0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #260 -: Септември 30, 2009, 10:56:47 am »
Ваня, да, има, но все пак никой от нас няма вълшебна пръчица...
Елфи, Фуси, Алия  :good_post:
Пускайте нова!
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 11:02:44 am от cygnus »
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #261 -: Септември 30, 2009, 11:04:36 am »
 Пуснете си Нова телевизия, предаването започва.
На Гала ще гостува Анна Зашева, председател на сдружение Зачатие.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #262 -: Септември 30, 2009, 11:14:26 am »

Ето точно такива изказвания и аз намирам за безумни. Какво значи в напреднала фаза и какво в ненапреднала фаза?

В такъв случай, можеш да драснеш ред, два до съда на Европейските общности в Люксембург и да ги накастриш както трябва за безумните им определения. Моля, заповядай:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2008:092:0007:0007:BG:PDF

Тук разбира се можеш да пишеш всичко, но желаният от теб ефект ще постигнеш, ако се отнесеш направо към състава,постановил решението и дал определение на термина "напреднала фаза на ин витро оплождане"

В очакване ....
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #263 -: Септември 30, 2009, 11:16:02 am »
Да, пуснали сме телевизорите...  :D

Според мене нещата може и да се случат бързо и заради вече съществуващата директива на ЕС:
EC Equal Treatment Directive 76/207/EEC (the "Equal Treatment Directive").

и чл. 2 от нея:
Чл. 2 (1) от тази директива защитава срещу уволнение в напреднал стадий на ин-витро лечение:
"…the Equal Treatment Directive prohibits the dismissal of a woman who is at an advanced stage in her IVF Treatment if the decision to dismiss her is based on the fact that she has undergone such treatment."
...

П.П... Толкова малко момичета са в студиото:(((((( Жалко! Съжалявам, че не успях да отида...  :(
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 11:23:24 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #264 -: Септември 30, 2009, 11:23:11 am »
Мен по-скоро ме притеснява следното. Притесненията на съфорумката ни Марина, мненията в дира под статията, някои от които са написани грубо. Това са членове на обществото. Общество, в което има жени, според които са забременели, когато не са били в овулация, а след това. Общество, в което стерилитет = аборти и безразборни сексуални контакти в ранна възраст. Разбирам напълно защо повечето жени предпочитат да не се разбира за проблемите им. Всички много добре помним и репликата на един депутат. На доста места съм прочела как момичета споделят за подобно отношение и от страна на познати. Дори в темичката за бисерите имаше нещо подобно, че като е ин витро дететео, не е на съпругът на жената. Хората не знаят, не разбират и не искат да разберат. Винаги ще има грубо отношение и ехидни подмятания.

За да се постигне нещо, обаче, трябва да се дават конкретни и реални примери. А не да се каже, че има дискриминация и да няма нито един потърпевш, който да излезне и да го докаже. Затова искам да изразя възхищението си към тези, които застанаха пред камера и разказаха за това, което им се е случило.

Огромни благодарности и на членовете на Сдружението, на Ани и на другите, които направиха нещо по този въпрос.

На тези, които имат този проблем, искат да се променят нещата, но не правят нищо, ще кажа, че това не е правилният подход, още по-малко да се нахвърлят и обиждат тези, които се опитват да им помогнат. Тези, благодарение на които 4000 двойки ще получат възможност за реализиране на още една процедура. Тези, благодарение на котио към проблемите на стерилитета на ниво управление на държавата вече се гледа по-сериозно. Всички те правят това за нас, за всички жени, изпрвени пред борбата със стерилитета, наплъно безвъзмездно, с голямо сърце и желание да помогнат. Когато те е трябвало да извървят този път обаче, не е имало Фонд, не е имало законова защита.
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #265 -: Септември 30, 2009, 12:06:12 pm »
Поздравления за Ваня, както и за публиката от Ани и Цвети!

Не е уместно наистина да се критикува ей-така просто за спорта и да се плюе.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #266 -: Септември 30, 2009, 13:47:44 pm »
поздравления на Ваня и останалите в публиката!
Това което е действително повод за притснения в случая беше малко докоснато от д-р.Табакова,и то се касае за мисленето на цялото ни общество спрямо този проблем , но все пак трябва да се почва от някъде...
Лично аз бях сигурна , че няма да участва нито една от неуспелите жени...тук е проблема, а не какво ще ни пишат на болничните листове  :?
Пак по мое лично мнение(не се опитам да налагам на никой моето мнение)мисля , че за момента не могат да се направят чудеса по отношение на получаването на някакви привилегии.Първо ще трябва да се осъзнава много болезнено демографския срив и да се промени отношението на цялото ни общество спрямо двойките страдащи от стерилитет и технито ин-витро деца :?...
Колкото за плюенето по форумите, бих казала , че е нормално явление :lol:..винаги има доволни и недоволни от всичко и от всички :lol:...

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #267 -: Септември 30, 2009, 14:40:40 pm »
Много хубаво предаване!
Благодарности на Ани, Ваня, Цвети, Стефи, Фани, Ради, Катя, д-р Табакова, д-р Шарков, г-жа Михайлова, Гала и всички, които показаха и доказаха съпричастност, разбиране и политическа воля!  :bighug:


Първата част от предаването:
http://www.novatv.bg/bg/videos/view/1185/

Трябва след малко да качат и втората
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 14:42:45 pm от cygnus »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #268 -: Септември 30, 2009, 15:33:20 pm »
Моля, погледнете първа страница на темата!
Пусната е на дата 5 септември. За по-малко от месец сдружение Зачатие реагира и вече се говори за промяна на Кодекса на труда.
 След малко ще видите председателката на Зачатие Анна Зашева в студиото на Нова телевизия.
 Колко от вас са там?

 Дес Дес, ти къде си сега? Вкъщи, на топличко ли? Направило ми е впечатление , че ти си винаги от първите, които вдигат най-много аларма. Къде разбрала, къде не разбрала, не пропускаш за плювнеш, и то точно хората , които се борят за твоите права. Защо не си пренасочиш енергията в нещо полезно?
 Можеш да не ми отговаряш, аз знам отговора - много по-лесно е да се плюе и мрънка. Когато стане въпрос за работа, всички изчезват, видя се и тук.
 



Ами не мила, не съм вкъщи на топличко, а на работа и там нямаме телевизори, които да си пускаме, именно защото, там сме за едно, да работим.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #269 -: Септември 30, 2009, 16:33:43 pm »
абе dess_dess,

Елфи не те питаше защо не гледаш предаването...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #270 -: Септември 30, 2009, 17:37:10 pm »
http://www.dnes.bg/politika/2009/09/30/iskat-jenite-podlagashti-se-na-in-vitro-proceduri-da-bydat-osvobojdavani-ot-rabota.78421
Браво, чудесно Ultra, Stefi благодарим ви за постигнатите резултати, но също така още по-важно за тази тема е как стои въпроса за възрастовото ограничение на инвитро процедурите за жени, навършили и повече от 43 години в България? Какво се прави в момента за премахването на това дискриминационно ограничение?
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 18:20:55 pm от Елфи »
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #271 -: Септември 30, 2009, 19:55:47 pm »
Мен по-скоро ме притеснява следното. Притесненията на съфорумката ни Марина, мненията в дира под статията, някои от които са написани грубо. Това са членове на обществото. Общество, в което има жени, според които са забременели, когато не са били в овулация, а след това. Общество, в което стерилитет = аборти и безразборни сексуални контакти в ранна възраст. Разбирам напълно защо повечето жени предпочитат да не се разбира за проблемите им. Всички много добре помним и репликата на един депутат. На доста места съм прочела как момичета споделят за подобно отношение и от страна на познати. Дори в темичката за бисерите имаше нещо подобно, че като е ин витро дететео, не е на съпругът на жената. Хората не знаят, не разбират и не искат да разберат. Винаги ще има грубо отношение и ехидни подмятания.

За да се постигне нещо, обаче, трябва да се дават конкретни и реални примери. А не да се каже, че има дискриминация и да няма нито един потърпевш, който да излезне и да го докаже. Затова искам да изразя възхищението си към тези, които застанаха пред камера и разказаха за това, което им се е случило.

Огромни благодарности и на членовете на Сдружението, на Ани и на другите, които направиха нещо по този въпрос.

На тези, които имат този проблем, искат да се променят нещата, но не правят нищо, ще кажа, че това не е правилният подход, още по-малко да се нахвърлят и обиждат тези, които се опитват да им помогнат. Тези, благодарение на които 4000 двойки ще получат възможност за реализиране на още една процедура. Тези, благодарение на котио към проблемите на стерилитета на ниво управление на държавата вече се гледа по-сериозно. Всички те правят това за нас, за всички жени, изпрвени пред борбата със стерилитета, наплъно безвъзмездно, с голямо сърце и желание да помогнат. Когато те е трябвало да извървят този път обаче, не е имало Фонд, не е имало законова защита.

Напълно споделям мнението ти! Не искам да се намесвам в темата защото освен, че ме е било страх да споделя, че планирам бременност за другите проблеми не мога да изказвам компетентно мнение. Но по мои наблюдения от коментарите под статиите, които четох, във всички сайтове, в които имаше възможност за коментар, прочетох, че всъщност това била процедура лукс, въпрос на избор и т.н. Явно сме много необразовано общество щом чета толкова изказвания. Или мързеливо, щом толкова хора имат време да си изливат отрицателните емоции върху жени желаещи да има дете! Чудя се от кога и от къде трябва да започне образоването на едно ощество, че скоро да не чета такива глупави и злобни изказвания.

Браво на Зачатие за всяка инициатива,която се поема, защото всяка носи образоване и промяна!
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #272 -: Септември 30, 2009, 20:42:09 pm »
Аз пък се чудя, защо Зачатие не вземе да спре да прави каквото и да е и да видим кой ще излезе да се бори ЗА ПРАВАТА СИ?:)
Колко от хилядите пишещи тук ще пренебрегнат работата си, децата си, съпрузите си, почивните си дни за да се опитат да променят нещо?:):):)

И срещу кого ще се роптае след УЖ изказаните първо благодарности:):):)
Брех да му се невиди и манталитета и неблагодарноста и наглоста и всичко лошо, което първо излагаме на показ.
ЗАЧАТИЕ НЕ Е ДЛЪЖНО НА НИКОЙ ЗА НИЩО.
ДАНО МНОГО ХОРА ПРОУМЕЯТ ТОВА НАЙ-ПОСЛЕ.
Ако пък някой случайно се разпознае в написаното, проблема си е негов, както винаги:):):)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #273 -: Септември 30, 2009, 20:46:45 pm »
Аз пък се чудя, защо Зачатие не вземе да спре да прави каквото и да е и да видим кой ще излезе да се бори ЗА ПРАВАТА СИ?:)
Колко от хилядите пишещи тук ще пренебрегнат работата си, децата си, съпрузите си, почивните си дни за да се опитат да променят нещо?:):):)

И срещу кого ще се роптае след УЖ изказаните първо благодарности:):):)
Брех да му се невиди и манталитета и неблагодарноста и наглоста и всичко лошо, което първо излагаме на показ.
ЗАЧАТИЕ НЕ Е ДЛЪЖНО НА НИКОЙ ЗА НИЩО.
ДАНО МНОГО ХОРА ПРОУМЕЯТ ТОВА НАЙ-ПОСЛЕ.
Ако пък някой случайно се разпознае в написаното, проблема си е негов, както винаги:):):)

:good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #274 -: Септември 30, 2009, 21:21:19 pm »
теменуга, писмото до КЗД е подготвено (Fussii osi_9 ) и тези дни ще се подпише и внесе, като се надяваме да реагират бързо. Ако имате други идеи предлагайте.
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 21:27:49 pm от cygnus »
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #275 -: Октомври 01, 2009, 09:02:02 am »
Здравейте момичета!!! Аз пак се появявам и на много от вас вече съм досаден ,но не мога да пропусна темата! най-лошото е в този момент да се карате !!1 Разногласия и различни мнеия ще има винаги тук,но това е хбавото! така се раждат добрите идеи! Поздравления и за "Зачате"!за съжаление вчера бяхме"възпрепятствани"и не гледахме предаването! Ще ви кажа само,че колкото повече се шуми и говори ,толкова по-добре! Само така се постигат някаквирезултати! Изчетах и мненията по инфото за защита на работничките при напреднало инвитро.Винаги е така-различни мнеия ,стигащи до крайност! Но пък това си е безплатна"реклама" Повярвайте ми! Колокото повече се пише и се говори,толкова по-добре! Не обръщайте внимание на простащината и глупостта,те винаги съществуват и няма как да пъдат победени! Представете си ,че ако 5000 човека прочетат тези статии и постовете към тях,то само 500 се замислят и дори само 100 да одобрят,това вече е велика победа! А представете си че ,дори само три момичета с такива проблеми,които са се крилипо ъглите и ги е било страх никой да н разбере! Дори са напускали работа,независимо,че не им стигат средствата за да преживявта,само и само да избягат от грозните нападки и подмятания зад гърба си! Само три такива да се включат тук,в този форум или в някой отсходните! Това е още по-голяма победа!!! както се казва-много сме,силни сме!!! Само така! Само така и смело напред! нека се шуми,нека обществото "жужи" нека се задавта въпроси нека има различни отговори! Но пътят е този!!!
Спаред мен,по въпросът зазащита в КТ,това си е направо едно стъпалонагоре! така се признава,че проблема го има! Вече,не може да си заравят главите в пясъка! Признава се ,че се изисква дълго и скъпо лечение или профилактика! Това също е стъпало нагоре! Сега просто трябва да се признават болнични и да се третир като която и да е друга болест! Защото колко от вас,да си признаят,дори и да са излизали в болничен заради прегледи,процедури,манипулации са илаи диагноза в болничния лист свързана с причината???? Все се е налагало да се лъже? Не е ли така! А това е гадно! Не стига че се бориш ами си и престъпник! Ако питате мене,то има още стотици болести в които се налагат отсътвие от работа за поне 1/3 от годината!!!! Това не е ли същото!! Дори в случай не е необходимочак толковадълг тсъствие!! Така че да не философстват работодателите! И аз съм такъв,но всеки трябва да е съпричастен! Аи честно казано,само при комунизма всички бяхме равни!! Винаги ще има борба между,работодатели работници! Сега не му викат "класова борба" ама пак си е същото! Така че,всяка една малка стъпка,не само В КТ но и навсякъде където е възможно си е направо огромна крачка в правилна посока!!Възхищавам ви се!!! Време е да се излезе на светло! Никй тук не е по-различен от другите! Едиственото което искат момичетата тук е съвсем малко уважение!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #276 -: Октомври 01, 2009, 09:04:09 am »
Може ли само две думи за писмото до КЗД!!! Пропуснал съм инфот за него! Може и на лични! Имам нещо предвид!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #277 -: Октомври 01, 2009, 09:08:33 am »
Ra40, това писмо не касае отношенията между работодател и служител, който се бори със стерилитет, а възрастовото ограничение заложено в Наредба 28 за дейностите по асистирана репродукция, за което си говорихме в другия подфорум. Просто имаше запитване извън темата тук и отговорих конкретно на него.
Как ще ставаш досаден, стига глупости! Аз лично много се радвам на мъже, които пишат за тези проблеми и не се притесняват. Жена ти трябва да се гордее с теб.

Оффтопик:И понеже се спотайваш в другата тема - как мина вчера пункцията?
Успех!!!
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 09:10:46 am от cygnus »
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #278 -: Октомври 01, 2009, 19:33:30 pm »
Аз имам един въпрос - защо нямаме право на болничен от клиниката за дните на стимулация ( преди трансфера) и се налага да се молим на личните си лекари за съдействие и снизхождение? Какво можем ние да направим по въпроса?
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #279 -: Октомври 01, 2009, 20:36:00 pm »
емииии,да станем и да ги запитаме!! До колкото разбирам,това не  е болест по закона или кодекса! как ще има болничен????
/www.mamaibebe.com][/url]