0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, помагайте, имам нужда от съвет! Срещите ни приключиха, чакаме само доклада, но ще се местим (ще сменяме града, местят централата на офиса на съпруга ми). Да кажа ли на социалната? Как да постъпя, вече сме на финала преди доклад и ужасно се страхувам нещо да не се провали. Как да постъпя?
Предварително благодаря за отговорите... :bighug:
« Последна редакция: Юли 28, 2007, 09:30:36 am от bogdana »
Здравей, мъниче!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Докладът още не е готов, а ние ще се местим!
« Отговор #1 -: Юли 30, 2007, 09:08:41 am »
Според мен трябва да кажете на социалната :? поради няколко причини, които се сещам в момента.
Първо, в доклада се пише къде живеете и на този адрес ще си получавате писмата от дирекциите - от една страна, че сте вписани, а после и поканите за детенце (от тези дирекции, които нямат навика да уведомяват по телефона :x).
Второ, след като осиновите (дай Боже да е скоро :D), социалната има ангажимент в рамките на 2 години след това да ви посещава и да следи как се адаптира детето.
Трето, според законовите разпоредби сме длъжни да уведомяваме социолните за всяка промяна, която по някакъв начин засяга процеса на осиновяване.

Дано все пак това не забави доклада ви и вписването в регистъра :crossfingers: :bighug:.
Намерихме нашето синче.
Re: Докладът още не е готов, а ние ще се местим!
« Отговор #2 -: Юли 30, 2007, 09:25:45 am »
Аз не знам, дали пък да не забавите казването докато не ви излезе доклада и не вивпишат - тогава да подадете уведомление за промяна на обстоятелствата. Това, което ме притеснява е теоретичната възможност да ви кажат, че трябва да ви проучат отново на новото място (най-малко жилището ще бъде там), докато като ви впишат вече ще бъдете вписани и най-много да ви променят доклада, но ще бъдете в регистъра и ще събирате стаж там. Ох, малко е объркано и не знам, кого да питате...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Докладът още не е готов, а ние ще се местим!
« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 18:45:22 pm »
Хъммм... Аз изповядвам следното: "На доктор, адвокат, а в конкретния случай и на социалните всичко се казва!"

Не е ли добре да обсъдиш със социалната тази промяна? Предполагам тя най-добре ще те посъветва кога и как да го заявиш.

Доколкото чета тук, всички те са добронамерени и се стараят да помагат максимално. И при мен е така....

Извинявайте за офф-а, ама всички говорят за "социалната". А защо моят работник е мъж??? Пак ли съм единствената!?!?  :lol:
Re: Докладът още не е готов, а ние ще се местим!
« Отговор #4 -: Септември 10, 2007, 05:38:37 am »
За тези, които ще се сблъскат с проблем, подобен на моя...

Няма нищо страшно...

Просто кажете на социалната, че има промяна в обстоятелствата, подава се молба, в

която се описват промените и после социалните си имат грижата да уведомят всички

регионални дирекции, които сте вписали. Моята социална каза, че

това било дори добре за нас, тъй като било още един повод да обърнат внимание на

документите ни...

Моето голямо притеснение беше да не би да се забави по някакъв начин

процедурата, но за радост е било излишно.

Успех на всички!      :bighug:
Здравей, мъниче!