0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #560 -: Януари 03, 2008, 20:22:46 pm »
Искам да ви попитам дали е нормално детето ми което е на почти 5 месеца да не иска да ака в памперса/вече 2 месец/..... събличам го и с триста зора след свиване на крачетата се изаква като самото изпражнение е тъмно и не много меко?
Ядем плодови пюрета и зеленчукови които отказва и го смесвам с плодови и след това си правя дозата АМ!
ВОда и чай не иска да пие или ако пийне малко чай го връща :(Да му взема ли сокчета да пробвам и какви да бъдат?
Нормално ли е на тази възраст да яде по 130 мл готово АМ 6 пъти дневно + 2 пъти дневно  между храненията плодово пюре по 80 гр или е много?
Може ли да го слагам да стъпва на краченца?
Не се смесват плодови със зеленчукови пюрета.
Зеленчук се дава в 12-13, плод-в 16-17-18.
За тази възраст детето би трябвало да има 4-5 хранения без НИЩО помежду.
Оставете детето да изпива толкова мляко,колкото иска!
Гответе по възможност домашна храна.Ограничете картофчето в зеленчука.
Не знам какво АМ давате, но ако е НАН-сменете го-то дава често запек при изкуствено хранени деца.

Разбира се че може да го оставяте да стъпва на крачката.
Аз обаче не разбирам как само 4,5 хранения без нищо помежду......
Как да направя графика му нещо примерно от вас може ли?
Ядем иначе:
08,00- АМ- 130 мл
09,30- 80гр плодово
11,00- АМ
14,00- 80гр зеленчук с АМ колкото изяде
15,30 - плодово пюре-800гр
17,00- АМ
20,30-Ам
Ядем Аптамил 1 Имунофортис!
Защо не трябва да се смесват плодово с зеленчуково?

Храненето в 9.30 не е нужно.
Останалите хранения са добре, макар че 800 грама е много като порция. А и не е нужно толкова.
Защото плода е плод, зеленчука-зеленчук. Различни храни, различен вкус.
Вие предполагам не хапвате тулумбички с телешко ;).
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 20:24:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #561 -: Януари 03, 2008, 21:40:37 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Честита Нова 2008 година, много здраве, късмет и професионални успехи!

Бихте ли се обосновали защо препоръчвате Хумана, с какво превъзхожда другите млека?
Благодаря предварително!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #562 -: Януари 03, 2008, 21:41:18 pm »
Здравейте д-р Бърди и Успещна Нова Година!

Филип е на 1.5 месеца и е изключително само на кърма. Все още нямаме много режим, но като че ли последните дни следва следния график през деня - 04ч, после в 8.00 ч, 12.00, 15.30-16.00, 19.30-20. Оттам насетне започва объркването, след храненето в 20. ч; иска да яде след 1.00-1.30 (разбираме ясно по пронизителни писъци)започва да се храни и изяжда 30-55 мл. изцедена кърма. Почти сливаме последните две хранения и будува изключително вечер. По принцип го къпеме преди последното му хранене в 22-23 ч., но след последните вечери и тези похапвания аз не смея да го разбутвам с къпане, защото знам, че не е хубаво на пълен корем,и само сменяме памперса. Дали все пак не можем да го изкъпем? Как да продължим режима и вечерта без да сливаме последните 2 хранения? Иначе през нощта спи непробудно до сутринта в 04.

Освен това се кърмим по 40-50 мин., суче активно по 20 мин, редувам и от двете гърди, но между тях има усмивки, подремване и т.н., въпреки всякакви стимулации от моя страна. Как да променя това?

Благодаря Ви за отделеното време!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #563 -: Януари 03, 2008, 21:56:18 pm »
Честита нова година, д-р Бърди!

1. На последната консултация се оказа, че сме наддали само 600 гр. за месец. Писах ви за временни проблеми с недостига на кърма в този период, но слава богу, нещата се нормализираха и сега кърма има. Първият месец наддаде 960 гр., а вторият - 870 гр.  Добре ли се движим според вас?
2. И още едно въпросче - налага ми се за 10 дни да пия лекарства, при които е противопоказано кърменето. През това време ще храня със замразена кърма (ако се приеме) и след това с НАН 1, като на всяко нейно ядене с помпата ще изцеждам толкова, колкото изяжда. Какво още бих могла да направя, за да не намалее кърмата през този период?

Побутвам си въпроса, че сигурно не сте го видели. На мен ми се крият така понякога. :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #564 -: Януари 03, 2008, 22:11:12 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Честита Нова 2008 година, много здраве, късмет и професионални успехи!

Бихте ли се обосновали защо препоръчвате Хумана, с какво превъзхожда другите млека?
Благодаря предварително!

*без запек
*хапват го в относително доста по-големи количества от другите млека
*добри изпражнения без газове и неспокойствие
*много добър прираст на тегло
*произведено от една от най-старите фирми за АМ в Европа. Без примеси със съмнителен ефект (имуномодулатори и т.н.)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #565 -: Януари 03, 2008, 22:14:27 pm »
Здравейте д-р Бърди и Успещна Нова Година!

Филип е на 1.5 месеца и е изключително само на кърма. Все още нямаме много режим, но като че ли последните дни следва следния график през деня - 04ч, после в 8.00 ч, 12.00, 15.30-16.00, 19.30-20.
 По принцип го къпеме преди последното му хранене в 22-23 ч., но след последните вечери и тези похапвания аз не смея да го разбутвам с къпане, защото знам, че не е хубаво на пълен корем,и само сменяме памперса. Дали все пак не можем да го изкъпем? Как да продължим режима и вечерта без да сливаме последните 2 хранения? Иначе през нощта спи непробудно до сутринта в 04.

Освен това се кърмим по 40-50 мин., суче активно по 20 мин, редувам и от двете гърди, но между тях има усмивки, подремване и т.н., въпреки всякакви стимулации от моя страна. Как да променя това?

Благодаря Ви за отделеното време!

"Оттам насетне започва объркването, след храненето в 20. ч; иска да яде след 1.00-1.30 (разбираме ясно по пронизителни писъци)започва да се храни и изяжда 30-55 мл. изцедена кърма. Почти сливаме последните две хранения и будува изключително вечер."
->Това, простете, не го разбрах.

Оставете детето да хапва след 20 часа колкото още хранения иска до сутринта. Нощните хранения на тази възраст са много важни.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 22:16:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #566 -: Януари 03, 2008, 22:16:09 pm »
Честита нова година, д-р Бърди!

1. На последната консултация се оказа, че сме наддали само 600 гр. за месец. Писах ви за временни проблеми с недостига на кърма в този период, но слава богу, нещата се нормализираха и сега кърма има. Първият месец наддаде 960 гр., а вторият - 870 гр.  Добре ли се движим според вас?
2. И още едно въпросче - налага ми се за 10 дни да пия лекарства, при които е противопоказано кърменето. През това време ще храня със замразена кърма (ако се приеме) и след това с НАН 1, като на всяко нейно ядене с помпата ще изцеждам толкова, колкото изяжда. Какво още бих могла да направя, за да не намалее кърмата през този период?

Побутвам си въпроса, че сигурно не сте го видели. На мен ми се крият така понякога. :?
1.Добре
2.Нищо, освен да се помолим, и да запалим свещичка за кърменето да не спре :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #567 -: Януари 03, 2008, 22:36:25 pm »
1.Добре
2.Нищо, освен да се помолим, и да запалим свещичка за кърменето да не спре :)

Благодаря! Значи щом трябва ще се помолим и ще запалим. :wink: :lol:
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #568 -: Януари 03, 2008, 22:49:23 pm »
За много години Бърди!
На Вас и на всички нас много здраве през 2008г.

И естествено въпрос и от мен, понеже станаха множко, номерирам :oops:
1,Нормално ли е на 2 месеца Боян да яде само 4 пъти 8O
2,Нормално ли е последното или предпоследното хранене да е около 200-220мл? На мен ми се струва множко, но си ги търси.
3,Много спи през деня и пропуска едно хранене, трябва ли нещо да предприема?
4,Какво забелязвам от как сме на Хумана - разтваря се много лесно, без да стават балончета до гърлото на шишето, обаче по стените на шишето стои някак на кристалчета, ако ме разбирате, това дали е нормално?
5,Без значение какво е храненето късния следобед и вечер се храни по 1 час. Суче някак вяло, задрямва, събужда се и така. Това от какво може да е?
За сега само едно хранене е изцяло АМ - Хумана, другото е кърма и рядко добавка от 30тина милилитра.
Благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #569 -: Януари 03, 2008, 23:06:18 pm »
1.Да, ако наддава добре.
2.Да
3.Да, стига храненията да не стават 3.
4.С гореща вода ли разтваряте?
5.Не е проблем. Вероятно има храна от предишното хранене или гълта въздух, повече отколкото трябва.

Много добре... . Наддава добре?
Ето-спокоен е... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #570 -: Януари 03, 2008, 23:07:18 pm »
Цитат
Благодаря за пожеланията, толерантното и внимателно отношение към Бърди-малката птичка във форумите тук. Форума е наистина чудесен, и още повече ме радва факта колко души дойдоха и се регистрираха. Дори и 1/3 от тях да чете, задава въпроси,обсъжда, и се информира в темите ми, дечицата в Бг по-малко ще страдат. Само това ми е целта-нищо друго. Нищо!

DR. Birdie вие сте прекрасен 4овек     :bighug:

П.П.сори за спама :oops:
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 23:13:20 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #571 -: Януари 03, 2008, 23:14:22 pm »
И с топла съм разтваряла и с гореща също, все така изглежда.
Дали наддава добре, не знам. На консултация сме на 9ти, само че той не е теглен от месец, а добавка давам по от скоро, не знам до колко ще е показателно, но ще видим :)
Факт е, че Боян е спокоен :D

DR. Birdie вие сте прекрасен 4овек 

П.П.сори за спама :oops:
Шаки, това не е спам, точно по темата си е :wink:
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #572 -: Януари 03, 2008, 23:16:54 pm »
Докторе, днес си нагледах ваксините Превенар в хладилника. Термометърът показва 4 градуса, но самите те не ми изглеждат абсолютно бистри (като вода), а са леко мътно бели, но пак прозрачни. Такива ли са по принцип или съм ги развалила?
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 23:25:17 pm от Lan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #573 -: Януари 03, 2008, 23:22:56 pm »
Не-такива са си-няма проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #574 -: Януари 03, 2008, 23:27:48 pm »
И с топла съм разтваряла и с гореща също, все така изглежда.
Дали наддава добре, не знам. На консултация сме на 9ти, само че той не е теглен от месец, а добавка давам по от скоро, не знам до колко ще е показателно, но ще видим :)
Факт е, че Боян е спокоен :D

DR. Birdie вие сте прекрасен 4овек 

П.П.сори за спама :oops:
Шаки, това не е спам, точно по темата си е :wink:
Оставете млякото 5-6 минутки да се разтвори добре.Разклащайте с кръгови движения, а не "бийте както с шейкер". Първо се слага водата, после млякото! Слагате 1 мезурка, разклащате, втора,пак,трета,пак и т.н.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #575 -: Януари 04, 2008, 00:01:59 am »
Д-р Бърди, може би сте пропуснали моите въпроси. Копирам ги отново

Здравейте д-р Бърди,
Моля Ви да ми дадете съвет по следното
 Досега сме захранили със зеленчуци на обяд и ябълка и круша следобяда. Госпожицата ще стане скоро на 6м и мисля да вкарам постепенно месцето Smile. По този повод.
1. Досега зеленчуковите пюрета ги разреждах с АМ /и бурканчетата, защото са изключително гъсти, и тези които аз приготвях/, тя изпива много малко като грамаж АМ на другите хранения /ок 100 до 160гр/ и затова ми се иска и към зеленчуците да дибавям по малко,  след като вкараме и месото, може ли пак с АМ да ги разреждам или свода, или с какво?
2. С кое месо е хубаво да се започне, пуешко? пилешко?
3. Гледам, че в готовите бурканчета съдържанието на месо е само 8%, Аз съм решила да купувам еко месо, да си го варя и да го добавям към зеленчуците. Че ще започнем с по 2-3 лъжички е ясно, но до какво съдържание на месо  в месно-зеленчуковите пюрета се достига, например в 200гр пюре, колко гр трябва да е месото.
4. Ако се замрази известно количество месо и зеленчуци, губят ли се витамини и полезни вещества след размразяването.
Благодаря Ви и още веднъж спорна и здрава 2008г.

сега да добавя още

5. Банан мога ли да включа като трети плод и как се приготвя той, пасиран, разреден с АМ???

6. Нещо, интересно, не дотам приятно ни се случва вече няколко пъти. Като тази вечер например. Бебето се събужда с истеричен рев, не мога да я успокоя по никакъв начин, обикновено е глдна, когато реве така, въпреки, че е яла преди 2ч. Приготвяме АМ, даваме, но тя не иска изобщо да засмуче и продължава да реве истерично. Чак след като се поуспокои и дадох шишето, изяде го, видимо с апетит и заспа. Моля за Вашия коментар. Много ме ошашква по този начин

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #576 -: Януари 04, 2008, 00:05:05 am »
Здравейте,докторе!
  1.  От 1 седмица сме с хрема и лека кашлица,която би могла да бъде и от секрета от нослето.От 5дни слагам и Олинт,давам за кашлица Синекод вечер и сутрин мажа гърдички и коремче с Пулмекс бейби.Хремата е задна ,не точно в нослето,а отзад на носоглъдката и има хриптения особенно като яде.Да продължавам ли по същата схема?
  2.  6.00-кърма+АМ
      10.30- кърма
      13.30-пюре месно/пиле,пуйка,заек/ или зеленчуково с половин жълтък
      17.00-банан или круша пасирани с кърма/др.вид плод или пюре не съм давала/
      19.00-кърма+АМ
      21.30-АМ+кърма
Време ли е да започна да давам каши и ако да с каква-плодова или оризова?Кисели,други плодове или меса?Искам храненията в 17и19ч.да ги заместя с 1,така че да я засити,но може би няма да е удачно от 13.30 до 21.30 помежду им само с 1 хранене?Какъв съвет ще ми дадете?

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 00:15:49 am от loana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #577 -: Януари 04, 2008, 00:26:44 am »
Д-р Бърди, може би сте пропуснали моите въпроси. Копирам ги отново

Здравейте д-р Бърди,
Моля Ви да ми дадете съвет по следното
 Досега сме захранили със зеленчуци на обяд и ябълка и круша следобяда. Госпожицата ще стане скоро на 6м и мисля да вкарам постепенно месцето Smile. По този повод.
1. Досега зеленчуковите пюрета ги разреждах с АМ /и бурканчетата, защото са изключително гъсти, и тези които аз приготвях/, тя изпива много малко като грамаж АМ на другите хранения /ок 100 до 160гр/ и затова ми се иска и към зеленчуците да добавям по малко,  след като вкараме и месото, може ли пак с АМ да ги разреждам или свода, или с какво?
2. С кое месо е хубаво да се започне, пуешко? пилешко?
3. Гледам, че в готовите бурканчета съдържанието на месо е само 8%, Аз съм решила да купувам еко месо, да си го варя и да го добавям към зеленчуците. Че ще започнем с по 2-3 лъжички е ясно, но до какво съдържание на месо  в месно-зеленчуковите пюрета се достига, например в 200гр пюре, колко гр трябва да е месото.
4. Ако се замрази известно количество месо и зеленчуци, губят ли се витамини и полезни вещества след размразяването.
Благодаря Ви и още веднъж спорна и здрава 2008г.

сега да добавя още

5. Банан мога ли да включа като трети плод и как се приготвя той, пасиран, разреден с АМ???

6. Нещо, интересно, не дотам приятно ни се случва вече няколко пъти. Като тази вечер например. Бебето се събужда с истеричен рев, не мога да я успокоя по никакъв начин, обикновено е гладна, когато реве така, въпреки, че е яла преди 2ч. Приготвяме АМ, даваме, но тя не иска изобщо да засмуче и продължава да реве истерично. Чак след като се поуспокои и дадох шишето, изяде го, видимо с апетит и заспа. Моля за Вашия коментар. Много ме ошашква по този начин

1.Не е необходимо да се разрежда. 160 е добро количество.
2.Бяло пилешко.
3.Няма такова. 50-70 грама е добре по принцип.
4.Да.
5.Пасиран, към другите плодове. Или добавен в АМ като плодов шейк.
6.Това вероятно са кошмари от хипогликемия, след предшестващото хранене. Преодолява се с времето... често срещано е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #578 -: Януари 04, 2008, 00:30:32 am »
Здравейте,докторе!
  1.  От 1 седмица сме с хрема и лека кашлица,която би могла да бъде и от секрета от нослето.От 5дни слагам и Олинт,давам за кашлица Синекод вечер и сутрин мажа гърдички и коремче с Пулмекс бейби.Хремата е задна ,не точно в нослето,а отзад на носоглъдката и има хриптения особенно като яде.Да продължавам ли по същата схема?
  2.  6.00-кърма+АМ
      10.30- кърма
      13.30-пюре месно/пиле,пуйка,заек/ или зеленчуково с половин жълтък
      17.00-банан или круша пасирани с кърма/др.вид плод или пюре не съм давала/
      19.00-кърма+АМ
      21.30-АМ+кърма
Време ли е да започна да давам каши и ако да с каква-плодова или оризова?Кисели,други плодове или меса?Искам храненията в 17и19ч.да ги заместя с 1,така че да я засити,но може би няма да е удачно от 13.30 до 21.30 помежду им само с 1 хранене?Какъв съвет ще ми дадете?

Благодаря предварително!
1. Може би антибиотик?
2.Да не пипате храненията-добри са. Кашите се дават алтернативно на плодовете в 17 ч. Аз лично кисели не давам и не препоръчвам. Обогатявайте обедното хранене постепенно и с нови неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #579 -: Януари 04, 2008, 09:45:35 am »
Искам да ви попитам дали е нормално детето ми което е на почти 5 месеца да не иска да ака в памперса/вече 2 месец/..... събличам го и с триста зора след свиване на крачетата се изаква като самото изпражнение е тъмно и не много меко?
Ядем плодови пюрета и зеленчукови които отказва и го смесвам с плодови и след това си правя дозата АМ!
ВОда и чай не иска да пие или ако пийне малко чай го връща :(Да му взема ли сокчета да пробвам и какви да бъдат?
Нормално ли е на тази възраст да яде по 130 мл готово АМ 6 пъти дневно + 2 пъти дневно  между храненията плодово пюре по 80 гр или е много?
Може ли да го слагам да стъпва на краченца?
Не се смесват плодови със зеленчукови пюрета.
Зеленчук се дава в 12-13, плод-в 16-17-18.
За тази възраст детето би трябвало да има 4-5 хранения без НИЩО помежду.
Оставете детето да изпива толкова мляко,колкото иска!
Гответе по възможност домашна храна.Ограничете картофчето в зеленчука.
Не знам какво АМ давате, но ако е НАН-сменете го-то дава често запек при изкуствено хранени деца.

Разбира се че може да го оставяте да стъпва на крачката.
Аз обаче не разбирам как само 4,5 хранения без нищо помежду......
Как да направя графика му нещо примерно от вас може ли?
Ядем иначе:
08,00- АМ- 130 мл
09,30- 80гр плодово
11,00- АМ
14,00- 80гр зеленчук с АМ колкото изяде
15,30 - плодово пюре-800гр
17,00- АМ
20,30-Ам
Ядем Аптамил 1 Имунофортис!
Защо не трябва да се смесват плодово с зеленчуково?

Храненето в 9.30 не е нужно.
Останалите хранения са добре, макар че 800 грама е много като порция. А и не е нужно толкова.
Защото плода е плод, зеленчука-зеленчук. Различни храни, различен вкус.
Вие предполагам не хапвате тулумбички с телешко ;).
Значи да разбирам,че мога да си го храня така и само да махна пюрето плодово в 09,30 а останалите да си останат така?
Колко зеленчуково да давам и колко АМ на обяд?
Ако взема сокове какво да са?
Колко плодово на ден като 1 доза мога да дам пълна?