0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #140 -: Декември 12, 2011, 09:29:18 am »
ves, има дежурен през ноща - понеже все съм с болки
ме предупредиха, ако стане напечено някой нощ
да ида в болницата има дежурен лекар

ама за раждане, без избор и следен
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #141 -: Декември 12, 2011, 13:36:37 pm »
ves, има дежурен през ноща - понеже все съм с болки
ме предупредиха, ако стане напечено някой нощ
да ида в болницата има дежурен лекар

Възможно е да са се променили нещата, впечатленията ми са от 2008 и 2009г. Събират ми се около 14-15 нощувания там и никога не е имало лекар- само акушерки. Тогава също имаше дежурен лекар (дори дежурен екип - акушерки, анестезиолог, неонатолог), но не нощуват в клиниката, а при необходимост ги викат, дори имаха и дежурен шофьор. Като се замисля ми се струва логично и сега да е така, все пак лекарите са заети ежедневно с процедури, надали си позволяват да почива някой заради нощно дежурство. Но въпроса беше за впечатленията, а моите са много, много добри. По думите ти разбирам, че следиш бременността си там. Желая ти да останеш с моите впеяатления и всичко да е наред с теб и бебето!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #142 -: Декември 12, 2011, 14:39:34 pm »
Тъй като за съжаление преди няколко месеца прекарах около седмица в болницата на системи, мога да потвърдя, че лекарите имат нощни дежурства и доколкото знам са в клиниката, защото съм говорила с дежурен вечер към 21 ч. и сутрин в края на дежурството.




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #143 -: Декември 12, 2011, 14:53:09 pm »
И аз потвърждавам,че всяка вечер има дежурен лекар, който е наличен в клиниката, не е просто на повикване
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #144 -: Декември 12, 2011, 20:21:50 pm »
Momi4eta az znaq, 4e ima dejurni ve4er  :D lqtoto 1 mesec bqh v Sofiq i vseki den hodih na stimulaciq v klinikata.Vuprosa mi be6e, noviqt zakon, koito vleze v sila ot esenta za bezplatno rajdane vuv vsqka klinika rabote6ta sus zdravna kasa.Izti4at ti vodite, otiva6 tam da rajda6 i trqbva da te priemat.Kogato az bqh tam, tukmo be6e prieto tova re6enie i ne sum naqsno dali tam go praktikuvat.
Moje bi e nai-dobre da zvunna na Dr.Ganeva i da razbera li4no ot neq  :wink:
Blagodarq vse pak.  :)

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #145 -: Декември 12, 2011, 21:14:53 pm »
sunnynevi, ползвай кредор, щом нямаш кирилица на лаптопа. Ето тук е обяснено подробно как.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #146 -: Декември 13, 2011, 08:01:39 am »
Sunnynevi, клиинка Щерев е частна болница, няма как да родиш без да плащаш там. Касата поема около 400 лв за раждане. Към момента за здравноосигурени цената за раждане в клиниката е 1950 лв, а за неосигурени е 2350 лв.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #147 -: Декември 13, 2011, 14:31:33 pm »
ves77, там съм се ориентирала живот и здраве и за раждане
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #148 -: Декември 13, 2011, 15:30:41 pm »
Sunnynevi, клиинка Щерев е частна болница, няма как да родиш без да плащаш там. Касата поема около 400 лв за раждане. Към момента за здравноосигурени цената за раждане в клиниката е 1950 лв, а за неосигурени е 2350 лв.

точно така е, но имайте предвид, че трябва да се платят още 100 лв. за консултациите с анестезиолог и кардиолог преди раждането, поне преди една година беше така.

Леко раждане и живи и здрави бебоци.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #149 -: Декември 13, 2011, 16:54:14 pm »
Sunny, нашите отговори относно наличието на дежурен лекар бяха по повод поста на ves77.
Между другото кой точно закон имаш предвид?




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #150 -: Декември 13, 2011, 21:38:11 pm »
Sunnynevi, клиинка Щерев е частна болница, няма как да родиш без да плащаш там. Касата поема около 400 лв за раждане. Към момента за здравноосигурени цената за раждане в клиниката е 1950 лв, а за неосигурени е 2350 лв.

точно така е, но имайте предвид, че трябва да се платят още 100 лв. за консултациите с анестезиолог и кардиолог преди раждането, поне преди една година беше така.

Леко раждане и живи и здрави бебоци.
Йоана, слава Богу вече не е така, консултациите са включени в цената на раждането :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #151 -: Декември 13, 2011, 22:55:55 pm »
Живот и здраве, януари почвам първото си ИКСИ там при д-р Коновалова. Имали сме и добри и не чак толкова моменти с нея, на моменти избързва със заключенията. Има практиката обаче, да се консултира с доцент Щерев за случаи, в които е несигурна или се колебае. Което, оказва се е много полезен навик, защото "Светилото" има защо да почива на лаврите си /по скромното ми мнение/. Страшен диагностик е и завършен професионалист - няма как да не те впечатли...Д-р Коновалова е мил човек, отдаден на професията си, май май пренатоварена дори..Февруари ми правиха оперативно лапаро там, изключително съм доволна от отношението на акушерките и докторите. Не дават зъби да стиснеш от болка, веднага долита някой с болкоуспокояващо, понякога, съвсем в кръга на шегата, стават направо досадни... :D :D Току заспях и някой идваше да ме пита как съм и дали не усещам болки... :D :D Ако мога да си го позволя, несъмнено /живот и здраве/, без колебание бих родила там...Успех на всички преди, по време на и след процедури..! :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #152 -: Декември 29, 2011, 17:20:07 pm »
Абе и аз правих февруари лапаро при същата лекарка, не съм забелязала чак толкова да те обезболяват. Единственото което ми дадоха беше парацетамол, който не ми помогна особено, предлагаха ми и свещички които аз отказах. Добре че болките са търпими след лапароскопия  :?
Иначе мнението ми за д-р Коновалова съвпада с това на Бубулина. Между другото на твоето лапаро с кой оперира Коновалова?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #153 -: Декември 30, 2011, 11:22:45 am »
Lailah , моето беше оперативно лапаро - с бая срез през корема.  :) Бях на силни болкоуспокояващи само първата вечер, втората - на въпросните свещички. Не е трябвало да ги отказваш..вършат, макар и неприятно работа...  :lol:
Доцент Щерев ме оперира, Коновалова му асистира...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #154 -: Декември 30, 2011, 12:19:51 pm »
... "Светилото" има защо да почива на лаврите си /по скромното ми мнение/. Страшен диагностик е и завършен професионалист - няма как да не те впечатли...
:D наистина няма как да не се впечатлиш, аз също мога да го похваля светилото, доста разбира и от мъжката част.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #155 -: Януари 05, 2012, 09:13:30 am »
Момичета, колко беше цената на цитонамазката в "Щерев"?




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #156 -: Януари 05, 2012, 10:31:19 am »
Момичета, колко беше цената на цитонамазката в "Щерев"?
На страницата им пише 32, но аз не съм пускала.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #157 -: Януари 05, 2012, 13:41:49 pm »
Мерси,Лили,
аз не я намерих в ценоразписа, но сега видях.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 13:44:23 pm от barklet »




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #158 -: Януари 08, 2012, 16:20:47 pm »
Momi4eta az znaq, 4e ima dejurni ve4er  :D lqtoto 1 mesec bqh v Sofiq i vseki den hodih na stimulaciq v klinikata.Vuprosa mi be6e, noviqt zakon, koito vleze v sila ot esenta za bezplatno rajdane vuv vsqka klinika rabote6ta sus zdravna kasa.Izti4at ti vodite, otiva6 tam da rajda6 i trqbva da te priemat.Kogato az bqh tam, tukmo be6e prieto tova re6enie i ne sum naqsno dali tam go praktikuvat.
Moje bi e nai-dobre da zvunna na Dr.Ganeva i da razbera li4no ot neq  :wink:
Blagodarq vse pak.  :)

На сайта на клиниката има обяснение за сключените 5 клинични пътеки с НЗОК, от което се подразбира, че здравноосигурените лица, постъпвайки с направление N:7 (издадено от личния лекар или от лекаря в самата клиника) или по спешност заплащат само потребителската такса: 2% от мин.раб.заплата. Винаги може да попитате на регистратурата или лекуващия ви лекар в клиниката дали е така


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #159 -: Януари 10, 2012, 09:32:20 am »
Здравейте,момичета!
Има ли някоя,която ще започва (или е започнала) процедура през януари? Аз съм в очакване. Вече имам схема за стимулация и до ден два започвам инжекциите.




My first, my last, my everything!