0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бойкот на Щерев!
« Отговор #200 -: Април 07, 2006, 16:13:09 pm »
Цитат на: jam

"Неморално е да се искат повече пари за онкоболните, защото те и без това са обречени"



Е нЕмам думи, дай направо да ги хвърлим в кофата, както така и така са обречени :twisted:  Сега те могат да си насочват повече пари за профилактика, няма лошо, ама може ли така да се изказваш!!!!! :twisted:
Благодаря ти, Бени!







Бойкот на Щерев!
« Отговор #201 -: Април 07, 2006, 16:21:06 pm »
Ама това си е фашисъм направо  :twisted:
Ами то по тази логка "доктора" може да предложи да не се лекува никой, защото може пациента да не оздравее и разходите да са напразни  :twisted:
Бойкот на Щерев!
« Отговор #202 -: Април 07, 2006, 16:50:21 pm »
Това е истински човекомразец!!! Не е нормално да иска увеличение на лекарствата за онкоболни, а той е прдложил точно това, защото били обречени. Не мога да го нарека дори човек, а да не говорим, че пред името му стои Д-р. Не може да очакваме от такова същество да мисли за нас и нашите проблеми, и да създава живот. Да си лекар е призвание, а не титла той нещо май се е объркал и за съжаление Щерев няма такова призвание! Той се превърна в един алчен търговец!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #203 -: Април 07, 2006, 18:16:35 pm »
И аз да се включа за онкоболните.Ама това същество Щерев няма срам,бе хора!!!То не е човек,това.Ама само не разбирам защо още го търпят.Да видим,ако той се разболее или негови близки не могат да имат деца,какво ще говори той???Дали същите простотии.....Кошмар направо,немам думи.....
Бойкот на Щерев!
« Отговор #204 -: Април 08, 2006, 20:37:58 pm »
Цитат на: jam
още малко за моралния облик и болното съзнание на т.н. "лекар и специалист" Щерев.
цитат от негово изказване в днешния 24 часа, първа страница:

"Неморално е да се искат повече пари за онкоболните, защото те и без това са обречени"


Това изказване на Щерев ще бъде обсъждано утре в предаването "Гласове" на Явор Дачков по Инфо-радио от 12,00 часа.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #205 -: Април 08, 2006, 22:13:53 pm »
Оф този" компетентния" пак е ръсил бисери :evil:
Цитат
"Неморално е да се искат повече пари за онкоболните, защото те и без това са обречени"

Бе той от доста време си го търси и ще си го намери. Аз съм на мнение, че има кой да гледа и всичко се връща. Естествено не му го пожелавам дори и на него. Но случи ли му се да се бори със стерилитета или да е в групата на онкоболните друга песен ще пее. Тогава да го питам аз кое е морално и кое не е :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #206 -: Април 09, 2006, 10:58:57 am »
интересно е да се прочете статията.Ултра е дала линк и там също така има коментари...

 Съжалявам, не съм от хората, които обичат да се изказват неподготвени но....мисля си ,че нещата не са толкова прости...не е просто черно и бяло та да посочиш, кое е правилно или не...

 Има много подусловия / както в математиката / ...
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #207 -: Април 09, 2006, 11:17:46 am »
Дидонка, аз съм съгласна с теб.  Това е една много добра илюстрация, как медиите могат да манипулират!!! В началото като прочетох заглавието и извадката от текста, бях бясна. После реших да прочета цялата статия. Не че искам да защитавам доц.Щерев, но в случая, смятам, журналистите са се хванали за думи, изречени в не такъв смисъл, може би дори и неподходящите думи, абе, с други думи, не ми се струва, че това е идеята на човека.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Бойкот на Щерев!
« Отговор #208 -: Април 09, 2006, 11:20:29 am »
Рали, пейстни тук цялата статия, за да я видим и ние.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #209 -: Април 09, 2006, 13:26:33 pm »
Зайко, опитах, но не става, не мога да вляза от моя компютър във вестника, видимо достъпът е платен, а аз я четох от офиса на приятелката ми:(, ако намеря начин, ще я копирам.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    balmi

Бойкот на Щерев!
« Отговор #210 -: Април 10, 2006, 11:40:53 am »
Не съм чела статията, обаче ако наистина доц. Щерев е искал да каже точно това е много, много жалко.....
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #211 -: Април 10, 2006, 12:51:13 pm »
Аз дълго време се въздържах от коментар по адрес на този човек, защото съм ужасно "скрупольозна", което е плод на възпитанието ми, ама това е друга тема.
Когато в "Защо не" той каза, че от 270-те хиляди стерилни двойки 20 процента имат шанс, така че да не се напъват толокоз, аз реших че нещо не съм го разбрала и че понеже Щерев си е грубиян по принцип, аре много важно....все пак той е помогнал на много хора и затова заслужава уважение.
Съвсем честно си признавам - точно така си мислех. Даже не бях съгласна с емоционалната реакция на Джам, макар че не съм писала нищо по тоя повод - просто не виждах смисъл.
Сега обаче когато прочетох изказването му в 24 часа ми увисна ченето! Мисля си няколко неща:
Тоя човек просто не е психически добре. (съвсем буквално, в медицинския смисъл). Когато някой толкова много си повярва в собственото величие, непогрешимост и уникалност - това си е диагноза.
Оставям на страна емоционалната част - за която не е необходимо да пиша и аз. Тъй като в момента в семейството ни има такъв проблем - предпочитам нищо да не пиша, че ще стане страшно...
По пътя на простата логика и математика  - едно плюс едно е равно надве - нали така?
Едно - Щерев е репродуктивен ендокринолог и гинеколог, освен това, както той сам казва - занимавал се  е и с онкология.
плюс Едно -  ако онкоболните така и така са обречени, ако стерилните двойки така и така нямат шанс - тогава той какво прави:
Две - очевидно нахалост взима парите на хората.
Затова...
Всъщност кой беше този Щерев?
В очакване ....
Бойкот на Щерев!
« Отговор #212 -: Април 10, 2006, 13:24:40 pm »
Снощи по Дарик един журналист каза по повод изказвнето на Щерев следното"Ако бях онкоболен, щях да го съдя за опит за убийство".
Не съм запозната с юридическата материя, но ако не за това, поне за емоционалната щета би трябвало да го съдят. Нали има някаква организация на онкоболните, дали не са се сетили или не им се занимава?
Бойкот на Щерев!
« Отговор #213 -: Април 10, 2006, 23:16:20 pm »
Егати изрода! :evil:

   Тва само в Бълагрия може да се случи! В някоя по-стабилна икономически държава, където конкуренцията означава борба за всеки вот на доверие на еденица глава от населението, този щяха да го разчекнат. И си срува да бъде заведено дело срещу него та да му дойде акъла в главата. АААААААААААА БОЙКОТ Я!!!!!!!!!!!!!
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #214 -: Април 11, 2006, 13:36:04 pm »
В очакване ....
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #215 -: Април 11, 2006, 13:41:19 pm »
Правилно :D
Сега той ако е пич ще си я подаде, че на хората им омръзна от изцепките му. :evil:
Бойкот на Щерев!
« Отговор #216 -: Април 11, 2006, 13:52:16 pm »
Цитат на: StefiZ
Правилно :D
Сега той ако е пич ще си я подаде, че на хората им омръзна от изцепките му. :evil:

Хайде да залагаме. Няма да я подаде. :wink:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #217 -: Април 11, 2006, 14:04:37 pm »
Цитат на: alia_alia
Цитат на: StefiZ
Правилно :D
Сега той ако е пич ще си я подаде, че на хората им омръзна от изцепките му. :evil:

Хайде да залагаме. Няма да я подаде. :wink:


И аз залагам че няма да я подаде.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бойкот на Щерев!
« Отговор #218 -: Април 11, 2006, 14:31:02 pm »
Търсих сайт или форум на АПОЗ, но не открих. Щеше ми се да изразим по някакъв начин подкрепата си. Шапка им свалям за бързата реакция и добрата организация.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Бойкот на Щерев!
« Отговор #219 -: Април 11, 2006, 14:40:17 pm »
Цитат на: ultra
Търсих сайт или форум на АПОЗ, но не открих. Щеше ми се да изразим по някакъв начин подкрепата си. Шапка им свалям за бързата реакция и добрата организация.

Така и трябва, но няма да има полза. СЪД. Това е. Трябва да свикнат тези "величия", че трябва да отговарят за думите и постъпките си. Пред нас данъкоплатците.