0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цикъл след икси
« -: Април 12, 2007, 15:53:39 pm »
Искам да попитам как протича цикълът след икси. Аз направих икси на леко стимулиран цикъл - само с меногон. На 17 ден от трансфера пуснах кръвен тест и беше отрицателен - 1,97. Веднага спрях утрогестана.  На 18 ден леко прокървих и си помислих, че ми е дошло. Днес е вече 20 ден от трансфера и почти не кървя, има едно леко кафеникаво зацапване. При мен винаги на втория ден от М кървенето е обилно и е червено, а не кафяво. Кажете дали това е нормално.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Цикъл след икси
« Отговор #1 -: Април 12, 2007, 16:01:43 pm »
При мен кървенето също беше по-слабо от нормалното, но по-продължително.
Аз  мисля, че от стумулацията е нормално да има някакви смущения.

Виж тук подобна тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7520.0
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Цикъл след икси
« Отговор #2 -: Април 12, 2007, 17:17:49 pm »
При мен ИКСИ-то беше с гонал и декапептил - ежедневни дози. След като спрях хапчетата в петък, в неделя ми дойде, Беше обилен повече от обикновено, заради насъбралата се лигавица. Болките също бяха по-големи. По отношение на продължителността, която нормално ми е около 5 дена, сега имах зацапвания до 7я-8я ден.
Така или иначе първия цикъл след опита винаги е по-различен (а при мен и втория  :lol: ). Ако нещо те притеснява винаги можеш да питаш лекаря си.
« Последна редакция: Април 12, 2007, 17:29:32 pm от BLACK_ROSE »
Re: Цикъл след икси
« Отговор #3 -: Април 12, 2007, 17:25:11 pm »
Ако нещо те притеснява винаги можеш да питаш лекаря си.

Точно така.

Иначе при мен след всеки IVF опит МЦ протичаше съвсем различно - и като нормален МЦ в рамките на 3-4 дни, и по 10 дни, включително и с това кафеникаво зацапване.


Re: Цикъл след икси
« Отговор #4 -: Април 12, 2007, 17:56:37 pm »
Благодаря ви за отговорите. Но моето е само зацапване вече трети ден и изобщо не се усилва. Започвам да си мисля да не би да съм бременна все пак. И кръвният тест да е сгрешен. Порових се в интернет и четох за такъв случай с отрицателен кръвен тест и бременност. Нали знаете, че надеждата умира последна. А и на  14,15,16 и 17 ден имах положителни уринни тестове. Странна работа.
Re: Цикъл след икси
« Отговор #5 -: Април 12, 2007, 18:29:49 pm »
Предполагам че си говорила с лекаря си,
защото едва ли сама ще спреш хапчетата.
Той какво казва по въпроса?
Re: Цикъл след икси
« Отговор #6 -: Април 12, 2007, 19:04:13 pm »
Не съм говорила с доктора. Спрях лекарствата, защото знам, че се спират ако няма бременност.
Re: Цикъл след икси
« Отговор #7 -: Април 12, 2007, 19:13:52 pm »
A аз знам, че когато лекаря каже все пак.
Моите ги спрях след преглед на 22-23ти ден от ЕТ, като се видя че няма бременност в матката и е имало т.нар. биохимична бременност. Така че нямаше идея повече от лекарствата. Липсата или наличието на бременност може да се установи единствено и най-сигурно с преглед! Ти въобще чувала ли си се с док? Той знае ли за кървенето, резултата от теста и т.н.?
Re: Цикъл след икси
« Отговор #8 -: Април 12, 2007, 19:18:39 pm »
Не съм се чувала с него. След 10 дни съм на преглед при него, тъй като нямаше часове за по-рано. Ще почакам, но най-вероятно няма бременност.
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #9 -: Април 12, 2007, 22:01:36 pm »
Все пак не ми се струва много разумно да спираш лекарстват на своя глава. Имам позната на която уж и дойде след опита и мислеше че всичко е загубено, но в момента си има едно сладко бебенце.
Re: Цикъл след икси
« Отговор #10 -: Април 12, 2007, 22:21:40 pm »
Да....Мисля, че е добре в най-скоро време да уведомиш лекаря си, по телефона ако трябва, и да му кажеш какво става с теб. Така самоволно да спираш лекарствата, не мисля че е добра идея.
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #11 -: Април 13, 2007, 10:33:33 am »
Обади се веднага на лекаря си. Много безотговорно си спряла лекарствата. Все пак този човек се чувства отговорен за работата си и е редно и ти да го уважиш.
Късмет и дано малкото човече е пораснало въпреки липсата на лекарства. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Цикъл след икси
« Отговор #12 -: Април 13, 2007, 11:14:29 am »
Аз пък се чудя що те викат след 10 дни, аз отидох на преглед щом прокървих?!
Дано все пак сте успели!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #13 -: Април 27, 2007, 08:58:09 am »
Ох,изчетох доста неща тук и в други подобни теми,определено ми става ясно,че втория цикъл след икси (т.е. след този,който ми дойде на 15-ти ден от трансфера,6.04.2007) закъснява при повечето хора...Аз обаче се притеснявам за друго - да не би да ми се наруши естествената овулация...При мен обикновено тя е като по учебник - 3-4 дни хубава,обилна ЦС :D,температурите съответно са ниски,и от 12-14 ден нататък видимо се повишават,ЦС спира/пресъхва от първия ден на повишената температура... А сега - 22 ден след като ми дойде (след трансфера),ЦС забелязах но малко - преди 1-2 дни,после изчезна,температурата ми си стои ниска обаче,а днес се събудих с напрежение в яйчниците все едно ще ми идва 8O...Много ме е страх да не ми се прецака овулацията - поне там всичко беше наред,има си хас сега и нея да прибавим към мъжкия фактор.. :? Страх ме е.Искам си овулацията обратнооооо! :wink:
Не знам,освен стимулацията дали не играе и това,че прогестерона(утрогестана) го продължих(даже увеличих) въпреки кървенето до 20-21 ден след трансфера - по заръка на док...?
Кажете момичета,възстановява ли ви се овулацията след икси/инвитро?МЦ хич не  ми дреме дали ще закъснее малко - въпроса е овулацията да си я има,пък била тя на 12-14ти,или на 21-23ти ден примерно....!Или може би този първи нормален цикъл след процедура е нормално да няма овулация???
« Последна редакция: Април 27, 2007, 08:59:54 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #14 -: Април 27, 2007, 09:04:44 am »
Ще си имаш овулацията обратно, не се тревожи  :lol: При едни по-бързо, при други по-бавно, но естественият цикъл се възстановява  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Цикъл след икси
« Отговор #15 -: Април 27, 2007, 11:03:24 am »
вече трети месец овулацията ми закъснява с 2-3 дни, респективно и цикъла ми се удължи. споко, ще се нормализилаш. :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #16 -: Април 27, 2007, 17:08:03 pm »
И аз мисля, че всичко ще ти се нормализира. Просто при всеки става за различно време. Със сигурност пак ще си имаш овулация, но на организма му трябва време да се съвземе от хормоналната стимулация, така, че се успокой. Между другото, ако нямаш "технически пречки" те съветват да опитвате следващия цикъл, защото хормоните още действат! Имам позната, която след неуспещно инвитро забременя на следващия месец. Чудеса се случват! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #17 -: Април 27, 2007, 20:53:54 pm »
Roby,знаеш ли,и аз съм чувала,че има такива случаи...само дето шансът нашите неподвижни "плувци" да се размърдат дотолкова,че да се докопат до "целта" е едно на ...не знам и аз колко,да речем едно на 100 милиона :lol:
Благодаря ви момичета,успокоихте ме! :) :bighug:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Цикъл след икси
« Отговор #18 -: Май 02, 2007, 08:46:14 am »
Аз искам да попитам дали първия МЦ(който все още очаквам) след ИКСИ-то ФСХ-то ще бъде повишено вследствие на високите дози хормони, които взимах. Питам, защото искам да през следващите три месеца да си проследя ФСХ-то. То си беше абсолютно нормално преди да започнем процедурата но мисля, че ще направя още един опит септември/октомври в друга клиника та затова искам отново да го проследя.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Цикъл след икси
« Отговор #19 -: Май 02, 2007, 10:48:02 am »
Съжалявам за неуспешната процедура :?, ФСХ не го изследвай поне 2 месеца след стимулацията. Успех другия път! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com