0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #160 -: Юни 12, 2010, 10:18:47 am »
Здравей Амалия! Когато мериш с дигитален термометър след сигнала изчакваш още 4 минути и тогава отчиташ резултата.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #161 -: Юни 15, 2010, 10:27:32 am »
Здравей,резултата не се променя след сигнала го задържам още 5 мин.
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #162 -: Юни 15, 2010, 18:53:07 pm »
Може да е повреден термометърът. Аз също използвам дигитален, но когато се двоумя за някоя стойност на измерената температура, сравнявам с живачен и до момента съм нямала проблеми. Пробвай да сравниш с живачен и виж къде е проблема.

Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #163 -: Юни 15, 2010, 18:58:30 pm »
ОК.Мерси за вниманието
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #164 -: Юни 15, 2010, 19:53:30 pm »
Това с държането на термометъра след сигнала според мен въобще не помага. Пробвала съм го сигурно 10 пъти, без резултат абсолютно. Плюс това на 3-4 минута пак издава сигнал, а ако го държа повече се изключва сам. Термометърът ми работи безотказно. Плюс това, като го държа 4-5 минути след сигнала, почвам да се разбуждам, да, не се движа, но все пак Т е логично да се покачи, след като се съвземаш наистина от съня. :dontknow:


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #165 -: Юни 30, 2010, 07:51:10 am »
Това с държането на термометъра след сигнала според мен въобще не помага. Пробвала съм го сигурно 10 пъти, без резултат абсолютно. Плюс това на 3-4 минута пак издава сигнал, а ако го държа повече се изключва сам. Термометърът ми работи безотказно. Плюс това, като го държа 4-5 минути след сигнала, почвам да се разбуждам, да, не се движа, но все пак Т е логично да се покачи, след като се съвземаш наистина от съня. :dontknow:
Има термометри /дигитални/ които отчитат веднага след сигнала, но има и такива които си 'писукат' преди да е отчетена най-високата Т.
Незнаем какъв терм-р има всяко едно момиче и за по-лесно казваме:
Ако е дигитален се държи 2-3-4 мин след сигнала.
Както и за живачните казваме 10 мин, но това не означава че Т. не може да се измери и за 5 мин.
На нас ни трябва най-високата стойност - затова отпускаме повече време.
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #166 -: Август 21, 2010, 09:51:23 am »
Денис, може ли да попитам за колко актуална стойност трябва да се взема температура измерена по рано. Имам предвид следния казус - тази сутрин ставах в 6 часа и температурата беше 36.9. След това си легнах и се събудих в 9 часа и отново премерих БТ - 37.1
По принцип меря БТ в 7.20 часа.
Благодаря предварително. Поздрави.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #167 -: Август 21, 2010, 11:49:58 am »
Според мен трябва да отбележиш тази в 6 ч., но в забележка да запишеш, че си я измерила с 1ч.20мин. по - рано.  :)
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #168 -: Септември 26, 2010, 21:04:57 pm »
Здравейте
колко трябва да е разликата в температурата между двете фази на цикъла за да е сигурно че е имало ову?
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #169 -: Септември 26, 2010, 21:26:14 pm »
Лионче мисля че трябва да поне 0,2 десети,ако нещо греша някой да ме поправи 

Вярвам!!!!
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #170 -: Септември 26, 2010, 22:06:43 pm »
Лионче мисля че трябва да поне 0,2 десети,ако нещо греша някой да ме поправи 

Мерси за бързия отговор Бебешорче  :balk_103: :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #171 -: Септември 27, 2010, 21:32:19 pm »
Здравейте
колко трябва да е разликата в температурата между двете фази на цикъла за да е сигурно че е имало ову?
0,4-0,6 градуса

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #172 -: Септември 29, 2010, 09:17:15 am »
Привет,
Искам да попитам как се отразява на БТ ставането, напр. 2ч преди измерване.
По принцип меря към 7ч, но почти всеки път ми се случва да стана към 4-5ч до wc.
Благодаря  :flower:
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #173 -: Октомври 04, 2010, 07:27:48 am »
Добро утро
имам следния въпрос - по принцип веря БТ в 7.00 но тади нщ ставах до толатена в 3.30, измерих я и беше 36.3 и после пак си легнах и заспах, в 7 беше 36.8, коа от двете да отбележа в графиката си?
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #174 -: Ноември 10, 2010, 19:56:08 pm »
Здравейте момичета.
Незнам точно в коя тема да попитам (тази ми се стори най-близка).Вие като хора мерещи температурата си можете ли да ми кажете при бременност дали се покачва от нормалните и стойности?Знам,че се покачва след овулация,а след зачатие дали има изменение???  :ask: Благодаря предварително :)
*
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #175 -: Ноември 10, 2010, 20:20:16 pm »
sweet_dream, като цяло се запазва висока около и над 37 градуса. Нека и по-разбиращите да кажат също.
При мен лично след овулация беше около 36.9, а последния месец имах стойности над 37 градуса. И резултата беше положителен.
Дано съм помогнала. Много стиснати палчета.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #176 -: Ноември 10, 2010, 21:47:08 pm »
Привет,
Искам да попитам как се отразява на БТ ставането, напр. 2ч преди измерване.
По принцип меря към 7ч, но почти всеки път ми се случва да стана към 4-5ч до wc.
Благодаря  :flower:
Малко късно, но да отговоря :)
Ако заспиш отново, няма проблем.
Ако не успееш да заспиш, лежиш без да се въртиш - и пак няма проблем :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #177 -: Ноември 10, 2010, 21:47:36 pm »
tucy Благодаря за бързия отговор.Питам понеже преди месец по това време пак така вдигнах температура и даже пих парацетамол.И при мен беше положителен резултата,но се оказа извънматочна бременност за съжаление.Понеже имахме зелена светлина да започнем с бебеправенето и този месец, пак по същотото време е вискока.Та за това питах. :)
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #178 -: Ноември 10, 2010, 21:48:39 pm »
Добро утро
имам следния въпрос - по принцип веря БТ в 7.00 но тади нщ ставах до толатена в 3.30, измерих я и беше 36.3 и после пак си легнах и заспах, в 7 беше 36.8, коа от двете да отбележа в графиката си?
Отбелязваш измерената в 7 часа

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се измерва базална температура?
« Отговор #179 -: Ноември 10, 2010, 21:51:55 pm »
Здравейте момичета.
Незнам точно в коя тема да попитам (тази ми се стори най-близка).Вие като хора мерещи температурата си можете ли да ми кажете при бременност дали се покачва от нормалните и стойности?Знам,че се покачва след овулация,а след зачатие дали има изменение???  :ask: Благодаря предварително :)
БТ при бременност и при липса на такава не се различава - т.е. по нея не може да разбереш дали е станало или не.
Ако БТ се задържи висока повече от 16 дни след О. може да се мисли за бременност, ако станат 20 - почти е сигурно :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум