0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« -: Май 17, 2010, 10:03:10 am »
И...пак аз :)Да е здрава макар и студена и децата да слушат повечко вътре!
Аз почвам с хубава новина седмицата-Митака проходи.В смисъл че обхождаме цялата къща без да паднем,но като се затича или завие рязко още губи равновесие.Това си е прохождане за мен де :D
Хайде хубав ден на всички!

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #1 -: Май 17, 2010, 10:37:50 am »
Хайде и от мен здрава седмица!!!!
Парси, честити ти ходещи краченца! :D Нашият дзвер пък не ще да ходи и това си е... :(
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 11:13:07 am »
Парси,честито ви проходило момченце :D
Да продължава с такива хубави новини седмицата!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #3 -: Май 17, 2010, 13:49:55 pm »
здравейте и от мен!!!
Честито проходило Митаче!!!
Аз има въпрос, според вас възможно ли е тъй като последните 3 дни давам на бебка сок от череши от това да и е тъмно зелено акото или е друга причината?
другото за което си мисля е да не е настинала малко?
и имам още един въпрос- какво ви е мнението за бънджито. Дали и от кога?
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #4 -: Май 17, 2010, 14:02:50 pm »
Парси, честити ти бягащи крачета :D

Папилио, що бе, нали нямаше никакви проблеми детето, та ти от едномесечно му даваш сок, как така ще е от сока... Разбира се, че е от сока, сок от череши на 3м. бебе, не само акото ще му е зелено да ти кажа честно.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #5 -: Май 17, 2010, 14:22:22 pm »
Здравейте и от нас!

parsi, честито проходило момче и дупе да ти е яко  :lol:

Ние от тази седмица сме на кухня и днес взех следното меню: пилешка супа (застроена естествено), фасул, мляко с грис  :wink: Та ще се разхождам тази седмица, че имам купони, пък и да видя дали нещо все ще става за нас и ще се отказвам. А всички ми викаха записвай се и ще даваш каквото става  :ask:

Поздрави!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #6 -: Май 17, 2010, 14:23:55 pm »
Хубава и дай Боже слънчева седмица по някое време, че въображението ми за игри се изпари последните два дни!

Парси, честити първи Миткови стъпки!

Папилио изумяваш ме, хем цяла тема се изписа против ранното захранване и сокове,
че и Американците докарахме в подкрепа и ти сок, та сок! :lol:
Решила си, дала си!

Ако кърмиш хапни едно кило и ето ти сок за бебето,
ако ли не, почакай малко няма да му стане нищо ако не пие!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 14:25:57 pm »
Мидж,и ние сме от този месец на кухня,но при нас супите не ги застройват.Всичко яде като не му давам зеле,боб,леща.
Папилио,твойта доверена лекарка дет я послуша да блъскаш толкова рано детето със сок как се произнесе?
П.П.Благодаря за топлите поздравления :)
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:28:12 pm от parsi »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #8 -: Май 17, 2010, 14:35:47 pm »
Дано да е здрава и успешна, пък макари мрачна и дъждовна!!! То при нас топлото още не се е развихрило толкова, ама днес пак се усеща разликата!
Честити крачета на Митаче, бързо да тича без да пада!!!
Лелей кви са тия сокове????
Ние сме в къщи и ми е леко на душата, щото знам, че поне ще устиска малко здрава!
Мен ме прави мека, ама поне жената я слуша малкия ураган! Чудя се и се мая изобщо дали да я пускам повече на ясла! Всеки опит после ми излиза през носа! :( Останаха два месеца - хем искам да е сред децата, но пък тези пусти болести!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #9 -: Май 17, 2010, 14:39:43 pm »
Парси, честито проходило момченце :)

Мише, - за колана на колата и вратлето на детенце -ние сме от нисичките и точно така се получава, и проблема го реших с ето това нещо :

http://www.mothercare.com/Teddys-Wash-Neck-Chest-Pads/dp/B001NLQUZ4/sr=1-29/qid=1274096182/ref=sr_1_29/280-7398377-4691552?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42835041&mcb=core

Слагам малката част на колана, там където се допира до вратлето. Като дръпне още някой друг см, няма да има нужда, но сега я притеснява колана.
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:43:39 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #10 -: Май 17, 2010, 14:52:11 pm »
:flower: Цветенце, безценно си!

Имам още въпроси аз  :lol:, нали и шофьор не съм, та съвсем будало.
Хубаво няма стола изофикс, като коланите опасват детенце,
с какво се прикрепя стола, аджеба? Не ми се смейте .....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #11 -: Май 17, 2010, 14:55:41 pm »
Здрава и спокойна седмица от нас, па макар и да започва с отвратително време!Да се надяваме поне дъждът и вятърът да спрат скоро, дори и да не е много топло!Аз след малко опаковам, очувалвам и онайлонвам юнака и отиваме да си напазаруваме зеленчуци от пазара, че не се трае само вътре!
Имам две питания, първото от които е направо хумористично!
1. В темата за количките се беше споменало за някакви универсални противослънчеви мрежи...Къде има такива чудеса?Не,че съм на зор,но....ще предизвиквам времето!:)
2. В старата тема за манджите прочетох, че съветваха една мама да не дава кайсии на 6м. бебе, че са алерген.Не откривам нещо новата тема :oops:, та затова тука- алерген ли са кйсиите и откога може(става въпрос за пюре,де)? А праскови? А манго?
Моят синковец досега е опитал почти всякакви зеленчуци, ябълка, круша и шипка.Захраних на 6м.и 3д.
Благодаря ви и поздрави от нас!
П.П. Честит ходещ Митак на Парси!
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:58:47 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #12 -: Май 17, 2010, 14:59:12 pm »
Мише, коланът, опасвайки детето, минава и през стола (има пригодени за това места), т.е. коланът държи и столчето.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #13 -: Май 17, 2010, 15:34:17 pm »
Мдам..и при нас не застройват супите, а иначе фасул и леща отскоро почнах да й давам. Като я записах беше почти на 11 месеца и поне едно от яденетата ставаше за нея /обикновено основното/. Около годинката започнах да давам и супичка за вечеря. А сега вече всичко яде.
Нашата Дара доста черешки "хапна" докато я кърмех и сега ги преоткри :D Много й харесаха!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #14 -: Май 17, 2010, 15:55:45 pm »
nunu, parsi, утре ще питам готвачките, че аз питах само като купувах купоните и там ми казаха, че застройват. Утре ще докладвам, пък днес няма да хапва супа детето. Ако се окаже, че не застройват става по-приемливо положението.
Благодаря ви!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #15 -: Май 17, 2010, 16:08:23 pm »

1. В темата за количките се беше споменало за някакви универсални противослънчеви мрежи...Къде има такива чудеса?Не,че съм на зор,но....ще предизвиквам времето!:

Инке, аз писах преди време за тази мрежа.
TFK имат такава продава се отделно,
виждала съм да я ползват и други колички!
Триъгълник е и стои по-добре на триколка, но виж и прецени.
Ето това представлява ЦЪК(долу има лента с изображения 4-5 преди последното е,
преди дъждобрана, не ми позволява да сложа снимка тук).
« Последна редакция: Май 17, 2010, 16:09:55 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #16 -: Май 17, 2010, 16:22:02 pm »
Инке Тинке,кайсии и праскови-алергени ги водят защото са мъхести плодове.И аз на Митко ще дам след годинка че е предразположен.За мангото незнам.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #17 -: Май 17, 2010, 18:11:19 pm »
Приятна и здрава седмица на всички:)
Ние в петък най-после сме на втора имунизация:) Днес говорих с педиатърката ни. Утре и при тях ще я има ваксината:)
Ще питам и в темата за захранването, но Никол засега отказва да яде и тиква и картоф и морков, и комбинациите между трите зеленчука също. Като и сложа тиква в млякото и го разбия, пие, но с лъжицата се съдира от рев. Плюе и и се повдига.
Да я продължавам ли да опитвам или да спра за момент и да и го слагам в млякото? Днес понеже въведох морков, другата седмица ще опитам с броколи при нея. И вярно ли е, че децата харесвали зелените храни:))))))))Много ми стана странно когато вчера продавачката ме убеждаваше колко щяло да им хареса пюрето от броколи (на Гербер).
Алекс яде но всичко наоколо му е по-интересно и вече кравите (чаршафите) са с цвят тиква или морков:) Дани все едно винаги се е хранил с лъжица:) Още не е глътнал едната и вече зяпа за следваща:))))
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #18 -: Май 17, 2010, 18:46:56 pm »
пфу, глупости
аз познавам точно три деца, които харесват броколи /моята Преславка и Мартин на Джам са двете/
Стефания ми е толкова ящно дете и не ги прояде до преди половин година, вече ги яде на едро,задушени в комбинация с други зеленчуци и ориз
Преслава злоядото обаче до 10тия месец в устата й влизаше само пюре от броколи и пащърнак
деца много- вкусове различни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #19 -: Май 17, 2010, 19:06:08 pm »
Мини, и четвърто познаваш  :lol: 

Пете, според мен не слагай пюре в млякото. Да си пие чисто мляко Ники, като не и харесва пюрето. Има време и тя ще облизва лъжицата.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #20 -: Май 17, 2010, 19:50:16 pm »
Лисо ма, що не пробваш с оризова каша, може да й хареса, след това дай някакъв плод с кашата и след известно време пробвай пак със зеленчук :)
Деси ядеше всичко и по много, и сега е така де :wink:
Елена много трудно прояде плодове, например, но сега няма никакви проблеми, яде всичко и тя. Така че пробвай, изчакай и т.н. :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #21 -: Май 17, 2010, 20:13:28 pm »
:)Разбрах:)
Няма да я насилвам и ще опитам с оризова каша:) Дано и хареса:)

:)))))))))))Коки, скоро вероятно няма да ми стигат лъжиците само за нея ама нали все един от тримата трябва да ми "провали организацията":)))))))))))))))))
Тъкмо влязоха в ритъм след заминаването на баща им:))))))
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #22 -: Май 17, 2010, 20:38:02 pm »
Лис, и моята Дари прояде много трудно с лъжицата, в началото й беше толкова странно, че и аз имах чувството, че това захранване е егати сложната и непосилна за мен задача :oops:Ние започнахме обаче с оризова каша и плодове /круша, ябълка/. Е, за една седмица започна да яде все едно цял живот е яла с лъжица. :D
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #23 -: Май 17, 2010, 21:00:00 pm »
Нищо Пете, 2 от 3 си е супер бройка  :lol:
Шегувам се, разбира се.
Много, много са различни децата. Ето твоите са от едно котило и пак се различават в много неща, нали?
Тва е, жалко че не става по книга, поне нямаше да се притесняваме постоянно дали не грешим някъде.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #24 -: Май 17, 2010, 21:16:58 pm »
Абе няма място за притеснение, тя лиса вече 6м. показа, че е смела майка, така че продължавай в същия дух и се осланяй най-вече на инстинкта си. На мен поне това, вече почти 4г. ми помага най-много и смелост, разбира се, няма място за отстъпление. За съжаление или за радост не носим отговорност само за себе си, така че .... смело :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #25 -: Май 17, 2010, 21:43:20 pm »
весела седмица и здрави дечица!

Жорето отново е на ясла ,след 3 месеца у нас.Дано се е закрепил и скоро да няма болести.Очаквах да е много драматично връщането,но се оказа много лесно и безпроблемно.Аз започвам работа и се чудя как ще се справим,ако боледува като преди на 2 седмици.

Жорето обича много броколи ,но той си яде всичко .Едниственото нещо,което отказваше в началото и му се повръщаше е тиквичките.Свикна с тях постепенно.Първо слагах малка лъжичка от тях в друго пюре,после по 2 ,по 3 и така увеличавах постепенно.
Лисе и аз щях да ти пиша за кашата,но видях,че Стефи ти е писала.Аз започнах с каша да захранвам - четох,че се приема много добре от децата и е най-близката до млякото храна.Ако и харесва кашата ,после ще можеш да слагаш и разни зеленчуци и плодове в нея.

Браво на проходилото Митаче!
<br />
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #26 -: Май 17, 2010, 22:42:55 pm »
парси, честито ти ходещо момченце!

лис, и при моя син в началото беше зор със захранването, но добре, че са момичетата тук и ме посъветваха мноооого бавно да му въвеждам нови храни. Сега яде в общи линии всичко и отваря уста автоматично (но трябва да е достатъчно изгладнял). Стискам ти палци скоро да почне да хапва и Никол. А за омазването - ние сме царе. Че понякога не само себе си омазва и стола, ами и мен или баща си. Също така понякога намирам остатъци от пюре по главата или в ухото. Засърбяло го нещо, докато ядял и решил да се почеше.  :lol:

инке, прасковата и кайсията ги водят алерген заради това, че са мъхести. Но ако са обелени, няма проблем да му даваш. Мисля, че аз дадох към 7 м. (на пюретата на хип пише, че са за след четвърти). Манго още не съм му давала. Сигурно след годинка.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #27 -: Май 17, 2010, 22:52:53 pm »
забравих одеве да честитя на Митаче прохождането- да са му здрави крачетата, само в правилна посока да го водят
аз пък манго давам и на двете от 7 месец- Стефания го обожава този плод, Преславка му се мръщеше, ама тя в началото на всичко се мръщеше
да не казвам голяма дума, ама има изгледи да отбия Преслава вече
мислех, че ще стигаме Крали Марко  :D :D :D
Зори, дано няма болести  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #28 -: Май 17, 2010, 23:10:25 pm »
И аз забравих да честитя самостоятелните стъпки:)
Парси, честито и да е здрав:)

Зори, дано болестите са останали назад.

Деси, и в носа е много приятно като влезе оранДжаво пюре:)))))

Лека и спокойна вечер:)

Икебаната (Деян Неделчев) пее по нова, поздравявам ви:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
« Последна редакция: Май 17, 2010, 23:14:30 pm от Lisko »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #29 -: Май 17, 2010, 23:13:28 pm »
здравейте и от мен!!!
Честито проходило Митаче!!!
Аз има въпрос, според вас възможно ли е тъй като последните 3 дни давам на бебка сок от череши от това да и е тъмно зелено акото или е друга причината?
другото за което си мисля е да не е настинала малко?
и имам още един въпрос- какво ви е мнението за бънджито. Дали и от кога?

Извинявай, но ти с кого и по какви причини се състезаваш - сок на три месеца и половина, бънджи?
За соковете - каквито и да било в тази ранна кърмаческа възраст,  е коментирано доста. Ползвай търсачката. От мен ще кажа само, че НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ и че може в бъдеще да бъдат причина за гастро-ентерологичен проблем при детето ти.
По въпроса за бънжи-то - незнам къде и кво четеш, обаче то се препоръчва когато детето не само може да седне , но и може да се изправи с опора. Само не ми пиши, че твоето дете на почти 4 месеца може това! Иначе съм против проходилка или бънджи.

Мини, по въпроса за броколите - и Вики ги яде. И  брюкселско зеле яде, но домашно отгледани и домашно приготвени.

Парси, честит ти проходил юнак!

За прояждането с лъжица - според мен е важна и самата лъжица като форма и цвят дори . Сина прояде успешно с Нуби, авентските /по остри/ не ги приемаше.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #30 -: Май 18, 2010, 00:54:07 am »
освен всичко друго, в момента родни череши още няма. има вносни, кой знае как форсирани и обработвани, за да траят. не му е сега сезонът на сока от череши, да оставим настрана факта, че черешата не е супер витаминозен плод и сокът от череши не е висша ценност.

трябваше през март сок от ягоди...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #31 -: Май 18, 2010, 01:22:02 am »
Мноого ви благодаря за отговорите! И аз се зачудих, особено за кайсиите, защото точно на Хип на пюретаат пише 4м., а ние в момента само за 4м. ядем...Там би трябвало да са белени и термично обработени...За сурови не съм си и помисляла...Ще взема да поизчакам...нищо няма да му стане!
Лис, само се приготви за "аромата" на броколите- дори и да ги обичаш, пюренцето понамирисва сериозно...
Пишете още един любител на тази смрад- моят до сега се е понамръщил леко, без да плюе дори, само на чист карфиол.
Много съм доволна от едни силиконови лъжици на Нук за от 4м., за захранване- приема ги много добре, единствено дето едната се оцвети още от първите моркови и леко жълтее, но пък изрично пише, че могат да се изваряват, а не с всички е така.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #32 -: Май 18, 2010, 08:32:48 am »
Честита половин годинка на Малките лисета  :bighug:
Да са като мама - усмихнати и весели и много здрави разбира се  :D
Пете, пробвай да и дадеш малко мляко с лъжичка, да види че лъжичката хубави неща дава  :wink: , после по-разредено пюренце (пак с мляко) и сгъстявай постепенно. Мойте не обичаха много гъсто пюре и броколи също - надушваха ги от километри  :lol: Преди броколите можеш да дадеш пащърнак (по-сладък е уж) и карфиол. Но преди тях - ябълка, смесена с оризовата каша е ммммммммм
Нацелувай малките и се радвам, че имате ваксини вече.
Papilio, нямам думи просто.... щях да ти напиша доста неща по въпроса, но вече цяла тема има, а и ще съм отново злобна и незнам каква, а днес съм бяла и добра  :wink: Питай си твойта всезнаеща педиатърка, тук от сокове няма кой да разбира  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #33 -: Май 18, 2010, 10:13:06 am »
Мими, много благодаря:)
Сутринта да си призная поревах малко като ми се ухилиха и тримата. Не ми се вярва, че е истина все още и даже незнам кога мина половин година. Имаме ваксина, но ще ни я слагат в петък наобяд:) Винаги сме последните записани за преглед, че много се бавим в кабинета като влезем:)))))
Ще опитам със съветите, които ми давате. Аз ползвам лъжички на томи типи, които са гумени (може би силиконови:) ) и им скърцат по венците:)))))Много са ми удобни. Боядисаха се по светлите цветове ама не ми пречи:)
Лек и спокоен ден на всички:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #34 -: Май 18, 2010, 10:14:35 am »
Честито и от нас на проходилото Митаче :D Сега и на мама да й са здрави крачетата!
Момичета и аз имам питане за хапването Започнахме с оризова каша, въвела съм картоф, морков и тиква Искаше ми се сега да въведа и ябълка, но се чудя кое е по-удачно - към кашата или в 10 ч с млякото? Чета, че кашата е по-калорична и е добре да бъде смесена с плод, но пък я давам следобед :? Затова чакам съвети :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #35 -: Май 18, 2010, 10:23:10 am »
Аз давах плодовете, след като съм ги въвела, с каша следобяд. Предибобяд си бяхме на мляко само, докато ги отбих (почти до годинката).
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #36 -: Май 18, 2010, 10:27:01 am »
Лисе, пробвай с авенските лъжички, тия на томи-типи са по-големи и лично на мен не ми бяха много удобни за захранване точно, иначе за вече прояли деца са страхотни! Освен това може да пробваш с различни на цвят лъжички - аз поне така правех :lol:
Моята маймуна веднъж ги яде броколите, друг път не, ама тя със всичко е така... :? Понякога си мисля - добре че е само една, че 2 или три такива злояди множко щяха да ми дойдат! Това в рамките на шегата, разбира се :D
Джам, ти ме уби. Как така няма български череши още???? Мисля, че все ще има ранни някои....Аз вече открих сезона за Дари и много й харесаха.
Зори, честит ти ученик! Дано не боедува много... :oops: На мен също ми се свива сърцето като си помисля, че от септември ще давам Дари на ясла, а аз трябва да си търся работа...Незнам как ще я скоасаме, а и баби липсват около нас...Мъка, мъкаааа....
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #37 -: Май 18, 2010, 10:30:47 am »
абе според мен пита кога да ги въвежда, а даването следобед след това е ясно :wink:

аз въвждах всичко на обед, преди да дадеш зеленчуковото пюре му дай 2-3 л. ябълка и така 2-3 дни докато я въведеш, след това вече с кашата следобед :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #38 -: Май 18, 2010, 10:53:24 am »
И според мен средата на май едва ли има бг череши...
Как ли пък няма да дам 10-12лв/кг да вкусим първите череши на пазара кой знае с какво обработвани, изчакайте малко, няма да избягат черешите, ще има  :lol:

Абе вашите деца хапят ли, докато кърмите? Как да го отуча?
С венците хапе, но страшно силно и много боли. Както си яде и зиведнъж го прави.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 10:56:00 am от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #39 -: Май 18, 2010, 10:58:35 am »
Цветенце, Калина го е прави, но рядко.
Вероятно са зъбки при вас, тя няма никакви признаци за зъбоникнене освен лигавенето.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #40 -: Май 18, 2010, 11:05:45 am »
Абе и аз мислех, че е от зъбоникненето - иначе и ние нямаме признаци още, даже не се и лигавим.
Обаче имам наблюдение, че е като някаква игра за него сякаш. Хапне за половин минутка и започва с хапането. И така повече от седмица.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #41 -: Май 18, 2010, 11:08:08 am »
И Ели имаше такъв период, даже като й излязоха първите два зъба и с тях ме хапеше. Наистина го приемат за игра, според мен, защото тя се смееше много доволно след това. Отмина от самосебе си и след това вече с 10 зъба дори не ме е хапала :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #42 -: Май 18, 2010, 11:13:09 am »
Хубаво, значи да постискам малко и аз зъби - образно казано  :wink:
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #43 -: Май 18, 2010, 11:27:04 am »
абе според мен пита кога да ги въвежда, а даването следобед след това е ясно :wink:

аз въвждах всичко на обед, преди да дадеш зеленчуковото пюре му дай 2-3 л. ябълка и така 2-3 дни докато я въведеш, след това вече с кашата следобед :)

Точно това имах предвид :D Много благодаря!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #44 -: Май 18, 2010, 12:07:47 pm »
здравейте, мамчета и аз да имам време да почета и понапиша нещичко, в тези гадни ветровити дни в който вилнеем вкъщи  :lol: Лиско честита ви половин годинка, и ние бяхме същите омазани когато се захранвах ме, не бяхме фенове на моркова и броколите, броколи ама и нещо друго и хапваха, но много пръцкаха от броколите и карфиола, може би пъщарнака е по добрия вариант, аз и царевица им давах ПЮРЕ на OVKO мисля беше и им харесваше
Поздрави в очакване на вече слънчеви дни
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #45 -: Май 18, 2010, 12:11:34 pm »
А да питам, този пъшарнак пак ли го има като пюре или да го приготвям аз? И ако аз си го приготвям само стеблата ли се ползват или и листата?
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #46 -: Май 18, 2010, 12:28:19 pm »
здравейте и от мен!!!
Честито проходило Митаче!!!
Аз има въпрос, според вас възможно ли е тъй като последните 3 дни давам на бебка сок от череши от това да и е тъмно зелено акото или е друга причината?
другото за което си мисля е да не е настинала малко?
и имам още един въпрос- какво ви е мнението за бънджито. Дали и от кога?

Извинявай, но ти с кого и по какви причини се състезаваш - сок на три месеца и половина, бънджи?
За соковете - каквито и да било в тази ранна кърмаческа възраст,  е коментирано доста. Ползвай търсачката. От мен ще кажа само, че НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ и че може в бъдеще да бъдат причина за гастро-ентерологичен проблем при детето ти.
По въпроса за бънжи-то - незнам къде и кво четеш, обаче то се препоръчва когато детето не само може да седне , но и може да се изправи с опора. Само не ми пиши, че твоето дете на почти 4 месеца може това! Иначе съм против проходилка или бънджи.

Мини, по въпроса за броколите - и Вики ги яде. И  брюкселско зеле яде, но домашно отгледани и домашно приготвени.

Парси, честит ти проходил юнак!

За прояждането с лъжица - според мен е важна и самата лъжица като форма и цвят дори . Сина прояде успешно с Нуби, авентските /по остри/ не ги приемаше.
такааааааааа първо не е нужно когато някой зададе въпрос да се заяждате с него. аз питах какво мислите за бънджито и от кога може да се ползва, а защо питам е съвсем друг въпрос.
и аз съм против проходилките и бънджитата и попитах защото на братовчедката ортопеда и е казал да слага детето в бънджи, което мен ме учуди!!!!
а за соковете вече е доста стара тема, и доста обсъждана
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #47 -: Май 18, 2010, 12:29:04 pm »
лис, има го пащърнака като пюре на хип самостоятелно, както и в комбинация с картоф.

папилио, за бънджито изчакай детето да седи стабилно, както ти е казала Лейди. Като цяло го дават за след 6-месечна възраст.
Не се сърди на отговорите за сока! Ти сама попита дали може да е сока от череши.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 12:32:43 pm от blue_sky »

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #48 -: Май 18, 2010, 12:39:33 pm »
С нашата кухня не става по-добре. Днес имаме кюфте (печено) с картофено пюре и се оказа, че супите си ги застройват. А кухнята си е нормална, държавна, към детска ясла  :? Странна работа.

Аз по захранването не мога да се изказвам, че моята лакомия всичко харесваше  :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #49 -: Май 18, 2010, 12:51:08 pm »
Мидж,и при нас е държавна.Егати разликата навсякъде... :?

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #50 -: Май 18, 2010, 13:10:43 pm »
Мидж, къде е тази кухня в София ли? :ask:
И според мен средата на май едва ли има бг череши...
Как ли пък няма да дам 10-12лв/кг да вкусим първите череши на пазара кой знае с какво обработвани, изчакайте малко, няма да избягат черешите, ще има  :lol:

Абе вашите деца хапят ли, докато кърмите? Как да го отуча?
С венците хапе, но страшно силно и много боли. Както си яде и зиведнъж го прави.
Точно преди малко купих сносни череши за 5,80 лв. кг. Ако вземеш 200-300 гр. не излиза кой знае колко. По принцип пазарувам от едни съседи, които имат плод - зеленчук и да - черешите са български. В събота е черешова задушница така че си е съвсем нормално да има череши по това време. Абе накарахте ме да се зачудя, защото съм от край, в който има много череши и се опитах да се сетя кога зрееха ранните - точно в средата на май са си...зависи и от времето де, но долу-горе сега :D
Сетих се, че имаше пюре от пащърнак и на сънвал - био бамбини май се казваха малките разфасовки - от 130 гр., имаше чист пащърнак - подходящ точно за захранване. Дари много го харесваше.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:22:19 pm от nunu »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #51 -: Май 18, 2010, 13:26:36 pm »
Това за детската кухня е много странно!  8O Няма ли групи? Това е меню за втора група! В първата група всичко е на картофена основа - картоф с....! Дори в началото и супите бяха пасирани! Ние чак към 1,5 минахме на втора! До сега кюфте е имало с доматен сос или бял сос, но съвсем крехко, което го пасирам в соса! Обикновено е от телешко месо!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #52 -: Май 18, 2010, 13:32:11 pm »
Лис, има чист пащърнак пюре. Мисля, че на Депото го има. Аз купувах от там и от едно малко магазинче на Роза (мога да проверя дали го има там). Сега се сетих обаче, че в повечето пюрета има оризово нишесте, затова е добре да въведеш оризовата каша сега.
какво толкова им харесвате на детските кухни не мога да разбера...
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #53 -: Май 18, 2010, 13:35:39 pm »
може и да има някакъв ранен сорт наши череши, но определено още масово са вносните.
нямам сигурно място, където да знам какво купувам, затова ще изчакам юни - за мен това е месецът на черешите :) Това е любимият ни плод, 200-300гр хич не ни устройват :lol: Може и да не са най-витаминозният плод, както и динята, обаче Симона най-много обича тези два плода.

Лиско, на Симона предимно съм й готвила, обаче туй нещо пащърнакът само купено съм давала (беше в чист вид, ама марка не помня - Гербер май). Аз самата, никога не съм яла...
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #54 -: Май 18, 2010, 13:37:20 pm »
Това за детската кухня е много странно!  8O Няма ли групи? Това е меню за втора група! В първата група всичко е на картофена основа - картоф с....! Дори в началото и супите бяха пасирани! Ние чак към 1,5 минахме на втора! До сега кюфте е имало с доматен сос или бял сос, но съвсем крехко, което го пасирам в соса! Обикновено е от телешко месо!
Ммм даа,би трябвало да е по възрастови групи ама както всичко в нашата държава и това е абсолютно безконтролна работа.Мисля че ги водят тия кухни от 10м. до 3г.Иначе и при нас единствено с кюфте са готвили бял сос и кюфтенцата спокойно си ги намачквам с вилица.
Мими,аз нищо не й харесвам ама ако ти кажа че мойто дете такава уста отваря ,а на мойто готвено дето е супер истинско върти глава и се мръщи :lol:
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:39:14 pm от parsi »

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #55 -: Май 18, 2010, 13:42:06 pm »
Лиско, на Сънвал мисля имаие хубав пащърнак. Чист за захранване, а после също и с пуйка, като вкарате месото.

А за детската кухня :x - не знам как е с държавната, ама да ви кажа, че на Ози боба и на мен ми се опря, какво остава за дете на година и два месеца. Беше недосварен, цял, непасиран и с много твърди люспи. Та хич не се учудвам на застроените супи и кюфтетата. То нали по бг захранването до десетия месец трябва да си въвел всичко и затова тогава въвеждате кюфтета. :wink: За вас остава само да му отворите на детето една биричка, та да преглъща по-добре. :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #56 -: Май 18, 2010, 13:51:36 pm »
Сиа в нашата кухня /държавна/ винаги боба е бил перфектно пасиран, не съм видяла люспа дори, макар че го въвеждах много бавно и внимателно, освен това супите са предимно зеленчукови, незастроени, второто е пилешко, заешко, агнешко или телешко в най-различни варианти, само дето десерта е на основата на мляко - незнам дали ползват прясно или някакво сухо, но аз не го давах близо до годинката...И да, Дари също много харесва кухненската храна. Нас този вариант ни устройва и двете, но всеки сам си преценява за детето...
Относно черешите - аз също обожавам този плод, както изглежда и при детето ще е така...но все още успявам да й насмогна с малко...Незнам като порастне, обаче, как ще е :lol: Сигурно и аз ще трябва да купувам с килограмите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #57 -: Май 18, 2010, 14:20:13 pm »
Аз съм и за двата варианта...и готвя, и от кухня взимах на Митака!
С Нуну ползваме една и съща, мисля е от добрите държавни в София!
Забележки винаги ако реши човек може да прави, затова съм давала избирателно.
Сега на Калина основно готвя, апропо пишете моята челяд в любящите броколи  :lol:.
Митака от зор да и подражава яде пюрета всеки ден, а ако не му предложа си търси.
Тя пък щеше да хапане кюфте преди няколко дни, просто обърках за коя отворена уста беше предназначено.
Добра идея е това със пащърнака, тези дни ще дам.
Сънвал бяха наша любима марака преди едно лято, имат сполучиви пюрета.




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #58 -: Май 18, 2010, 14:20:51 pm »
sia, и аз за бира си помислих, ама реших, че е рано и ще чакам цацата  :lol: няма да е далече мисля.
nunu, в Бистрица съм.
mimi26, харесвам я, че от септември, ако ни приемат, ще е там на ясла. Вероятно ще мога да кажа да не му дават мед и ягоди, но не му давайте всичко няма да мога. Леко ще трябва да започна със захранването с тези "екстри", които дават там.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #59 -: Май 18, 2010, 14:21:08 pm »
:)Вкарах аз оризовата каша ама...не и при Никол:))))))) Отказва да яде с лъжица:) Чак се извива на мост за да не лапне, инъче и хареса според мен защото си я облизва, но като види лъжичката и започва да реве. Дадох и една да си играе с нея, различни цветове са...не иска. В момента в който и показах шипето с биберона (празно) се ухили и започна да маха с ръце.
Може би да спра за момент с лъжицата ли незнам?:) Или да съм упорита въпреки плаченето?
Благодаря ви, ще взема и пащърнак.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #60 -: Май 18, 2010, 14:24:52 pm »
Лисане, ще прояде, тя е дама трябва да е по така!
Целувки за всички обитатели на хралупата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #61 -: Май 18, 2010, 14:49:44 pm »
Чист пащърнак има много хубав на Sunval и е без сгъстители.Има и на Хип,но не ми се стори толкова вкусен. Санвал имат и комбинации с пащърнак, но в тях вече има оризово брашно.Иначе са им много хубави на вкус пюретата, ябълката им е несравнима!Най-течни са на Гербер и еднокомпонентните на Хип- може би могат добре да се разредят с мляко и да се ядат от биберон?!?
Лис, честит ви половин рожден ден!Кога мина? :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #62 -: Май 18, 2010, 15:02:18 pm »
Лисе, може в млякото да й слагаш кашата...аз така правех понякога с моята злоядетина, хем да е по-хранително...Трябва само да видиш биберони за по-гъсти храни...Внимавай само, че оризовата каша много запича. При нас работеше системата каша + круша :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #63 -: Май 18, 2010, 15:08:18 pm »
с поздрав за всички ранно захранващи :)

София, манифестация по случай Първи юни, деня на детето - деца, носещи плакати с ценни напътствия за родителите, 1940-1950 години



да не си мислят някои, дето слушат ценни съвети тип "така е правила баба ми", че ние сега откриваме топлата вода...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #64 -: Май 18, 2010, 15:21:00 pm »
:jump12: :balk_63: Джам, уморих се от смях...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #65 -: Май 18, 2010, 15:33:56 pm »
якооооо, така е било бе, аз нали докопах някаква книжка за хранене, която е мой набор издание, ми точно така си пиши, мин до 4-я месец детето само на кърма или хумана.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #66 -: Май 18, 2010, 15:52:43 pm »
Еее, Джам супер снимка.
Може да я сложим на първа страница на темата за захранване  :wink:

Стефи, аз също имам 30-35 годишно издание на книга за бременност, раждане и отглеждане на дете където съветват същите работи.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #67 -: Май 18, 2010, 16:10:26 pm »
Ние със Сънвал пък така и не свикнахме-много му бяха гъсти.До последно любим беше Гербер и Хип.Нищо че мъжа ми върл противник на царевичното нишесте съдържащо се вътре само скандираше "ГМО,ГМО..." :D

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #68 -: Май 18, 2010, 17:04:20 pm »
Лиско,досега не съм чула на някое бебе да не му хареса пащърнака :D на адашката може да и хареса затова те съветвам да пробваш.За броколите-взех чисто на Овко и беше пълен провал/то си е гадничко/имах няколко пюрета и им добавих картоф и морков сварени и пасирани домашно-Ники искаше допълнително :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #69 -: Май 18, 2010, 17:08:31 pm »
пащърнака е супер  :D и двете ми го ядяха с кеф
Джам, нищо не разбирате от хранене на детето, сок до откат- това е положението
найш колко витаминки му набавяш така, не обяснявайте на хората, как не било полезно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #70 -: Май 18, 2010, 17:10:50 pm »
Здравейте и от мен - вече с Михаела и с Константин на линия. :)

Кога успяхте за два дни да изпишете цели 4 страници?! :)

Мидж, май ти повдигна въпроса за детските кухни.
Аз бях противник на кухните, защото не знам какво слагат вътре и с какво точно готвят. затова аз готвих на Михаела до 1,10г. но тогава вече ми дотежа да готвя  и я записах на кухня. Там ми се чудеха служителките що чак сега я записвам и само дето не ме питаха "Какво е яла до сега?" :) Започнах от пюретата и на 2 години минахме на следващата група. Когато има крем какао, не и го давам, а го изяждам аз. За нея приготвям кисело мляко с плод.

Джам,
страхотна снимка! От де я изрови? :D

Честито проходило Митаче на Парси! :)

Моята Михаела определено си е доста злояда. Да видим брат и дали ще е като нея или ще е по-ящен. Мога само да се надявам. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #71 -: Май 18, 2010, 18:02:24 pm »
при Жорето пък нямаше запичане от кашата - акаше си човечето по 4 пъти на ден без проблем.
Кашата я давах сутрин към 9 ч. ,а плодовете следобед и не към каша ,а самостоятелно .Така и въвеждах нещата =каша въвеждах сутрин,зеленчуци на обяд и плодове следобед.
Лисе,честита половингодинка на слънчовците - да са здрави и усмихнати като мама!

<br />
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #72 -: Май 18, 2010, 21:27:11 pm »
синьо кокиче честита пълна къща! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!

Лисе честита ви половин годинка! Да са здрави и послушни малките лисичета!
Пащърнака и на нас ни беше любим, но съвет за злоядите дечица не мога да дам, Габи е като една малка ламя, рядко има претенции и то ако не се чувства добре. Но си мисля, че щом Никол толкова не иска да яде от лъжичка по-добре да не я насилваш, все ще прояде някога, дай и малко почивка и опитай отново след няколко дни примерно.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #73 -: Май 18, 2010, 23:46:25 pm »

Джам,
страхотна снимка! От де я изрови? :D

www.lostbulgaria.com - много интересен сайт с архивни снимки от живота на България и българите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #74 -: Май 19, 2010, 00:44:46 am »
Жестока снимка,Jam! Това ще да е било преди 1947-ма година, защото тогава отпада краесловният ер, а пък на снимката присъства. Доколкото успявам да разбера тези идиотщини със соковете и ранното захранване са излезли на мода 60-те- 70-те години. Знам,че е съветски почин, за да може децата докъм 6-7 месеца да ядат всичко и да тръгват на ясла, та майките да се връщат в производството. Ако знаете къде може да се попрочете повече за това, моля кажете, че съм в люти спорове със свекървата :lol:!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #75 -: Май 19, 2010, 01:07:35 am »
Привет и от нас!Джам ме развесели с тази снимка :D!
Лисо,честитита ви 6 месечинка!
Утре ми предстои и на мен да започна приключението със захранването,чака ни оризовата каша и силно се надявам да я ядем  :D Стискайте ни палци  :D!

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #76 -: Май 19, 2010, 08:24:41 am »
Благодаря ти за сайта, Джам!
Много интересни снимки, наистина. Ще го доразглеждам "на порции", когато имам време. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #77 -: Май 19, 2010, 08:57:43 am »
Благодаря ви момичета:)
Аз докато се оплаквам, че децата не спят, те от 4 дни (откакто е студено не ги изкарвам да не ги разболея преди ваксината) си заспиват сами докато играят. Уж ги оставям да лудуват и докато мия и си върша другата работа и тримата са заспали:))))))ПУ ПУ ПУ:)
Бяхме си разбутали графика докато мъжа ми беше тук и заспиваха по различно време но сега пак всичко си е "наред" като няма кой да ги мачка и играе с тях пред 15 минути:)
Да си задам и дрисливия въпрос:) Откакто ги захранвам, започнаха да акат почти след всяко хранене:) Преди беше веднъж на ден или през ден. Предполагам е нормално и няма от какво да се притеснявам?:)

Тини, успех и дано Тони хареса лъжицата:)

Спокоен ден на всички:)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #78 -: Май 19, 2010, 09:29:00 am »
Нормално е Лис, ще започнат и да акат това което са изяли, т.е. ще има същия цвят и консистенция :lol: :lol: нормално е и това :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #79 -: Май 19, 2010, 09:30:40 am »
Нормално е Лис, ще започнат и да акат това което са изяли, т.е. ще има същия цвят и консистенция :lol: :lol: нормално е и това :wink:

Стефи започнаха:) На Дани дупето му чак се боядисва в оранжево:)))))) извинете:) :lol:
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #80 -: Май 19, 2010, 10:00:48 am »
Мдам...майка ми и тя има една книга за храненето на бебето, която е мой набор...Все ме кара да я чета като влезнем в люти спорове относно това кое трябва и не трябва да яде Дари. Добре че влиза от време на време в интернет,та съм й пратила полезни четива да се просвещава :D
Инке Тинке, това с производството ми хареса, сигурно трябва да има някакво логично обяснение това ранно захранване :lol:
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #81 -: Май 19, 2010, 11:03:20 am »
Лис и вече е по миризливо, ние стези три подвижни ароматизатора, сега като караме паяците, омирисваме цялата къща :lol:
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #82 -: Май 19, 2010, 12:40:46 pm »
Да ви кажа нещо забавно. :)
Свекърва ми идва вчера да вземе Михаела за 3 дни, та малко да си отдъхна. Стана дума, че малкият има много силни колики. Тя ми дава веднага съвети:
"Обличай му жилетка или пуловер, за да го затопли и ще го облекчи."
аз: "Да, бе! що да го навличам?! На него не му е студено, а го боли корем!"
тя: "Е, аз ти казвам изпитан метод. На баща му така знаеш ли как сме му слагали терлици, за да му се затоплят стъпалата."
аз: " 8O Няма никаква връзка между ходилата и стомашно-чревния тракт!" 8O
Тя: "Ами затопля ги и това им помага."

...... :lol: Да се смея ли, да се ядосвам ли?

Свекърът пък ме питаше колко градуса било тук? :? Мислех си на ума: няма ли да тръгна ей сега с термометъра да отчитам показанията. :)

След като ме изписаха идват тук със свекъра и тя вади едни подаръци. Изплела пуловерчета, жилетки и терлици. Да, много са хубави, наистина, но и казах, че ще влязат в употреба едва на есен, а тогава може и да не му стават на бебето. Освен това, казах, че имам доста запазени дрешки от Михаела (в жълто, бяло, зелено), които ще ги използвам. "А, хвърляй ги" - ми вика тя - "те са вече износени!"
Добре, но пропуснах да вметна, че сред подаръците имаше дрешки от мъжа ми, т.е. от преди 40 години. На това място и мъжа ми не се стърпя и и рекна: "Е, значи 2-годишните дрешки да ги хвърлим, а 40-годишните дрешки да ги ползваме!" :lol: :lol: :lol:

Сега да ви кажа, че мъжът ми е роден в средата на ЮНИ месец. Та даже и по снимките го имало с терлици и с жилетка. :lol: Горкото бебе! Що ли не са му сложили и кожухче, а?! :lol: :lol: :lol:

Дано съм ви развеселила леко. :wink:
« Последна редакция: Май 19, 2010, 12:43:29 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #83 -: Май 19, 2010, 13:34:46 pm »
Ха-ха, кокиченце развесели ме. Те и моите бяха надонесли такива "разкошотии", но много малко от тях влезнаха в употреба, май само терлиците сме ползвали повече...Майка ми обаче бързо-бързо я отучих да не купува дрехи на бебето, а да ни дава пари и аз да й избера..Свекито обачееееееее не търпи съвети, а все купува боклуци...Едни такива ламенца, шаренийки...дето да й се чудиш от коя сергия ги е напазарувала. И те дават пари, изобщо не мога да се оплача, ама що все държи да купува и боклуците - е тва не мога да разбера!!! :x Все казвам на мъжа ми да й каже, да не си харчи парите излишно, ама не се разбира от дума и тва е!!!
А относно лечението - като й кажа че Дари има температура тя ме съветва да й дам амидофенче :oops: Иначе искат да им я давам да я гледали...Как да не се ядоса човек!!! :x Гледам да не си го слагам, че не са ми малко грижите, ама все ще намерят с какво да ме изкарат извън нерви....
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #84 -: Май 19, 2010, 14:36:05 pm »
Хехе,Нуну,ти пак си напред с материала :DНашите баби нито пари дават,нито искат да го гледат :lol:

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #85 -: Май 19, 2010, 14:50:32 pm »
Хехе,Нуну,ти пак си напред с материала :DНашите баби нито пари дават,нито искат да го гледат :lol:
Парсиии, ако "искането" беше като "моженето" то цена нямаше да имат, ама...както се казва - пълно щастие НЕМА!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #86 -: Май 19, 2010, 16:31:15 pm »
 :D :D :D

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #87 -: Май 19, 2010, 17:51:11 pm »
Е поне не съм сама :lol: Кофти, ама и при мен положението е такова със свекито Ако кажа, че ме вбесява, ще е малко :x Наслушах се на глупости да си навличам детето и на извращенията със захранването на три месеца с фасул 8O И тя така после мрънка, че не й го оставям изобщо, ама няма да й го дам това е положението! А що терлички и жилетчици имам :lol:
Кокиченце, на нас нищо не ни помогна за коликите, два месеца беше денонощен рев, как издържах и аз се чудя! Дано на малчо му мине по-бързо!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #88 -: Май 19, 2010, 22:03:48 pm »
Пете, хайде и аз да се включа с акъл :lol:
Захранването при Симеон също започна с каша. Той упорито отказваше лъжица, затова в началото му слагах в млякото. След това имаше пюрета от зеленчуци, които не обичаше - слагах им малко морков или тиква - оранжевото винаги помагаше :D
Все пак предимно си наблягаше на млякото, ама си порасна, нищо му няма :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #89 -: Май 19, 2010, 22:06:11 pm »
хваля се най-сетне, Преслава не е кърмаче  :lol:
не мога да не го споделя, много съм щастлива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #90 -: Май 19, 2010, 22:29:59 pm »
кокиче, при нас коликите продължиха три месеца. Точно както е описала и розовелка, ревът беше денонощен почти. Нищо не му помогна. Нито инфакол, нито саб симплекс, нито масажи (за сешоара не съм пробвала, че ревеше от него). Зареди се с нерви и дано минат по-бързо при вас!


мини
, честито ти некърмаче!  :lol:

момичета, разбирам, че се дразните, че ви се бъркат, но вие си карайте както вие си знаете без да се впечатлявате твърде много. Нито ще убедите няколко поколения преди вас, нито пък те ще ви убедят. Майка ми например не мога да я спра да му купува дрехи. Космонавтът стои необличан в гардероба. Баща ми пък му подари плюшени играчки, към които интересът е нулев и освен това ме и пита дали си играел с тях.  :lol:  А другата ни баба, която е на 76 г. още на 3 месеца настояваше грис да му давам, но аз й казах, че е рано и въпросът приключи. Преди 2-3 седмици й обяснявах за ранното захранване и връзката с алергиите, но тя не го възприе и аз спрях (освен това е лекар и нямах желание да споря). От друга страна малко ми липсва, че нямаме никакви баби и дядовци наблизо. Бих се радвала, ако можехме на едно кино или концерт да отидем двамата с мъжа ми, но за момента няма как. А и точно сега детето е в такъв период, че не ни изпуска от поглед. Онзи ден помолих брат му да го наглежда, за да се изкъпя, но дребното взе да обикаля и да ме търси, та нищо не стана в крайна сметка.

Най ми е смешно като ми се зачуди някой, че съм си извела детето на разходка за пръв път, като беше на 6 дена. В интерес на истината трябва да добавя, че беше лятото и беше топло и заради това нямах никакво желание да го държа затворен.

Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #91 -: Май 19, 2010, 23:42:26 pm »
Благодаря ви за споделеното, мили момичета. :)
Да, пусти колики. Едва сега сядам да вечерям - в 11 и половина!
Ей до преди малко рева. :(
С голямата също беше някакъв ад. Коликите и продължиха до 4месеца и половина, близо пет! та сега се моля да е само 2 месеца и като свършат ще дам банкет!

Мини, на колко е сега Преславка?
честито, все пак! :) Аз Михаела я кърмих 1,8г. Много лесно се отби! :) Дори сега, като ме гледа, че кърмя малкия, отказа да пие от неговото мляко (разбирай, да суче). Каза, че си предпочита шишето с АМ.
Но щом ме види, че сядам на дивана да го кърмя, веднага сяда до мен и иска да четем книжки и да и пея песнички. По 10 пъти на ден препрочитаме книжките и. :)

Лис,
успех в захранването. И аз започнах с каша ориз, както и Ултра ти е писала. Прие се, макар, че детето беше на 6,26 г. После въвеждах плодове, като ги добавях в кашата.

Нуну,
аз, както казах плетивата на свеки ги харесвам. Тя плете хубаво. И на Михаела доста неща и изплете. Аз по някой път и нося прежда и и казвам какво искам. Учудих се на това, че идва лято, а тя наплела няколко такива жилетки и очкава да го облека детето, сякаш навън е зима. Учудих се, че ме кара, да хвърля дрехите от Михаела, а да ползвам тези от баща и! :lol: 8O
Ох, и аз колко пъти съм и казвала да не купува нищо, ама тя все купува едни боклуци. Дрехите - от някакви кофти материи. А когато е било да купи играчка, задължително е някакъв долнокачествен боклук, който се счупва за отрицателно време и отива наистина на боклука. Все повтарям да не и купува нищо, ама никой не слуша. :x

Майка ми и тя с друг номер. Искаше на Михаела да и дадяла кисело мляко на 1-2 месеца :x, щото щели да и минат коликите. На мен така ми били минали!

Блу,
аз Косьо го изведох на разходка на 10 дни, :) но преди това биваше извеждан тук на двора. Факт е, че навън спят по-добре и не ги мъчат така коликите.
« Последна редакция: Май 20, 2010, 00:37:51 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #92 -: Май 20, 2010, 08:27:25 am »
Ами аз май ви водя по най ранно извеждане.Изведох го на следващият ден след като ме изписаха.Бих искала да ви опиша реакциите на хората,които изпаднаха в потрес :D
Мини,честита ти отбита девойка.

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #93 -: Май 20, 2010, 09:34:11 am »
Кокиче, те майка ми и баба ми плетат. И аз имам много хубави неща от тях по мой модел, ама както казваш - с терлъци и вълнени гащи посред лято някак не върви. А ме е яд и за дадените на халост пари и за времето, което са изгубили в плетене. Свеки като цяло нищо не може да прави - тя е само по "съветите" и купуването на боклуци...Ами..кво да ви кажа - опитах се да бъда толерантна, да не им обръщам внимание, ама тя като че ли нарочно ме дразни! :x Айде стига съм се оплаквала :D
Мини, честито ти отбито детенце!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #94 -: Май 20, 2010, 09:51:59 am »
Ами аз май ви водя по най ранно извеждане.Изведох го на следващият ден след като ме изписаха.Бих искала да ви опиша реакциите на хората,които изпаднаха в потрес :D
Мини,честита ти отбита девойка.


 :D :D Парси, ние с мъжа ми и дъщеря ми пихме кафе на следващия ден след раждането и. В двора на кафенето на клиниката :D. Лято беше, ама.... с якета бяхме ние.
И после се учудвах много , майка ми като обясняваше на приятелките си, как Дара е била на кафе на 1 ден. :D :D

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #95 -: Май 20, 2010, 09:53:50 am »
А, Парси, не можеш да ме биеш - Алекс се роди на 1ви февруари, на 6ти ни изписаха от болницата сутринта, а следобеда го изведох навън в снежна буря :D Майка ми беше полудяла, че и баща ми е с нас и не ме е спрял :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #96 -: Май 20, 2010, 09:54:41 am »
Ей, Бени, къде е било това?! Като знам тук какъв спек е с извеждането на децата - даже и на порталната врата да ги види таткото не дават да ги изведеш.
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #97 -: Май 20, 2010, 10:14:12 am »
Ей, Бени, къде е било това?! Като знам тук какъв спек е с извеждането на децата - даже и на порталната врата да ги види таткото не дават да ги изведеш.

 :D В немско Нуну, на мен Ники ми донесе бебето лично, около 1 час след секциото, докато бях в реанимация. А иначе татковци и посетители си влизаха и излизаха когато си искат в клиниката и стаите. Те бебетата са от самото начало с майките.

П. П Момичета я ми препоръчайте лекар за ФМ около 20 седмица в София, че хич не съм ориентирана. И тел. ако може. Благодаря

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #98 -: Май 20, 2010, 11:15:09 am »
Бени,

тук за ФМ: http://www.mcfemina.com/ - д-р Виолета Димитрова

запиши си час поне 1-2 месеца по-рано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #99 -: Май 20, 2010, 12:22:35 pm »
Здравейте и от мен. Тия дни май само чета, но сега заспа (доброволно) и реших да ви навестя. Това което каза Стеф за храненето и това което излиза на изхода, го забелязах онзи ден. Баща и каза, че ако не мирише ще може да се ползва пак :lol: :lol: :lol:. Иначе нямаме проблем с лъжицата, нали от самото начало давам Вигантола с лъжица. Даже след като разбра какво точно да прави с езика, че яденето да отива в гърлото а не навън, направо си зяпа срещу нея. Иначе и тя като Мони на Ани прокарва всичко с оранжево. Но само морков. И сега варя моркови и смесвам. Пащърнак обаче не се сещам да съм виждала на пазара. Май ще купувам пюре. Днес ще видя как се приемат броколите и това ще е следващото.
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #100 -: Май 20, 2010, 13:18:33 pm »
Свате, айде честито, тъкмо се бях замислила като взимам снахата, че ие теб трябва да прибирам заради млякото  :lol: :lol: :lol: и сега както си знаете реда време е за следващото, пу да е момченце  :wink:
Пък туй с прокарването и ние имахме период, дето всичко минаваше само с тиква на Хип  :lol:
Деси, и аз така съм съжалявала, че няма никой тук, поне до магазина да отида, да не говорим за друго, а за къпане и тоалетна само като се върне моя от работа, иначе има "Мамо, мамооооо, мамооооооо, дзак" и съответно и двамата наврени при мен и се гъзят са видят какво правя  :lol: :lol: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #101 -: Май 20, 2010, 15:11:31 pm »
Толкова скучно съм се къпала години наред.
Са е идеално в банята влизаме трима Калина в кошницата, Митака я забавлява, аз под душа!

При младежа вървеше номера всичко което не ще, плюс морков.
В раницата може друго да не е имало, но пюре морков задълже и авентски контейнер за забъркване.
Калина няма такива грижи, тя само отваря уста без да задава въпроси.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #102 -: Май 20, 2010, 15:24:30 pm »
време е за следващото, пу да е момченце  :wink:

точно това си помислих, като прочетох Мини  :lol:

Мише, по абсолютно същия начин се къпя и аз :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #103 -: Май 20, 2010, 15:43:24 pm »
време е за следващото, пу да е момченце  :wink:

точно това си помислих, като прочетох Мини  :lol:
Ами то и ДРЗ наближава, време си е :lol:
Ама поне една водка да изпие жената преди това, а :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #104 -: Май 20, 2010, 16:43:04 pm »
цветенце, мише, имате си бавачки вие.  :lol: Да са ви живи и здрави!

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #105 -: Май 20, 2010, 19:09:46 pm »
Брей,Гане,направо ме засрами :D

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #106 -: Май 20, 2010, 19:52:44 pm »
Нашето захранване протича доста добре,а много се притеснявах :oops:Тони си харесва лъжицата,а и кашата й се услажда :DДано така да продължи!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #107 -: Май 21, 2010, 00:46:39 am »
Ми Парси, аз питах акушерката, жената каза - може да се извежда добре опаковано и аз го изнесох навън :D А и като гледам тук как ги възпитават и кви са моржове, все ми се искаше и мойто да има нещо общо, ама калпав ми е гена :? Не можа да надделее териториалния принцип над генотипа :lol:
Като ви чета за храненето - определено си е до дете. Алекс до две години се борехме да махнем пасираната храна, все се давеше от едри парчета, Мила нямаше зъби, на 10 месеца прояде пюрета, на 11 вече давахме непасирани, защото дъвчеше разни други неща. Та сега резултата е - батко й на 4 се дави, мота се, не яде, а тя омита всичко и пита за още :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #108 -: Май 21, 2010, 09:26:03 am »
Бени,

тук за ФМ: http://www.mcfemina.com/ - д-р Виолета Димитрова

запиши си час поне 1-2 месеца по-рано.

Благодаря мацка, още сега ще се обадя.
Това ще е втората половина на юли, надявам се и ще се радвам този път да успеем да се видим.
Поздрави

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #109 -: Май 21, 2010, 10:20:47 am »
Здравейте!
Студено не студено,ние все се разхождаме,че малката не иска вкъщи и само мрънка.

Аз също рано я изведох.Беше хубаво времето и не исках да я държа вкъщи.
Живот и здраве ще видим кога ще започнем да се захранваме,може и след 4-я месец със зеленчуково пюре.Още не съм мислила много по въпроса,че ни е рано.Със сигурност няма да е от сега с плодово пюре както ми каза педи.Иначе капките за колики и сега вигантола го давам с лъжичка и ми се струва,че добре се справя,но то друго си е с ядене :)
Тези дни ми е едно хубаво,че нали миналата година по това време съм забременяла и съм толкова щастлива :D

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #110 -: Май 21, 2010, 10:48:10 am »
Здравейте!
Студено не студено,ние все се разхождаме,че малката не иска вкъщи и само мрънка.

Аз също рано я изведох.Беше хубаво времето и не исках да я държа вкъщи.
Живот и здраве ще видим кога ще започнем да се захранваме,може и след 4-я месец със зеленчуково пюре.Още не съм мислила много по въпроса,че ни е рано.Със сигурност няма да е от сега с плодово пюре както ми каза педи.Иначе капките за колики и сега вигантола го давам с лъжичка и ми се струва,че добре се справя,но то друго си е с ядене :)
Тези дни ми е едно хубаво,че нали миналата година по това време съм забременяла и съм толкова щастлива :D
Хриска, на 4 месеца детето ти няма да може да стои изобщо седнало, та камо ли стабилно! Как ще я храниш легнала ли? Изчакай поне до 5 месеца ако не можеш повече. Това, разбира се е съвет, и другите момичета ще ти кажат същото...Няма да ви казвам какъв яд ме хващаше като гледам как тъпчеха племенницата от третия месец с пюренца, хранеха я легнала, естествено, то нямаше как иначе...Горкото дете! Ама като слушат педиатрите, дето толкова им разбира главата, така е. Аз мърморих, мърморих и накрая спрях...Сори, ама не се стърпях...
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #111 -: Май 21, 2010, 11:25:43 am »
Nunu и аз мисля,че ни е рано,за това не съм го и обмислила много.Иначе и аз получавам вече съвети да я храня с плодово пюре :?

*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #112 -: Май 21, 2010, 13:00:25 pm »
Пренебрегни съветите, които получаваш и си почни захранването след навършени 5 месеца поне.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #113 -: Май 21, 2010, 18:09:10 pm »
Стефи,Гери,Кокиченце - да са ви живи и здрави именничетата!

Жорето няма да има късмет хем да е на ясла ,хем да е здрав.От понеделник подновихме ходенето и от вчера вече е със сополи.Днес са му като река направо и си е у дома.Другата седмица тръгвам на работа и не ми се мисли как ще я караме.
<br />
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #114 -: Май 21, 2010, 23:21:56 pm »
Мерси Зори, нека са живи и здрави всички дечица :)
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #115 -: Май 21, 2010, 23:28:11 pm »
Честито на всички именници малки и големи да им е живо и здраво името и те покрай него! :) Стефи, Маги да са ви живи и здрави Елена и Константин!
Зори, благодаря! :) Дано, Жори се оправи бързо! Иначе и Ели и тя ходи 4 дена и от вчера е с хрема, но то и времето е едно прекрасно...

 Малко със закъснение  :oops:, честито на проходилите и на некърмачетата ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #116 -: Май 22, 2010, 09:24:15 am »
И аз малко на патерица - Честити ви именници, да са ви живи и здрави!
Re: Мрачна и студена...17.05.-23.05.
« Отговор #117 -: Май 22, 2010, 16:03:51 pm »
Благодаря за поздравите!
И от мен честито на Ели на Гери :)
и на Ели на Стефи! :D
Да са ни живи и здрави дечицата и ако може малко поне да ни слушат! :wink:
Дано не изпускам някого. :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)