0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #320 -: Август 15, 2007, 21:37:02 pm »
 :D :D :D Е,не се стърпях да ви покажа отново розовата си китайска роза!
Голямо цъфтене му удари...ама сутрин и вечер си "търси" водата! :lol:




 
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #321 -: Август 15, 2007, 23:58:56 pm »
Малееееее, Бари, то голямо цъфтене пада при вас. Моята розичка още не ми е цъфнала, но пък затова ще се радвам на твоята.
peti_pati, абе явно май не само аз не мога да видя снимката и май не е временно. Ти нямаше ли този проблем и преди, нещо май имаше достъпи от сайта.............. или се бъркам. Ако ги качиш на друг сайт.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #322 -: Август 16, 2007, 09:01:39 am »
Милички,

Извинете разсеяността ми :oops: - нали 2 пъти местих снимките на различни сайтове и все имаше проблем, та реших, че на третия вече нямам, но явно не е съвсем така.
Ми хайде от четвъртия сайт сега - дано да стане :oops::


Ето моята дребна папрат:

Намерихме нашето синче.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #323 -: Август 16, 2007, 09:02:51 am »
Бари,

Твоята роза е невероятна красавица :D. На мен една колежка също ми предложи да ми подари китайска роза, но за съжаление вкъщи нямам място за толкова голямо растение :(.
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #324 -: Август 16, 2007, 09:26:59 am »
Бари,
Твоята роза е невероятна красавица :D. На мен една колежка също ми предложи да ми подари китайска роза, но за съжаление вкъщи нямам място за толкова голямо растение :(.

 :D Така е,мила.Наистина тези рози стават големи дървета и ако нямаш място,което да им отредиш си е проблем.По-добре не си създавай излишни "главоболия".Гледай си по-малки цветя,като например прекрасната ти мини папрат!Симпатяга е! :wink:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #325 -: Август 16, 2007, 10:18:47 am »
Е-е-е, радвам се, че най-накрая я видяхте :oops: :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #326 -: Август 16, 2007, 13:14:10 pm »
Аууууууууу, 8O искам такава папрат. Много е рошава. :lol:
Искате ли да ви кажа един трик за гледане на по-големи растения. Не съм 100% сигурна дали ще действа при китайстата роза, но мисля, че няма да е проблем. Та още докато е малко растението, например решил си да го оставиш на 60 см., режеш го на тази големина и два пъти годишна се прави рязане и на клоните. Мисля, че беше едно пролетно и едно лятно-есенно рязане. Така се оформа короната на дръфчето. А за де не расте твърде бързо и да се излъже в разтежа, веднъж годишно се подрязват и корените. Така се лъже изцяло цветето и то не расте много на клонки и на корени. Няма да има нужда и от голяма саксия.
Аз сега съм решила да пробвам така жълта роза, щото вече имам голяма червена и ако реша да имам от всички цветове, няма да ме спаси и това, че живея в къща. :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #327 -: Август 16, 2007, 13:47:23 pm »
Ще имаш такава папрат :wink:. Ще се уговорим как и къде :D.

За розата - ами незнам :? - не бих искала да експериментирам и да я уморя. Аз например моя бенджамин (който купих съвсем малък - някъде беше около 20-30см) го оставих да си расте както иска. Е, сега не е с много красива форма, но винаги като реша, че трябва да му отрежа някой клон, за да му е по-оформена короната, сърце не ми дава :(.
И сега си го гледам такъв - грозен, но здрав :lol: :lol: :lol:.
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #328 -: Август 23, 2007, 22:11:43 pm »
Имам нужда от помощ/
Първо розата ми беше нападната  от червени листни въшки.Намерих препарат изтрепах ги.После теменужките ми прихванаха някакви зелени гадинки.Пробвах със същият преапарат който използвах за розата -тц.Направо ми умори цветята но ония си се разхождат като извънземни.Смених пръстта,взех си кукурячета,2 дена ги валял дъжда и гледам пак са с надупкани листа и тия зелените гадинки пак  се разхождат на воля.Е не знам -пръстта която купувам ,екстра с гадинките ли идва или е нещо друго?Казвайте какво да правя вече?Много обичам цветята,ама ми е много мъчно.Три дена поред ги объзвъшлявам с пръсти,листо по листо.Без очи останах да се взирам,ама кажете ми какво да правя?От 20 години се грижа за цветя,но такова чудо не ми се е случвало.Давайте идея какво да правя и как да се справям с тия гадини?Ще съм ви много благодарна и ще опитам всичко.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #329 -: Август 23, 2007, 23:38:38 pm »
Аз ходя в аптеката и човека ми дава нещо според това какви са гадинките. Кара ме да му ги опиша. За тези зелени гадинки, ми е казвал, че са от най-упоритите. Забравих името на препарата, но утре ще попитам свекито и ще ти го напиша.
При него имах успех още на първото напръскване. Дано и при теб се повлияят тез гадости. На някои от розите имах само голи жилки, всичко друго беше опасано, сега нямам проблем.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #330 -: Август 26, 2007, 09:03:17 am »
 :D :D :D Такова декоративно доматче не сме показвали!
...Да ви призная не става за ядене! :lol:   Останалите цветя се наричат цинии. :D







 

« Последна редакция: Август 26, 2007, 19:13:01 pm от baracuda »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #331 -: Август 26, 2007, 11:48:37 am »
 :pipy_longstocking:А,това са първите ми "богородички" за тази година.Оказаха се отново "обикновени",ама пак са си хубави. :wink:

« Последна редакция: Септември 05, 2007, 19:52:29 pm от baracuda »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #332 -: Август 27, 2007, 00:36:27 am »
Абе, Бари, душата, има ли обикновени цветя?  Всичките цветя са толкова красиви и необикновени.
Циниите ми приличат на герберите, а какви са тези необикновени богородички.
А този домат, изби рибата с него.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #333 -: Август 27, 2007, 09:02:15 am »
Преди 2 месеца ми подариха съвсем малко фикусче бенджамин с бяло-зелини листенца.След две седмици започнаха да му падат прогресивно листата,преместих го в друга саксия с нова дренирана пръст и падането намаля,но не виждам да се появяват нови листа.Ако някой има такъв фикус и може да даде съвет за отглеждането му ще съм признателна. :)
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #334 -: Август 27, 2007, 11:14:49 am »
Преди 2 месеца ми подариха съвсем малко фикусче бенджамин с бяло-зелини листенца.След две седмици започнаха да му падат прогресивно листата,преместих го в друга саксия с нова дренирана пръст и падането намаля,но не виждам да се появяват нови листа.Ако някой има такъв фикус и може да даде съвет за отглеждането му ще съм признателна. :)



По принцип бенджамините са чувствителни при смяна на местоположението. Листата може да са опадали от това, или ако е стояло на течение.
Ето нещо, което може да ти е от полза:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=57


Успех!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #335 -: Август 27, 2007, 11:23:18 am »
Преди 2 месеца ми подариха съвсем малко фикусче бенджамин с бяло-зелени листенца.След две седмици започнаха да му падат прогресивно листата,преместих го в друга саксия с нова дренирана пръст и падането намаля,но не виждам да се появяват нови листа.Ако някой има такъв фикус и може да даде съвет за отглеждането му ще съм признателна. :)

   :!:Ако е със ситните,бяло-зелени листенца е МНОГО-капризнен,да знаеш! :wink: Топлолюбиво растение е и търпи на минимум 11°С през зимата. Обича много светлина,но да се избягва силната слънчева светлина. Поливай МНОГО-внимателно. Оставяй почвата да изсъхне преди да поливаш отново. Използвай хладка и мека вода. През зимата намали поливането. Оросявай с вода често. Подхранвай го с течни торове два пъти месечно.Избягвай честите пресаждания. :!:  Аз имах два такива и двата ми "заминаха",пробемът при този вид определено е в поливането,другите ми бенжамини за много-лесни за отглеждане,но този модел е кошмар за цветарите,като нас. :wink: Мисля ,че вида му се казваше FICUS Benjamina "Starlight".      eli_v ти е дала подробна информация!Благодаря,за което! :hug2:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #336 -: Август 27, 2007, 11:29:47 am »
Абе, Бари, душата, има ли обикновени цветя?  Всичките цветя са толкова красиви и необикновени....А какви са тези необикновени богородички?

 :D Да бе,то обикновени цветя няма,ама тези богородички трябваше да бъдат с цветове на иглички...едни такива много-"опасни",пък излязоха "класически модел"...отново... :ask:Нещо съм объркала семената...не пак...а отново... :wink:
« Последна редакция: Август 28, 2007, 21:55:55 pm от baracuda »
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #337 -: Август 27, 2007, 16:21:50 pm »
Бенджамините не обичат много тор.Моят е от същия вид и го торя 2пъти в годината,но след торенето младите листенца изсъхват и след време избиват нови.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #338 -: Август 27, 2007, 19:17:49 pm »
този е обикновен фикус- дано ви хареса

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #339 -: Август 27, 2007, 19:23:53 pm »
Гладиолите ми всички са прецъфтели докато ме нямаше. Жалко че не можах да ги снимам поне. Освен това голите охлюви пак са се развихрили и са опасли някои от цветята ми :x , сложих им веднага отрова за наказание... :lol:
Розите - личеше си че ме няма, но ги оправих вече. Но доста от тях съвсем са се оголили, всичките им листа са изпадали и пожълтели от тези дъждове. Стана ми тъжно.


За сега няма снимки от мен. :(
Но се радвам на вашите. Браво момичета. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."