0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бойкот на Щерев!
« Отговор #120 -: Февруари 13, 2006, 22:10:41 pm »
Бе то не, че е казал лъжа човека. Частична истина.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бойкот на Щерев!
« Отговор #121 -: Февруари 13, 2006, 22:13:00 pm »
Всъщност каза "Сто хиляди жени годишно правят аборт и моментално стават стерилни."


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #122 -: Февруари 13, 2006, 22:21:07 pm »
Цитат на: Meli
Всъщност каза "Сто хиляди жени годишно правят аборт и моментално стават стерилни."


А точно така! :balk_602: Ама да не бъда пак ГРУБА а да съм по-толерантна, та цифрите не ги цитирах!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #123 -: Февруари 13, 2006, 23:03:37 pm »
Moже би го е казал с нравоучителна цел. :?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #124 -: Февруари 13, 2006, 23:10:21 pm »
Цитат на: White_Raven
Moже би го е казал с нравоучителна цел. :?


Съгласна съм като цяло с тезата (като се има в предвид че вече всеки записал медицина и завършил с тройка става гинеколог), ама в случая изказването беше недвусмислено и затова го подкрепи човека с цифри за да е по-убедителен.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #125 -: Февруари 14, 2006, 09:55:21 am »
виж и тук за този нов метод, може да ти е интересно във връзка с притеснението ти от стимулациите:
http://www.ivf.bg/?p=630

От всичко писано до тук Jam, разбрах че подкрепяш напълно д-р Владимиров. А може ли да ми кажеш нещо по-конкретно за този метод?  И по-точно каква му е цената и дали не е една добра алтернатива за нас, които няма да бъдем допуснати до програмата тази година - да пробваме без стимулации. Може би си чела, при мен има тубарен проблем, но и при мъжа ми откриха антиспермални антитела, та мислех дали мога да се насоча към този метод... (знам че ще трябва да се свържа лично с д-ра, просто искам мнение, защото виждам че доста сте понаучили за цялото време :wink:
imam_vjara
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #126 -: Февруари 14, 2006, 12:14:49 pm »
Цитат на: keranova
А може ли да ми кажеш нещо по-конкретно за този метод?  И по-точно каква му е цената и дали не е една добра алтернатива за нас, които няма да бъдем допуснати до програмата тази година - да пробваме без стимулации.


keranova, за съжаление, не мога да ти кажа нещо повече от написаното в статията. от личен разговор с доктора знам, че методът не е непознат в света, прилага се от поне 7-8 години, но в България досега не е прилаган в друга клиника. нямам представа дали вече имат пациентки, минали през такава процедура в центъра - просто не ми е хрумнало да питам. също така не зная каква е цената, но това е нещо, което със сигурност ще ти кажат най-точно в клиниката. казаха ми, че успеваемостта е "малко по-малка", в сравнение с класическото инвитро.
моят съвет към теб е да си запишеш час за една консултация с д-р Владимиров, по време на която да му зададеш всички въпроси, които те вълнуват. всички негови пациентки тук ще потвърдят, че докторът охотно отговаря на всякакви въпроси, не припира пациентите и им отделя достатъчно време за разговор. не бива да се притесняваш да му задавш въпроси за цени, успеваемости и подобни - не смятам, че ще скрият нещо от пациента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #127 -: Февруари 14, 2006, 13:29:19 pm »
То станало много весело тук бе  :lol:
Някой защитават клиниката като ощипани девици. Не мога да разбера защо се мъчете да си наложете мнения една на друга. Темата е за бойкот на Щерев и аз бойкота го подкрепям с две ръце. Просто има неща, които е хубаво да не се казват на публични места, защото после трябва да си понесеш последствията. Но аз заявявам, че след тези му изказвания в тази клиника нямам намерение да стъпна.

И малко в подкрепа на модераторите. Това че са модератори не ги прави длъжни да отговарят и симпатизират на всички. А относно мненията и пускането на нови теми са равни на всеки друг потребител на форума и имат право да изказват своите виждания.
Останете си със здраве и четете преди да скачате
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2006, 18:01:16 pm »
Да,Васи,весело е,защото тук някои хора не разбират от дума.Сигурна съм,че Ели7 не е гледала предаването.Това е супер излагация на Щерев.Как не го беше срам да избълва толкова глупости.Аз трябва да съм луда,за да отида да се лекувам там.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2006, 18:17:01 pm »
Морковче, както се разбра, а някои бяха наречени тъпи заради това, никой не оспорва класата на лекуващите лекари в МЦРЗ.
Вие вече го обърнахте от бойкот на Щерев на бойкот на жените, които имат смелостта да си признаят, че се лекуват в МЦРЗ.

Като следваща стъпка очаквам да престанете и да честитите на забременелите в този център.

Наистина - това ли е смисълът на този форум, на сдружение Зачатие и на изрази от типа "радвам се, че ви има, толкова ми помагате". Не сме ли всички равни в борбата си за дете? Или някои са по-равни...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2006, 18:28:17 pm »
Цитат на: cambozola
Наистина - това ли е смисълът на този форум, на сдружение Зачатие и на изрази от типа "радвам се, че ви има, толкова ми помагате". Не сме ли всички равни в борбата си за дете? Или някои са по-равни...


Камбоцола, посмали малко, а?
ако смисълът на Зачатие и на този форум беше някакъв друг, на някои от вас щеше да ви се забрани да пишете тук.
на мястото на авторите на сайта, аз бих се оскърбила силно от твоите думи, защото ти не си видяла нищо лошо досега от сайта, от форума, от сдружение Зачатие, за да подхвърляш такива намеци!

аз, еднолично и самосиндикално, обявих решението си да не отговарям със съвети на пациенти, които посещават бойкотираната от мен клиника.
това мое решение, отново подчертавам, е лично и с нищо не обвързва форума, сайта и сдружението. поради това, протестирам енергично срещу инсинуации като твоята!

когато дадете ей-тонинко за този сайт и това сдружение, вместо само да вземате от тях, тогава имайте очи да критикувате и да питате какъв им бил смисъла! ти получи не малко помощ и подкрепа тук, смятам, че е срамота да задаваш такива псевдообидени въпроси за смисъла на сайта и сдружението....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2006, 18:44:24 pm »
Джам,

интересно ми е поради каква точно обективна и разумна причина би ми се забранило да пиша където и да било из нета - например тук? Защото - за разлика от някои други хора - лично аз никога не съм си позволила употребата на епитети, обиди и др. подобни. Ако смисълът на сайта беше друг, вероятно много от нас нямаше да са тук и именно това подчертавам.

На създателите на сайта мога да изкажа своите благодарности, което съм правила по един или друг начин, не виждам защо ще ми се обиждат. Продължавам да влизам тук именно поради причината, че съм получила и получавам не малко помощ и подкрепа.

Но това разделение, което внасяш (ти лично, със своето самосиндикално и еднолично решение, постоянно демонстрирано на висок глас) - наистина започва да изменя нещата. Знаеш много добре за коя тема говоря. Това напрежение е напълно излишно, защото и ти си наясно с факта, че повечето от нас са в постоянен стрес поради причините, довели ги тук. Изключително наясно си и, че много от момичетата няма с кого друг да споделят, нито кого друг да попитат. Ти самата също не си научила всичко единствено и само от лекаря си.

Много от действията ти са достойни за уважение, никой не ти оспорва правото на мнение и лични решения. Опитай обаче да бъдеш по-толерантна и да разбереш, че не е задължително всички да споделят вижданията ти.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #132 -: Февруари 16, 2006, 18:55:56 pm »
Цитат на: cambozola
Джам,
Опитай обаче да бъдеш по-толерантна и да разбереш, че не е задължително всички да споделят вижданията ти.


о, камбоцола, аз вече се уморих да повтарям... и го написах, и го повторих, и Сигнус дори ме цитира пред друга потребителка, и пак не става ясно, не знам къде е проблема?

ясно заявих още в самото начало на темата 2 неща (и оттогава не спирам да ги повтарям):

1. това не е критика, насочена към качествата на медицината в тази клиника или качествата на лекарите в нея.
2. да бъда подкрепена в бойкота си е въпрос на личен избор и никой не бива да бъде осъждан за избора си.

може ли да ми приведеш цитат от поне едно мое изказване, в което съм намекнала по някакъв начин, че е задължително всички да споделят вижданията ми?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #133 -: Февруари 16, 2006, 21:36:07 pm »
Джам, отговорих на лични.
Тук, за протокола само ще добавя:

По повод точка 1:
именно това отговорих на морковчето, по повод нейното изказване, че по-скоро би умряла, отколкото да стъпи в тази клиника; аз те разбирам, определено. Май и правилно.

По повод точка 2 - за съжаление, точно това се случва. Това са моите наблюдения.

Не, не мога да ти приведа цитат. По този повод съм писала в бележката.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Бойкот на Щерев!
« Отговор #134 -: Февруари 17, 2006, 10:47:37 am »
Цитат на: jam

когато дадете ей-тонинко за този сайт и това сдружение, вместо само да вземате от тях, тогава имайте очи да критикувате и да питате какъв им бил смисъла! ....


Джами, на модераторите  :balk_63: за времето и енергията, които отдават за сайта.

Обаче, искам да подчертая, че има много други момичета от пишещите тук, които са били полезни със своите знания, опит и желание да отговарят на останалите. Лично на мен няколко пъти са ми писали специално, за да ми кажат, че съм била първата, която е отговорила на въпросите им и т.н. и ми благодарят. Имай предвид, че част от тази кореспонденция става и чрез лични бележки.
Аз форумът го възприемам като такъв за взаимопомощ, а не "вие питате - ние отговаряме"! Не мисля, че е уместно въобще това разделение на "вие" и "ние". (Като "ние" са едва ли не персонални собственици на сайта).

Не оспорвам твоето решение да не отговаряш на пациенти на клиниката на Щерев, след като ти така си преценила за морално. Никак не го оспорвам. Аз се подразних от това, което беше написала, и ти го цитирах: АЗ няма да отговарям, да си питат лекарите, а не ФОРУМА.

Предвид идеята на Сдружението и Сайта, всеки може да си пита "форума" колкото иска. Пък който иска, да отговаря.
Мисля, че животът на някои (понастоящем пациенти на МЦРЗ) ще мине и без няколко отговора от точно определени хора. :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #135 -: Февруари 17, 2006, 11:36:14 am »
Цитат на: cambozola
Джам, отговорих на лични.


камбоцола, не е дошла тази бележка, може ли да я пратиш пак, моля?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #136 -: Февруари 17, 2006, 11:41:40 am »
Цитат на: FreshBreeze
Аз се подразних от това, което беше написала, и ти го цитирах: АЗ няма да отговарям, да си питат лекарите, а не ФОРУМА.

Предвид идеята на Сдружението и Сайта, всеки може да си пита "форума" колкото иска. Пък който иска, да отговаря.
Мисля, че животът на някои (понастоящем пациенти на МЦРЗ) ще мине и без няколко отговора от точно определени хора. :wink:


така де, Фрешо, лапсус лингве станало, вече го изяснихме това, ОК?

макар че... знаеш ли, донякъде грешката е вярна и ще поясня защо.
забелязала съм, че няколко пациенти на МЦРЗ са особено активни в търсенето на информация от форума - за вся и за всьо. това ме навежда на мисълта, че те не получават достатъчно обяснения от лекарите си в МЦРЗ или че не смеят да попитат по някакви причини. на това мнение ме навеждат и разни съобщения, които съм чела, че някои от лекарите там не толерират четящи и знаещи пациенти.

да, животът на някои настоящи пациенти на МЦРЗ ще мине и без няколко отговора от мен, те ще забременеят и ще родят щастливо и без моята помощ, уверена съм в това и се надявам на това! и ще си обменяме друг вид информация тогава...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #138 -: Февруари 17, 2006, 12:00:03 pm »
Цитат
камбоцола, не е дошла тази бележка, може ли да я пратиш пак, моля?

Опитах да я наподобя, надявам се да пристигне.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Бойкот на Щерев!
« Отговор #139 -: Февруари 17, 2006, 14:38:15 pm »
Джамата, аз съм радетел на откритото изказване на мнение, дори то да е нелицеприятно или нещо подобно, както и ти :D

Няма лошо да се казват тия неща, пък четящите (пациенти тук или там) ще си направят изводи "а моя доктор дава ли ми достатъчно информация и отделя ли ми достатъчно време/внимание".
Аз мога да кажа при мен как е - не ходя всеки ден в клиниката. От посещение до посещение (нали все го мисля :wink: ) ми хрумват различни въпроси. Питам си, разсъждавам. Отделно, обичам да засичам информацията от няколко източника :wink:  Отделно пък, за съжаление не разполагам с достъп до чата, до ICQ, (и до много от страниците в интернет) - иначе половината въпроси щях да си ги изяснявам например в по-непринуден разговор на по-лична основа.

А относно "грешката на езика", ОК, аз го пиша това като отговор към теб, но е повече към другите момичета, дето тръгнаха да обясняват, че всеки има право на лично мнение и избор на кого да отговаря (а аз съм последната, дето ще го оспори!). Така че и към останалите: Нямам против всеки, в случая Джам да си преценява поведението както смята за добре, разбирам я. Имах против да не се бърка личното решение с функциите на форума.
Също и към тези, дето ме упрекват, че нещо много съм хвалила клиниката и съм се държала "като ощипана госпожица" (Васиии  :balk_149:   :lol:  :lol: ) - на зададен въпрос "осъждаме поведението на Щерев, бойкотираме му клиниката", отговарям "осъждам поведението на Щерев, не му бойкотирам клиниката" и ако бях спряла до тук щях да съм не "ощипана госпожица", а безмозъчно същество без способности за логични мисли. Та затова пояснявам защо в този момент не смятам да му бойкотирам клиниката. После, понеже пак ме нападнаха някои (нали им трябва дразнител :wink: ) - що съм плащала с карта и т.н. - обясних що.
Благодаря ти, Бени!