0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Има ли смисъл да продължа
« -: Март 01, 2005, 16:01:28 pm »
Здравейте,
казвам се Ема и пиша по форумите от много време, с някои от вас сме се засичали и на други места.
Имах първо неуспешно Инвитро.
Вчера бях на след консултация с моята докторка...и въпреки че очаквах подобен разговор,  определено ми стана болно от това, което тя ми каза.А то е че качеството на яйцеклетките не било добро и няма начин , които може да промени това.От 16 отделени, 16 се оплодиха и на ден 3 имаше само 6, от които само 3 със приемливо качество.
Тя ме посъветва да опитам още един път и ако резултата е подобен, просто нямало смисъл да се пробва повече.
Сега просто имам нужда да преосмисля нещата, и се чудя дали да не се допитам до второ мнение?Или да остана при нея?
Наистина съм объркана.
Нали все пак жени забременяват и с нетолкова качествени ембриони...

Всяко мнение е добро дошло.

Поздрави и успех на всички, които са след трансфер
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Има ли смисъл да продължа
« Отговор #1 -: Март 01, 2005, 16:10:36 pm »
Ема, при нас е подобен проблема, но се предполага, че е заради сперматозоидите. Освен това един неуспешен опит не е причина да се предаваш според мен! Наистина е невероятен късмет да се успее от първия път.
На колко бяха се разделили ембрионите?
Ти Ема от чата ли си? май сме си писали с тебе  :P
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Да
« Отговор #2 -: Март 01, 2005, 16:24:55 pm »
аз съм същата.
Бяха се раделили на 6, 7 и 8 клетки, но две от трите, които ми върнаха бяха с фрагментации, не знам как се казва това на български.Т.е имах един реално добър ембрион.Моята док. казва. че яйчниците ми изглеждали като за по възрастна жена, пък 35 не е голяма възраст...
Но пък нали отделих достатъчно яйцеклетки...значи те работят, но не призвеждат качествени явно...
Ох , не знам
ако сменя клиниката, не знам дали ще е добра идея това.

за вит.Е я питах дали да взимам, нямало да помогне нищо, ми казва.Сигурно е права.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Има ли смисъл да продължа
« Отговор #3 -: Март 01, 2005, 16:35:02 pm »
Здрасти,
Фрагментациите (така е и на български) доколкото разбрах са цитоплазма, която не съдържа ДНК. Също, че до 20 % ако са нямало проблем. Нека по-добре някой от специалистите се изкаже по този въпрос. Колко % фрагментации са имали ембрионите?
Ема , на 6, 7 и 8 клетки на кой ден от пункцията това?  Ако за ден 1 се брои деня на пункцията на кой ден са били разделени на толкова?
Не я ли попита какво е имала предвид като е казала, че яйчниците изглеждат като на възрастна жена? С какво се стимулира и за колко дни? Защо не я поразпиташ по-обстойно да ти обясни? В крайна сметка си плащаш и то немалка сума!
Разбира се, че на 35 години си млада !
И ще си гушнеш бебенцето съвсем скоро , сигурна съм!
Желая ти много много късмет и не се отчайвай!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
ох, забравих
« Отговор #4 -: Март 01, 2005, 17:18:38 pm »
това да уточня, че на трети ден след пункцията бяха така разделени.Което е много хубаво, само ако не бяха фрагметациите.А тези двата ембриони бяха  с 20-50% фрагментации.Само един беше до 20 %.

А за яйчниците това беше, което каза, "качеството на яйцеклетките не е добро", нямало зависимост от протокола.
Бях на Гонал Ф, за 10 дена, или с една дума бях по дългия протокол.
Какво да я питам повече...
Може би ще отида до една друга клиника за второ мнение...
Имам поне два месеца да помисля.

Благодаря и успех на тебе
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Има ли смисъл да продължа
« Отговор #5 -: Март 07, 2005, 14:57:05 pm »
Говорих с моя гинеколог,който е и ембриолог и той ми обясни,че има забременели жени с много лоши ембриони и обратно-такива,с много добри,които не успяват.Така,че според мен трябва да се продължи.
Има ли смисъл да продължа
« Отговор #6 -: Март 11, 2005, 16:46:01 pm »
Здравей, Ема!
Успех и не се отчайвай.