0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хормонални изследвания
« -: Април 16, 2010, 13:24:57 pm »
Пиша новатема защото неможах да открия старата-ето ми резултатите!Утре ще ходя при док.да ги види.Ако имате някакво инфо моля споделете х,че аз хич не съм веща-
Пролактин-8,8   ж-1.9-25.5
LH-      2.93  -ж.ф.фаза-1-18
FSH      12.62  -ж.ф.фаза-3.09-7.09
естрадиол-85    -ж.ф.хаза-39-189.0

Правих ги на 4 ден от МЦ.Дайте си мнението,моляВИ! :?   

Re: хормонални изследвания
« Отговор #1 -: Април 16, 2010, 14:34:00 pm »
Мони, дано някой друг се включи, защото аз не разбирам. Ако искаш може да попиташ Денис в нейната тема - Покажете си графиката. Тя ще си каже мнението. Според мен са ти добре резултатите с показаните от теб допустими граници  :ask:

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #2 -: Април 16, 2010, 15:08:04 pm »
ФСХ ти е над норма.Но от едно изследване не могат да се правят окончателни изводи за трайно покачване на този хормон,т.е. това може да е инцидент.В другата тема питаш дали приема на прегнил и дуфастон могат да окажат вляние върху стойността на изследваните хормони- дуфастона е прогестеронов препарат и може да окаже влияние върху съответно изследван прогестерон.Прегнила, известен  период след приема може да повлияе върху стойностите на ЛХ , но той пък ти е в норма.Според мен, провери ФСХ в следващи цикли, а до тогава запази спокойствие.Ще спомена, и че ФСХ не се изследва самостоятелно, а в комбинация с ЛХ  и естрадиол.Това е моето скромно мнение за резултатите ти.Надявам се още някой да отговори и да не те подвеждам.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #3 -: Април 16, 2010, 15:20:25 pm »
благодаря ,zanza и аз мисля ,че е над нормата...утре ще видим какво ще каже док

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #4 -: Април 16, 2010, 17:56:20 pm »
А какво представляват тези хормонални изследвания?
Как ги правят?
Какво показват?
извинявам се за въпросите,но не съм наясно,а ме интересуват  :wink:
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #5 -: Април 16, 2010, 19:58:29 pm »
Ами как ги правят,взимат кръв от вената и изследват. :D Правят се по лекарско назначаване,при мен се назначиха заради спонтанен аборт.Има доста писано тук на тази тема.Порови се във форума.Самата аз ги правя за 1-ви път и сега и аз се информирам кой какъв хормон е

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #6 -: Април 17, 2010, 10:15:19 am »
Мони, най добре е лекар да ти разчете изследванията, но намерих тази инфо за ФСХ, който при теб е малко по-висок.

Фоликулостимулиращият хормон(ФСХ) регулира процеса на узряване на яйцеклетките и на сперматозоидите/при мъжа/. Под влияние на ФСХ се секретират и женските полови хормони естрогени от зреещия фоликул.
 
Механизъм на действие на ФСХ

Под въздействието на хипофизата (жлеза с вътрешна секреция намираща се в основата на мозъка), яйчникови клетки отделят естрогени, чието количество се увеличава успоредно с нарастването на фоликула (мехуроподобни структури по повърхността на яйчника). Узряването на яйцеклетките и овулацията (пукане на фоликула и освобождаване на една единственна яйцеклетка)се стимулира от два хормона отделяни от хипофизата, фоликустимулиращ хормон (ФСХ) и лутеинизиращ хормон (ЛХ). Много е важно тези два хормона да се произведат в необходимите количества през цялото време на месечния цикъл за да може да се осъществи нормална овулация. Под действието на ФСХ фоликулите се стимулират да пораснат.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #7 -: Април 17, 2010, 11:48:19 am »
Много ти благодаря приятелче,четох и аз .Станахме си половин доктори,ама само наполовина,де. :wink:

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #8 -: Април 17, 2010, 17:33:37 pm »
Ами как ги правят,взимат кръв от вената и изследват. :D Правят се по лекарско назначаване,при мен се назначиха заради спонтанен аборт.Има доста писано тук на тази тема.Порови се във форума.Самата аз ги правя за 1-ви път и сега и аз се информирам кой какъв хормон е
Благодаря ти за отговора!
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #9 -: Април 20, 2010, 17:49:44 pm »
Мони, стискам ти палци за фоликуметрията утре - да видите достатъчно на брой, но по-тлъсти фоликули. Аз пък утре ще пускам изследване на хормоните. Какво каза твоят лекар за завишеният ФСХ - надявам се не е притеснителна тази стойност.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #10 -: Април 20, 2010, 17:52:37 pm »
Не е много завишен от 8реф.ст.моят е 12.Ще видим ако трябва ще направя пак.Успех и на теб :bighug:

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #11 -: Април 23, 2010, 19:26:49 pm »
Мони, има една тема - където можеш да погледнеш за хормотите -ето и линк
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32180.440
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #12 -: Април 23, 2010, 19:40:53 pm »
Мони,

това, което виждам на първо четене е, че съотношението на FSH:LH не ти е добре :? доколкото знам трябва да е 2:1. Поразрови се за това, че и аз прохождам в областта и малко ме е страх да не те подведа.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #13 -: Април 23, 2010, 22:35:57 pm »
Да и док ми каза,и аз четох ,че трябва да е 1:1 или 2:1.Само ,че той не ми назначи 2-ри изследвания нито лекарства ми даде и аз даже мисля да си искам направление от личната за нови изсл.на следващия цикъл.Решила съм да изчакам още малко ,че в момента сме зле финансово и ще си ходя /ако не стане бебока ,де /по София .

Re: хормонални изследвания
« Отговор #14 -: Май 08, 2010, 22:19:21 pm »
Здравейте,
Аз си правих изследвания на щитовидната жлеза, Prolactin, Testosteron, LH, Fsh, Estradiol, 17 oh Progesteron, DHEAS, Androstendion и кръвна захар и от всички, само андрогените - Тестостерон, DHEAS и Androstendion са ми над границата.
Изписаха ми само Diane 35.
Има ли някой, който да е бил със същите проблеми, и да е пил различно от Диане хапче?
Преди 2 години също бях със завишен тестостерон, и тогава пих Диане 9 месеца, и след това го спрях.
Сега отново се повтаря всичко, и пак същите хапчета.
От няколко месеца имам периодично болки в десния яйчник, а по принцип съм с леко завишено окосмяване,мазна кожа,нередовен цикъл от много години, на кг съм в нормата.
Ако може някой да препоръча добър гинеколог-ендокринолог във Варна.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #15 -: Май 09, 2010, 12:45:51 pm »
eer79  за Варна ето тук:

http://www.ivfcentre-varna.com/

д-р К.Александров