0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #40 -: Декември 14, 2007, 23:46:26 pm »
Опитайте-може да се хареса на детето, такива,както са. Никакъв проблем от круша,ябълка.

НИКОГА плодовете,даващи се като първо пюре, не се дават иначе, освен пресни. Това го пиша така, защото много често ми задават този въпрос, и наистина ми е странно кой изобщо може да препоръчва варени плодове, щом има пресни ;)?

Да. може да слагате АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #41 -: Декември 14, 2007, 23:56:57 pm »
Цитат на: Birdie
...
"...По въпроса с пълненето на гърдите през нощта, това се влияе от кърменето на бебето. Ако то намали/премахне храненията през нощта, започва да се произвежда по-малко кърма в тези часове и съответно не се чувства препълване."
->По моите скромни наблюдения, това е точно обратното. Мнозинството майки са с пълни гърди на сутринта след по-дълга пауза. Разбира се млякото намалява с всеки ден, ако гърдата не се изпразва добре и този нощен "ефект" може да отслабва с времето.


*
Не съм обяснила правилно. Имах предвид, че ако бебето обичайно суче един път през нощта (например) и една нощ "реши" да пропусне това ядене, то на сутринта гърдите ще се чувстват много "препълнени". Когато няколко вечери пропусне яденето идва момент, в който гърдите сутрин се чувстват, както обикновено. Незнам дали става ясно. Може би говорим за едно и също нещо.
Споделям личен опит.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #42 -: Декември 15, 2007, 00:15:46 am »
Да, това имам пред вид и аз.
Много често в Бг препоръчват на деца под 2м да спрат нощните кърмения. Което е грешно и намалява кърмата по същия механизъм.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #43 -: Декември 15, 2007, 02:04:12 am »
Здравей Бърди!
направо изтръпнах като видях,че темата ти е затворена в бг мама,но после разбрах,че си тук и много се радвам.дъщеря ми е почти на 10месеца и отскоро разбрах,че трябва да добавям мазнина в домашно приготвените пюрета.от една седмица слагам по 1 чаена лъжичка студено пресован зехтин,но сега прочетох,че студено пресованото олио може да съдържа подобно на меда бактерии и гъбички.много се притесних.посъветвай ме трябва ли да направим някакви изследвания да изключим ботулизъм?за какви симптоми да следя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #44 -: Декември 15, 2007, 02:40:21 am »
В зехтин, който е качествен и контролиран, няма замърсявания. Естествено-не турски зехтин... .
За заразяване става въпрос за чесън или билки, съхранявани в олио (домашни консерви), а не за самото олио, без нищо вътре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #45 -: Декември 15, 2007, 02:44:40 am »
много ти благодаря!зехтинът е био и е купен от Алнатура,Гермния.
мога ли да продължавам да слагам или все пак да го заменя с рафиниран?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #46 -: Декември 15, 2007, 02:52:36 am »
Студено пресования зехтин с ниско киселинно съдържание се смята за най-качественият зехтин. Какво имате пред вид под "рафиниран"?
Гръцки, Италиански и Испански са най-качествените зехтини. Германия зехтин не произвежда, защото няма маслинови дървета-или внася или преопакова чужд зехтин.

По принцип Гръцкият зехтин се смята за най-доброто в света.
И е наистина великолепен... .А и другите масла, които се произвеждат тук са невероятни-като слънчогледовото (нищо общо с боклука, произвеждащ се в Бг),сусамено,царевично.
« Последна редакция: Декември 15, 2007, 02:57:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #47 -: Декември 15, 2007, 03:07:55 am »
зехтинът е испански.
под рафиниран имам предвид минал през някаква топлинна обработка.прочетох,че  студено пресованото олио да се замести с рафинирано,защото при обработката умират бактериите.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #48 -: Декември 15, 2007, 06:59:38 am »
Здравейте, докторе!
Имаме проблем от 4-5 дена: първата нощ се будеше през половин-един час, по едно време като го пипнах беше горещ; измерих температурата - 38,2. Нямах никакви лекарства, все още не беше боледувал, съвсем сами сме - мъжът ми замина в чужбина, мислех да му слагам кърпа с оцет на челото; след около час, докато се чудех какво да го правя и температурата спадна от само себе си, но до сутринта продължаваше да бъде много неспокоен, събуждаше се с плач и писъци, през деня не е имал температура. Говорих с лекарката, оказа се първи зъб - на долната челюст напипах по-издуто и надигнато; следващата нощ след като пак беше неспокоен дадох Панадол. Следващите 2 или три нощи беше по-спокоен, но тази нощ много се въртя, започна да киха, покашляше, без температура,към 4.30 дадох Панадол - понеже нали пише, че може да се дава при настинка - и капки за нос - от тези с морската вода. Разкиха се още повече и потекоха сополки - бистри и прозрачни, които бършех със салфетка. Нямам  аспиратор за нос. Преди около един час заспа, но сега го напипвам, че е топъл въпреки Панадола, но пък е по-спокоен. За сега не смея да му меря температурата, за да не го събудя.
Въпросите са ми:
1. Може ли избиването на зъб да "допринася" за настинка, защото не виждам никаква причина да съм го простудила, има ли връзка между двете? Вчера не съм го извеждала, заради студеното време.
2.Трябва ли да купя аспиратор за нос или той е за по-малки бебета?
3. Днес може би ще дойде леля му да до види - когато едно бебе не е добре, трябва ли да се ограничат контактите с други хора, в интерес на бебето - да не се внасят разни бактерии или вируси, ако предположим, че имунитета му е понижен?
Извинете за дългия постинг.
« Последна редакция: Декември 15, 2007, 10:30:46 am от korinka »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #49 -: Декември 15, 2007, 10:20:58 am »
Благодаря ви.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #50 -: Декември 15, 2007, 10:41:02 am »
@korinka

1. Не,не е зъб това. Никога не отдавайте болестни симптоми на "зъбки". Никога!
2. Може да ползвате Олинт 0.05% засега.
3. Не знам как е при Вас-тук ми се обаждат и аз отивам да ги видя по домовете.
4. Първо е добре да го видят.
5. Нека се видят с бабата-нещо съществено няма да се промени, а и въпроса има и човешка страна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #51 -: Декември 15, 2007, 10:42:29 am »
зехтинът е испански.
под рафиниран имам предвид минал през някаква топлинна обработка.прочетох,че  студено пресованото олио да се замести с рафинирано,защото при обработката умират бактериите.
Не ми е известно това да е така, както го описвате, защото и топлинно обработен да е, едва ли се загрява до кипене за 10 минути.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #52 -: Декември 15, 2007, 17:31:36 pm »
Здравейте отново Д-р Бърди
Както ми препоръчахте, днес отидох да купя Хумана 1,/напомням - ние сме със случая дето яде само когато спи/
Та живея във Виена, и отидох в един от магазините за детски храни - нямаше като дългогодишни служителки ми казаха, че вече е излязъл от "употреба", няма да зареждат, защото няма търсене, тукашните педиатри не го препоръчват, било вече със стара формула и имало нови по качественни храни. Както и да е в един от магазините за бебета открих Хумана 1, като и от там ми казаха, че скоро няма да има зареждане.
От утре ще пробвам с нея, първо както ви писах давам изцедената кърма, която е около 400 мл. и остатъка от храненията с Хумана 1.

П.С. в магазинната мрежа имаше само на Нестле, Милумил, Хип,Милупа и Бейбилав
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #53 -: Декември 15, 2007, 17:36:12 pm »
Няма търсене. Не е стара формула-много си е добра формулата... .
Търговия, търговци, какво да се прави.
Наистина е добро мляко.
Иначе НЕСТЛЕ... НАН.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #54 -: Декември 16, 2007, 02:52:08 am »
Здравейте,

Имам такъв проблем със сина си, който е на 3 навършени месеца. През първия месец акаше редовно по няколко пъти на ден. След това нещата рязко се промениха. На изключително кърмене е. Имаше само 2 седмици в които се наложи да бъде дохранван с адаптирано мляко. До този момент, въпреки съветите на педиатърката, не съм му давала дуфалак, защото знам че това няма да реши проблема. Според мен го изчаквам достатъчно - до 6-7 дни. Но той така и не се изхожда и се принуждавам да правя клизма с термометър, защото се страхувам да го държа повече време. Акото след 7 дни е доста като количество, първоначално е между зелено и жълто, а след това става светло жълто и пълно с мехурчета. Иначе детето е спокойно, като изключим силното, продължително и често пръцкане, придружено понякога с плач.

За да го стимулирам да ходи сам правя и масаж на коремчето, около пъпчето по посока на часовникота стрелка, както и леко притискам крачетата към коремчето - ефект нулев. Признавам, че масажът го правя само по време на баня.

Иначе детето наддава добре - 1,100 за последния месец- кърмя го на поискване, запазила съм нощното хранене, има достатъчно мокри памперси.

Дайде ми съвет как да се справя с този проблем. Знам, че клизмите могат да влошат още повече нещата, но просто незнам какво друго мога да направя. Държа на късно захранване, защото детето проявява признаци за алергия - има лек себореен дерматит. Педиатрите тук освен дуфалак ми препоръчаха прецедена вода от овесени ядки - не давам заради глутена, както и вода от преварени сушени сливи - също не съм давала до този момент.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #55 -: Декември 16, 2007, 11:21:39 am »
Опазили сте се сама от всички подводни рифове (овесени отвари, водички, дуфалак и др. подобни глупости).
Това е нормално за изключително кърмени деца-могат да се изхождат веднъж на 5-6-7 ден.
Ако продължава да наддава добре, нищо не се налага да правите.

Себорейният дерматит не е алергично заболяване,между впрочем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #56 -: Декември 16, 2007, 11:57:03 am »
Birdie, благодаря за отговора. Осланям се на инстинкта си, но се притеснявам да го оставям повече от 6-7 дни без да е акал и колкото и да не искам ползвам термометъра.

До колко дни най- много мога да изчакам да го направи сам?
Тук педиатрите смятат, че това е до 3-я ден :evil:. Аз знам, какъвто е и твоя съвет, че за кърмени деца това може да бъде и седмица. :balk_602:

И ако няма друг начин, кой е най- приемливият вариант, за да се изходи детето принудително след като не може само?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #57 -: Декември 16, 2007, 12:17:36 pm »
Оставяйте по-дълго на гърдата, сменяйки двете в рамките на едно хранене.
Ако детето е добре, не повръща, няма други болестни промени, може да го оставяте до 5-6 дена. Ако увеличите леко храненето, изхожданията ще станат по редовни.

"...Тук педиатрите смятат, че това е до 3-я ден."
->И затова все на овесена отвара, дуфалак и клизми "я карат". Лошо,много лошо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #58 -: Декември 16, 2007, 13:22:04 pm »
Здравейте докторе отново съм аз.Може ли да ви запитам нещо.
От няколко дни белега на рамото бебчо от БЦЖто се е подул и зачервил.От какво може да е и да правя ли нещо.Опасно ли е.
Ето снимка,но не се вижда много добре.
 http://images22.snimka.bg/004723325.jpg

Моите слънчица -Берк и Ерай
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #59 -: Декември 16, 2007, 14:07:28 pm »
Здравейте Докторе,
отново Ви пиша, защото незнам какво да правя, ...скоро ще се побъркам от нерви
Снощи посреднощ яде и в 7 сутринта - общо 230 мл.
събуди се в 8,30 часа
до този момент, спа два пъти за по половин час,
нервен е, не яде, нито в сънено, нито в будно състояние,
в момента при нас е 13,00часА
Изморина съм вече от всякакви опити и тишина, за да яде
в заспало състояние, днес си казах, край, моите нерви не
издържат, и му предлагам шишето само когато е буден,...но безуспешно
направила съм му кърма, аптамил и хумана, само като ги пробва и започва
да плаче, вече е нервен, видимо гладен....
До вчера в 13,00 часа беше вече с количество от 400 мл.ядящ в заспало състояние,
днес, ...не мога повече, а и той само реве ....какво да направя, нямам нерви вече