0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #180 -: Март 04, 2008, 23:42:27 pm »
Предполагам, че боба по същия начин, обаче за него пък друго не ми е ясно. То детето ще изяжда има-няма една шепичка, ама то да вариш няколко зърна боб няколко часа всеки път. Сигурно ще трябва по-голямо количество и да се съхранява някакси.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #181 -: Март 04, 2008, 23:47:39 pm »
Най-добрият вариант е да го съчетаеш с вашето готвене. Като се посвари, отделяш малко и слагаш в отделно съдче да ври, а вашият боб му слагаш разните мерудии и други.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #182 -: Март 05, 2008, 00:30:41 am »
абе спокойно може да кара няколко години и без зрял боб детето, честно казано...
не е незаменима храна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #183 -: Март 05, 2008, 09:01:39 am »
Благодаря ви момичета за отговорите. А като ги стрием боба и лещата в съчетание с какво ги предлагаме?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #184 -: Март 05, 2008, 09:41:15 am »
jam ти е отговорила как се махат люспите. аз купувам червена леща и не се налага да ги махам. Боб й давам когато готвя и за нас, иначе си е голяма хамалогия да готвиш една порция :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #185 -: Март 05, 2008, 10:10:21 am »
mariposa, с малко картофче за обиране на газовете (ей тва от Стефи го научих  :)). И там вече лук, магданоз, доматче, зависи.
Иначе след моя опит с грах (за сега), по-лесно е първо да се пасира и после да се мине през цедка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #186 -: Март 05, 2008, 12:26:16 pm »
www.hipp.bg

UA6210 Макарони с шунка и зеленчуци 190 гр
RU6540 Шунка с зеленчуци и макарони 220 гр


под "шунка", другарите на Запад разбират прясно крехко свинско месо от бута. не става дума за пюре, приготвено от консервирана, пушена, солена или друг вид шунка, както ние я знаем.


благодаря за пояснението, аз наистина очаквах да си пише "свинско + еди какво си" и шунката изобщо и не я загледах.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #187 -: Март 05, 2008, 14:24:59 pm »
Аз пък отдавна се каня да питам и не ми се искаше да тормозя д-р Бърди, та на въпраса.
Колко често е най целесъобразно да се дава цяло яйце на седмица?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #188 -: Март 05, 2008, 14:36:19 pm »
Децата от компанията ядат стафиди, едни такива големки са и мекички, не като съвсем сухите за сладкиш. Та се чудех давате ли сухи плодове - стафиди, сини сливи, кайсии, друго. Бях чувала, че сушените плодове ги обработвали с химикали :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #189 -: Март 05, 2008, 14:38:16 pm »
Днес ще отида да купя едни неща и ще взема една брошура с асортимента на Хип мамачета от доставчика и ще пусна тук.
Междувременно да споделя. Имах огромен мерак да храня с домашно, както и съображения. Захраних с домашно пюре от хубави картофи от троянско село, чисти, морковите също... и 3 седмици със зелечнуковите беше мъка  :? Дадох готово и О, чудо - тя прояде! Къде е логиката да му се невиди. Дали ще прояде домашно някога??? А уж хубаво го правя, поне на мен ми е по-вкусно от купеното, но тя няма изградени навици да речем.
Имам въпрос - купувам пиле на Хип в бурканче - чисто месо. Ок, давам 3 лъжички, но другото - как да го съхранявам? На бурканчето пише да се съхранява само 1 ден след отвряне. Т.е. варианта е или да давам два дни подред месо или да хвърлям, но пък не ми се ще и да хврлям, все пак 4 лева за две-три лъжици  :?
Дайте съвет?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #190 -: Март 05, 2008, 14:43:05 pm »
Нина, сега за пръв път въвеждаш пиле, нали?
ами ще трябва да хвърлиш, да, все пак това е предписанието - 1 ден.
можеш да въведеш пиле с комбинирано пюре - пиле+тиква, например. Там, от 190гр пюре, месото е само около 15гр, а останалия грамаж е познатата тиква. аз въведох първия ден 1/3 бурканче, а на втория ден дадох 1/2 от същото бурканче. на третия ден дадох цяло.
тези, изцяло месните пюрета, според мен не са удачни за захранване.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #191 -: Март 05, 2008, 14:57:49 pm »
тези, изцяло месните пюрета, според мен не са удачни за захранване.

Изцяло месни? Веднъж само взех телешко месо на Хип - само 40% е месото, допълват с вода и ориз.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #192 -: Март 05, 2008, 15:00:14 pm »
тези, изцяло месните пюрета, според мен не са удачни за захранване.

Изцяло месни? Веднъж само взех телешко месо на Хип - само 40% е месото, допълват с вода и ориз.

имах предвид без зеленчуци.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #193 -: Март 05, 2008, 15:07:33 pm »
тези, изцяло месните пюрета, според мен не са удачни за захранване.

Изцяло месни? Веднъж само взех телешко месо на Хип - само 40% е месото, допълват с вода и ориз.

имах предвид без зеленчуци.

Знам, знам, Цветенце. Просто Хип навсякъде го слагат тоя ориз и се ядосвам. Едва намирах чист плод като захранвах.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #194 -: Март 05, 2008, 15:08:24 pm »
Аз пък отдавна се каня да питам и не ми се искаше да тормозя д-р Бърди, та на въпраса.
Колко често е най целесъобразно да се дава цяло яйце на седмица?
Аз давам веднъж седмично.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #195 -: Март 05, 2008, 15:08:49 pm »
боровинка, аз бих се притеснила да давам стафиди - не за друго, а защото има опасност от задавяне.
някой да ми разкаже за ползата от сушените плодове, че аз не се сещам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #196 -: Март 05, 2008, 15:37:46 pm »
миналата коледа Ели си открадна една фурма и една сушена кайсия - голямо повръщане падна.като звъннах на педиатърката съответно ме направо със земята на едно че съм допуснала детето да си вземе. :?каза ми до 4г никакви сушени плодове.Сега пробвам по малко стафиди колкото има в пакетите мюсли на Нестле.аз също не виждам нищо полезно в тях, ама детето си иска.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #197 -: Март 05, 2008, 17:38:26 pm »
Нина, хвърляш, какво да се прави. Но то ще е кратко време. Аз сега взимам такива и готвя зеленчуците у нас и едно месно бурканче го слагам на две хранения. Ти можеш да направиш така, ако не ти се готви вкъщи, вземаш едно зеленчуково, което детето яде и объркваш с месното.
Боровинка, за плодовете, щом искаш чист плод, взимаш Гербер, 100% плод е. Както и Сънвал, ако не се лъжа.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #198 -: Март 05, 2008, 17:48:47 pm »
Цвети, въведох го пилето, ама хвърлям  :? И пуйка и теле съм заредила чисто и нещо ми се вижда тъпо с това хвърляне, не самп поради финансови причини, грехота е да се хвърля. Може би ще прегледам менютата и ще те послушам. Трябва да видя съдържанието и какво от зеленчуците съм въвела.
Само заек съм купила в меню.
Но пък иначе зеленчуково пюре с добавка от чистото месо страшно много й харсва и яде с огромен апетит.
Мерси Цвети.

СтефиЗ - мерси за съвета с грахта :) аз съм малко камила "бърза" в реакциите, а ти кога си ми отговорила, ехеееей  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #199 -: Март 06, 2008, 10:38:49 am »
Цвети, пуснах в "захранването" асортимента на Хип, но с шунка има само еднин вид. Два пъти е написано, поради разлика в грамажа /предлага се в две количества/. Други фирми може и да имат по-голямо разнообразие от към свинче.