0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DHEA-s
« -: Април 25, 2007, 09:27:45 am »
Привет момичета,
Вчера бях на консултация при д-р Тодорова. Оказа се, че си имам Хашимото....да ми е честито!

Освен другите неща, ми предписа и DHEA-S...обаче последното го няма в аптеките (поне 3-те аптеки в които влязох).
Някой знае ли от къде мога да си го набавя?


Изследвах Тестостерона и DHEA-S...не са в норма!!! Което да си призная ме радва, защото най-после се откри нещо нередно в мен :)))
ето ги:

Testosterone
0.887 ng/ml (0.06 - 0.82)

DHEA-S
480.6 µg/dl (98.0 - 315)
Какво значат?
« Последна редакция: Април 29, 2007, 17:07:17 pm от danyto »
* премахнато от модератор
Re: DHEA-s
« Отговор #1 -: Април 25, 2007, 09:48:08 am »
Това няма да го намериш в аптеките, а в някоя лаборатория, защото не е лекарство, а хормон :)
Цитат
DHEA-s е андростерон, който се синтезира от надбъбречната жлеза/вид мъжки хормон/.
dehydroepiandrosterone sulfate (DHEA-S)
« Последна редакция: Април 25, 2007, 09:57:19 am от BLACK_ROSE »
*
Re: DHEA-s
« Отговор #2 -: Април 25, 2007, 09:50:08 am »
DHEA-s е хормон, който трябва да изследваш.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: DHEA-s
« Отговор #3 -: Април 25, 2007, 12:28:14 pm »
Мерси White i Black_Rose
после се сетих да си донапиша постинга аз :))
найстина трябва да го изследвам първо, така каза и докторката
* премахнато от модератор
Re: DHEA-s
« Отговор #4 -: Април 27, 2007, 08:48:26 am »
Аха, DHEA-S е хормон за изследване, а DHEA-В е хормонален препарат на Biogame, който се продава в аптеките - аз нали продължавам да си го пия?  :lol:

danyto - провери в по-големите аптеки, и ако го нямат си го поръчай... Можеш и в кварталната аптека да си направиш поръчка, аз действам така - малко преди да ми свърши опаковката минавам през аптеката и до два дена го имам  :lol:.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: DHEA-s
« Отговор #5 -: Април 28, 2007, 19:10:33 pm »
момичета,днес бях при док.тодорова.на мен също ми изписа DHEA-S заради понижен инхабин Б.новината е много кофти,но...аз се разрових,има го в магазини за спортни добавки(не на всякъде де,а и цената варира)има два вида,за спортисти и за хора с репродуктивни проблеми.само да отбележа,че на мен абсолютно всички останали хормони са ми в норма.сега пък трябва да дебелея :D
Re: DHEA-s
« Отговор #6 -: Април 28, 2007, 19:12:14 pm »
рали,ако не е нахално ти за какво го пиеш,и има ли положителен резултат
Re: DHEA-s
« Отговор #7 -: Април 29, 2007, 16:38:45 pm »
рали,ако не е нахално ти за какво го пиеш,и има ли положителен резултат

Кит Кат, заради изчерпан яйчников резерв, за поддържане на функцията на яйчниците и подготовка за ИКСИ... За първото ИКСИ приемът му беше положителен, в смисъл, че естрадиола ми беше влязъл в референтни стойности (преди приема беше под)преди началото на процедурата... В момента не съм правила хормони, защото съм си дала малко почивка от процедури, н в скоро време пак ще тръгна и ще се чуе... Ако ти е любопитно, следи ми дневника, то ще се види  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!