0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #100 -: Май 30, 2010, 11:24:51 am »
Ох Раде ама и ние сме едниии верно че твоя скрининг е късния ,а моя е 12 гс ама съм и аз само те юркаме повече душа !
Мяли благодарим за инфото !
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #101 -: Май 30, 2010, 14:24:53 pm »
Точно така - към деня на БХС съм в 15,5 ГС и колкото и да гледам няма измерена нухална транслуенция.Резултата получих 2 дена след датата на изследването и тъй като не съм от София, го видях на ел.адрес на МД.Все още никой лекар не е тълкувал резултатите ми, с вас споделих за първи път.
Ооо, ами то по това време няма да я имаш. Как ще я имаш, като тя толкова късно не се мери, защото може да изчезне и да не е достоверно. Аз имах предвид дали я нямаш от преди това, ама щом не си им носила подобни неща, вероятно не.

Аз пък не мога да разбера как може в цяла България само на 2 места да се прави някакъв си кръвен тест. Баси организацията. Ами ако си от Плевен примерно никъде няма да ти е близо. Толкова ли не може да ти вземат кръв навсякъде и да я пратят където е необходимо, а ще карат хората да пътуват до двата края на България.
« Последна редакция: Май 30, 2010, 14:33:38 pm от Bobbie »


  
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #102 -: Май 30, 2010, 14:49:04 pm »
Аз пък не мога да разбера как може в цяла България само на 2 места да се прави някакъв си кръвен тест. Баси организацията. Ами ако си от Плевен примерно никъде няма да ти е близо. Толкова ли не може да ти вземат кръв навсякъде и да я пратят където е необходимо, а ще карат хората да пътуват до двата края на България.

Боби, праща се по куриер, разбира се, не е нужно бременните жени да пътуват.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #103 -: Май 30, 2010, 14:56:49 pm »
Боби, праща се по куриер, разбира се, не е нужно бременните жени да пътуват.  :)
Аа,е добре тогава. Защото тя като казваше, че в София и било удобно да отиде ( ама сега виждам, че то било за ФМ) и после, че е ходила там да и взимат кръв и аз реших, че трябва да се ходи лично.  :)


  
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #104 -: Май 30, 2010, 15:02:26 pm »
Добреее. Значи става дума за късния скрининг. Естествено тогава НТ не се мери. Мисля,че резултатът се дължи на ниската(макар и в референтни граници)стойност на алфафетопротеина, която може да е признак за съвсем други неща. Тях, обаче, е най-добре да ги прецени доказан специалист. ФМ е задължителна в този случай, пък и винаги.
Раиса, Дяволов е нормално така да каже за Марков- нали са един екип!
Но и  специалистите във "Фемина" са точно толкова добри, ако не и по-добри- да не забравяме, че Марков е работил при тях преди да си направи собствен кабинет!
Радка, и аз мисля,че нямаш сериозен повод за притеснение- запиши си час за ФМ и така!
Успех и приятна и спокойна седмица на всички!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #105 -: Май 30, 2010, 15:58:30 pm »
Здравейте момичета,

Раде, стидскам ти палци всичко да е наред. Кога ще ходиш да ти разчетат резултата? Дано не се стига до амнио! Ти само не се паникьосвай. Сигурна съм, че всичко ще е наред.

На мен доста започна да ми натежава пупата. Май бързичко качавам килограми или знам ли, може просто да съм по-отпаднала от жегите :(

Мемчо, приятелче, ти най-сетне се появи тук, а! Браво, много се радвам :) Аууу, и лентичка си сложила, ехей :)

Жаси, как сте вие с бебо?

Хубав и спокоен ден, дами! :)
« Последна редакция: Май 30, 2010, 17:56:58 pm от Раши »


Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #106 -: Май 30, 2010, 19:21:53 pm »

Жаси, как сте вие с бебо?


Единия опитва да качва килца, другия да сваля :lol:
Кърмим се, опитваме се да не се дохранваме, извеждаме се и ревем :) За жалост се убедих как никой не се съобразява с това, че имаме бебенце и вчера се изтърсиха в нас, на РД на Кало болни osi_2 при което нито аз, нито бебо можахме да ходим при гостите, а седяхме в стаята и двамата ядосани, той защото усеща хората и иска да ходи при тях, аз защото заради тази несъобразителност такъв рожден ден изкарахме...думи нямам.
Затова много ясно да заявите на родата - роднини или не, болни във вас като се роди бебо - НЕ! Иначе ще берете ядове.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #107 -: Май 30, 2010, 19:50:55 pm »
Раши, от килцата ще да е :lol:. Малко ти е раничко бебо да ти натежава. Та то още не е стигнало до пъпа ( в 20та седмица матката стига до пъпа).

Леле Жаси, аз направо да съм им казала защо ми идват болни и да съм натъртила, че сега трябва да стоя отатъка. Аз  въобще не съм гостоприемна с несъобразителни хора. Като си дошъл на гости ще се съобразяваш. Пък и щом са ти рода най-много да се нацупят за известно време и да им мине.  :D


  
*
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #108 -: Май 30, 2010, 20:19:08 pm »
Жасмин, докато кърмиш, изобщо не се подлагай на диети, защото ще ти спре млякото! Трябва да се храниш пълноценно. Изчакай за свалянето на килограмите! Има време.
« Последна редакция: Май 30, 2010, 20:46:49 pm от blue_sky »

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #109 -: Май 30, 2010, 20:54:25 pm »
 :lol: Аз съм като куку и пипи  :lol:
хем не знам , хем приказвам...а както изглежда съм пристрастена към док, както Жаси беше към газираната вода  :lol:

По този повод Жасинка що не им каза "Ци ! Циба!"  :lol:

Мели благодаря за вмъкванията  :D добре се бяхме залетели...
А за ФМ наистина изобщо не съм компетентна...не знам и аз защо приказвам, не бях аз! Голямата ми уста беше  :lol:

Но пък ми направиха впечатление 2 неща - 1во лекарката ми беше малко груба и второ, никой не ми каза/предложи за диск .
*
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #110 -: Май 31, 2010, 00:25:20 am »
Жаси, не се опитвай да сваляш - ще стане за няколко месеца. Аз смъкнах всички 16 кг от бременността за около три месеца, а сега и още две кила надолу. Кърми си и всичко ще се нареди............надявам се.
Само не ме изяждайте, моля  :oops: :wink:

Аз също само кърмя. И не дохранвам. Ако бебо наддава, няма нужда. Ние в родилното бяхме на АМ и доста го мислех кърменето, но слава Богу като се прибрахме в къщи, всичко си дойде на мястото. Дори купената кутия АМ отиде за сметана в кафето  :lol:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #111 -: Май 31, 2010, 09:10:12 am »
blue_sky, Ами аз питах защото нали казват, че майката си произвежда необходимото за бебето мляко, а другото се лепи за нея. И нали казват, че няма как да спре, ако слагаш бебето чести да суче и се храниш рационално. Аз от там изхождам, че може да се прилага някакъв лек хранителен режим.
Само не ме изяждайте, моля  :oops: :wink:
Дживотинче, аз такива сладки дживотинчета като теб не ям, споко :)И аз имам една кутия АМ, която не съм отворила :)

Раиска
, ти сега ще ходиш ли на втора ФМ и при Марков ли?
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #112 -: Май 31, 2010, 09:45:18 am »
Привет момичета, с доц.Томова не мога да се свържа, но с клиниката на д-р Марков се свързах. Дадоха ми час за ФМ за четвъртък - 03.06., при д-р Георгиев, защото д-р Марков бил прекалено зает и не приемал пациенти. Да приема ли, имате ли някаква информация за този лекар или да отменя часа?
P.S. Сега се чух и с мойта гинеколожка, тя ми каза да не се притеснявам, всички изследвания са ми в норма,а това не било диагноза и няма да се наложи амнио.В 21 г.с. ще направим оценка на морфологията.Та това е от мен за днес.
Успешен ден на всички.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 10:07:34 am от Radka_Marinova »
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #113 -: Май 31, 2010, 10:14:10 am »
Здравейте, момичета. В последно време нещо съм се отчаяла - постоянно ми се спи, много често ми пада кръвното и ме боли глава. Почвам да си мисля, че все ще я карам до края. Знаете ли какво се прави или пие за ниско кръвно. От кръвното ли, от какво ли - постоянно се чувствам уморена, нямам сили. Ще се радвам някой да сподели опит, за което благодаря предварително.
Хубава седмица и успешно бременеене на всички момичета.

Деси
Живей за мига!


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #114 -: Май 31, 2010, 10:19:28 am »
Раиска[/color][/b], ти сега ще ходиш ли на втора ФМ и при Марков ли?

Ох ! Много се вълнувам  :D
Не за мен, а понеже ще заведа и мъжо...той за пръв път ще види бебка.
Големи емоции  :D На 3ти ( четвъртък ) съм при Марков .

А вчера бебка ме риташе и аз не можех да предценя дали усещам чрез ръката си, или понеже знам къде ме рита си въобразявам. Накарах го мъжо да си сложи ръката и той усети един шут  :D
Ох, големи емоции  :lol:

Деси , ако съдя по себе си - съвсем скоро ( седмица, две ) ще се оправиш .
В смисъл от съненото състояние и постоянната умора. Но пък ще дойде главоболието  :lol: ( шегувам се де, не е ясно! )
Аз за кръвно и сега си пия кафе и кола.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 10:22:31 am от Raissa777 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #115 -: Май 31, 2010, 10:21:07 am »
desi10 , и на мен много ми падаше кръвното. То и до сега си е ниско, но в ранните седмици направо ми причерня на няколко пъти. Аз лично, понеже не съм кафеджийка и пиех по една кока-кола и се оправях. Така знаех, че съм уцелила решението, че хем ако не е било кръвното, а захарта пак да подейства  :D .


Б.


  
*
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #116 -: Май 31, 2010, 10:33:48 am »
desi10  ,най вероятно от кръвното ти се доспива но е нормално ,след 3-4 седмици ще отшуми и ще се почубстваш по добре.А за кръвното питай лекаря си ,но и повече течности и сладичко ще ти се отразят добре.
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #117 -: Май 31, 2010, 10:35:21 am »
Раиса, аз също на 03.06. ще бъда на същото място, но Марков не можел да ме приеме защото е ангажиран, та ще съм при друг лекар.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #118 -: Май 31, 2010, 10:36:51 am »
 :lol: Видях Ради,
може да се засечем...ако видиш една топка и до нея един висок и едър младеж  :lol: - ние сме!
Re: Тема на бременните № 62
« Отговор #119 -: Май 31, 2010, 10:37:37 am »
Благодаря ви, момичета, за бързите отговори. Дано това състояние отшуми скоро.
Живей за мига!