0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
моля за съвет
« -: Януари 15, 2010, 22:43:10 pm »
здравейте моля за помощ за разчитане на изследванията ми ето и резултатите :FSH-5.68mIU/ml(ф.ф.:4-13,л.ф.:2-13,м.п.:20-138)LH-11.48(Ф.Ф.:1-18,Л.Ф.:0,4-20,М.П.:15-62)ПРОЛАКТИН-27,68(1,39-24,20),Testosteron:0.41(0.05-0.73).Тест за АНТИГЕН на Chlamydia trachomatis в ендоцервикална проба. Благодаря ви предварително.че съм на лекар чак на 04,02             
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: моля за съвет
« Отговор #1 -: Януари 15, 2010, 23:23:53 pm »
Не съм от най-компетентните, но на първо четене виждам следното - FSH е добре, даже много добре, LH e височко, обаче, но по-добре то да е високо, отколкото FSH. Съотношението между двете говори евентуално за поликистозни яйчници, което не е толкова страшно. Преодолява се. И аз съм така. Пролактина ти е над нормата, което не е много добре, но с подходящо лечение, ще се оправи. Тестостерона ти е ок. Обаче, не разбрах какъв е резултата от Хламидиите. Доколкото разбирам си правила ДНК тест. Дай резултата, защото тия хламидии правят големи бели.
В общи линии положението не е зле. Но пак подчертавам, не съм от най-компетентните, още по-малко пък лекар. Защо не се обадиш на своя да го питаш все пак, 04.02. е далечко.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: моля за съвет
« Отговор #2 -: Януари 15, 2010, 23:51:50 pm »
Според мен ЛХ е височко, но пък виждам че и горната референтна стойност на лабораторията е по-висока. Лично мое мнение за Пролактина е, че е съвсем малко над горната граница и според мен не би трябвало да е проблем. За проблем се говори, когато е доста над горната граница. А и сигурно знаеш, че преди да го излследваш трябва да не си тичала, бързала, да не си пила кафе и енергийни напитки и т.н. (с две думи пълен покой  :P )
МЦ редовен ли ти е ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: моля за съвет
« Отговор #3 -: Януари 16, 2010, 09:32:22 am »
преди да започна да пия дуфастон мога да кажа,че ми беше що годе нормален с няколко дни закъснение,от както старата ми гинеколожка ми изписа дуфастон цикълът ми стана 2дни и то леко течене.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: моля за съвет
« Отговор #4 -: Януари 16, 2010, 10:37:48 am »
За вземането на кръв за Пролактин се лежи 30 минути преди боденето! Твоя е на горна граница, а той е стресов хормон. Повтори изследването без секс предната вечер, пипане на гърдите и 30 минути покой преди кръвовземането.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: моля за съвет
« Отговор #5 -: Януари 18, 2010, 22:56:40 pm »
резултата от хламидия е + :( :? :(.как се разбира в каква фаза е.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: моля за съвет
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 00:19:46 am »
Уффф, кофти. Всъщност, ти си правила PSR тест, нали? Комбинира ли го с кръвен? Ако резултата е от ПСР тест, значи си с активна инфекция :? Там мисля, че нямаше титри на имуноглобулина. Можеш ли да сканираш изследването или поне да го препишеш, така малко наизуст говорим!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: моля за съвет
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 00:52:09 am »
да пише:Тест за АНТИГЕН на Chlamydia trachomatis в ендоцервикална проба полужителен.само това пише(взет ми е секрет от влагалището някъде не ми обясни нищо,а кръвни само хормони)
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 00:55:15 am от kreizi »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: моля за съвет
« Отговор #8 -: Януари 19, 2010, 15:52:21 pm »
Такаааа, значи си в активна фаза на инфекцията. Бягай бързо на лекар, ако не можеш да отидеш, поне му се обади да ти предпише лечение за хламидиите. Не бива да се чака, че големи белички правят, гадините :?
Понякога лечението им е бавно, те са упорити. Но може да извадиш къмет. Също така пуснете кръвен тест и на партньора ти. Лечението ще е и за двама ви, задължително.
Моят съвет е, след като ги умориш, дай боже бързо, да си направиш една цветна снимка. Силно се надявам да нямаш поражения, да сте ги хванали на време и да се разминеш само с пиенето на антибиотоци.
Не губи време, обади се на лекаря си!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: моля за съвет
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2010, 21:10:24 pm »
здравейте момичета днес си получих и резултата от Прогестерона:1,22ng/ml-норма:ф.ф:0,27-2,61ng/ml;л.ф.:3,28-38,63ng/ml;м.п.:0,2-0,82ng/ml.а утре съм на лекар ще пиша какво е станало.(ще се радвам за разяснението за стойностите)благодаря предварително
*

    kreizi

  • *
  • 41
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: моля за съвет
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2010, 22:59:46 pm »
здравейте момичета днес бях на лекар и резултата е за хламидията ще пия Сумамед 1 прием от 2 таб. и после през 7 дни по 1таб.а за пролактина Бромокриптин 2,5мг. по 1/4таб. 2пъти на ден в продължение на 1 месец.след този месец повторение на пролактин и в зависимост от резултата т.е.ако е влезнал в норма повторение и на прогестерон.защото се съмнява,че липсващата овулация е от повишения пролактин това е от мен за сега,благодаря на всички които ми писаха.дано всичко се оправи бързо и следващите месеци се похваля с  :bfp:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: моля за съвет
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2010, 00:43:20 am »
Щом си с хламидии прустанови правенето на бебе, докато се излекуваш. След като си сигурна, че си ги уморила, тогава поднови опитите. Хламидиална инфекция по време на бременост може да увреди плода.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!