0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета бихте ли ми казали някои добри специалисти от София.Имам проблем с забрременяването и искам да се консултирам с някой компетентен специалист.Молиа да ми изпратите тел . и адрес .Благодаря Ви предварително
*
Здравейте момичета бихте ли ми казали някои добри специалисти от София.Имам проблем с забрременяването и искам да се консултирам с някой компетентен специалист.Молиа да ми изпратите тел . и адрес .Благодаря Ви предварително
                                                                                                           

И аз бих помолила за такава специфична информация!!!Предварително БЛАГОДАРЯ!
Здравейте,
следя сайта от година и половина, но така и не се престраших да ви пиша. Е явно както за повечето от нас причината е ясна. Както и да е, имам нужда от вашия съвет и инфо във връзка с д-р Стаменов - клуб Надежда. Мисля да си запиша час при него и тъй-като не съм от София или в близост, ми се искаше да събера повече информация за него.
Ако някоя от вас е била или е негова пациентка моля пишете ми.

zdraveite,za prav pat vlizam,imam nugda ot saveti i mislj 4e tuk 6te mi otgovorite.Ot izvestno vreme pose6tavame klinikata na 6terev pri Alexandrov,predstoi mi izsledvane za proxodimost kagete mi ne6to pove4e za nego.Drugoto e 4e mi otkri njkakav polip na matkata,koito iska da operira,no az bix iskala da se konsultiram s o6te njkoi predi da me regat.Njkoi imal li e takav problem molj da mi pi6ete
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Здравейте момичета! :D
Крем2003 за Др.Стаменов съм чувала само суперлативи.И то от приятелка обиколила цяла България, загубила безкрайно много време, нерви...за парите хайде няма да говорим!Сега благодарение на Др.Стаменов и екипа му е бременна :balk_46:Всеки ден се моля всичко да е наред и да и се роди здраво и прекрасно бебче, защото измина дълъг и труден път!Но това вече е забравено, сега е по-щастлива от всякога!Нейният съвет към мен беше:За да не губиш време и за да не правите излишни или погрешни стъпки-отидете направо при Др.Стаменов!!!
Разбира се послушах я и веднага се свързах с клиника "Надежда".Малко се отчаях като ми казаха че за него записват за 2009-та, и се записах при Др.Персенска.Работят заедно, един екип са!Имам час за юли и очаквам срещата с нетърпение!!!Изпълнена съм с вяра и надежда
че ще ни помогнат!!! :balk_103:
Това е което аз знам за Др.Стаменов и екипа му!Споделям го, защото за 2 години разбрах, че те са хората които наистина живеят с нашите проблеми и се борят истински за решаването им!!!
Самият Др.Стаменов вчера е станал татко на прекрасна дъщеричка!Поздравявам го и тук :balk_7:
Пожелавам на себе си и на всички вас-СБЪДВАНЕ НА ГОЛЯМАТА МЕЧТА!!! preggo :bighug: :balk_21:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Да не те отчайвам, но за доста от изследванията ще трябва да си платиш. Освен това мисля, че личния трябва да те насочи към гинеколог и евентуално той да ти даде направлението, но досега не ми се е случвало, а съм ги сменила доста.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Естественно Теди,мила!
Едва ли все още има хора, които се надяват и разчитат на държавата да мисли за решаване на проблемите им! :wink:Въпроса е принципен, реда е ясен!Не разбирам само защо ни развяват афиши в лицето и сами си вярват за всички тези списъци с уж, безплатни иследвания?!Ей това не разбирам защо и за пред кого?!Благодаря на бога , че не се надявам на помощите на Здравна каса, но предполагам има хора, които нямат средствата необходими за всичките изследвания и прегледи, а плащат осигуровки и какво...ще гледат и ще плачат че нямат парите ли???Е, да има вариант-кредити officespace
Но, това е една друга мноооооого дълга тема :wink:

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Аууууууууу... а моята лична лекарка ми каза че изследванията за хламидия не се поемат от здравна каса :bonk:думи нямам!!!А и тук освен този списък, имаше още един където бяха изброени всички изследвания които здравната каса поема, кой в крайна сметка лъже?!Немога да разбера!!!Как да и докажа ,че касата ги поема и тя трябва да ми даде направление???

Работя в системата на здравеопазването от 7 г. и половина.През последните години проблемите в нея се задълбочават все повече и аз не виждам дали скоро ще се разрешат.Това извън темата, за което се извинявам.Но не съм съгласна с обвиненията към семейните лекари.Те са тези, от които не зависи нищо.

И sunnynevi НЗОК никога не е плащала за изследване на хламидия.

ПП. Всеки ден пускаме изследвания.Един семеен лекар освен с "вързани ръце" с друго не е.Повечето изследвания се пускат от специалист, ако прецени и ако има лимит( който уврявам ви е изключително недостатъчен).А някои неща се решават дори в РЗОК или в НЗОК, след изготвени протоколи за целта.
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 21:32:02 pm от _Elfita_ »
И аз работя в тази сфера и кашата наистина е пълна. Каквото може да се пусне от касата е наистина малко. Такава ни е държавата. Четох някъде, че в Израел дават безплатно неограничен брой възможности за ин-витро на двойки с проблеми, стига да искат да се подложат. Ех, ако и у нас е така, колко мъка щеше да се спести, но уви, тук всеки сам се бори за едничката надежда и затъваме финансово
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Да такава е държавата, упражнява геноцид към собственото си население, чрез безхаберието в тази сфера. Тук никой не се интересува от двойките с проблеми, от бремените жени и от децата.Всеки сам се бори.
Да не говорим пък за бременни. Когато загубих бебето си веднага отидохме в болницата. Бърза помощ не знаеха дори на кой етаж трябва да отида та ме пращаха в родилно, в гинекология, рискова бременост ей така както си бях със болките и кръвоизлива. Дори количка не дадоха. То не че щеше да е друг развоя, но не е човешко..
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Теди, мъчно ми е че си преживяла всичко това :(, наистина е нечовешко!Иска ми се да разбера и другата страна, верно е че работят в трудни условия, но мисля си...къде е тук вината на пациента???Нуждаещ се от разбиране, помощт и състрадание-поне мъничко!!!Хубаво е че все пак има хора работещи с желание да помогнат и с любов към това, което вършат!Доказателство за това са постигнатите от тях резултати, подадената ръка, даряването на щастие, сбъдване на мечта :balk_81:Нека не губим вярата в доброто въпреки всичко, нека бъдем силни!!! :bighug:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!!!ЧУДЕСА СТАВАТ ВСЕКИ ДЕН :bed: :blowingdust: :balk_103:

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Здравейте, когато казах на докторката че 6 месеца бебето не става тя ми се изсмя и ми каза че не мине ли година - година и половина не било за сериозно притеснение. Е дойде времето за притеснение :balk_144: Пусна пълна кръвна картина и ме прати не гинеколог - и той реагира като нея :x това беще през октомври ... С половинката ще се женим след 3 месеца а бебо не се задава, а не ми се тръгва по знайни и незнайни лекари, защтото нещата изглеждат ок - тестове за овулация, цикъл - всичко е ок. Замислям се дали да не направим една спермограма. Дайте съвет момичета! Определено ми е гадно.
В правилна посока мислиш. Винаги първо със спермограмата се започва, за да се изключи мъжки фактор, пък и защото изследванията при жената са по-инвазивни/цв. снимка, лапароскопия т.н и т.н/. Това не веднъж сме го обсъждали в различни теми. Колкото и розово да изглежда положението, не стане ли до година бебчето трябва да се започне от някъде и това е ОТ СПЕРМОГРАМАТА. Остава въпроса дали той ще приеме идеята от раз или ще трябва убеждаване. Пускай и хормоните, фоликулометрия, за да се докаже ову/теста не е достатъчен/. Та това за начало стига.
Здравей, Iffi, ние също опитваме от около половин година, за съжаление без резултат.Аз мисля този месец да направя нещо по въпроса-първо спермограма, хормоналните изследвания също са важни, фуликометрия и ...това като за начало.Тук някои от момичетата са доста по-компетентни от мен и дано да се включат и да ти отговорят.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Благодаря за мненията ви! С него сме говорили по въпроса и няма проблем готов е за това. А за другите неща просто не знам към коя клиника да се обърна. Чух добри отзиви за Токуда, но при съвсем различни проблеми. Вече не мисля да се обръщам към личната за съвети в тази насока  :x
Най-добре направо в някоя от клиниките по стерилитет/не е толкова страшно колкото звучи/. Не е нужно да се луташ с години  и да сменяш доктор след доктор. Не е нужно да се оставяш да експериментират с теб - ще стане ли, няма ли да стане. Просто в тези клиники лекарите са специалисти в тази област и си знаят работата. Някой да ме беше пратил и мене преди 10 години нямаше да е лошо. Там не само ще те консултират и наблюдават, а и необходимите изследвания ще ти направят на място.УСПЕХ :balk_64:
привет момичета!
 Моля ви кажете ми добър акушер-гинеколог в Пловдив!    Благодаря ви