0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #160 -: Ноември 14, 2008, 18:32:17 pm »
Здравейте и от нас  :D
Не съм писала скоро, но се възползвах от хубавото време и прекарвахме дните предимно вън  :D
Да кажа аз за космонафтите, защото ми е актуално. В Mothercare тук са по 110 лв., същият в Англия е 22 паунда, което се равнява на 60 лв.
С раннопрохождащата ми дъщеря, май беше по-удачно да взема и аз от две части, но за сега съм се спряла на цели.
За стерилизирането, аз още стерилизирам. И аз се чудя до кога е необходимо, но се чувствам по-спокойна като са стерилизирани шишетата.

Бързо да оздравяват болните дечица!

P.s. Видяхме и ние клубчето на Цвети и съм очарована. По-важното е, че децата са очаровани  :lol: Цвети, поздравления  :D

lb2f
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #161 -: Ноември 14, 2008, 18:46:19 pm »
но се възползвах от хубавото време и прекарвахме дните предимно вън  :D

Джази, какво хубаво време, 8O кви вафли бе мен? :lol: :lol:

Момичета от София, завиждам за хубавото време. :D Тук нямате представа какъв студ е от петък насам. Че и мъгли имаше. Няколко дни не бях вадила количката на Миша, а излизахме с кенгуруто и отгоре слагах якето на мъжа ми, което ни обхваща и двете. Но вчера вече излязохме с количката, че трябваше и да се подстрижа.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 18:48:10 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #162 -: Ноември 14, 2008, 18:55:16 pm »
Привет от нас.

Фокси, аз стерилизирах след всяко ядене до 7месеца,
после веднъж на седмица още месец и приключихме.
Вода не преварявам от тогава, давам или изворна или Thorn Spring.
Бяхме при майка ми а там водата и животните не я пият,
камо ли да преварявам на малкия и започнах да правя АМ с горните.
Митака си държи шишето само в количката.
В леглото го подпирам на Додо(кучето за сън),
това е така, защото отказа да го гушкаме докато заспива с шишето.
В началото се притеснявах да не се задави, седях и го наблюдавах.
Но ме гледа разсейва се и не заспива.Така че излизам и го слушам на бейбифона.
След малко го проверявам, не винаги заспива, понякога после попява или играе малко
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #163 -: Ноември 14, 2008, 19:15:56 pm »
Стерилизирах след всяко хранене до навършване на една годинка и малко.

Иначе пият мляко от много малки сами, в началото подпирах с кърпа, или аз ги придържах, като заемах какви ли не пози, но със сигурност от навършване на половин година сами си държаха шишета, та до ден днешен. Трудно се държат две бебета заедно, така че няма шест-пет и глезотии. Мишо например се пробва, аз да му давам парченца от филийката примерно, но като откажа, сам си пъха парчетата и се храни човека. А и нали трябва да прилича на брат си.  :lol:

Сега са болни, и се надпреварват кой пръв да пие от лъжичката сиропа, като искат и от чаша, но не им давам, защото хвърлят.

Все още пият вода от шишетата на Авент, с какви да ги сменя, моля дайте съвет, не са ли вече големи за тези шишета, изключвам млякото, разбира се.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #164 -: Ноември 14, 2008, 19:39:04 pm »
Фокси, мисля, че това, че не държи сама шишето просто трябва да си го избиеш от главата като проблем или притеснение. Че деца всякакви бе. Я, като не иска сега, по-нататък ще поиска.Няма цял живот ти да й го държи със сигурност :lol: Едно по-рано прохожда, друго по-рано проговаря и т.н. Е, някои са вундеркиндчета от малки :wink:, ама това са изключения.
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #165 -: Ноември 14, 2008, 19:45:13 pm »
а с дъв4енето на манджите как се справяте ? :? При нас е мъка .Държи вси4ко в устата и така си го премята и винаги и е пълна устата,не гълта ,та то4но 70 минути днес ядохме на обяд .Инъ4е хляб и бебе6ки бисквитки яде без проблем и то за секунди ,седна ли да ям и хоп прислам4ва се веднага,но не мога да я държа само на хляб и на бисквити ,та след дне6ния обяд -преминаваме пак на миксирано пуре.Инъ4е имаме 8 зъба и маи сега никнат първите мъдреци от горе и отдолу , подути и са венците .

каси, 6то не си купи6 накраиници за 6и6ета ,ако си с авент и ги продават по отделно или някоя друга 4а6а пак с такъв накраиник ,като гледам удобни са децата .   
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #166 -: Ноември 15, 2008, 14:06:01 pm »
Оплаквам се- Николай се заприказвал в Пикадили с някакъв си познат и през това време Стефания от количката се самозахранила със едно Киндер яйце  :bonk: :bonk: :bonk:
бясна съм направо, как може да са такива кухи лейки тези мъже ми кажете, много важно да чука лаф, а да не гледа детето къде бара
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #167 -: Ноември 15, 2008, 14:34:27 pm »
Споко, мини. Киндер яйцата са основно мляко общо взето само намазани с шоколад за цвят. И моите ги ядат отдавна, по-скоро се цапат с тях. Не се ядосвай :) Нали не е отворила някое шише с уиски :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #168 -: Ноември 15, 2008, 15:32:30 pm »
a, Дони- ей за тва се кося, ама ако си обърне някой стелаж с буркани или шишета докато той лафи и се нареже цялата, кво правим  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #169 -: Ноември 15, 2008, 16:33:47 pm »
нищо ве, нека си хапне детето, тя майка му няма да се сети да му даде :wink: :lol:
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #170 -: Ноември 15, 2008, 16:37:09 pm »
Мацки, най-сетне имам нет на моя компютър и ще търся време да наваксвам с форумчето, че още не съм си прочела и темата с поздравленията :D
Първо, всички болни дечица да се оправят бързо! Фуси, едно "егати..." искам да кажа.

Сега да мрънкам пак, много благодаря за всички съвети, добре, че ме подкрепяте, че съм на фаза дали да не се откажа с кърменето :lol:
Сега ще опитам да опиша по-подробно ситуацията и ще чакам пак съвети. Значи, още от родилния дом си захапа много добре детенцето, нямах никакви болки. Като се прибрахме вкъщи имаше един ден, дето плачеше целия ден, имаше тъмни изпражнения - дето ви се оплаках, и искаше непрекъснато да яде, и тогава ми се разраниха зърната, аз продължих да кърмя и се повлошиха. Детето яде доста лакомо, давам му от едната гърда на всяко хранене (като свърши с яденето - макар насилствено след 60 мин висене - като стисна гърдата с ръка, пак си потича мляко, от което съдя, че не я е изпразнил - правилно ли разсъждавам?) Та редувам гърдите на всяко хранене, хем и зърната да почиват. Започва яденето много лакомо, даже пада борба в прегръдката ми да захапе :lol: като му гледам устничките, мисля, че отваря широко уста, но не мога да преценя венците вътре как ги разполага? Кърменето ми причинява болка първите 10-тина секунди и после не ме боли, дори и сега, като са разранени. Обаче както писах, в началото суче яко и го чувам да преглъща, после почва да се помотва, ама не пуска зърното - и над един час е висял така, уж по малко прави движения и към края, но се съмнявам яде ли. Описах трудностите с махането от гърдата, но все пак го махам, като му законтря яко главичката и пъхам пръст между венците :lol: кога се получи по-добре, кога по-зле. Та зърната ми се влошиха. Купих силиконови на Авент, ама много зле се справих. По принцип зърната са ми плоски и за да си го издърпа, Марти иска не иска захваща почти цялата ареола, а със силиконовото видя, че нещо си стърчи и го хапна само него и зърното ми стана цялото в кръв :? Някакви други трикове има ли тук, или да не се мъча със силиконовите зърна? После милата Джейзи ми се обади по тел да ме насърчи да цедя 2 дни и да давам с шише, ама пак не се справих много добре. Обърнах онзи накрайник на помпата и вече си работи :lol: (Надинче, даже не съм ползвала резервния, който ми даде все още). Обаче с цеденето видях голям зор, за два часа зорлем 60-70 мл изцедих, направо ми се разтрепериха краката от умора. Освен това, особено първия ден, като му давах от шише, се скъса да реве, изяжда си го охотно, ама после сигурно му липсват онези 60 мин мотаене на гърдата  :lol:. В тази връзка да кажа, че вече си смуче палеца 8O но и аз имах усещането, че има силна нужда да задоволи сукателен рефлекс, освен храненето. Та с помпата издържах един ден, вечерта се скъса да реве и му дадох пак да суче, пак се влоши зърното, след 2 дни почнах пак да цедя гърдата, дето е по-зле, а от другата да суче, но от постоянното висене с помпата забелязах, че накрая кърви зърното дори при изцеждане 8O

Та това е, сега пак суче, ама вече едвам издържам. Да ви развеселя малко - нали сме в нова къща и още не сме си сложили пердетата, в началото гледах на тъмно да се преобличам и пр., а сега, за да си проветрявам зърната взех да ходя из цялата къща гола :? срам голям :oops: Иначе след кърмене и аз така намазвам малко с кърма, чакам да изсъхне, после яко лансинох и пак на въздух, по възможност. Струва ми се, че ми трябва ново мазило - нещо по да лекува? Този дефламол как го отмивате за всяко кърмене - под душа всеки път или как?

Преди раждането ходих на дерматолог да ми каже какво да правя със зърната, дето имаха напукана кожа отгоре (хиперкератоза ми написа в амб. лист) и жената ми каза, ако получа рагади, да се мажа с еди какво си, ама с това преместване не мога да си намеря амб. лист, но не го бях чувала мазилото.
Местенето в нова къща  точно 1 седмица преди секциото се оказа голям стрес, да знаете от мен, ако мога да се отклоня малко от темата :x :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #171 -: Ноември 15, 2008, 16:52:49 pm »
Фреши, незнам с какво да се мажеш, за да се оправят зърната, но 60 мин. е страшно много време да седи на гърда Марти. Не повече от 20 мин. на гърда, аз кърмех от двете гърди на всяко хранене, като втората става първа на следващото хранене. И в болницата ми казаха не повече от 20 мин. на гърда и педиатърът след това като дойде в къщи пак. Както и сама си забелязала, че той яде в началото, а след това само ти разранява зърната. По-добре му дай биберон-залъгалка, от колкото да си смуче пръста или да седи на цица по един час през 2 часа, за да си задоволява сукателния рефлекс.
и да нацелуваш младежа от нас :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #172 -: Ноември 15, 2008, 16:55:13 pm »
Fresh, Garmastan за зърната? Или има и на Авент, някои са доволни. Аз ползвах Гармастан, моите бяха разранени, много ми помогна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #173 -: Ноември 15, 2008, 17:08:20 pm »
Фреши, незнам с какво да се мажеш, за да се оправят зърната, но 60 мин. е страшно много време да седи на гърда Марти. Не повече от 20 мин. на гърда, аз кърмех от двете гърди на всяко хранене, като втората става първа на следващото хранене.
Рекорда ми с Вики като новороден беше 80 минути кърмене. Пет минути ядене, десет сън и така ги докарахме до 80.
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #174 -: Ноември 15, 2008, 17:36:02 pm »
Фреши,
при мен само авентския крем помагаше. Лансиноха си ми седи така, никакъв ефект от него.
Все си мисля, че ако плаче след като е изпил кърмата от шишето, може да е още гладен. Някои деца си хапват по повече. Опитай да цедиш повече.
За помпата не знам какво да кажа, аз не съм имала проблем с цеденето.

lb2f
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #175 -: Ноември 15, 2008, 17:41:51 pm »
Стефи, то и на мен ми казаха макс 20 мин на гърда, ама като го сваля след 20 мин е крайно недоволен?
Купихме му залъгалка, въпреки че на лекцията по кърмене препоръчаха да се въведе при нужда залъгалка след 3-4 седмици, да се установи първо кърменето като хората. Нали всичко вкъщи е в кашони, както я купихме, така я загубихме :? Но и на мен ми се струва, че няма да минем без залъгалка, като го гледам как на 10 дни си смуче пръстчето.
Стефи, а като го махаш на 20-тата мин от едната гърда, дали стига до "задното" мляко? Като цедих, докато стигна до него, видях зор.
Обадих се да видя какъв беше този крем - бионект крем, купих го, съдържа хиалуронова киселина. Гермастан и дефламол какво съдържат?

Джейзи, надявам се че не е бил гладен, защото даже му останаха две глътки в шишето, които не изпи. Авентския крем го ползвах преди раждането заедно с лансинох и тогава сякаш авентският повече ми помагаше, сега пробвах и двата, ама нещо не става.
Иначе като цяло е много спокоен и изкарва между хранения по 4-5 часа понякога, нищо, че педиатърът в МД каза да се храни макс на 3 часа и половина.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 17:44:04 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #176 -: Ноември 15, 2008, 17:50:15 pm »
И аз да споделя - за зърната много ми помогна крема на Авент. Моя младеж една нощ в началото пък сука 2 часа. Направо ми се ревеше, не можех да се обърна на другата страна нито да заспя. Като мина един час реших да му дам другата гърда и така още един час. На другия ден се обадих за консултация по кърмене и ми казаха, че момчетата са с по-силно развит сукателен рефлекс и могат да си сучат по 24 часа. Но трябва да се държат 20 мин. и после залъгалка защото след 20-те минути те използват гърдата за такава. Така и направих.
А пък да споделя и учудването си от една моя позната. Захранила бебето си на 2 месеца, защото като няма кърма какво да го мъчи детето  8O .Когато беше на 3 месеца вече му беше дала домат и отиваше да му купи сметана. И това всичкото по препоръка на частния й педиатър, на когото плаща по 120 лв. на месец и той ходи всяка седмица у тях. А пък вчера каза, че вече му е дала черен дроб и жълтък. Детето тъкмо е навършило 6 месеца. Направо не знам как може да има такива "педиатри", пък и хора, които да им вярват. Направо нямам думи.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #177 -: Ноември 15, 2008, 18:07:28 pm »
Цитат
На другия ден се обадих за консултация по кърмене и ми казаха, че момчетата са с по-силно развит сукателен рефлекс и могат да си сучат по 24 часа. Но трябва да се държат 20 мин. и после залъгалка защото след 20-те минути те използват гърдата за такава. Така и направих.

Аз не съм перфектната майка, не твърдя, че съм компетентна по всички въпроси за отглеждане на бебето, обаче да се поставят норми като : "трябва да суче 20 минути и толкова", "момчета имат по-развит сукателен рефлекс /бих добавила и легентада, че страдат повече от колики/", не съм съгласна. Зависи от самото бебе - някои засукват добре, други не, някои имат по-добър сукателен рефлекс независимо от пола, други не. Да се абсолютизира за мен е крайно. В тази връзка абсолютно споделям мнението на Бърди за разните "Лиги" - бля - бля от някой, който е чел малко повечко може би от мен но не е лекар, още повече педиатър.
Моят син се роди с ниско тегло - 2600. Ми първия месец както споменах сме се кърмили и по 80 минути, като постепенно през месеците намаляваха и така вече към края на трети месец се хранихме действително по 20 минути.

Цитат
А пък да споделя и учудването си от една моя позната. Захранила бебето си на 2 месеца, защото като няма кърма какво да го мъчи детето  8O .Когато беше на 3 месеца вече му беше дала домат и отиваше да му купи сметана. И това всичкото по препоръка на частния й педиатър, на когото плаща по 120 лв. на месец и той ходи всяка седмица у тях. А пък вчера каза, че вече му е дала черен дроб и жълтък. Детето тъкмо е навършило 6 месеца. Направо не знам как може да има такива "педиатри", пък и хора, които да им вярват. Направо нямам думи.
То учудването ти тепърва предстои - аз вече съм се нагледала на всякакви "страности", даже някои мен ме мислят за странна...
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #178 -: Ноември 15, 2008, 18:16:40 pm »
и мен ме мислят за странна като кажа, че сме само на кърма. Като ме питат "Ама как сега от 4-тия месец не даваш ли пюрета" и аз вече започнах да казвам, че нямаме пари за пюрета и затова караме само на кърма  :lol:

За 20-те минути е така по принцип. Аз го махах от гърдата след около 20 минути само нощем като усетя, че вече наистина я ползва за залъгалка. А той след първия месец започна да суче по 5 минути и така е и до сега. Зависи си от детето.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 18:28:13 pm от milichka »
*
Re: Нова хладна, "демократична" седмица 10-16.11.2008г.
« Отговор #179 -: Ноември 15, 2008, 18:29:27 pm »
Фреши, със сигурност стига до задното, с помпата е доста по трудно и бавно от колкото бебето като суче :)
Лейди, не става дума за абсолютизиране, ти сама казваш 5 мин. суче, после спи и така. Ако просто не го оставиш да виси 80 мин. да ти спи на цицата, просто ще огладнее след 2 часа :wink:
Фреши пробвай и тази схема, не пречи, аз Деси така си я храних до 9м., спеше си по 3-4 часа между храненията, сама си се будеше и искаше да яде, като разбира се към втория месец вече и за 10-15 мин. се хранеше, наддаваше по 1.200 кг. на месец, така че явно е яла и задно мляко. Дано само да ти се оправят зърната, за да не се измъчваш ти. Аз не съм имала проблем, но е истина че от самото начало не съм я оставяла повече от 20-25 мин. на една гърда.