0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
За отита не и ли помогна?
Може да дадете тогава или Зинат, или Амоксицилин в по-високи дози... .
Обсъдете с Педиатъра дозите, моля... или ако не може сега да смените, дайте 2 дена, вижте ушите задължително, и тогава сменете, ако няма ефект.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
За отита пи Зинат, Агументин съм давала преди това за ангина и за бронхопневмония. И двата пъти не помогна и се наложи да пие втори АБ, единия път ни приеха в болница и вторият беше венозен.
Благодаря за насоките, както винаги ни помогнахте много!
Бъдете здрав!

*
Д-р Birdie, искам да помоля за Вашето мнение. Предстои ни да сложим втората дозичка на хеп.А ваксината. Но сме в същото положение с напишкването, никаква промяна. Та това неуточнено състояние и причина за случващото се, налага ли отлагане на ваксинацията?
Може би е задаван такъв въпрос, но не можах да намеря.
Колко време след боледуване е удачно да се постави ваксина?
На нас ни предстои реимунизация с Хаврикс, но се разболяхме и двамата с малкия /кашлица/ и в момента сме на аб.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Birdie, искам да помоля за Вашето мнение. Предстои ни да сложим втората дозичка на хеп.А ваксината. Но сме в същото положение с напишкването, никаква промяна. Та това неуточнено състояние и причина за случващото се, налага ли отлагане на ваксинацията?
Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може би е задаван такъв въпрос, но не можах да намеря.
Колко време след боледуване е удачно да се постави ваксина?
На нас ни предстои реимунизация с Хаврикс, но се разболяхме и двамата с малкия /кашлица/ и в момента сме на аб.
Седмица след приключване на Аб.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви, докторе!


*
Д-р Birdie, искам да помоля за Вашето мнение. Предстои ни да сложим втората дозичка на хеп.А ваксината. Но сме в същото положение с напишкването, никаква промяна. Та това неуточнено състояние и причина за случващото се, налага ли отлагане на ваксинацията?
Не.

Благодаря Ви, Докторе! Дано поне с ваксинацията няма проблеми, че за другото загубих надежда.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Др.Бърди, моите деца са на почти седем години. Тъй като в Канада имунизациите са абсолютно задължителни и аз разчитам на личната лекарка да ми казва за ваксините и  не бях погледнала, че те всъшност нямат никаква хепатитна ваксина. Тоест тя не спада към задължителните. Личната лекарка ми предложи една, която е смесена за "А"+ "Б".
Дали е удачно да им направя подобна ваксина, след като преди това не са имали други?


Благодаря предварително.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Разделно поставете за А и Б.
Разделно-всяка за себе си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Благодаря ви, Докторе!
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Докторе, препоръчвате ли ваксинирането на деца над 6 г. с ваксина против менингококов менингит и ако да - каква ваксина препоръчвате, с какъв график на прилагане и каква трайност на защитата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе, препоръчвате ли ваксинирането на деца над 6 г. с ваксина против менингококов менингит и ако да - каква ваксина препоръчвате, с какъв график на прилагане и каква трайност на защитата?
За коя ваксина питате- тип С, или новите- MCV4 ("Менвео", "Menactra"), например?
« Последна редакция: Април 24, 2013, 13:52:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не знам за каква питам.

питам за ваксина срещу опасния менингококов менингит. присетих се покрай поредния случай на жена, починала скоротечно от това нещо. не знам какви ваксини има, нито какви са подходящи за малки деца. затова и питам Вас...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
не знам за каква питам.

питам за ваксина срещу опасния менингококов менингит. присетих се покрай поредния случай на жена, починала скоротечно от това нещо. не знам какви ваксини има, нито какви са подходящи за малки деца. затова и питам Вас...



Тип С ваксината е задължителна- аз я правя от 7 месец с 1 доза до 12 м вързаст, после една след 12м възраст и трета някъде около 18-19 м.
Неортодоксално е, но има и схема 7,9 и трета доза- 12-18м възраст.
Смисълът на моята схема е да се покрие възрастта над 12 м възраст- имаше спорове, дали след 12м възраст трябва една, или две дози- по-добре е след 12м възраст да има две дози.

За другата- това е нова ваксина ( MCV4). Минималната възраст за приложение е 9м за "Менактра", 2г възраст за "Менвео".
РУТИННО- се поставя обаче на 11-12 г възраст, и втора доза- на 16 г възраст.

Внимание! В ЕС се одобри нова менингококова ваксина срещу особеноо опасния менингококов щам "Б"- ваксината се казва "Bexsero", и е на "Новартис". "Б" е най-опасния от менингококовите щамове, междувпрочем.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 14:08:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а при дете на 6-7 години, на което не е поставена никаква от споменатите ваксини - коя от тия ваксини и на каква възраст е удачно да се постави? (изпробвано във Вашата практика)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
а при дете на 6-7 години, на което не е поставена никаква от споменатите ваксини - коя от тия ваксини и на каква възраст е удачно да се постави? (изпробвано във Вашата практика)
Може да поставите "Нейс-Вак С"- една доза, и след минимум 2 месеца- втора. Бих предпочел  втората доза да я поставите след 6-7-8 месеца.
Само две дози.

И на 11г да поставите MCV4 и новата "Bexsero".

Внимание! за деца с особени заболявания, и изобщо- особени случаи- има специални схеми за тези ваксини.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 14:44:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Може да поставите "Нейс-Вак С"- една доза, и след минимум 2 месеца- втора. Бих предпочел  втората доза да я поставите след 6-7-8 месеца.
Само две дози.


За всички деца, които нямат поставена доза в определената възраст ли важи това с двете дози?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може да поставите "Нейс-Вак С"- една доза, и след минимум 2 месеца- втора. Бих предпочел  втората доза да я поставите след 6-7-8 месеца.
Само две дози.


За всички деца, които нямат поставена доза в определената възраст ли важи това с двете дози?

Да. В Бг не правим ли задължително Мен С ваксина??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
От 2010 са задължителни Пентаксим /в последствие Инфанрикс/и Синфлорикс
Тези достатъчни ли са за предпазване?

Децата родени преди 2010 нямат поставени такива, което ще рече, деца над 3,5 години