0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #20 -: Юни 26, 2008, 22:26:09 pm »
Високият пролактин е достатъчна причина за липса на овулация.Освен това промяната в пролактина рефлектира върху останалите хормони.Моята ендокриноложка казва,че нормализиране настъпва чак след от 6 месеца до 1 година.При мен година мина,а още не е ясно какво точно се случва с овулацията!Дано имаш повече късмет,Дони!Искренно ти го желая!
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #21 -: Юни 28, 2008, 10:28:21 am »
Благодаря ти,Анна,дано.Ще продьлжавам да ги пия,пьк дано накрая се получат нещата.Вече ми омрьзна 7 години да се надявам,но мисля,че когато отидем при д-р Даскалов,да намерим изход от този тунел наи-накрая.Вече се обедих,че специалист трябва да движи нещата.Вторник ще ходя при моята гинеколожка да видим имали някакьв фоликул и дали ще се пукне.Стискайте палци.Благодаря ти още ведньж за искренните пожелания,защото знам какво е да нямаш дете,да се бориш постоянно и то все да не става,но аз надежда не губя.Не губи и ти, пожелавам ти и при вас нещата да се получат,от сьрце.
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #22 -: Юли 01, 2008, 12:20:12 pm »
Стиснати палци от мен имаш,а също и пожелания за добри резултати!
Това,което е най-важно го имаш-вяра и надежда за успех!
Късмет,миличка! :D
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #23 -: Юли 02, 2008, 18:36:45 pm »
 :hello2:Днес ходих при моята докторка,на ехограф.Всичко е наред,най-накрая се появи овулация.Много се зарадвах когато ми каза,че е имало ову -на 11 ден.Сега ми предстои проходимост на трьбите в Пловдив.Дано всичко и там е наред.Моята лекарка ме посьветва да не си губя времето като си правя проходимост ами направо лапароскопия.Вие какво ще ме посьветвате.
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #24 -: Юли 04, 2008, 13:04:37 pm »
Хм,при мен беше същото.Един лекар ми каза,да направя направо лапароскопия,защото беше минала една година от първата ми цветна снимка,която всъщност си беше добра.Е аз избрах вариянта втора снимка,
която се оказа още по-добра!
По принцип съвета,който давам в такъв случай е:послушай лекаря си!
Но аз не го направих и не съжалявам.Нищо не пречи да си направиш ХСГ,апък
после лапароскопия,ако се наложи.
Това е ,Дони,трябва сама да решиш,предимството на лапарото,е че могат да огледат нещата от всякъде.Дано съм помогнала поне малко!
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #25 -: Юли 04, 2008, 19:08:59 pm »
Благодаря ти,Анна.Мислих и най-накрая реших да не обрьщам внимание на гинек.,а когато отидем при д-р Даскалов той ще прецени.По мнението на другите момичета той е доста добьр специалист,аз сьщо мисля така от кратката ни среща.Ще му се доверя изцяло ,пьк дано нещата да вьрвят все на добре при нас.Сега чакам резултатите от микробиологията,дано са добри.
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #26 -: Юли 04, 2008, 19:18:38 pm »
Пак сьм аз.Забравих да ви попитам при приемането на Бромокриптина дали ви се е гадило от време на време,отпадналост,сьнливост и др.Сега когато го пия вече 5 месеца леко отшумяха.Ако някоя е имала сьщите проблеми да ме(успокои).Аз си мисля,че това е нормално.
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #27 -: Юли 04, 2008, 20:20:16 pm »
Лично аз нямам проблеми,може би защото преди това пиех Парлодел,който е по-пречистен и по-лесно се понася.Чела съм и съм чувала,че страничните ефекти от Бромокриптина може да са и доста по-неприятни и опасни,от това,което ти описваш!(припадъци,халюцинации...и тем подобни гадости).Но както вече казах при мен положението се търпи-само ми смъква и без това ниското кръвно.
Всичко това е нормално,важното е да смъква пролактина. :D
Стискам палци за добри резултати! :)
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #28 -: Юли 05, 2008, 13:53:24 pm »
здравейте и от мен на всички. когато започнах приема на бромокриптина имах гадене и сънливост не го понасях добре но това продължи не повече от седмица.организма се нагажда.за съжаление съм с ПКЯ -пробвахме с противозачатъчни 6 мес. но резултат никакъв.пролактина беше в норми а иначе го пия от около 6 год.и го спряхме за този период ноооооооо сега резултатите са ужасни - направо мее е срам да ви ги напиша ако може все пак някой може да помогне с мнение         
        LH              43.18
   mlU/ml    Ж(фолик.1-18, лутеална-0.40-20, менопауза-15-62), М(2-12)
   Prolactin    134.94
   ng/ml    Ж (1.39 - 24.20); М (1.61 - 18.77)
   FSH             8.89
   mlU/ml    Ж(фолик.:4 - 13; лутеална:2 - 13; менопауза:20 -138), М(1 - 8)
   Testosteron     0.04
   ng/ml    Ж (0.05 - 0.73); М (1.95 - 11.38)
   DHEA-S    НЕГОТОВ
   ng/ml    Ж (0.9 - 3.9); М (0,9 - 3,6 )
   Инсулин          5.7
   IU/ml    5 - 20
   SHBG    НЕГОТОВ
   nmol/l    мъже 15 -100 / жени 15 - 120
това е от 3 ден на цикъла изследване.а съм още на 30г - защо LH е като за менопауза
моля ви помогнете - в понеделник ще ходя и при моя лекар но съм мн.притеснена
благодаря ви
« Последна редакция: Юли 05, 2008, 13:57:14 pm от pepina_b »
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #29 -: Юли 05, 2008, 14:32:22 pm »
Беше ли спряла противозачатъчните-когато пусна тези изследвания?
Да не би те да са оказали влияние на LH.
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #30 -: Юли 05, 2008, 14:41:26 pm »
В МОМЕНТА НЕ ПИЯ НИКАКВИ ЛЕКЕРСТВА С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ДУФАСТОН ОТ 16-ТИ ДЕН - 10 ДНИ
САМО ТОВА .НЕЗНАМ КАКВО ЩЕ ИЗЛЕЗЕ НО ЧЕТОХ МНОГО ПО ФОРУМИТЕ И НИКЪДЕ НЕ ОТКРИХ ТАКИВА РЕЗУЛТАТИ - ЗАТОВА СЪМ И ТОЛКОВА ПРИТЕСНЕНА- БЛАГОДАРЯ ВИ
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #31 -: Юли 06, 2008, 14:56:58 pm »
Пак сьм аз.Забравих да ви попитам при приемането на Бромокриптина дали ви се е гадило от време на време,отпадналост,сьнливост и др.Сега когато го пия вече 5 месеца леко отшумяха.Ако някоя е имала сьщите проблеми да ме(успокои).Аз си мисля,че това е нормално.

Да, напълно нормално е да ти се гади, да си отпаднала. Аз не спирах да повръщам от него -така и не свикнах да го пия
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #32 -: Юли 07, 2008, 11:27:18 am »
Нормално е. Аз го пия вече четвърта година и му свикнах. Пия го вечер, за да не ми е зле целия ден и след хранене, за да не ми е лошо.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #33 -: Юли 07, 2008, 23:08:40 pm »
Искам да ви попитам нещо...бромокриптина помага ли при нередовен цикъл и ако да- как се пие..аз има предписан всеки ден по една таблетка  на ден... но он лайн ми е предписан така че... е малко несигурно.Ако някой може да ми помогне благодаря искрено
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #34 -: Юли 07, 2008, 23:12:55 pm »
Искам да ви попитам нещо...бромокриптина помага ли при нередовен цикъл и ако да- как се пие..аз има предписан всеки ден по една таблетка  на ден... но он лайн ми е предписан така че... е малко несигурно.Ако някой може да ми помогне благодаря искрено
Как така он лайн? Изписва се след изследване на пролактина.
 Е , на мен ми беше предписан поради друга причина и без изследването , но по правило трябва да се изследва нивото му.
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #35 -: Юли 08, 2008, 12:00:18 pm »
По принцип при висок пролактин няма овулация, а като няма овулация и цикъла се побърква. При мен лично, когато пролактина беше почти три пъти над нормата цикълът беше удължен с различна продължителност 30-40 дни, сега вече пролактинът е в норма и цикъла стана като по часовник 30-32 дни.
По принцип при всеки е различно, но приема на бромокриптин става задължително след изследване на пролактина. Освен това за почти 3-годишния ми опит забелязах, че нивото се влияе и от дози по 1/2 т. В началото тънех в блажено невидение почвах и спирах бромокриптина изведнъж или пък пиех висока доза без изследване /2 х 1 т/, но се оказа мнооого грешно. Накрая след изследване почти през месец и корекция на дозата успях да поддържам пролактина в норма.
А за гаденето - честно казано нищо не усещам. Само когато е под нормата пролактина преди цикъл много ме болят гърдите.
Та това е от мен, успех на всички момичета!


Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #36 -: Юли 08, 2008, 12:50:34 pm »
Аз също съм пила Бромокриптин но само към 2седмици защото ми беше много гадно от него.Все ми се спеше главата ме болеше и ми се гадеше.Трябвало ли е да го пия по-дълго.Иследването ми показа719.09mlu/l а ми казаха 4е трябва да е до 514mlu/l.Благодаря ви.
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #37 -: Юли 08, 2008, 13:01:27 pm »
Аз също съм пила Бромокриптин но само към 2седмици защото ми беше много гадно от него.Все ми се спеше главата ме болеше и ми се гадеше.Трябвало ли е да го пия по-дълго.Иследването ми показа719.09mlu/l а ми казаха 4е трябва да е до 514mlu/l.Благодаря ви.
Тези лекарства се пият по схема и то дълго време, като се следи периодично и Пролактина.
Не е трябвало да го спираш сама!
*
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #38 -: Юли 09, 2008, 13:34:19 pm »
Аз също съм пила Бромокриптин но само към 2седмици защото ми беше много гадно от него.Все ми се спеше главата ме болеше и ми се гадеше.Трябвало ли е да го пия по-дълго.Иследването ми показа719.09mlu/l а ми казаха 4е трябва да е до 514mlu/l.Благодаря ви.
Тези лекарства се пият по схема и то дълго време, като се следи периодично и Пролактина.
Не е трябвало да го спираш сама!
Олеее,как се дразня на тия лекари,че не правят каквото трябва в такива случаи.Абе толкова ли е трудно да обясниш,че бромокриптина се почва и се спира по схема и ако е висок пролактина,като спреш лекарството се вдига до първоначално ниво,а понякога и повече!
Хубаво е всеки месец да се правят контроли за да се налучка правилната доза.
Че и он лайн вече ни лекуват,думи нямам!
Re: Бромокриптин при опити за забременяване
« Отговор #39 -: Юли 09, 2008, 14:52:30 pm »
Аз също съм пила Бромокриптин но само към 2седмици защото ми беше много гадно от него.Все ми се спеше главата ме болеше и ми се гадеше.Трябвало ли е да го пия по-дълго.Иследването ми показа719.09mlu/l а ми казаха 4е трябва да е до 514mlu/l.Благодаря ви.
Тези лекарства се пият по схема и то дълго време, като се следи периодично и Пролактина.
Не е трябвало да го спираш сама!
Олеее,как се дразня на тия лекари,че не правят каквото трябва в такива случаи.Абе толкова ли е трудно да обясниш,че бромокриптина се почва и се спира по схема и ако е висок пролактина,като спреш лекарството се вдига до първоначално ниво,а понякога и повече!
Хубаво е всеки месец да се правят контроли за да се налучка правилната доза.
Че и он лайн вече ни лекуват,думи нямам!


А ако питате мен са пълни некадърници,аз от години страдах  от главоболие и ме тъпчеха с успокителни, че ми била чувствителна нервната система.Едва накрая като почнах да припадам и повръщам се сети да види хормоните и да ме прати  на скенер ,а после на ЯМР.Ама минаха години в мъка за да разбера че имам аденомче и че лечението му е лесно ,стига да попданеш на някой дето си разбира от работата