0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На 10 Март 2005 г. от 14:00 в сградата на Общината в град Пловдив ще се проведе среща под надслов "Стерилитетът - поглед от всички страни", организирана от сдружение Зачатие, която ще се проведе под егидата на г-н кмета на гр. Пловдив д-р Иван Чомаков. Ще присъстват представители на сдружението, изявени специалисти в областта стерилитета, репродуктивните технологии, акушер-гинеколози, психолози, адвокати и специализирани издания.

Поканени са всички членове и приятели на сдружение Зачатие.

На срещата ще бъдат обсъдени основните проблеми на стерилитета в различни аспекти като диагностиката му, методите на лечение, асистираната репродукция, емоционалните проблеми като фактор, преодоляването на обществените нагласи и др.

За контакти, записване информация:

Председател:
Оливера Борисова тел: 0888 75 80 90

Зам. председател:
Д-р Мариела Даскалова тел: 0898 99 55 32

e-mail: zachatie@zachatie.org
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2005, 11:46:23 am »
Ама със записване ли ще е тва нещо?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2005, 23:47:53 pm »
Не, Васи, без записване е, поканени са официални участници, а всички останали са добре дошли. Но все пак ще искам да знам колко народ горе - долу ще дойде, та да организирам веселата част. И ще те моля да ми помагаш в тая насока. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2005, 23:59:29 pm »
Aз ще се измъкна от упражненията,но половинката няма да може да излезе от работа,така че ако някой от София ще ходи и иска да отидем заедно да ми пише,че самичка не ми се ходи. :(
<br />
*
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2005, 08:27:24 am »
Зори, аз :) Ще трябва да си намерим транспорт обаче с отиване и връщане същия ден, мани, аз ще съм няколко дни след трансфер ама ще рискувам - стига лекарката да разреши, че няма проблем едно пътуване  ... Не мога да изпусна такава среща!
Искам да напомня за транспарант с името на сдружението. логото, мотото на срещата и най-отдолу адреса на сайта и да проучим за някоя сватбарска камера (ако не можем да си осигурим ние човек с камера да снима) да документираме срещата с наше копие (по възможност нa CD), табелки от гланцирана хартия или друг материал пред всеки от гостите с името му и откъде е (клиника, катедра, институция и т.н)... В залата има ли микрофони пред всеки?
Някой ако има опит с такива прояви да казва тънкости други ...
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2005, 12:18:45 pm »
Аз съм транспорта бе, кво се прайш.
Транспаранта и табели ще направя в една печатница, евентуално, ако няма ентусиасти да помогнат.:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2005, 22:49:58 pm »
cygnus, защо не с преспиване?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2005, 11:05:00 am »
Щото сме сложни и двете :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2005, 14:09:58 pm »
Цитат на: cygnus
Зори, аз :)транспарант с името на сдружението. логото, мотото на срещата и най-отдолу адреса на сайта и да проучим за някоя сватбарска камера


мда, и шалчета с цветовете на сдружението, тромби, свирки и пищялки, агитка с бойна песен и др......  :lol:

ти си кукувиц :youwoman:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2005, 14:53:07 pm »
Цитат на: jam
...мда, и шалчета с цветовете на сдружението, тромби, свирки и пищялки, агитка с бойна песен и др......  :lol:

ти си кукувиц :youwoman:


Кво знаеш ти! :lol:  :lol:  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2005, 16:01:09 pm »
Цитат на: cygnus
Зори, аз :) Ще трябва да си намерим транспорт обаче с отиване и връщане същия ден, мани, аз ще съм няколко дни след трансфер ама ще рискувам - стига лекарката да разреши, че няма проблем едно пътуване  ... Не мога да изпусна такава среща!
Искам да напомня за транспарант с името на сдружението. логото, мотото на срещата и най-отдолу адреса на сайта и да проучим за някоя сватбарска камера (ако не можем да си осигурим ние човек с камера да снима) да документираме срещата с наше копие (по възможност нa CD), табелки от гланцирана хартия или друг материал пред всеки от гостите с името му и откъде е (клиника, катедра, институция и т.н)... В залата има ли микрофони пред всеки?
Някой ако има опит с такива прояви да казва тънкости други ...

Да и аз трябва да се върна същия ден.А за другите неща-за съжаление ние камера нямаме и с това не мога да помогна,с другите неща също нямам опит,но ако мога с нещо да помогна кажете-сега имам повече време и ще се радвам да помогна с нещо.
<br />
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2005, 16:53:41 pm »
Цитат на: z22
Да и аз трябва да се върна същия ден.[/color]


Ех, много сте сложни всички!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2005, 09:55:08 am »
Мели, нямаш проблеми! С какво мога ще помогна. Иначе ще направя всичко възможно да съм там. Колежката е в отпуск до 7 март и ще има да ми връща, така че ще се възползвам!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2005, 10:18:50 am »
И ние за сега по всяка вероятност ще пътуваме, само двамата сме, ще се връщаме същия ден, така че зетчо и Дони могат да пътуват с нас :lol:
За всичко останало също съм на лице да помагам, само ми задайте задачата :D
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2005, 10:31:47 am »
Мога да направя табелките и дори трянспаранта, но ако цената в София е по-добра..., табелките мога да ги направя безплатно само транспаранта не. Имам и камера и ще гледам да се освободя за да дойда.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2005, 14:52:44 pm »
Аз ще съм в Пловдив тогава.
С каквото мога - на линия съм.

Поканих кореспондентката на в.Сега. Ще дойде да отрази и ще говорим за голям материал за сдружението.

Що не поканим някое специализирано предаване от национална телевизия да снима и да направи репортаж?

Евроком Пловдив имат ли здравно предаване? Кажете ако знаете...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2005, 18:14:06 pm »
Цитат на: StefiZ
И ние за сега по всяка вероятност ще пътуваме, само двамата сме, ще се връщаме същия ден, така че зетчо и Дони могат да пътуват с нас :lol:
За всичко останало също съм на лице да помагам, само ми задайте задачата :D


Ей Стефи,екстра-значи ако е удобно,ще се присъединя към вас. :D
<br />
*
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2005, 09:47:38 am »
Е как да не е удобно, пуснах ти съобщение, така че като наближи, ще се чуем и ще се разберем :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2005, 18:07:20 pm »
Който смята да идва на срещата, нека ми прати на бележка имената си - трябва да изготвя списък за общината.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #19 -: Март 09, 2005, 10:33:39 am »
Абе я кажете за облеклото. Да не ми се изтъпанчите там всички костюмари, а аз по дънки?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #20 -: Март 09, 2005, 10:54:23 am »
Ей точно това ме  интересуваше и вчера в чата си го говорихме.Аз откакто трупнах 7килца на бързо не ми стават и малкото костюми които имам!Така че, кажете ако трябва да сме официални да го умувам- какво да обличам?
<br />
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #21 -: Март 09, 2005, 11:33:28 am »
:) Аз няма да съм с костюм, но и по дънки няма да бъда.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
СНИМКА
« Отговор #22 -: Март 22, 2005, 07:05:26 am »
*
СНИМКА
« Отговор #23 -: Март 22, 2005, 07:07:52 am »
*
СНИМКА
« Отговор #24 -: Март 22, 2005, 07:11:37 am »
И от БТА
« Отговор #25 -: Март 22, 2005, 19:23:32 pm »
VINF 16:23:30 10-03-2005
MM1623VI.022
Пловдив - стерилитет - проблеми

В България трябва да се обърне по-голямо
внимание на проблемите на мъжкия стерилитет,
е мнението на специалисти


Пловдив, 10 март /БТА/
В България трябва да се обърне по-сериозно внимание на проблемите на мъжкия стерилитет. Около това мнение се обединиха участниците в днешната дискусия в Пловдив на тема "Стерилитетът - поглед от всички страни". Организатор на проявата бе сдружение "Зачатие", а в нея взеха участие водещи специалисти по тези проблеми от цялата страна. Според тях през последните години се забелязва увеличение на мъжкия стерилитет у нас. Изравнява се съотношението жени - мъже като причина за липса на деца в над 270 000 български семейства.
Досега се смяташе, че в почти 2/3 от случаите причината за липса на деца в семействата е безплодието на жената, но сега процентите се утановяват 50:50. Специалистите предлагат всички мъже от тези семейства да се изследват, за безплодие за да се вземат мерки за лечението им.
Друг проблем, който трябва да бъде решен е изготвянето на държавни стандарти по акушеро-гинекология. Участниците в дискусията ще излязат с конкретни предложения пред държавните органи за преодоляването на проблема със стерилитета. Те са - да се разработи медицински стандарт за диагностика и лечение на стерилните двойки, да се разработи стратегия за профилактика на заболявания и сексуално поведение на тези хора, да се облекчи достъпът на жените до съответни "ин витро" центрове, да се въведе официално понятието "мъжки стерилитет" като елемент от диагностиката на лечението на безплодието по договор със Здравната каса и да се облекчат процедурите па осиновяване.
/Румен Златански/
Среща: "Стерилитетът - поглед от всички страни"
« Отговор #26 -: Март 24, 2005, 16:06:35 pm »
Ау, добре, че не се виждам :lol: