0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #400 -: Март 03, 2019, 11:46:34 am »
Мели, хубаво, че се включваш по темата, ти със сигурност знаеш най-добре, аз казвам какво са ми казали доктори, а и в интерес наистина първата бременност ми стана толкова лошо като изпих глюкозата, че за малко не загубих съзнание около 3-4 пъти докато траеше процедурата, третата бременност след обременяването ми стана зле и тогава бебето буквално замря в този момент, докато не се освестих. Вероятно моментното състояние на организма също е от значение и какво може да понесе в определени състояния (от парче торта, не съм се чувствала така зле със сигурност  :D), същия пример с тортата беше дала и ендокриноложката ми.
Да не говорим, че след предполагаемия пръст на ГД в това, което се случи с бебето ни, всяко нещо сочено и за минимален риск, от който и да е, за мен беше повече от задължително да избегна и съответно да споделя с днешна дата.

Иначе да, определено и аз мисля, че обременяването с глюкоза трябва да е задължително в БГ за всяка бременна, когато там е ок да се прави за пръв път през бременността, защото ГД е коварно нещо и може да остане скрит и незабелязан.

Няма никакъв риск за бебето от провеждането на ОГТТ. Това е напълно безвредно за плода изследване. Да, възможно е на бременната да ѝ стане гадно от сладкото (ние препоръчваме в чашата с глюкоза да се изстиска сок от половин лимон, за да не е неприятно за пиене). Второто много важно условие е да се направи първо изследване за кръвна захар на гладно и гликиран хемоглобин, за да се отсеят тези жени, които вече имат признаци за гестационен диабет. При тях изследването е излишно. То се предлага на онези жени, които имат нормални стойности на кръвна захар на гладно и нормален гликиран хемоглобин. И накрая, също е много важно да не се подклажда страх от дадено изследване, което е безвредно, защото именно страхът може да доведе до гадене и повръщане, прилошаване и т.н. Лошото е, че този страх се поддържа от лекари, които не са положили усилия да прочетат какво се пише из ръководствата по света, тъй като ние нямаме такива, а и в нашите, макар и малко на брой, консесусни документи от ендокринолози. Всички големи международни здравни и акушерски организации в целия свят препоръчват да се прави масов скрининг за гестационен диабет, само в България, интересно защо, това било вредно ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #401 -: Март 03, 2019, 18:54:59 pm »
Здравейте момичета ,имам притеснения искам да попитам хоримон на кой ден преди пункцията се бие? На мен ми казаха два дни преди пункцията .и К Вит 3 дни преди  пункцията да пия.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #402 -: Март 03, 2019, 20:57:08 pm »
Може би навсякъде е различно.Мен ме карат да си кажа какви са ми резултатите от естрадиола и ми казват кога и в колко часа да си я бия.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 21:07:47 pm от Nelita90 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #403 -: Март 03, 2019, 21:53:36 pm »
Благодаря! Последен въпрос да попитам ,два дни преди пункцията ,имам болки предменструални, нормално ли е да имаш леки болки? Благодаря предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #404 -: Март 03, 2019, 22:10:43 pm »
А вие хориомона сами ли си го биете?Кажете как,аз трябва да си сложа,ама не знам дали ще се справя или да ходя до болницата.Мъжът ми със сигурност няма да ми я сложи...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #405 -: Март 03, 2019, 22:18:56 pm »
Инжекциите се слагат когато и както кажат лекарите.

Слънце, какви инжекции? Ако са подкожни няма проблем, но за мускулни- аз ходя при мед. сестра
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #406 -: Март 03, 2019, 22:20:42 pm »
Мускулна е,но мисля че с най-тънката игла ще се справя.Или греша нещо?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #407 -: Март 03, 2019, 22:23:44 pm »
Да, с дебелата се смесват, а с тъкната се бият. Аз хоримона го пих в събота в 16, а Цитродина в 22.30 същия ден и ми бяха казали в събора и в неделя по 10 капки ka-vit и в понеделник ми бележи пункцията. Иначе след инжекциите имах като спазми в корема. Мъжът ми ми ги бие.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 22:29:59 pm от Nelita90 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #408 -: Март 04, 2019, 00:23:08 am »
Аз сама мускулно не мога да си поставя. Толкова много са ми слагали, че изтръпвам. Преди години, по друг повод, трябваше да си  бия. 30 мин се целих и не посмях. Хванах едно такси и отидох при една приятелка да ми я сложи. Не мога! Венозни, подкожни, абокати дори мога сама, но мускулна- абсурд!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #409 -: Март 04, 2019, 00:41:09 am »
Ти ме уби!Подкожните,иди -ела,ама венозни и абокати можеш ...Да ,събужда се Павла и почва кафе и инжекции или хапчета беше ,не помня.Абе ще се науча аз,намерих кой ще ми я сложи сега,съседката на моя приятелка,обаче ще я помоля да ми обясни къде да слагам и ако стигнем до инвитро сама да си слагам всичко.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #410 -: Март 04, 2019, 09:59:29 am »
С мускулните трябва да се внимава наистина. Но и мен Павла ме изуми с венозни и абокати мога, мускулни не. Ама е права като се замисли човек - мускулните болят най-много. Аз след подкожните за стимулацията си направих сама и Прегнила. Бяха ми казали от клиниката час - точно в полунощ. Не исках да стоим в Сф за една инжекция и айде в къщи. Мъжът ми потърси една съседка - мед. сестра, то пък я нямаше. Знаех, че ако се обадя на Даскалови, ще измислят начин, ама ми беше неудобно и „аз сама“. На теория знам как сам да си поставиш мускулна инжекция, е и на практика го приложих. Явно съм успяла. На вчерашната дата преди 10 години ми беше пункцията и дъщеря ми е зачената на този празник.

Мисля си, дали на ДРЗ да не помолим медицинско лице, да обясни на момичетата, на които им предстои процедура, как се поставят подкожни и мускулни инжекции. :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #411 -: Март 04, 2019, 12:13:49 pm »
По мое време, като дете, основно АБ се правеха мускулно. Една комшийка ги правеше. Отивах сама , слагаше ми инжекцията и после ме болеше ужасно много до нас. Като травма ми е останало. Сега като ми биха прогестерон- отивам, говоря си с момичетата, бият инжекцията и млъквах, като сумсук. Ужас. По- силно е от мен.  :oops:
За венозните- налагаше се. Сам за абокатите брат ми ми помагаше, че с една ръка е трудно.
Слънце, ако може да намериш някой, за да не се окаже, че няма да можеш сама, а то нали се спазват часовете и после да ходиш да търсиш.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #412 -: Март 04, 2019, 14:08:33 pm »
Точно защото се правеха мускулно, знам как болят - не е имало зима, без да направя 2 ангини. После лежах за ревматизъм и ... вземи тука тия 40 пеницилина за 10 дни. Но аз си бях свикнала вече от 1 клас влизах сама в манипулационната и обяснявах на сестрата „не ме залъгвай с приказки, боди и да се свършва“. После се наложи, да поставям инжекции на мама за дископатията ѝ - ами тя буквално пълзеше из къщи и ... Та като опрях да Прегнила си казах като баба „мечка страх, мен още повече“ и така.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #413 -: Март 04, 2019, 14:40:27 pm »
Ох като заговорихте за инжекции.... Аз от 2-3 дни съм в яко филм не знам дали ще се справя с тоя фраксипарин,знам че може би ще ви прозвучи смешно ама много се притеснявам. Само чета,гледам клипчета и само докато гледам ми призлява 🤢🤢🤢
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #414 -: Март 04, 2019, 22:21:12 pm »
Подкожните са ми лесно, но виж тия мускулните са Ад. Последния път вместо преценил ми дадоха друг препарат, беше в писалка и се биеше подкожно. Голям кеф!

Аз да мрънкам, тия противозачатъчни ще ме довършат. Опъпчих се като тийн, ти ми се яде, ти ми е лошо! Ла съ мре!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #415 -: Март 04, 2019, 22:37:09 pm »
Маги и аз се опъпчвам от моите хапчета,ако искаш вярвай ноември ходих с лепенка на лицето,огромни подкожни пъпки,колкото нокътя на кутрето ми.Ама ще го преглътнем.Успех на новата работа,дано и изследванията ви са ок🍀.
Аз си намерих сестра ще ми я бие и ще ми обясни за напред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #416 -: Март 05, 2019, 10:21:55 am »
Маги, успех и от мен, бързо да свикнеш и да премине притеснението. Иначе и аз съм така с противозачатъчните  :(
Днес си пускам микробиология да видя дали са избити гадините. Стискайте палци.
Тери, ти имаш ли някакви симптоми за идване на цикъл или още ти е рано? На мен утре ми е последното хапче и после чакам до 3/4 дни.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #417 -: Март 05, 2019, 11:04:32 am »
Здравейте милички, на 25.02 пих последното хапче Дуфастон,но и до днес цикъл нямам...нормално ли е това
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #418 -: Март 05, 2019, 11:19:00 am »
Мише,дано си ги изтрепала!Аз днес бях на лекар,фоликулите ми били не знам си какъв размер,следобед хориомон,утре инсе.Доктора сам потвърди моята идея да правим секс довечера,защото мъжът ми бил пълен отличник и сутринта материала пак ще е добър.
За мускулните инжекции ми казаха да не настоявам толкова,те ще ми я сложат.Кофтито е ,че само отивам и тръгвам на работа ама няма как.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #419 -: Март 05, 2019, 12:00:46 pm »
Точно големи, подкожни и болят. Като рани стават. Ще мине се, ама аз да измрънкам.

Мише, стискам палци за микробиологията.

Слънчице то, наистина мускулните е по-добре на място. И при теб с5искам палци.