата мечта. Така ще помогнете на другите хора да са по-информирани и съпричастни. (Текстовете няма да се оценяват и ще запазим вашата анонимност)


Срокът за подаване на формулярите за кандидатстване е 6 юни 2010 г.

Петимата участници, които ще получат ваучъри, ще бъдат изтеглени по време на официалното откриване на Деня на Репродуктивното Здраве в Пловдив на 12 юни 2010 г. в Новотел Пловдив. Тези, които присъстват на събитието, ще могат да получат ваучърите си веднага.

Сдружение "Зачатие" работи изцяло в помощ на пациентите. Всички приходи от дарения, реклама и благотворителни кампании се използват за подпомагане на нуждаещи се семейства и за организиране на информационни събития като Деня на репродуктивното здраве. За последните две години успяхме да помогнем финансово на над 25 двойки. Част от тях вече гушкат своите деца, родени с помощта на тези кампании и това ни кара да се чувстваме много щастливи и ни дава сили и увереност да продължим да помагаме.

Успех!
« Последна редакция: Май 01, 2010, 15:02:08 pm от Сдружение Зачатие »
*
НОМЕР 1

Борим се със стерилитета вече 9 год. Правили сме 3 инсеминации и 2 ИКСИ, все неуспешни, като единия опит е самофинансиран, втория по фонда. Подадохме документи отново във Фонда за втори опит, финансиран от там. Прилагам една от спермограмите, от която ще добиете представа за проблема. До момента съм пил Ел карнитин, ЦеТеБе, фолиева киселина, Цинк, Селен, Вит.Е, билката бабани зъби, бърканица от мед и пчелен прашец, Профертил-3 мес. В момента взимам ФертилАйд, фолиева киселина и ЦеТеБе. За сега няма ефект от всички тия добавки. Продължаваме да опитваме. Не сме правили генетични изследвания и СДИ тест. Причината за лошата СГ също не знаем. От хормоните съм правил ЛХ, ФСХ, Тестостерон и Пролактин, от които завишен беше пролактина. След 6 месеца прием на Достинекс вече е в норма. Това е накратко.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 17:57:58 pm от Сдружение Зачатие »
*
НОМЕР 2

Декларирам, че имам доказан мъжки фактор на стерилитет ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
Прилагам спермограма от лицензиран център /разрешение от Министерството на Здравеопазването по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето за дейности по асистирана репродукция/ - при необходимост, имам спермограми от Център за репродуктивно здраве "Надежда", от "Репробиомед" и от "1-ва АГ-София"
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 17:57:46 pm от Сдружение Зачатие »
*
НОМЕР 3

Опитите ни за бебче започнаха преди 6 год. От "трябва да се успокоите и ще стане" Стигнахме до "във вашия случай - само инвитро". С диагноза тежка астенозооспермия и вероятен имунологичен стерилитет имаме 3 неуспешни инсеминации и 1 неуспешно икси на естествен цикъл. Последната година почивахме емоционално и финансово. През последните 7 месеца (по лекарско предписание) мъжът ми приема витамини, хранителни добавки, мед и пчелен прашец, клеева тинктура и още много други...........
Последната спермограма отчете подобрение, но все още сме далеч от мечтата ни!
*
НОМЕР 4

Със съпругата ми сме заедно от 1999г. Оженихме се през 2002г. Никога не сме се пазили, но все си казвахме, че ако не е този месец, другият ще е! И така  до 2005год., когато съпругата ми  започна да посещава гинеколог от нашият град. Направи си куп изследвания, и нищо? Докторът все казваше – няма причина за да не стане! Чакаме!

 През 2007год.  -  спермограма : 25% подвижни, 5% слабо подвижни и 70% неподвижни. Направена микробиология на еякулат – всичко в норма. Пих Л Карнитин.

При нея:– фуликометрия – има Овулация. Чакаме!!!

През 2009год. - ХСГ – проходими тръби, фуликометрия – има Овулация. Докторът стимулира съпругата ми с Клостилбегит  3пъти, но резултата беше все същият! Тогава ни посъветва да се обърнем  към специалисти по Репродуктивна медицина.

Септември 2009г. –спермограма: Major Oligoasthenoteratozoospermia, Leukocitospermia.

Направени изследвания при мен: Цитогенетичен анализ и тест за микроделиции на У хромозома -  В норма.

ХИВ, Васерман, Хепатит В и хепатит С – отрицателни.

При съпругата – всичко в норма.

Подадохме документите за “Фонд Инвитро” и на 12,03,2010г. си получихме заповедта.

На 16,04,2010г. правих SDI тест, който показа: DFI – 38%, HDS – 46.87%.

На 28,04,2010г. бяхме на преглед и докторът каза, че ще поотложим опита, за  да се лекувам и да се подобрят резултатите.

Към момента ми предстои преглед при Уролог-Андролог.      

            Силно се надявам и вярвам, че в скоро време и ние ще си имаме детенце!
« Последна редакция: Май 26, 2010, 16:37:34 pm от Сдружение Зачатие »
*
НОМЕР 5

От октомври 2002г. са нашите опити за бебе, т.е почти 8 години продължава нашата борба да се случи чудото. Минахме през почти всичко - през 2003г. във Варна ми казаха, че няма матка и тръби. После се оказа, че това не е вярно, напълно проходими тръби след цветна снимка в Майчин дом София. Посетихме гинеколог  в Поморие, които предписа на мъжът ми инжекции витамин Е за един месец /според него с перфектна спермограма, ама така за всеки случай/, на мен да се успокоя. След това една "лекарка" от Бургас ми предписа Клостилбегит в продължение на 6 месеца и когато цикъла закъсня, тя реши да ми дава лекарства за задържане понеже имало бременност и се чувал сърдечен тон. Оказа, се киста която достигна невероятни размери. Разочаровани стигнахме до лекар в Пловдив, в резулат нищо ви няма и на двамата, защо не се успокоите, всичко е въпрос на стрес. След това, след престой в Болницата по ендрокринология в София (аз имам доказан синдром на Хашимото и метаболитен синдром) д-р Начев, ни насочиха към клиника по стерилитет в София, където и поставиха диагнозата на моя съпруг. Във Въпросната клиника, обаче отказаха да се занимават със нашето семейство, понеже според лекаря аз съм дебела и не ставам за майка. Решихме отново да се върнем в Бургас при друг лекар - видя ни всички изследвания и ми каза по време на прегледа, "ти си млада, хубава, намери си мъж за една вечер, точно когато ти е овулацията, а аз сега ще кажа на съпругът ти, че в София са сгрешили и може да имате бебе!" След повторна консултация с д-р Начев се насочихме към втора клиника по стерилитет в София, в която направихме и първото ИКСИ, със заповед от фонда. Там се наложи освен парите отпуснати от фонда, да доплащаме почти толкова и от нас. В резултат 17 фоликула, 12 яйцеклетки, оплодени 6 и трансфер 2 ембриона на стадии  бластоцист и отрицателен тест. Нямаме замразени ембриони, понеже се оказа, че тази клиника не замразява бластоцист. Поискахме обяснение за това какво се е случи, какво сгрешихме, искахме генетични и имунологични изследвания, отказаха ни с мотив, че това се прави след 3 неуспешен опит ИКСИ. Директно ни отпратиха да си търсим друга клиника, за втория опит по фонда. Равносметката е, че и на двамата всичките ни хормони /полови и щитовидни/, инхибин В са в норма, мъжът ми няма варикоцеле и т.н. Никой не може да ни обясни защо спермограмата му е такава и в какво се състои проблема за влошената морфология. Дори ни казаха, да пробваме да стане по естествен начин! Е не става, вече 8 години, и проблема съществува, но без изяснена причина. Може би стана много дълго, но това са само част от проблемите и лекарите с които ни срещна съдбата. Мечтата за дете, наистина е мечта за двама. В първите 5 години се търсеше проблема само в мен, мъжът ми беше просто за украса. Необходимото внимание се насочи към него едва в София, в клиника по стерилитет. Но не всички живеем в София, нито пък имаме финансовата възможност да сме постоянно на прегледи там. Затова сме благодарни на комуникаците, Интернет и Сдружение "Зачатие" което ни помага да сме информирани и да знаем правата си по пътя към нашата мечта.

С най-голямо уважение към това което правите за двойките с репродуктивни проблеми - сем. В.
*
НОМЕР 6

Здравейте на сдружение "Зачатие".
 Със съпругата ми сме семейни от 2006 година и от същата година разбрахме, че имаме проблеми, свързни със  забременяване. Пръвоначално в клиниката, която посещавахме основно диагностицираха и лекуваха  само моята съпруга, след което в следващата клиника, в която сме и до днес откриха основна  причина за нашето бездетие и в мен. Преминахме през няколко неуспешни опита ин витро, но това няма да ни откаже, в клиниката в която посещаваме все още ни дават  надежда, която силно се надяваме да превърнем в реалност.
                             С уважение:  Н. и Р.Р.
*
НОМЕР 7

След дълга, почти 10 годишна връзка решихме да имаме дете. След като мина 1 година в безуспешни опити, тръгнахме по трудния път, да осъществим мечтата си. Открихме проблема - мъжки фактор - занижена морфология, занижена подвижност, занижена оплодителна способност. Имаме зад гърба си 2 инсеминации и 2 ИКСИ процедури, като последната беше с положителен резултат, до 6 г.с., когато плода спря да се развива. Сега продължаваме напред, с нови сили и нови надежди за успех.
*
НОМЕР 8

При нас с моят съпруг правим опити от 2006 г, и с течение на времето се борехме за бебе и аз да забременея. Съпругът ми отиде на изледвания на спермограма в  МЦ "София" и д-р Тачева ми каза, че има Olygoasthenoteratozoospermia. От тогава съм много тъжна и ми е доста тежко,но гледам и да се боря .И аз си правих изледвания и при мен всичко е наред. Д-р Тачева ми каза, че трябва Иски.. Съпругът ми ходи при лекари - Др. Кацаров, д-р. Бъчваров, д-р Начев.

Аз правех Икси в  Репробиомед - при д-р Табакова и  д-р Николов - през 2009г. В клиниката Репробиомед ми казаха, че положението е доста тежко на съпруга ми и трябва да е с донор за искито. Иски правихме с помощта на Фонда. Иски  беше през 2009 год. забременях, но  плода не се разви трябваше аборт:((( 
Не сме били при уролог, но сме правили микробиология и  няма някакви проблеми. И сега пак ходи съпруга ми при ендокринолог и андролог. Пиеше лекарства около 1 месец, но няма резултат. Спряхме ги лекарствата защото получи сърбежи. Общо взето това е накратко нашата история. И сега с тази диагноза: Olygoasthenoteratozoospermia- сперматозоиди неподвижни и без опашки, лоша морфология, започваме четвърта година  С ЕДНА  НАДЕЖДА ЗА БЕБЕ!
*
НОМЕР 9

Заедно сме от  около 2,5 години. Още след 6 месеца решихме да започнеме опити за бебе. Първите няколко месеца очаквахме чудото да се случи, но след като минаха 6 месеца, решихме да посетим гинеколог. По стечение на обстоятелствата, от години ходех на профилактични прегледи при доктор от специализирана клиника. Той ни предложи да направим лапароскопия защото имах киста и три миомни възела от няколко години като така щеше да «огледа» дали всичко е ОК. Прочетох за лапарото, че минавало бързо, както и възстановяването и така се съгласихме. Бях почти 100%, че ще каже, че всичко е наред, но след операцията се оказа, че съм имала много сраствания, запушени тръби, единият миомен възел останал, операцията продължила около 3 часа вместо първоначалните 30 мин. Отначалото, веднага след операцията, мислех си, че доктора не говори на мен, а на друга пациентка, но в стаята бях само аз.

И така се започна борбата. От тогава имам вече три неуспешни опита инвитро. Спермограмата на Божан също не е най-прекрасната, както се вижда.

Тази година сменихме доктора защото при досегашните, както всичко вървеше прекрасно и извадиха 7 (5 оплодени, много качествени) и 8 (8 оплодени и много качествени) от съответно първи и втори опит (третият беше със замразени, отново отлично качество на размразените като всички оживяха) и отговарях като по учебник на стимулациите и лигавицата и хормоните бяха отлични, така, при теста за бременност незнам как издържах да казвам - следващия път трябва да се получи. След първия неуспешен опит съм с диагноза Хашимото. Имам малко в повече НК клетки. Направиха ми едно вливане с интралипид и две с имуновенин, от които мслех, че ще си отида, вече не толкова млада и все така зелена (разбирайте свежа J) защото проявих всички странични реакции и явно съм изпаднала в някъкъв шок защото както треперех от студ, така изведнъж ми беше станало топло, светло, слънчево и леко и си вървях по един хубав и широк път,но се сетих, че това се случва през ноември и нещата някак не се връзват и си казах, че трябва да се върна... Както и да е.

През март ми направиха цветна снимка. Оказа се, че тръбите ми са проходими, едната по-стеснена. Следващия месец ми престои хистероскопия защото имам нови миомни възли и след това нов опит. Искрено вярваме и се окуражавем взаимно с Божан, че този път вече ще стане.  Вярваме, че ще успеем. Още повече когато докторите казват - чудим се как не се е получило при вас.  А и сега, когато се оказва, че тръбите ми са наред. Само да можеха и сперматозоидчетата да са по-бързи и повече... Чудеса се случват всеки ден. Просто трябва да вярваш в тях и да ги подканваш да дойдат при теб, изпълнен с оптимизъм, чисти мисли, вяра и любов към живота.

 

С уважение

Л. Н.
*
НОМЕР 10

ИМАМ ДОКАЗАН МЪЖКИ ФАКТОР НА СТЕРИЛИТЕТ Oligoasthenoteratozoospermia - III степен

ПРИЛАГАМ ЕДНА ОТ МНОГОТО СПЕРМОГРАМИ
КАТО СЕ НАДЯВАМ ДА БЪДА ЕДИН ОТ ИЗБРАНИТЕ ОТ СДРУЖЕНИЕТО, ЗАЩОТО ВЕЧЕ ЦЕЛИ ТРИ ГОДИНИ СЕ ОПИТВАМЕ ДА СЪЗДАДЕМ ДЕТЕ. ТЕЗИ ГОДИНИ ПРОТЕКОХА С НЕПРЕКЪСНАТО ЛЕЧЕНИЕ С 5 ОПИТА ИНСЕМЕНАЦИИ И С ЕДИН ОПИТ ИКСИ. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕУСПЕШНИ. ПРОСТО МОГА ДА КАЖА, ЧЕ Е МНОГО ТРУДНО ПСИХИЧЕСКИ И ФИЗИЧЕСКИ И БИ ТРЯБВАЛО ПО НЯКАКАВ НАЧИН ДА СЕ ПОМАГА НА ТАКИВА ДВОЙКИ КАТО НАС.
ПОНЕ С НЯКАКВИ БЕЗПЛАТНИ МЕДИКАМЕНТИ ИЛИ ПРЕГЛЕДИ, КАКВАТО Е ВАШАТА КАМПАНИЯ.
*
НОМЕР 11

Със съпругата ми правихме опит ин витро преди години в медицински център РепроБиоМед. Причина да прибегнем до опита беше доказан стерилитет от моя страна с поставена диагноза Олигоспермия.
За съжаление, опита се оказа безуспешен или по-точно казано първо имаше бременност, която се доказа на база кръвни изследвания. В последствие съпругата ми загуби "плодовете", защото докторите казаха, че плода не е един. Пропуснах да спомена, че опитът беше по програма от здравната каса. Въпреки неуспеха не съм загубил вяра в лекарите.
*
НОМЕР 12

Здравейте!Ние сме семейство от 2003г.Живеем в малък град в който няма специалисти по репродоктивни проблеми.Това изигра огромна роля в живота ни ,през 2006г отвори врати КИРМ Плевен и аз бях една от първите им пациенти.След тримесечно следене на хормони,ехографски прегледи,имунологични,хламидии и др първоначални изследвания спряхме по препоръка на доц.Конова и ни посъветва да започне съпругът ми.Трябва докторите да настояват за спермално изследване и преглед който отнема много малко време. След време разбирам,че е желателно да се започне изследванията при мъжа,а не да се отлагат.Ето че и при нас лъсна проблема "Мъжки Фактор". Ако бяхме действали в тази насока преди години  може би резултатите нямаше да са в такова тежко положение.В момента сме планирали опит ИКСИ /Щерев/септември,но до тогава силно се надявам да проведем лечение с витамини +здравословен начен на живот/спря цигарите благодарение на призивите и писмата на д-р Даскалова/ и да успеем да подобрим спермалните параметри,а от там да имаме и по добър шанс за ИКСИ-то. Пожелевам успех на всички в борбата за бебче,а хората който ни помагат фонда и  от  сдружение "Зачатие"  да подпомогне на  двойки с пакет за диагностика едно огромно БЛАГОДАРЯ!!!
*
НОМЕР 13

Здравейте!

Преди около 2 години и половина започнахме опитите да си имаме бебе. Междувременно жена ми се бори с изострени салпингит, оофорит и нередовна менструация. Отдавахме причината за неуспеха напълно на гинекологичните й проблеми. Сменяхме гинеколози, като накрая по препоръки от познати попаднахме на един, който се сети да пусне хормони за изследване на жена ми, посъветва я аз да направя спермограма. Тогава получихме втрещяващата диагноза Азооспермия. Въпросният гинеколог ни изпрати в клиника в Солун. След като първоначално твърдеше, че нямам никакъв реален шанс да стана биологичен баща, след молбите ни за помощ ни прати по гръцко и ни обясни, че там ни е единственият шанс да си имаме наше дете, и колкото и да се мъкнем по андролози в България, те ще са безсилни. Аз писах на въпросната клиника, свързах се с кореспондентката им и след като този лекар беше единственият, който се беше сетил за хормони и спермограма, му се доверих напълно.. Чакайки отговор от „единствената” клиника, липсата на яснота ни побъркваше и така и стигнахме до форума на Зачатие. Статиите и момичетата, които пишат там ни помогнаха много и ни вдъхнаха надежда. Не можехме да се примирим и с чакането, за това се лутахме известно време и по псевдоандрлози в София, докато не решихме да се обърнем към специализирана клиника. Така попаднахме на истински специалисти и след всички добри резултати от задължителните изследвания при такава диагноза се стигна до вариант PESA /още чакаме отговор от клиника Якентро след 3 мейла на различни езици и 3 телефонни обаждания/. Януари, тази година бяха аспирирани множество сперматозоиди от тестисите ми, някои и живи, след което замразени- изводът от диагностичната операция бе Обструктивна азооспермия, следствие на нелекувана тежка инфекция. Съответно бяха размразени, след стартиране на ИКСИ процедура, в деня на пункцията на жена ми и лекарите и ние възлагахме големи надежди да се открият достатъчно преживели сперматозоиди. За съжаление, нямаше годни за оплождане сперматозоиди. Наложи се втора PESA, след пунктиране главите и на двата епидидима бяха открити сперматозоиди, някои и подвижни.Диагнозата се оказа много по-тежка, сперматогенезата е силно увредена. Ембриолозите търсеха качествени плувци часове наред, след като бяха открили едва десет, за да оплодят извадените от жена ми яйцеклетки. Като по чудо имаше 3 качествени според ембриолозите ембриона за трансфериране на 3 ден. Крайният резултат беше биохимична бременност. Лекарите ни посъветваха без подготовка преди следваща PESA да не стартираме поредна процедура. Андрологът ми назначи хормонална терапия с Pregnyl 5000 веднъж седмично и Menogon 150 два пъти седмично за 3 месеца и половина. Надяваме се тази терапия да даде желан резултат, да не се налага да търпим повече физическа и психическа болка и разочарование, и скоро да сбъднем мечтата си!

Благодарим ви, че ви има, изключително щастливи и признателни сме, че помагате на хора като нас, като ни информирате, подкрепяте и ни вдъхвате надежда и кураж. Докато има хора като вас ние няма да се откажем независимо какви финансови, физически и психически средства изисква борбата, защото знаем, че не сме сами!

С уважение:

А.Б.
*
НОМЕР 15

Със съпругата ни се борим за дете от близо шест години. За съжаление и при двама ни има проблем -тя е лекувана и оперирана от ендометриоза, а при мен има влошена морфология, намалено количество, подвижност и лош SDI тест. Засега имаме един неуспешен стимулиран ин витро опит и три неуспешни на спонтанен цикъл. И ние като повечето двойки с репродуктивни проблеми сме минали през сълзите, болката, отчаянието, надеждата...и няма да спрем да се борим за собствено дете.
Поздрави, В.
*
НОМЕР 17

Правим опити ИКСИ от 2 години, не се пазим от 10 години, без успех. Единственият ни установен проблем е мъжкият фактор. Посещавали сме андролога на клиника «Щерев» д-р Бъчваров. Имаме зад гърба си 5 опита АРТ:
 - февруари 2009 г. (IVF/ ICSI – оплодени само с ICSI)
- април 2009 г. ICSI
- юни – 2009 г. ЗЕТ
- ноември 2009 г. ICSI
- април 2010 г. (ICSI 50:50 с донорска сперма) – успешен, но до 8 г.
Планираме следващия си опит около ноември и бихме желали да подобрим доколкото е възможно спермограмата през това време.
Ще се радваме, ако успеем да го постигнем благодарение на инициативата на Сдружение "Зачатие". Благодарим ви за всичко, което правите!
Успех на ДРЗ!
*
НОМЕР 18

От 4г. се опитваме да си направим бебе по естествен начин. Но уви нещата не се получават. Отидох на уролог и се оказа, че имам Oligoasthenozoospermia. Шока беше голям за нас. Но мечтата ни за бебе ни кара да се борим с този проблем. Лошото при нас е, че вече сме на по 35г. и нямаме много време за размотаване.
Надяваме се да ни помогнете.
 
ПП това е най-общо казано.
 
Поздрави А.и Ю.
*
НОМЕР 19

Здравейте,

Със съпруга ми сме заедно от 7 години.Аз съм на 27.г., а той на 28.г Правим опити за дете от 3 години. Проблема ни е мъжки фактор- Олигоастенотератозооспермиа. Преди година и половина се оперира от варокоцеле при д-р Кацаров, но подобрение няма.Също така изкарахме тримесечен курс на лечение с Клостилбегит, спимен, витамин Е- също не се повлия.. Както се вижда от спермограмата- основния проблем е морфологията и единствения начин да имаме дете е ИКСИ оплождане. Първият ни опит ИКСИ, финансиран от Фонда приключи неуспешно. Ако въобще може да се нарече опит, тъй като се наложи да прекратим стимулацията, защото получих хиперстимулация. Това ни отчая много... Сега ни предстои подаване на документи за втори опит.
*
НОМЕР 20

Здравейте,

Благодаря за възможността, която ни предоставяте. Борим се за дете от около 6 години, през април 2008 г. съм опериран от варикоцеле ( операцията е направена в болница Доверие от д-р Кацаров), за съжаление след операцията не настъпи голямо подобрение. Съпругата ми е на 29 години и е с диагноза ПКЯ. Към днешна дата няма настъпило спонтанно забременяване

През януари 2009 и февруари 2009 имаме 2 неуспешни инсеминации.

През юни 2009 - първи опит ИКСИ, неуспешен

През сепрември 2009 - втори опит ИКСИ- биохимична бременност

През април 2010 -трети опит ИКСИ- неуспешен

Накратко това е нашата история.
*
НОМЕР 21

Заедно сме от 8 години. Опитите ни да си имаме бебе са от две-три години. Правихме един опит ИКСИ, но за съжаление неуспешен. След което решихме, че най-важното е не просто “олимпийското участие” в инвитро-процедурите, а да опитаме да изследваме малко по-добре причините за азооспермията при съпруга ми.

Ще добавя само, че доктора при който съпруга ми направи първата си биопсията /досега сме правили две, въпросната и една при ИКСИТО/, дори не ни даде резултати от операцията, а просто ни изпрати към инвитро център с думите , че шансовете ни “ …били 30%”. Едва по-късно разбрах, че сме участвали ей така за олимпийския принцип.

Дори и не знаехме, че азооспермията е два типа /ако мога така да кажа/, и според това "стимулацията" е различна .