0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Извънматочна бременност????
« -: Август 03, 2009, 20:21:57 pm »
Извинявам се предварително,че пускам нова тема, но проблема ми е малко по особен, имам 2 биохимични бременности след АРТ, след направени изследвания се установи завишени АФА, при последния опит ин витро на 11 ден чхг-31.14, на 13 ден чхг-69.94, казаха ми на преглед след 10 дни, днес бях при докторката 24 ден след трансфер и 11ден след нечаканата менструация не се видя нищо на УЗ, пуснах чхг-6807, удвоявало се е на по малко от 48 часа, нямам болки, кажете ми според вас извънматочна ли е?


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #1 -: Август 03, 2009, 20:26:06 pm »
Защо не потърсиш още едно мнение?Според мен ЧХГ ти високо за извънматочна.Дано всичко е наред и видите ембриончето.Успех  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #2 -: Август 04, 2009, 00:09:02 am »
Непременно потърси второ мнение! Аз все още съжалявам, че преди операцията ми не поисках второ мнение. Моето ЧХГ беше 1500 и докторът ми каза, че би трябвало вече да се вижда ембриончето в матката. Дано не е това, за което се притесняваш!

Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #3 -: Август 04, 2009, 00:54:31 am »
Според мен не е извънматочна, много е високо ЧХГ-то. Би следвало и болки да имаш, прокървяване. Отиди и друг лекар да те види непременно.
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #4 -: Август 04, 2009, 02:22:42 am »
Би следвало и болки да имаш, прокървяване. Отиди и друг лекар да те види непременно.
Не е задължително! Не съм имала нито болки, нито прокървяване. Карах една уж нормална бременност, имайки предвид предишната... :(

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #5 -: Август 04, 2009, 04:37:41 am »
С вагинален ултразвук ли те преглеждаха? Ако не, според мен това е причината да не се види нищо в матката... Разбира се стига да не е извън маточна бременност, което не ти пожелавам.  :(

Потърси компетентно второ мнение, дори да ти се наложи да пътуваш някъде!

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #6 -: Август 04, 2009, 18:27:34 pm »
Благодаря за подкрепата, за съжаление се оказа извънматочна, днес видяхме сакчето в дясната тръба, надявам се да отърва операция, за сега вливахме метотрексат,към края на седмицата още едно чхг, днешното беше към 9000    :bighug:


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #7 -: Август 04, 2009, 18:38:58 pm »
 :( Съжалявам миличка бързо възстановяване ти желая. :bighug:
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #8 -: Август 04, 2009, 19:00:39 pm »
Благодаря за подкрепата, за съжаление се оказа извънматочна, днес видяхме сакчето в дясната тръба, надявам се да отърва операция, за сега вливахме метотрексат,към края на седмицата още едно чхг, днешното беше към 9000    :bighug:
Съжалявам!Наистина ли трябва да минем през толкова препятствия?Желая ти най-благоприятния възмоцен изход!Добър човек си ти и смятам,че бог ще те възнагради скоро!
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #10 -: Август 05, 2009, 11:45:59 am »
lina!!!  :bighug:


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #11 -: Август 05, 2009, 14:06:35 pm »
Момичета,помощщщ, много ме страх!
От две седмици съм с постоянно кървене. Правих 2 теста и двата са положителни. Ходих на преглед, каза,че нищо още не се вижда в матката, изписа дуфастон и но шпа и след 10 дена пак да ме види. Това вчера. Тая сутрин се събуждам пак с боки и силно кървене. Не знам вече какво да си мисля! Не мога да чакам 10 дена. Къде да ходя и какво да правя? Яко се съмнявам в извънматочна...  :balk_145:
Don't worry, be hippy
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #12 -: Август 05, 2009, 14:11:37 pm »
Момичета,помощщщ, много ме страх!
От две седмици съм с постоянно кървене. Правих 2 теста и двата са положителни. Ходих на преглед, каза,че нищо още не се вижда в матката, изписа дуфастон и но шпа и след 10 дена пак да ме види. Това вчера. Тая сутрин се събуждам пак с боки и силно кървене. Не знам вече какво да си мисля! Не мога да чакам 10 дена. Къде да ходя и какво да правя? Яко се съмнявам в извънматочна...  :balk_145:


Веднага отивай в АГ болница. От кой град си? Не се опитвам да те плаша, но не е шега. Отивай в болница, а не в частен кабинет на доктор.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #13 -: Август 05, 2009, 14:22:40 pm »
Анмар, благодаря за бързата реакция! От Горна Оряховица съм. Тук няма АГ болница. Не знам за Търново...
Don't worry, be hippy
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #14 -: Август 05, 2009, 14:32:03 pm »
Анмар, благодаря за бързата реакция! От Горна Оряховица съм. Тук няма АГ болница. Не знам за Търново...

Мила, отидете до Търново. Трябва да те погледна специалист. По-добре е, и дано да е така, да си останете с едното разкарване до Търново, отколкото да се притесняваш!
Извънматочната бременност не е шега. Повярвай ми.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #15 -: Август 05, 2009, 14:37:29 pm »
 ВеТи , в Търново можеш да отидеш при д - р Паньова - има моного добър вагинален ехо. Ако не ви е проблем , бягай направо към Плевен.
 Дано не е това , от което се опасяваш!
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #16 -: Август 05, 2009, 16:59:39 pm »
ВеТи,
Не се притеснявай излишно. И аз бях така допреди няколко дни. Най-добре си пусни 2 кръвни теста за бета ЧХГ през 48 часа и ще се изясни всичко. Ако стойността пада ,значи си направила много ранен спонтанен аборт и в момента се изчистваш.
Разбира се трябва да те види добър лекар.
Успех и стискам палци всичко да се оправи !
*
Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #17 -: Август 06, 2009, 19:33:28 pm »
Момичета,помощщщ, много ме страх!
От две седмици съм с постоянно кървене. Правих 2 теста и двата са положителни. Ходих на преглед, каза,че нищо още не се вижда в матката, изписа дуфастон и но шпа и след 10 дена пак да ме види. Това вчера. Тая сутрин се събуждам пак с боки и силно кървене. Не знам вече какво да си мисля! Не мога да чакам 10 дена. Къде да ходя и какво да правя? Яко се съмнявам в извънматочна...  :balk_145:

Дано не се окаже това за което си мислиш! :? Но веднага на лекар!
Може да е проблем с имплантирането, и с дуфастона да го овладеете. :)Успех мила!
Извънматочна бременост - признаци
« Отговор #18 -: Август 11, 2009, 05:59:30 am »
Нека в тази тема пишат жени предтърпяли извънматочна бременост! Ще бъдат много полезни на тези от нас с доказана с уринни тестове ранна бременост и още непотвърдена от АГ с вагинален ултразвук. Ще ни бъде много полезна за да се вглеждаме повече в промените, които настъпват с нас и информацията може да ни помогне да предотвратим по-лоши последствия! Не го пожелавам на никой! Благодаря  :P

Предварително се извинявам ако има вече такава тема! Модераторите могат да я изтрият или преместят  8)
« Последна редакция: Август 11, 2009, 06:04:56 am от linapoli »



Re: Извънматочна бременност????
« Отговор #19 -: Август 12, 2009, 11:44:20 am »
Момичета дайте съвет, чхг не пада, в петък беше 10500, днес е 10041, дали да вливам още един метотрексат, много ме е страх и то не от операция, а от вливанията, аз не съм много добре с черния дроб, и ме е страх да не се получи някакво увреждане, благодаря предварително


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига