0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #420 -: Февруари 10, 2010, 21:19:53 pm »
Ох друго имах предвид  :lol:, как се захванахте за това медицинско лице...

Да, аз също се справям сама с инжекциите и съм си била някои по време на стимулацията сама, но продпочитам да отида до клиниката да ме боцнат. И точно това написах на Алекс, ако има възможност, понеже не знам от къде е, да отиде до клиниката. Това е най-добрия вариант според мен  :wink:.

Saiuri, предполагам, че говориш за ин витро на ЕЦ, с лека стимулация?
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 21:21:27 pm от Roxy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #421 -: Февруари 10, 2010, 21:33:45 pm »
Уф, те нашите "медицински лица" в Бургас например, не са чували за Прегнил! Да не говорим за другите лекарства за самата стимулация! Аз като съм ходила преди в кварталната поликлиника съм ги "ограмотявала" за какво са инжекциите!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #422 -: Февруари 10, 2010, 21:38:27 pm »

Saiuri, предполагам, че говориш за ин витро на ЕЦ, с лека стимулация?
[/quote]

Да точно за това говоря. Владимиров обаче май го нарича стимулиран цикъл  :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 21:44:49 pm от Saiuri »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #423 -: Февруари 10, 2010, 21:48:16 pm »
Saiuri, предполагам, че говориш за ин витро на ЕЦ, с лека стимулация?

Да точно за това говоря. Владимиров обаче май го нарича стимулиран цикъл  :)

А инсеминации правили ли сте? Питам, защото и аз се вълнувам от горе-долу подобни въпроси като теб.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 21:49:50 pm от Roxy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #424 -: Февруари 10, 2010, 22:13:19 pm »


А инсеминации правили ли сте? Питам, защото и аз се вълнувам от горе-долу подобни въпроси като теб.
[/quote]


Roxy, при мен инсеминацията не е вариант - След извънматочна бременност ми махнаха едната тръба, а по време на лапароскопията докторите установиха, че другата е доста зле. Така че тук дилема нямах...направо на ин витро  :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #425 -: Февруари 10, 2010, 22:21:14 pm »
Roxy, при мен инсеминацията не е вариант - След извънматочна бременност ми махнаха едната тръба, а по време на лапароскопията докторите установиха, че другата е доста зле. Така че тук дилема нямах...направо на ин витро  :)
Ясно. Разбрах  :wink: Пожелавам ти да намерите верния път заедно с д-р Владимиров.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #426 -: Февруари 11, 2010, 08:54:00 am »
Saiuri, това, че си образувала 6 фоликула може да не е заради намален или изчерпан яйчников резерв, а заради не добре водена стимулация. Как точно се прилагат лекарствата, с какви дози се започва и доколко те са съобразени с твоите личностни особености (нива на хормони, реакция на организма при стимулация и в естествен цикъл) е изключително важно. Стимулацията не се ограничава само до това колко фоликула образуваш, важно е да се вземат предвид и другите хормони, отделяни по време на цикъла - ЛХ, прогестерон, естрадиол. Какво като направиш 9 фоликула, ако ЛХ ти е над 5, което обрича цикъла на неуспех (например)?
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #427 -: Февруари 11, 2010, 08:58:34 am »
Saiuri, предполагам, че говориш за ин витро на ЕЦ, с лека стимулация?
Да точно за това говоря. Владимиров обаче май го нарича стимулиран цикъл  :)
[/quote]
Владимиров го нарича спонтанен, а не стимулиран цикъл.  :lol: Заблуди ла си се.  :wink: Сподели, ако искаш как протече твоята процедура в дни, лекарства, изследвания, така хем ще си от полза за другите момичета, хем пък и ние ще можем да ти помогнем повече.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #428 -: Февруари 11, 2010, 09:33:11 am »
Ох друго имах предвид  :lol:, как се захванахте за това медицинско лице...

Roxy , оф,ама извинявай   ,ако  е прозвучало така   :bighug: .
Ясно е какво сме имали впредвид :wink:


По отношение на  опит на спонтанен цикъл  при д-ра ,аз съм правила .Макар че  уж на естествен , според мен той си  беше направо стимулиран опит .При мен не говорим за проблеми с ЯР  ,но д-ра тогава ми го предложи като вариант ,преди да пристъпим към класическа стимулация. Ако знаех каква ще е крайната сума  за плащане  ,нямаше да се   съглася - опита ми струваше колкото  стимулиран на други места. Можеше няколко инсета  да  направим  -тогава още не беше изникнал мъжки фактор,нямахме точна  диагноза ,но да не се  връщам назад.

Но пак казвам  -при  мен няма проблеми с ЯР  ,така че    моето мнение  ,може да е различно.

Saiuri,успех !


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #429 -: Февруари 11, 2010, 09:40:34 am »
Аз също се боцках сама почти от първия път, но ми казаха, ако имам притеснения да ходя до клиниката.
Относно стимулацията- започна с 600 единици Пурегон пен и почти така до края. Тръгнаха общо 10 фоликула. Извадиха 6 Я, 4 ембриона, от тях останаха 3 добри, които ми върнаха.
Мнението на Владимиров е, че проблема при мен е в резерва. Каза, че не съм отговорила добре на стимулацията и следващия протокол ще е същия. Ето тук срещам доста противоречия... и силно се съмнявам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #430 -: Февруари 11, 2010, 09:47:33 am »
Ох друго имах предвид  :lol:, как се захванахте за това медицинско лице...
Roxy , оф,ама извинявай   ,ако  е прозвучало така   :bighug: .
Ясно е какво сме имали впредвид :wink:

Нинче, важното е накрая в темата да има само положителни резултати  :D. Чакаме те  :bighug: с много стиснати палци!

Преди първия опит и аз като тебе нямах представа от нищо. Ако имах, аз също нямаше да се съглася директно на такава силна стимулация. Но както каза - няма как да се върнем назад и да променим нещата... Само напред  :cheerleader:!!!

Ех, Милето колко подло ме изпревари  :lol:.
Миле, ами лесно е да се каже - пак Маркес - а пари??? Все пак да не забравяме, че както и да го погледнеш са си около 10000 лв....
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #431 -: Февруари 11, 2010, 10:47:15 am »
Момичета имам чувството че процедурите при Владимиров излизат най-скъпо в сравнение с други клиники  :?
Защо така?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #432 -: Февруари 11, 2010, 11:18:25 am »
Да, и на мен ми е интересно защо излиза по-скъпо. Дали по различен начин са калкулирани нещата - включени са лекарства и процедури, които на др. място се плащат отделно или се прави нещо повече и по-различно за тези пари? Може би момичета, които са правили опити и в други клиники могат да дадат мнение.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #433 -: Февруари 11, 2010, 11:25:42 am »
Доколкото зная, от момичета в други клиники, при Владимиров просто е по-скъпо.
Успех


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #434 -: Февруари 11, 2010, 11:31:07 am »
Доколкото зная, от момичета в други клиники, при Владимиров просто е по-скъпо.
Успех
Да, по принцип цените на процедурите са по-високи. Например ИКСИ е 3120 лв., докато в други клиники е доста по-евтино. Ако и стимулацията е по-силна само лекарствата са около 3500-4000 лв. и отделно хормоните, които се пускат, и ето ти ги 7500-8000 лв. При по-лека стимулация ще е по-евтино разбира се.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #435 -: Февруари 11, 2010, 11:34:42 am »
Разликата идва от по-силните стимулации разбира се и това че задължителните предварителни изследвания се правят в същата лаборатория. Иначе разликата в Икси-то е 1000 лв, но разликата в крайната цена е повече.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #436 -: Февруари 11, 2010, 11:35:23 am »
Но на базата на какво е по-скъпо?
Доколото виждам успеваемостта в неговата клиника не е голяма в сравнение например с клиниката на Стаменов?!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #437 -: Февруари 11, 2010, 11:45:29 am »
Но на базата на какво е по-скъпо?
Доколото виждам успеваемостта в неговата клиника не е голяма в сравнение например с клиниката на Стаменов?!


Ами на базата на...... може би "пазарна икономика"  - не знам!
Просто са такива цените!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #438 -: Февруари 11, 2010, 11:46:10 am »
Но на базата на какво е по-скъпо?
Доколото виждам успеваемостта в неговата клиника не е голяма в сравнение например с клиниката на Стаменов?!
kriska, това все пак е частна клиника. Цените се определят от собственика и той преценява какво колко да струва. Изборът е наш дали да отидем там или не. Успеваемостта не е обвързана с цената.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #439 -: Февруари 11, 2010, 11:51:20 am »
kriska, това все пак е частна клиника. Цените се определят от собственика и той преценява какво колко да струва. Изборът е наш дали да отидем там или не. Успеваемостта не е обвързана с цената.
Да, и аз така смятам. И на мен ми е неприятно, че е по-скъпо, но няма как. Като сме се хванали на хорото, ше го играем. Не ми се сменя клиниката. А и имам пълно доверие на Владимиров като лекар. Успех момичета.