0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #900 -: Юни 15, 2007, 23:58:31 pm »
А тук как изглежда Nostalgie преди да почне да прецъфтява.

Nostalgie
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #901 -: Юни 16, 2007, 09:39:30 am »
 :balk_47: :balk_47:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #902 -: Юни 16, 2007, 10:33:54 am »
Ех,момичета вие сте истински виртуозки в градинарството :balk_47: :balk_47: :balk_47:
За съжаление аз обожавам цветята ама уви не ме бива в отглеждане то им!!! :(
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #903 -: Юни 16, 2007, 21:37:58 pm »
:D Ето и "банановата" ми роза,преди да прецъфти,прилично напръскана с препарат...отново! :D

А,това,отрупано с цветове "чудо", Фантичка го беше показала от своите цветя.

Това цвете е много-стилно,със дълги дръжки,но е "малотрайно"...бързо му окапват цветовете. :?

Osiana ,вече сън не ни "хваща" за снимки от Розариума! :D
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Моята Градинка
« Отговор #904 -: Юни 16, 2007, 21:58:23 pm »
Оооо, тази роза е страхотна.Искам и аз такава!


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #905 -: Юни 16, 2007, 22:23:10 pm »
Оооо, тази роза е страхотна.Искам и аз такава!
Готово,бе gemi78 !Осианка ни е обяснила как се "прихващат" розите от резници и на есен ще ти дам да пробваш.Много цъфти,да знаеш,много е "ларж" тази роза! :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #906 -: Юни 17, 2007, 00:14:51 am »
Осианка ни е обяснила как се "прихващат" розите от резници .

Това пък кога го обясних? Не си спомням да съм писала. То си е бая трудничко.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #907 -: Юни 17, 2007, 10:25:55 am »
Еми ако си пропуснала, наваксваш. :wink: :lol:
Силно ме вълнуваме.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #908 -: Юни 17, 2007, 11:12:02 am »
Еми ако си пропуснала, наваксваш. :wink: :lol:
Силно ме вълнуваме.

Ееее, всички тайни ли да разкривам?? :lol: :lol: :lol:
То инфо има навсякъде за резниците, ама специално за рози....май няма... :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #909 -: Юни 17, 2007, 13:55:34 pm »
Това пък кога го обясних? Не си спомням да съм писала. То си е бая трудничко.
То инфо има навсякъде за резниците, ама специално за рози....май няма... :lol: :lol:
   
 :DПрава си ,мила Осиана!Аз понякога съм малко-повече разсеяна!  :wink:Имах предвид това разсаждане:
 
Е,малко съм объркала понятията, :lol:ама като сме на тема "Разсаждане от резници",ето малко инфо:

              Размножаване чрез резници
 Най-простия начин за размножаване на цветя.
 Има много начини за размножаване на растенията.
 Най-простият от тях е чрез резници - в зависимост от коя част са взети, различават се листни, коренови и стъблени резници. При цветята се използват и трите вида резници.
 Вегетативното размножаване чрез резници (щеклинги) има много преимущества в сравнение е размножаването със семена. От една страна, не се чака много, а, от друга, новото растение има същите белези, както и майчиното, нещо, което е много важно при кръстоските.
 Но как е възможно само от един лист да получим цяло растение?
Всяка част на едно растение носи склонността да образува пъпки. Те от своя страна са способни да допълнят липсващите части на растението, корени, листа и стъбло.

                    Размножаване чрез листни резници.
 Чрез листни резници се размножават царската бегония, сентполията, сансевиерата и др

 При царската бегония листната петура се нарязва на трапецовидни отрязъци, като малката основа се прави в основата на два по-дебели разклоняващи се нерва. Отрязъците се набождат под наклон в чист едрозърнест речен пясък, перлит или смес от равни части перлит и пясък. Набодените по този начин отрязъци се поставят при температура 20 - 25°С и постоянно се оросяват. При тези условия те се вкореняват сравнително бързо.

 Листата на сенполията се поставят за вкореняване в смес от равни части торф и перлит, торф и пясък или пясък и перлит, като листната петура се оставя с част (до 2 см) от дръжката. При поддържане на субстрата винаги влажен вкореняването настъпва сравнително бързо. Някои любители вкореняват листата на сенполията, като потапят дръжките им във вода. Описаният по-горе начин обаче е за предпочитане.

 Листата на сенсевиерията се нарязват напречно на късове, дълги 5 см, и се поставят в пясък за вкореняване при температура 30 - 35°С.
След вкореняването резниците се засаждат на постоянно място.

                    Размножаване чрез коренови резници.
 Размножаването чрез коренови резници се практикува при някои многогодишни цветя (дамско сърце, многогодишен мак и др.).
 За целта през есента или през пролетта корените на растенията се нарязват с остра ножица на парчета, дълги 4-5 см, след което отрезите, които се правят перпендикулярно на оста, се заглаждат с остро ножче.
 Дебелината на резниците зависи от вида, но най-добри са резниците с дебелина от молив до човешки пръст.
 Кореновите резници се засаждат прави в сандъчета, напълнени със смес от песъчливо-чимова и торфена пръст. Сандъчетата се поливат и се поставят на топло, а след покарването на резниците се излагат на светлина.

 Младите растения се засаждат поотделно в саксийки, а през есента или през пролетта на следващата година - на постоянно място.

                   Размножаване чрез стъблени резници.
За стъблени резници се вземат части от стъблата с 2 - 3 междувъзлия, най-често връхните части. При повечето от цветните видове, които се размножават по този начин, резници може да се вземат почти през цялата година. Така се размножават мушкатото, агератумът, обичката, фикусът, зокумът и др.
/статия от"zadoma.rozali"/


 :wink:Е,не е лошо да научим нещо ново,нали? :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #910 -: Юни 17, 2007, 14:08:23 pm »
Баракуда, много благодаря за подробната информация. :D :D :D

Тя е полезна за всички ни. :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #911 -: Юни 17, 2007, 14:20:26 pm »
Подобна информация, тук:

http://www.green-flora.com/vegrazmn.html
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #912 -: Юни 18, 2007, 09:05:01 am »
Ами, хайде и от мен: Браво булки!!! :lol: :lol:

Оси, я издай още една тайна :lol: - гледам на една от снимките ти колко са лъскави листата на розите ти (не цветовете, а самите листа) - с какво ги поддържаш така :D?

Баракуда, хиляди благодарности за информацията за различните видове размножаване :thankyousign:.
Особено ме впечатли ето това 8O:
                   
 Листата на сенсевиерията се нарязват напречно на късове, дълги 5 см, и се поставят в пясък за вкореняване при температура 30 - 35°С.
След вкореняването резниците се засаждат на постоянно място.


А аз все си мислех, че трябва да изчакам да избие от страни малък израстък, за да мога да я размножа  :oops::D.
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #913 -: Юни 18, 2007, 09:57:42 am »
Пети пати, с листата на моите рози, не се занимавам. Тази година имах и рекордни големи листа. Например на Old Port листата имаха големина някъде около 12-13 см, невероятно.



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #914 -: Юни 18, 2007, 12:58:45 pm »




Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #915 -: Юни 18, 2007, 13:05:56 pm »
(не знам как му е името :oops:) Петунии и тагетис ( не са пораснали още достатъчно, взех ги на по 1 см. големи )

Летен люляк, който цъфти от юни-юли до края на септември.
« Последна редакция: Юни 18, 2007, 13:26:49 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #916 -: Юни 18, 2007, 13:08:00 pm »
Osi  :bighug:, отново невероятни цветя! Това са сакъзчета и кала, нали?. И да знаеш, че тук всички /предполагам/ чакаме с нетърпение снимките от розариума!!! :P
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #917 -: Юни 18, 2007, 13:09:44 pm »
А, кога успя да пуснеш нови снимки, а аз току-що написах отговор. А тези цветя как се казват? Никога не съм виждала такива. :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #918 -: Юни 18, 2007, 13:15:47 pm »
Osi  :bighug:, отново невероятни цветя! Това са сакъзчета и кала, нали?. И да знаеш, че тук всички /предполагам/ чакаме с нетърпение снимките от розариума!!! :P

Да. сакъзчетата  много пораснаха... И първата ми кала. с първия цвят. Уж трябваше да е жълта, но... и бяла става. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #919 -: Юни 18, 2007, 13:17:31 pm »
Оси за пореден път-поздравления :balk_47:Градината ти е приказка просто