0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните N 60
« -: Май 08, 2010, 18:39:11 pm »
Заповядайте милички! Реших, че е време да си сътворим нов дом за споделяне на всички терзания и радости, свързани с дългоочакваните ни бременности.

« Последна редакция: Май 09, 2010, 12:38:59 pm от mini »
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #1 -: Май 08, 2010, 19:12:52 pm »
miraniki ,благодаря за новата темичка!
Явно на никой не му се пише,но аз имам едно притеснение и се надявам по-запознати да се включат.
2 дни бях с ужасен летен стомашен вирус,1 и половина не ядох,Т не съм имала,това може ли да навреди по някакъв начин на бебето?
« Последна редакция: Май 08, 2010, 19:48:42 pm от mini »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #2 -: Май 08, 2010, 19:47:09 pm »
miraniki , сигурна съм че имаш своето обяснение за формулировката на заглавието на тази тема, но с правата ми на модератор ще я променя
на фона на загубата на момиче, претърпяло поредния опит ин витро меко казано е нетолерантно да поставяте такива заглавия, има си форуми за това нещо
апелирам ви за малко повече такт и усет за нещата, пишете във форум за жени, споделящи своите тревоги за бременност след проблемно забременяване или АРТ
ако имате различни от форумните вълнения трепети, моля потърсете си друго място да ги споделяте
благодаря ви предварително за разбирането и ви пожелавам лека, безпроблемна и щастлива бременност с най-прекрасния за вас резултат
« Последна редакция: Май 08, 2010, 19:48:53 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #3 -: Май 09, 2010, 07:23:19 am »
2 дни бях с ужасен летен стомашен вирус,1 и половина не ядох,Т не съм имала,това може ли да навреди по някакъв начин на бебето?
Едва ли. То бебето ще си вземе своето дори и за теб да няма, така че не мисля, че има причина да се питесняваш.


  
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #4 -: Май 09, 2010, 11:07:44 am »
gbg123, а лекарят ти какво казва?
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #5 -: Май 09, 2010, 11:41:00 am »
gbg,щом не си имала температура, мисля, че не е опасно за бебчето. То си поема от твоите запаси, но трябва да отидеш на лекар за компетентно мнение.
mini, изобщо не съм предполагала, че заглавието на темата ще обиди някого. Исках да е по-ведро и оптимистично, защото това трябва да е настроението на бременните. За Мари-ал, МНОГО съжалявам , но не предполагах, след като старата тема се заключи / ИМЕННО ОТ УВАЖЕНИЕ КЪМ СТРАДАНИЕТО Й/, че в новата трябва да напомняме отново за това ужастно изживяване. Исках да започна нова тема пълна с оптимизъм за тези, които сме все още бременни. За тези, за които  нищо не се знае докато бременността не завърши успешно и докато не минат тези девет месеца и не видим здраво бебенце накрая. Защото всяка от нас всеки ден, всяка минута не спира да мисли за това, дали всичко ще е наред...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #6 -: Май 09, 2010, 12:40:40 pm »
тогава не се дръжте инфантилно и да използвате "думички" присъщи на дневник на дете в 3ти клас
тук жените след успех се наричат БРЕМЕННИ,а не бременелки
замислете се
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #7 -: Май 09, 2010, 13:37:01 pm »
тогава не се дръжте инфантилно и да използвате "думички" присъщи на дневник на дете в 3ти клас
тук жените след успех се наричат БРЕМЕННИ,а не бременелки
замислете се

По-добре да си инфантилен/виж какъв е корена на думата/, отколкото зъл...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #8 -: Май 09, 2010, 13:47:58 pm »
тези приказки ги слушам от 2005, но все още съм тук
такива като теб обаче като си решат проблемите изчезват и си забравят, че този форум съществува  :D
съвсем сериозно призовавам за малко по-адекватно поведение на зрели жени иначе може и да няма повече такава тема
« Последна редакция: Май 09, 2010, 13:50:11 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #9 -: Май 09, 2010, 14:00:52 pm »
съвсем сериозно призовавам за малко по-адекватно поведение на зрели жени иначе може и да няма повече такава тема
Ще забраниш темата на бременните ли? Извинявай, но...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #10 -: Май 09, 2010, 14:03:20 pm »
а на теб харесва ли ти да се наричаш бремелинка, бременушка и т.н
познавам поне 15 момичета тук, които поради това поведение не желаят да пишат в тази тема, те къде да отидат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #11 -: Май 09, 2010, 14:15:25 pm »
Не ми харесва - затова не наричам никого така, камо ли себе си. Факт е, че пиша тук, защото повечето момичета не изпадат в подобни лиготии, не ме разбирай погрешно. Но не ми харесва и някой да развява някаква виртуална власт и да заплашва със забраняване на темата (няма значение дали е точно тази или по принцип темата на бременните)... 

ПП: Не съм видяла от какво заглавие си променила заглавието на "Темата на бременните", но подкрепям с 2 ръце това.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #12 -: Май 09, 2010, 22:08:07 pm »
Здравейте момичета!

Мини, мисля че Мираники не е искала да обиди никого - просто така изглежда на фона на лошите моменти. Благодаря ти, че смени заглавието.
Радвам се, че има нова тема, защото наистина бих искала да можем да споделяме проблемите и притесненията си. Иначе и аз се одобрявам умалителните и шеговити думи като "бременелки" и подобни. Позволявала съм си да ползвам такива изрази само в темата "В очакване на щъркела", която е по развлекателка по своята същност.

Мари Ал, мила, не успях да пиша в предишната тема. Сърцето ми се къса откакто прочетох какво се е случило! Много ми е мъчно за теб! Дано да намериш сили да преодолееш тази безмерна мъка и скоро да си отново на линия!

Пожелавам лека вечер на всички!


*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #13 -: Май 09, 2010, 22:32:53 pm »
С лекаря ми не съм говорила,но се оправих.Утре ще се чуя за всеки случай с него.
Аз ще съм щастлива,ако има момичета,които след като забременеят и родят проблемите им се решават,за мен си знам,че моя случай не е такъв и предполагам,че и за доста от другите е така,но не искам да навлизам в излишни спорове!

Надявам се да не ми се сърди mari-al,копирах какво е писала в Мнения по дневника на Mari-al,Днес в 18:25:01

Мили момичета, благодаря ви на всички за дълбоката съпричастност, за силно протегнатата ръка, за топлите думи...В момента съм при семейството си-майка ми, която гледа бебето на сестра ми в Асеновград, сестра ми, мъжа и, както и моят мъж е тук. По-- голяма сила от обичащо се и поддържащо се семейство няма- добре съм тук, така и сега. За после ще му мисля. Нямам време да пиша, като се прибера в Айтос ще направя това... Вчера ме изписаха от майчин дом, без децата разбира се, те вече са ангели. Добре съм физически, психически също. Готова съм да продължа напред веднага, само дето физически тялото ми трябва да почине. Утре отивам отново в София да си оправя документите и да се видя с д-р Стаменов да начертаем пътя напред, не искам да чакам и секунда излишно. Бъдете силни и вие, човек не трябва да рухва, животът продължава, поплаквам колкото да се попречистя малко, а и защото съм Жена, благодарна съм за това! Целувам ви всички!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #14 -: Май 10, 2010, 03:10:17 am »
Извинете,но ако някой не желае да пише тук, защото друг употребил умалително и шеговито название, то този човек има сериозен проблем.  Понеже си нямаме други проблеми, та започнахме да се засягаме и от това, така ли? На мен пък ми е приятно и разведрително, когато някой употреби подобни думички и честно казано недоумявам какво му е лошото. Това не е обидна дума . Според мен хората трябва да имат право да си употребяват каквито си искат думи, след като никой не обиждат. Не е въпроса на какво ниво са , защото  все пак това не е час по литература. А да бъдем обиждани заради това пък ми се струва неосновано.Тук сме за да споделяме и да си помагаме, не да се дърляме за щяло и нещяло.  

Боби
« Последна редакция: Май 10, 2010, 03:16:15 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #15 -: Май 10, 2010, 09:03:43 am »
Ами споделяйте, момичета. Нали не искате това е поредната тема превърнала се в сеир за само това чакащите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #16 -: Май 10, 2010, 09:55:07 am »
Ми да стана сеир, след като модератор идва тук и обижда участничките и дори не смята, че трябва да се извини. Момичето се извини, ако е обидила някого, а тя я нарече инфантилна.  Грозна работа.  

gbg123, какво имаш предвид за решаване на проблемите след раждане? Радвам се, че си се оправила от болестта.

Мен пък от вчера от време на време ме наболват кръста и корема - като менструални болки. Обаче не е толкова силно като преди, когато се бях шашнала и затова не съм звъняла на лекарката. Аз и без това една не се скарах с нея в петък, защото така набързо ме претупа и си излезна, че побеснях. Не можах да си задам въпросите, които си бях написала, защото помислих, че излиза за малко, а не че е приключила с прегледа.  Исках да я сменям, ама къде да сменям лекар като толкова малко ми остава. Само да не направи същият номер  като раждам, че тогава вече няма да имам избор да не я търпя.

Б.
« Последна редакция: Май 10, 2010, 10:14:19 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #17 -: Май 10, 2010, 10:10:59 am »
Момичета вече сме си у дома :)
Сърцето ми се сви като прочетох новината за Мари-ал :(
За раждането не ми се пише тук защото новината за Мари-Ал е много тъжна :( Ще пиша след няколко дни за раждането.
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #18 -: Май 10, 2010, 10:15:14 am »
Да не остана назад и аз да напиша нещо по темата:)...за бременелките.

Вероятно много от вас знаят, че винаги съм МОЛИЛА да избягваме да се лигавим поне в тази тема. Аз помолих някой от модераторите с права да администрират в този подфорум да променят заглавието. Ако можех да го направя сама, щях. Вероятно много от вас знаят, че никога не съм подхождала ЗЛОБНО, към който и да е потребител, нито в качеството си на модератор, нито като потребител, но нека когато забременеем, родим и се радваме на децата си, не забравяме и онези наши приятели, които още мечтаят и страдат при неуспехите си. Или ще ми кажете..."ами да не четат"...
За мен ЛИЧНО, факта, че в сайт ЗА РЕПРОДУКТИВНИ ПРОБЛЕМИ има тема на бременните е благодарност и извинение към всички, които още не са писали тук. Много е хубаво да се радваме, но да не забравяме къде бяхме вчера. Можем да си се радваме и глезим на воля в къщи, с приятели, близки...там където познаваме хората и знаем как ще ни приемат и, че няма да нараним, дори и без да искаме други прекрасни жени.
И преди съм го писала, но минат не минат 5 теми и на дневен ред излиза въпроса с "бременелките и бременушките, или кой колко лесно или трудно е забременял. И започва едно дъвкане и обсъждане...(това което и аз правя в момента а може би не трябва).
Извинявам се на всички, които ще се обидят но ще ви помоля...нека поне ние щадим Зачатие. И когато сме крачка напред да крачим рамо до рамо с тези зад нас. Те имат по-голяма нужда от нас отколкото ние от тях но сме едно цяло във всеки един етап от живота ни.
Късмет и лека бременност желая на всички бременни жени.
И да спрем да говорим за злоба, поне не тук.
Благодаря ви ако сте имали търпение да ме прочетете.
Петина.
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #19 -: Май 10, 2010, 11:18:07 am »
Моля ви заключете тази тема и да започнем на чисто!
Не ми се пише като чета постовете. Има толкова по-важни неща от това, което е обсъждано. Приканвам всички страни в този спор да го прекратят.
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #20 -: Май 10, 2010, 12:10:40 pm »
Не мисля, че трябва да се заключва темата. Но преди да пишем, нека помислим върху думите на Лиско :
Цитат
Извинявам се на всички, които ще се обидят но ще ви помоля...нека поне ние щадим Зачатие. И когато сме крачка напред да крачим рамо до рамо с тези зад нас. Те имат по-голяма нужда от нас отколкото ние от тях но сме едно цяло във всеки един етап от живота ни
     
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #21 -: Май 10, 2010, 12:13:54 pm »
Много грозна история...наистина.

И на мен изобщо не ми се пише, но то сякаш няма край...
Все влизам и аха да кажа нещо - и си замълчавам. Защото е излишно.
И в едната страна виждам правда и в другата. Но толеранс няма.
Съгласна съм с мнението на Боби .
Също, че има доста по-важни неща за казване...

Вероятно много от вас знаят, че никога не съм подхождала ЗЛОБНО,
 но нека когато забременеем, родим и се радваме на децата си, не забравяме и онези наши приятели, които още мечтаят и страдат при неуспехите си. Или ще ми кажете..."ами да не четат"...

За мен ЛИЧНО, факта, че в сайт ЗА РЕПРОДУКТИВНИ ПРОБЛЕМИ има тема на бременните е благодарност и извинение към всички, които още не са писали тук.


Лиско, чела съм те доста и не съм видяла злобен пост.
Надявам се, не помислиш, че искам да споря или да подхождам агресивно изобщо.
Тук никой няма да каже " ми да не четът "...а и малко са тукашните, които се радват на децата си. Поне на този етап.

За второто,
за мен е логично да си помисля, а темата на родилите за какво е? Благодарност и извинение към кого ?

Не бих си позволила да си помисля, че дадена тема е излишна. Защото щом някой я е създал - то имал е нужда от нея. А дори да ми се стори такава, пак бих премълчала заради по-горното обяснение. Мисля, че всички сме тук за да си помагаме...да се подкрепяме...а не да се дърлим все едно сме на пазара! Грозна работа.


Жасинка, слънце мило!
Добре си ни дошла  :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #22 -: Май 10, 2010, 12:19:35 pm »
И аз съм ЗА да се започне нова тема "на чисто". Ако искат модераторите да заключат тази. Мерси :)


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #23 -: Май 10, 2010, 12:24:33 pm »
Аз от 2 дни искам да кажа как мина при доки в неделя ама не мога - влизам, чета, посягам да пиша и си замълчавам....хайде престанете наистина вече, че сега и на мен вече не ми се пише!
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #24 -: Май 10, 2010, 12:26:16 pm »
Прощавайте, но не искам изобщо да мисля върху думите на този или онзи, спора е толкова грозен, че може да откаже много хора да пишат, затова предложих мир и да се започне нова тема. Не смятам, че с това накърнявам нечие мнение или страдание. Моля ви престанете да пишете по този въпрос и нека темата на бременните си остане тема на бременните!
*
Re: Тема на бременните N 60
« Отговор #25 -: Май 10, 2010, 13:55:45 pm »
Заключвам темата, пуснете нова.