0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #60 -: Август 01, 2009, 11:56:25 am »
Здравей krem
Прочетох всичко каквоте сте писали във форума за д-р Стаменов. Доколкото разбитрам сте от Бургас като мен или греша. Моля да ми кажеш къде сте си правили изследванията в бургас, защото и ние с моя мъж правихме тук. Къде в Бургас мога да си направя цветна снимка. Всички резултати направени тук в Бургас до момента са добри. Правих си и снимка на щитовидната жлеза и им казаха че всичко е наред.
Моля те да ми отговориш. Ние имаме записан час при д-р Стаменов чак 31.10.2010 година/ Доста време трябва да се чака и затова искам поне да си направя и цветна снимка на тръбите, но къде в Бургас ?
здравей , и аз съм от Бургас. Тук не е желателно да си правите изследвания , ососбено ЦС.( и е най-добре Стаменов да я направи) Според мен е най-добре да си изчакаш реда за Стаменов и да пуснеш в СФ каквото той ти каже. Иначе за контрол на щит.хормони , аз си пускам изследванията в Тошкина , макар че предпочитам и тях в Сф да ги пускам! Успех!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #61 -: Август 10, 2009, 07:29:07 am »
Благодаря за отговора rossy. разбира се че ще си направим изследвания при д-р Стаменов. Но ние си направихме и тук за да видим какви ще са резултатите - за сега казват няма ви нищо. Само за тези тръби си мисля, защото не съм правила такова изследване. А за щитовидната жлеза след снимката ми казаха че всичко с нея е наред и нямало смисъл да пускам изследвания за хормони на щитовидната жлеза. Иначе за други хормони имам добри резултати. Ти ходила ли си при д-р стаменов.
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #62 -: Август 18, 2009, 14:41:53 pm »
Има листа за чакащи пациенти при които всеки ден е важен и при освобождаване на час се викат първо от тези чакащи.
Така ли, ами че ако наистина бе така би трябвало всички чакащи да се изместят по-напред . Аз чакам вече година ходих и да попитам дали случайно някой не се е отказал - отговора бе отрицателен. Очевидно реда е относително понятие.
*
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #63 -: Август 18, 2009, 19:53:51 pm »
Благодаря за отговора rossy. разбира се че ще си направим изследвания при д-р Стаменов. Но ние си направихме и тук за да видим какви ще са резултатите - за сега казват няма ви нищо. Само за тези тръби си мисля, защото не съм правила такова изследване. А за щитовидната жлеза след снимката ми казаха че всичко с нея е наред и нямало смисъл да пускам изследвания за хормони на щитовидната жлеза. Иначе за други хормони имам добри резултати. Ти ходила ли си при д-р стаменов.
Танче , аз съм пациентка на д-р Стаменов и съм много доволна от него , невероятен специалист е според мен! Не е нужно да имаш изменения на щит.жлеза , за да си пуснеш хормони . Най-добре е да пуснеш - ТСХ, FT4, TAT, MAT  хормоните по принцип се поемат от ЗК , но антителата (ТАТ И МАТ) не. Най добре е да ги пуснеш . Имай в предвид че ТСХ трябва да е максимум 2.00 (тъй като реф. граници ги дават до 5) Ако е над 2.00 се обърни към специалист ( аз съм при док Начев София , Майчин дом) АКо има нещо питай , може и на ЛС!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #64 -: Декември 28, 2009, 11:10:43 am »
Здравейте момичета,тъй като съм нова и още дори не знам къде трябва да напиша това което ме интересува,за това моля да ме извините,ако не съм на правилното място.
Имах записан  първоначален преглед при д-р.Стаменов всичко мина нормално,но на вторият преглед който трябваше да запиша когато съм в оволация ми се обадиха от клиниката и ми съобщиха че съм при д-р.Песенска-това нормално ли е така ли се процедира в тази клиника?
Нямам нищо против никой,но все пак съм чакала 1 година за първоначален преглед при д-р.Стаменов.Сега вече дори незнам нищо-какво ще се случи,никой не ми каза нищо само следващ преглед през март.Незнам дори при кои лекар трябва да си запиша час.Много съм объркана.........

Благодаря Ви за отговора!
Желая успех на всички........ :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #65 -: Декември 28, 2009, 13:24:16 pm »
Здравейте момичета,тъй като съм нова и още дори не знам къде трябва да напиша това което ме интересува,за това моля да ме извините,ако не съм на правилното място.
Имах записан  първоначален преглед при д-р.Стаменов всичко мина нормално,но на вторият преглед който трябваше да запиша когато съм в оволация ми се обадиха от клиниката и ми съобщиха че съм при д-р.Песенска-това нормално ли е така ли се процедира в тази клиника?
Нямам нищо против никой,но все пак съм чакала 1 година за първоначален преглед при д-р.Стаменов.Сега вече дори незнам нищо-какво ще се случи,никой не ми каза нищо само следващ преглед през март.Незнам дори при кои лекар трябва да си запиша час.Много съм объркана.........

Благодаря Ви за отговора!
Желая успех на всички........ :)

Персенска и Стаменов са един екип. Нормално е поради претовареността на графика му Персенска да поема част от случайте. Тя също е много добър специалист. Дано да се включат момичета, които ходят в тази клиника и да ти обяснят. Ти си късметлийка, че си попаднала там. Аз се опитах да си запиша час, но ме записаха само на едно листче за 2011г.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #66 -: Декември 28, 2009, 14:14:56 pm »
Напълно нормално е да те преглеждат и двамата. Графика им е много натоварен и случаите се поемат според ангажираността, според възможностите и според назначената процедура. Персенска е прекрасен специалист и няма повод да се притесняваш от това, че ще те прегледа тя, а не д-р Стаменов. Тя е абсолютно равнопоставена.
Когато се започне например стимулация, двамата заедно взимат решенията за всеки индивидуален случай. Никой от тях не взима самостоятелни решения, те са екип (и то прекрасен екип) и работят като такъв! В клиниката има и други доктори, това не значи, че трябва да се правят драми от това, че ще ви прегледа друг.
Щом д-р Стаменов е преценил и е обучил тези хора да работят с него, значи трябва да му се доверите. Ако нямате вяра в действията на доктора си и подлагате на съмнение всяка дума - независимо кой е той - тогава по-добре го сменете.
Лично на мен много пъти ми се е случвало да имам записан час при д-р Стаменов, и да ме преглежда Пернеска. Абсолютно еднакво съм доволна и от двамата и им имам пълно доверие. За мен това е напълно достатъчно и се чувствам спокойна в техните ръце.
Пожелавам успех на всички!
*
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #67 -: Декември 28, 2009, 19:24:10 pm »
Извинете ме,ама тогава щом са екип,защо записват поотделно за всеки един и то с такава голяма разлика? 8O
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #68 -: Декември 28, 2009, 19:31:45 pm »
Разлика вече почти няма.Имаше,преди време и то наистина доста голяма...Екипът е страхотен и няма нужда от притеснения :wink:!Успех на всички!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #69 -: Декември 28, 2009, 20:43:32 pm »
Разлика вече почти няма.Имаше,преди време и то наистина доста голяма...Екипът е страхотен и няма нужда от притеснения :wink:!Успех на всички!
Разбира се че са страхотни,нали и аз бях техен пациент до скоро :wink:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #70 -: Декември 29, 2009, 10:46:04 am »
Извинете ме,ама тогава щом са екип,защо записват поотделно за всеки един и то с такава голяма разлика? 8O
Ти говориш за първичен преглед, а в случая до колкото разбрах става въпрос за вторичен и т.н. за това и се включих. Записан първичен при Стаменов, се извършва от него.
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #71 -: Декември 29, 2009, 11:49:39 am »
Извинете ме,ама тогава щом са екип,защо записват поотделно за всеки един и то с такава голяма разлика? 8O
Ти говориш за първичен преглед, а в случая до колкото разбрах става въпрос за вторичен и т.н. за това и се включих. Записан първичен при Стаменов, се извършва от него.
Това не е 100% сигурно. Аз имах първичен за който чаках година и два месеца и въпреки това ме прегледа д-р Персенска, видях доктора едва на третото посещение, но както казват и останалите - не се притеснявай, а се радвай, че не един, а два доктора ще се грижат за теб.. даже три с новата докторка:)
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #72 -: Декември 30, 2009, 11:31:41 am »
Zdraveite,
nova sum i neznam oshte kum koi da se oburna.Molia da mi pomognete i da mi otgovorite.
Biahme si zapisali cas pri d-r.Stamenov chakahme za nego 1 godina,kato doide vreme vsichko mina normalno,no toi ne razgovori s nas kak sme kakvo shte se sluchi,kakvo predstoi i t.n.Sled chasa si trugnah bez da znam za kakvo sum otishla.Izchakah do sledvashtia put kogato chasut beshe po vreme na moiata ovulacia.No za moia uchuda mi se obadiha ot klinikata i mi kazaha che sum pri d-r.Persenska.Niamam nishto protiv nikoi,no ako niakoi znae dali e takava praktikata na klinikata dali tova e normalno molia da mi kajete.
Blagodaria vi! :)  

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 12:25:07 pm от evro »
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #73 -: Януари 03, 2010, 15:29:45 pm »
Цитат
Това не е 100% сигурно. Аз имах първичен за който чаках година и два месеца и въпреки това ме прегледа д-р Персенска, видях доктора едва на третото посещение, но както казват и останалите - не се притеснявай, а се радвай, че не един, а два доктора ще се грижат за теб.. даже три с новата докторка:)

А коя е новата докторка? Не съм ходила много отдавна и ми стана интересно :).
Успех на всички момичета. Скоро да имате моята лентичка.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #74 -: Януари 03, 2010, 17:39:09 pm »
д-р Шевкетова
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #75 -: Януари 04, 2010, 11:46:10 am »
Здравейте, имам едно леко притеснение. Имам от миналата година записан час при д-р Персенска и искам да проверя какво става, защото това е много време, всичко става. Почти всяка седмица от началото на декември насам се опитвам да се свържа по телефоните (всевъзможни издирени от форума), но не успявам. Дали да не отида все пак да порверя лично в клиниката?
И още едно питане - искам да запиша час на мъжа ми за спермограма там. Имат ли отделен телефон за това и можем ли да разчитаме на час за до след няколко дни или и там се чака?

Благодаря!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #76 -: Януари 04, 2010, 12:05:05 pm »
Най-добре ако си от Сф иди на място.
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #77 -: Януари 04, 2010, 13:17:24 pm »
Здравейте, имам едно леко притеснение. Имам от миналата година записан час при д-р Персенска и искам да проверя какво става, защото това е много време, всичко става. Почти всяка седмица от началото на декември насам се опитвам да се свържа по телефоните (всевъзможни издирени от форума), но не успявам. Дали да не отида все пак да порверя лично в клиниката?
И още едно питане - искам да запиша час на мъжа ми за спермограма там. Имат ли отделен телефон за това и можем ли да разчитаме на час за до след няколко дни или и там се чака?

Благодаря!

Ами те от 10.12. излязоха ваканция, затова не си се свързала.Пробвай от утре пак да ги откриеш, да не се разкарваш, и ако не става, отиди на място да провериш.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #78 -: Януари 05, 2010, 10:33:53 am »
До колкото знам клиниката работи от днес. Така че няма как да се свържеш с тях по телефона.
А и ако има проблем с твоя час, те ще ти се обадят. Иначе си отиваш и съм сигурна, че всичко ще е наред.

За спермограма се обади на рецепция и те ще ти кажат как да запишеш час.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Въпроси за д-р Стаменов
« Отговор #79 -: Януари 07, 2010, 09:28:59 am »
здравейте! аз ходя в клиниката на д-р Стаменов от октомври 2008 г. на първични преглед беше той понякога ме поема обаче и д-р персенска, те се сменят. искам също да споделя мнение за д-р Шевкетова - много е мила, симпатична и спокойна млада жена. при нея правих първото си инсе- за съжаление неуспешно ,понеже не се спука фоликула. но д-р стаменов я оставя очевидно да прави манипулации като тази или например цветните снимки. ясно е ,ч етой е свръх натоварен и дори и при най-добро желание и записани часове през 10 мин,т ипри повече от 12 часов работен ден никой нормален човек няма да издържи сам. аз също понякога се ядосвам и тревожа и обезверявам от дългото чакане, притеснявам се и как да излизам от работа за фоликуметрия или преглед - но какво да се прави, това е цената, каоято трябва да платим, за да имаме бебе1
Бог да помогне на всяка от нас!