0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #200 -: Октомври 02, 2013, 17:50:58 pm »
Здравейте момичета,
благодаря за подкрепата ви, тя значи много за мен.
Аз умишлено не исках да пиша в темата, защото не исах да разстройвам никого, а най-вече вас. В този момент нямате нужда да четете подобни истории.
 И все пак ао някой може да ми помогне с информация и съвет сега накъде да продължа , ще съм много благодарна.
Прегръщам ви силно и се надявам че ще имам още един шанс да съм част от най-хубавата тема....
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #201 -: Октомври 02, 2013, 18:07:38 pm »
Papilio, желая ти да бъдеш силна и скоро отново да имаш най-сладкия повод да пишеш в темата.  :bighug:

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #202 -: Октомври 02, 2013, 18:56:30 pm »
papilio, искрено ти желая да се възстановиш максимално бързо - физически и психически (второто ще е по-трудно, но вярвам, че ще успееш)! Дай Боже да имаш нова възможност и да не чакаш много за нея.
Силно те прегръщам!
 :bighug:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #203 -: Октомври 03, 2013, 01:04:32 am »
Дес, кръвното на бременна се смята за високо, ако скочи над 140. За момента твоето си е в граници. Според мен трябва да се консултираш с още един специалист преди да започнеш да приемаш лекарства. Гинекологът ти какво каза?

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #204 -: Октомври 03, 2013, 07:45:26 am »
Момичета, давайте идеи за гимнастики за бременни.
Ако скоро не почна да се движа, разждането ще е трудна работа.
На работа с кола, след работа с кола. Не знам дали ми се събира и 1 км ходене на ден.
Положението е трагично.

Иначе със здравословното хранене взех да влизам в час, надявам се. Сутрин билков чай около 1/2 литър, после плодове, после овесени ядки и овесени трици с кисело мляко с мед, на ообяд нещо по-така. Следобяд пак плодове, след което дояждам обяда, който обичайно не съм изяла целия. Вечер само салата, но от по-стабилните  :lol:
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #205 -: Октомври 03, 2013, 09:03:12 am »
Добро утро момичета, как сте днес?
papilio, много съжалявам за това, което се е случило :( Моля се да имаш сили и кураж за бързо възстановяване! Прегръщам те силно  :bighug:
47 Smiles, и аз бях търсила гимнастика за бременни, но не намерих, затова започнах да ходя на ден по 3-4 км., бавничко и без много напрягане. Досега съм качила само 4 кг., чувствам се в отлична форма, проблемът е, че взе да застудява и времето не е много за разходки. Ако намериш нещо за гимнастика, надявам се да споделиш!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #206 -: Октомври 03, 2013, 09:45:26 am »
 :hello2:


Блу

засега да го следя по 2 пъти на ден и ако още скача ще ме прати на кардиолог и ще се пият хапове ... :x


 Май в нета има гимнастика за бременни :wink: някакaде сам срещала, ако я изнамеря ще кача файловете тук ;)

papilio  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :hug2:


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #207 -: Октомври 03, 2013, 10:22:45 am »
Здравейте, момичета!

Прелиствах книги за бременни и в някои от тях има упражнения. Решила съм да си купя книга, която обаче да включва и периода след бременността. Не може все да се рови в интернет, а най-вероятно ще стане и невъзможно :). Иначе ходенето е много препоръчително, но в студеното време ще става все по-трудно. Има и йога за бременни, но не съм се интересувала къде може да се практикува.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #208 -: Октомври 03, 2013, 10:24:31 am »
Здравейте момичета!
Моите прегледи вчера минаха -Ехокардиография-всичко е ОК със сърчицето и Фетална морфология и там всичко е наред ,мериха бебка- тя пак се инатеше  :) , тежи 425г,много ни подаваше петички и краченца после се разкрачи и пак потвърдиха ,че си е Мома .Прегледа ме и моята Док от Ин витро центъра ,че исках да видим с тези малки контракций които имах какво става,но сега не се доловиха,взеха ми и секрет за проверка и това е.Общо взето свършихме много работа :D и се радвам ,че всичко е ок.

47 Smiles браво и на теб за хубавите резултати  :wink:
Мони що така те е почнало това поръщане по никое време? :? Дано да мине и на Морско момиче
Дес следи кръвното и не се притеснявай   :crossfingers:

papilio прегръщам те и аз  :bighug: :bighug:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #209 -: Октомври 03, 2013, 16:55:59 pm »
Привет! :P

 И аз след вчерашния шаш на доктора ми по ЖК днес ходих при док, с когото имаме уговорка да се раждаме. Новините са супер!!!!

Едната бебка дето е по-активната в дясно е цеееели 800 грама, а другата по-послушната е към 700 и нещо си. Пусна ни тоновете и на двете да си ги чуеме :lol:

 Разбрахме се, ако имам проблем пак с кръвното (споменах му) да не се шашкам, ще ми изпише нещо а в краен случай там на място в АГ ще ми пуснат с-ма ... Изобщоoooo няма място за притеснение  :Pшийката е затворена няма проблем и там, нито с плацента и води!

Успокох се, че вчера :? както ме наплаши др  8Oдок снощи ревах, ревах сигурнo вдигнах яко кръвно вместо да го сваля, но пак днес сутринта го мерих и си беше ОК :lol:

Amanda

 Браво за хубавите новини! Само такива да четем искам! :lol:


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #210 -: Октомври 03, 2013, 17:16:39 pm »
Дес браво  :D и бебките вървят големички(или поне така ми се струва де ;) )Супер новини,а пък някои лекари обичат да шашкат малко повече от нормалното....
Аманда радвам се че и при теб всичко е наред ;)
И аз днес бях на преглед,че съм с леки болки....оказа се,че мъжлетата са застанали в корема ми под формата на ХИКС и притискат там където не трябва,но не е нещо страшно,ще се наместят разбойниците  :lol:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #211 -: Октомври 03, 2013, 17:33:49 pm »
Асе така са те местят си се хич не ги е  :D. При мен вчера на единия преглед бебка беше седалищно ,а 2 часа по-късно на другия се беше обърнала хоризонтално  :D

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #212 -: Октомври 03, 2013, 18:07:56 pm »
Ааааааа това че се въртят като центрофуга е повече от ясно  :lol:
Но едното така си е харесало корема ми в дясно ниско долу,че не мога да стъпвам от болка.Ама ще мине де,важното е,че всичко останало е ок ;)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #213 -: Октомври 04, 2013, 14:20:57 pm »
Здравейте! Как се чувствате днес?
На мен вече ме тормози идването на студа.. ставам малко по-мързелива, но все още съм в добро настроение. По принцип зимата ставам по-подтисната, а тази ще видим с тези бушуващи хормони :lol: Тази сутрин бебо пак си беше харесал лявата страна на корема ми и съвсем го беше деформирал. :D И явно си спинкаше така понеже се беше укротил доста. Така ми беше жал да стана за да не го будя, но нямаше как - станах и след 5 минути започна да мърда наляво-надясно и се намести някъде по средата на корема. :lol:
dess_dess, много се радвам за страхотните новини! Все такива да са!
amanda, браво за добре миналия преглед.
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и слънчев ден!




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #214 -: Октомври 04, 2013, 16:18:50 pm »

 :hello2: :hello2: :hello2:

старшайн, Асенце благодаря ви :bighug:

 аз зимата пак, сега де, се чувствам прекрасно  :lol: за кръвното се сетох и още нещо :P тъкмо актуално за зимата :x да не прихващаме вируси -чесън, от снощи се подлютявам с него :jump12: Обачеeeeee ме измъчват едни болки в гърба, пак уж съм с колан за бременни :? понякога болката направооо не се търпи :o чудя се, на коя страна да легна/седна :x докато отмине ...

 Вие имате ли подобни болежки вече? Как сте?


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #215 -: Октомври 04, 2013, 16:27:39 pm »
Здравейте момичета!  :D Да ви помрънкам и аз малко-току що се прибрах,ама с 300 зора! Бях тръгнала до един магазин и по средата на пътя като ме заболя ниско долу,една такава тъпа болка,малко като менструална...  8O Взех си  водичка ,изпих 1 папаверин и седнах на една пейка -малко  и свят ми се зави-може би кръвното ми падна! След 5 минути ми мина и си продължих по пътя ,ама доста се поизплаших! Според вас от какво може да е тази болка!  :?
Иначе аз обичам есента-красиво е с тези шарени листа!  :D
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #216 -: Октомври 04, 2013, 16:29:59 pm »
Привет и от мен.Болежките  при мен стават все повече.Чувствам се толкова тромава,а като се има впредвид ,че покрай малкия съм в непрекъснато движение.Едвам ставам сутрин от леглото,като бабичка.Ама още малко остана ,ще устискам.Най-много от всичко ме мъчат киселините.Дотук от всички вагинални,гръбни ,коремни и стомашни болки се убедих в едно-всичко минава в родилна зала.  :D
А за студа нямам думи.Най- ме тормози ,че не мога да си изведа детето.  :?

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #217 -: Октомври 04, 2013, 18:36:43 pm »

 :hello2: :hello2: :hello2:

старшайн, Асенце благодаря ви :bighug:

 аз зимата пак, сега де, се чувствам прекрасно  :lol: за кръвното се сетох и още нещо :P тъкмо актуално за зимата :x да не прихващаме вируси -чесън, от снощи се подлютявам с него :jump12: Обачеeeeee ме измъчват едни болки в гърба, пак уж съм с колан за бременни :? понякога болката направооо не се търпи :o чудя се, на коя страна да легна/седна :x докато отмине ...

 Вие имате ли подобни болежки вече? Как сте?
Дес болките не липсват.....може би при никои
Днес бях на преглед точно заради болките в ляво на корема и отзад при бъбреците.Оказа се,че съм здрава,но близнаците са взели да понатискат тук там.Единственото спасение е колан за бременни.
И за пореден път ми казаха-ЛЕЖАНЕ!!Нищо,че всичко върви по план ;)
Изглежда и при тебе за започнали  да натискат мадамите  :lol: ама те първа ще е зора....

Starshine аз съвсем забравих да ти честитя  :balk_101: бъдете още дълги години все така влюбени и щастливи  :D

А относно предпазния колан в автомобила.......повече никакво слагане,поне от мен.Преживях лека катастрофа и ако не бях видяла,че ни удрят отзад и не се бях стегнала,колана щеше да ми се вреже в корема,колкото да стане белята  :? Важното е че реагирах навреме и сме живи и здрави!
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #218 -: Октомври 04, 2013, 21:15:28 pm »
Асенце,добре ,че си се разминала само с уплаха /от това което пишеш/!Аз ,откакто съм бременна колан не слагам като се возя.
Аз се разходих за 1 час със детето и поуспокоих нервите.А пък преди 2 седмици се къдрих на студено.В момента нито съм права ,нито къдрава.Само парите си дадох.Иначе моята коса е много дълга и ми е хубаво къдрава,та днес както ми е нервно цъфнах във салона и я попитах кога ще си поправи фризурата.....

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #219 -: Октомври 05, 2013, 09:50:29 am »
Добро утро момичета! Как сте днес?
 Аз също имам понякога болки в гърба когато седя на едно място повече от 2-3 часа,а и когато лежа по гръб после е голям зор докато се размърдам да стана, иначе спя на лявата или дясната страна ,но от време на време  усещам как са ми изтръпнали краката ама така ще е,  както казва moniks_s   :D болежките и всичко друго ще минат като родим  :)
А и най-важното щях да забравя да ви се похваля,че най сетне и аз започнах да усещам бебка по 1-2 пъти на ден като легна  :ywoohoo:

*Sunny*Angel* да не би бебчето да е мръднало по-силно и за това да те е заболяло,не знам какво друго може да е  :?