0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отпадат лимитите за направления
« -: Декември 12, 2008, 11:25:02 am »
вчера чух това по новините на бТВ и реших, че е важно да го знаем.

Конституционният съд е отменил като незаконно решението на здравната каса да налага лимити за прегледи и изследвания при специалисти.
вече личните лекари нямат право да ви отказват направления с оправданието за лимит, независимо колко често ви се налага посещение при специалист.

също така, ако пациент е в болница за лечение с няколко заболявания едновременно, досега се плащаще само една от клиничните пътеки. това също отпада и касата трябва да плаща за всички заболявания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Отпадат лимитите за направления
« Отговор #1 -: Декември 12, 2008, 11:32:00 am »
 http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1258808
Ето това е за клиничните пътеки информацията.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Отпадат лимитите за направления
« Отговор #2 -: Декември 12, 2008, 12:10:25 pm »
Джам, благодаря за инфото. Страхотна новина.
Re: Отпадат лимитите за направления
« Отговор #3 -: Декември 12, 2008, 12:37:56 pm »
Мерси, Джам. Въпросът е дали ще се изпълнява, или пак ще трябва да ги убеждаваме, че трябва да се прави така, а не иначе :) Дано няма пречки. Те и хормоните се поемат от ЗК, но преди време много усилия ми костваше да се добера до направлението...все едно се боря за кой знае какво :) Любимо ми беше като отида за направление и да кажат, изчерпан лимит....и то няма значение по кое време на месеца  :lol: Много лимитирани са били явно - по 2-3 бройки са имали.
*
Re: Отпадат лимитите за направления
« Отговор #4 -: Декември 17, 2008, 17:03:12 pm »
Да, вярно е! Вчера бяхме при личната ни лекарка с мъжа ми и тя ми каза, че вече нямат ограничения!

*
Re: Отпадат лимитите за направления
« Отговор #5 -: Декември 17, 2008, 17:10:09 pm »
Джам,благодаря.Много полезна инфо :)