0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Д-р Бърди, здравейте!
Дъщеря ми е на 5 и 1/2месеца, кърмим се, все още не съм захранила ( тези дни ще ).
Моля Ви да коментирате следната ситуация при нас:
започва да суче, суче много активно 2-3 минути и изведнъж спира, започва да се оглежда и се разплаква. Премествам я на другата гърда и същото се повтаря. Това от около 2 седмици. Храним се винаги на тихо, спокойно място. Погледнах вътре в устата на бебето евентуално за афти или нещо друго - няма. Дали вече драстично е намаляло млякото, не й стига и затова се разплаква? Но когато стисна с ръка - излизат капки. Ако й предложа след това веднага АМ - яде, но не като особено гладна, изяжда около 20 - 40мл, а понякога нищо, но все пак докато яде АМ от шишето го няма това извъртане и разплакване. Да се отбива?...
Интервалът м/у храненията е 2 1/2 - 3 часа. Наддава нормално. За последния месец - 800гр.
И още нещо - забелязвам, че дори в най - големите жеги ходилцата са й леко хладни, Това проблем ли е?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди, здравейте!
Дъщеря ми е на 5 и 1/2месеца, кърмим се, все още не съм захранила ( тези дни ще ).
Моля Ви да коментирате следната ситуация при нас:
започва да суче, суче много активно 2-3 минути и изведнъж спира, започва да се оглежда и се разплаква. Премествам я на другата гърда и същото се повтаря. Това от около 2 седмици. Храним се винаги на тихо, спокойно място. Погледнах вътре в устата на бебето евентуално за афти или нещо друго - няма. Дали вече драстично е намаляло млякото, не й стига и затова се разплаква? Но когато стисна с ръка - излизат капки. Ако й предложа след това веднага АМ - яде, но не като особено гладна, изяжда около 20 - 40мл, а понякога нищо, но все пак докато яде АМ от шишето го няма това извъртане и разплакване. Да се отбива?...
Интервалът м/у храненията е 2 1/2 - 3 часа. Наддава нормално. За последния месец - 800гр.
И още нещо - забелязвам, че дори в най - големите жеги ходилцата са й леко хладни, Това проблем ли е?
Или не намира мляко, или не може да захване добре гърдата и щом като се наруши вакуума отказва да се храни и се нервира. Типично за бебета. С биберон не се случва това. По-добре е да нагласите кърменето така, че да намира мляко. Дали с добавки или с пропускане на едно (най-недостатъчното за деня) кърмене, или с увеличаване разстоянието между храненията... което е възможно.

Това за ходилата не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Здравейте отново д-р Бърди, благодаря за предишните отговори.
Моля ви за съвет. Започвам да се отчайвам с храненето....Неможем да нагласим режим. Както ви писах, Криси се роди по-малка, 2650, наддава, мерихме я, видимо също, взеха да и се окръглят ръчичките, мерим я с ролетка  :wink:, издължила се е....но някак си немога да наглася храненията да са под режим. Опитвам се да е на три часа, но нещо не се справям и май затормозявам детето....Тя трудно заспива след храненията понякога и докато заспи, то дошло време за следващото хранене. А тя спи сладко, жал ми е да я будя, имам чувството, че насилвам някак си нещата. Tя се събужда ужасно трудно, започва едно безкрайно протягане.. А и тя подобно на бебето на albenadelcheva - ръмжи понякога, понякога като суче е кротка и се унася, понякога недоволства докато суче, гърчи се, не реве силно, но виждам, че е неспокойна. Изпружва вратлето назад понякога, свива крачета и ръчички, дали се дължи това на колики или е нещо друго? А дали да и даваме нещо за колики?
Благодаря, Нина
« Последна редакция: Август 10, 2007, 16:02:40 pm от Nina »
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Здравейте д-р Бърди,
днес забелязах разлика в гънките на крачетата на моето момче.Вече е на 5 месеца.Пращам ти 2 снимки и те моля за мнение, има ли нещо обезпокойтелно и трябва ли да посетим ортопед.
На крачета му се появиха и нещо като лишеи.Първоначално беше едно петънце, но се разпространиха и на горе по бедърцата му и като чели има вече и по ръчичиките.Не го сърбят, грапави са на пипане и като го изкъпя се зачервяват. Надявам се на снимките да се виждат.Мазах го с Пенатен-крем,Германски.Ако знаете за крема Елеком,педиатъра го изписа, но ще изчакам и вашето мнение преди да го позвам.
Благодаря ви.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Снимките са по големи и немога да ги прикача.Ще ви ги пратя на личниата поща, дано да стане.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте отново д-р Бърди, благодаря за предишните отговори.
Моля ви за съвет. Започвам да се отчайвам с храненето....Неможем да нагласим режим. Както ви писах, Криси се роди по-малка, 2650, наддава, мерихме я, видимо също, взеха да и се окръглят ръчичките, мерим я с ролетка  :wink:, издължила се е....но някак си немога да наглася храненията да са под режим. Опитвам се да е на три часа, но нещо не се справям и май затормозявам детето....Тя трудно заспива след храненията понякога и докато заспи, то дошло време за следващото хранене. А тя спи сладко, жал ми е да я будя, имам чувството, че насилвам някак си нещата. Tя се събужда ужасно трудно, започва едно безкрайно протягане.. А и тя подобно на бебето на albenadelcheva - ръмжи понякога, понякога като суче е кротка и се унася, понякога недоволства докато суче, гърчи се, не реве силно, но виждам, че е неспокойна. Изпружва вратлето назад понякога, свива крачета и ръчички, дали се дължи това на колики или е нещо друго? А дали да и даваме нещо за колики?
Благодаря, Нина
Това, което описвате е характерно.
Не са нужни "режими". Не е казарма.
Може да я оставяте през деня на минимум 2 часа и максимум 4 часа интервали. Така ще се събужда сама. Ако наддава добре на тегло, може да я оставяте от 00 до сутринта да спи колкото иска.
Нужно е да се оригва между смяната на гърдите и в края на храненето и да се оставя достатъчно да суче. Не са нужни лекарства срещу колики.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте докторе,
дъЩеря ми много се zаглежда в телевиzора, особено когато има реклами. Привличат я не само с по-силният си zвук и муzика, но и с раzличните гласове и картинки. Съпругът ми е чел някъде в нета, че децата не могат да си "обяснят" това, което се случва на екрана и често се превъzбуждат от видяното.
Има ли неЩо вярно и наистина ли е толкова вреден телевиzорът?
Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте докторе,
дъЩеря ми много се zаглежда в телевиzора, особено когато има реклами. Привличат я не само с по-силният си zвук и муzика, но и с раzличните гласове и картинки. Съпругът ми е чел някъде в нета, че децата не могат да си "обяснят" това, което се случва на екрана и често се превъzбуждат от видяното.
Има ли неЩо вярно и наистина ли е толкова вреден телевиzорът?
Благодаря.
Не, не е вярно.
Телевизора е "виртуална реалност".
Данните за "вредите" от телевизора са пълна глупост. Можете да оставяте детето спокойно, ако е разумно времето прекарано там и редуващо се с други занимания през деня.
Единственият проблем е в  съдържанието на видяното. И тъй като всички изследвания се провеждат в страни с идиотска телевизия (простете за израза) пълна с насилие, отвратителни шоута и още по-отвратителни филми, естествено очакваните резултати са право пропорционални на съдържанието на видяното.

Телевизията и киното за децата са несравнимо средство за обогатяване, ако се избират подходящи предавания, мулти-филми, детски песни и предавания.
Ограничаването на децата в безкрайно дневно гледане на телевизия е пряко пропорционално на качеството на социалния живот на едно семейството. Колкото това качество е бедно, с беден социален и материален живот, толкова живота на детето е ограничено само в телевизора и съдържанието на видяното. Какъв социален живот има дете, виждащо родителите му да "мъкнат" храна от разни детски "кухни", да нямат възможност за достойно материално съществуване и приготвяне на храната у дома (една от най-важните обществени задачи в първите години от социалния живот на едно дете), да му купуват разни неща, да го поставят в обкръжение естествено и неболезнено за него?

Въпросът е обширен, има много страни, и не е изобщо толкова прост и едностранен.
Следователно, проблема е социален и изобщо не е в телевизора.
« Последна редакция: Август 10, 2007, 20:15:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
здравейте, докторе!

в един от Вашите постинги бяхте споменал като red flag наличието на excessive mouthing над 12 месеца.
моят син пъха всичко в устата си - пръсти, играчки, всичко, което докопа. особено новите неща. може да се занимава по 15-20 минути с лапане, гризане и облизване на някой "подходящ" предмет.
трябва ли да ме притеснява това?

да отбележа, че в момента пробиват първите 2 кътника. но това му поведение не е моментно, така си е откакто започна да си управлява ръцете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
здравейте, докторе!

в един от Вашите постинги бяхте споменал като red flag наличието на excessive mouthing над 12 месеца.
моят син пъха всичко в устата си - пръсти, играчки, всичко, което докопа. особено новите неща. може да се занимава по 15-20 минути с лапане, гризане и облизване на някой "подходящ" предмет.
трябва ли да ме притеснява това?

да отбележа, че в момента пробиват първите 2 кътника. но това му поведение не е моментно, така си е откакто започна да си управлява ръцете.
Не. Терминът се интерпретира в смисъл на "да сложи предмет в устата и така да стои дълго време, без да търси смяна, или да има заинтересованост от други външни предмети и дразнения".

Включването общо взето на това като "ред флаг" е доста дискутабилно от редица гледни точки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Здравейте отново д-р Бърди, благодаря за предишните отговори.
Моля ви за съвет. Започвам да се отчайвам с храненето....Неможем да нагласим режим. Както ви писах, Криси се роди по-малка, 2650, наддава, мерихме я, видимо също, взеха да и се окръглят ръчичките, мерим я с ролетка  :wink:, издължила се е....но някак си немога да наглася храненията да са под режим. Опитвам се да е на три часа, но нещо не се справям и май затормозявам детето....
Това, което описвате е характерно.
Не са нужни "режими". Не е казарма.

Благодаря докторе, от името на редник Кристина също.
Утре с нови въпроси.....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте д-р Бърди, отново ще ви притесня с въпрос- от няколко дни Стефи спи много неспокойно, суче точно като новородено през три часа през нощта / през деня и по-често/, вечер като се събужда за хранене го прави със рев и то неистов, дори си скубе косата яростно. Вчера предлагах круша Гербер 80 гр за втори ден, на 5-6 лъжички се разрева от пюрето и потърси гърда. Да прекъсна ли захранването и на какво може да се дължи този рев- зъби?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте д-р Бърди, отново ще ви притесня с въпрос- от няколко дни Стефи спи много неспокойно, суче точно като новородено през три часа през нощта / през деня и по-често/, вечер като се събужда за хранене го прави със рев и то неистов, дори си скубе косата яростно. Вчера предлагах круша Гербер 80 гр за втори ден, на 5-6 лъжички се разрева от пюрето и потърси гърда. Да прекъсна ли захранването и на какво може да се дължи този рев- зъби?
Това пюре вероятно е много сладко. По-сладко от натурален плод. И предизвиква хипогликемия (рязко спадане нива на кръвната глюкоза).
Може ли да намерим натурална круша?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Здравейте отново....пак с нашето хранене.
Д-р Бърди, днес 11.08.07 Криси бе накърмена в 7.00 часа сутринта, после в 11.00, а след това я оставих да спи, без да я будя, яде лакомо в 15.00 часа, след това я събудих в 18.00 за хранене, като през целия ден спа много сладко и дълбоко. След храненето в 18.00 не заспа до вечерната баня, даваше вид на гладна, но 5 мин. след къпане започна да заспива и по време на хранене (сука само 5-10 мин. и то не изнтензивно) заспа. Събудих я и я дохраних от шише с моя си кърма (до сега съм я дохранвала само един път преди 5-6 дена. Вдигнах я да се оригне и тя се оригна, но повърна малко, след 1 мин. повърна още, но малко повечко, а след това се наака сериозно количество. Доста воднисто, леко слузесто, малко гранулки...и докато я преобувах повърна пак - воднисто и малко пресечено мляко. Иначе не е неспокойна, плаче като я оставим, но не истерично или като болна, но си плаче, като я гушна си е спокойна и си гледка. Обадих се на педиатърката й - според нея детето преяжда. Сучем както ви писах със силиконов протектор, с три дупки, не успях да намеря с по-малко, напротив, на Чико са с по 4.  Това, което адски много ме притеснява е, че имам един обрив на деколтето, аз си го имам от години, ситни пъпчици с връхчета. Сега са ми се появили и на други места по тялото, но са малко, по-сериозни са на деколтето. Знам, осъзнавам, че не сте дерматолог, но според вас това би ли могло да се отрази на кърмата и съответно на детето??? Ходила съм на дерматолог, незнам дали ще ви учуди, но тя ми каза, че ми нямало нищо, най-верояно хорманално, без да ме изследва и ми каза, че като родя ще се оправя  8O Знам каква мъка ще е ходенето пак по дерматолози и алерголози...и започвам да се чудя дали да кърмя детето, да не би да му навредя? Дайте съвет ако можете моля.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Това пюре вероятно е много сладко. По-сладко от натурален плод. И предизвиква хипогликемия (рязко спадане нива на кръвната глюкоза).
Може ли да намерим натурална круша?
ами домашна- не мисля, пазарска ме притеснява или е по-добрия вариант. Току що дадох сок ябълка на Гербер разреден 1:1 с вода, изпи жадно около 40 мл и заспа видимо доволна, като преди това се мъчеше да заспи около 2 часа, придружено с "дране" и пищене. Вода в момента в който й стигне до гърлото буквално се мъче да повърне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте отново....пак с нашето хранене.
Д-р Бърди, днес 11.08.07 Криси бе накърмена в 7.00 часа сутринта, после в 11.00, а след това я оставих да спи, без да я будя, яде лакомо в 15.00 часа, след това я събудих в 18.00 за хранене, като през целия ден спа много сладко и дълбоко. След храненето в 18.00 не заспа до вечерната баня, даваше вид на гладна, но 5 мин. след къпане започна да заспива и по време на хранене (сука само 5-10 мин. и то не изнтензивно) заспа. Събудих я и я дохраних от шише с моя си кърма (до сега съм я дохранвала само един път преди 5-6 дена. Вдигнах я да се оригне и тя се оригна, но повърна малко, след 1 мин. повърна още, но малко повечко, а след това се наака сериозно количество. Доста воднисто, леко слузесто, малко гранулки...и докато я преобувах повърна пак - воднисто и малко пресечено мляко. Иначе не е неспокойна, плаче като я оставим, но не истерично или като болна, но си плаче, като я гушна си е спокойна и си гледка. Обадих се на педиатърката й - според нея детето преяжда. Сучем както ви писах със силиконов протектор, с три дупки, не успях да намеря с по-малко, напротив, на Чико са с по 4.  Това, което адски много ме притеснява е, че имам един обрив на деколтето, аз си го имам от години, ситни пъпчици с връхчета. Сега са ми се появили и на други места по тялото, но са малко, по-сериозни са на деколтето. Знам, осъзнавам, че не сте дерматолог, но според вас това би ли могло да се отрази на кърмата и съответно на детето??? Ходила съм на дерматолог, незнам дали ще ви учуди, но тя ми каза, че ми нямало нищо, най-верояно хорманално, без да ме изследва и ми каза, че като родя ще се оправя  8O Знам каква мъка ще е ходенето пак по дерматолози и алерголози...и започвам да се чудя дали да кърмя детето, да не би да му навредя? Дайте съвет ако можете моля.
Детето само си показва че иска да се храни на 4 часа.Следователно-можеше да я оставите до 19 часа спокойно.
Нямало е нужда после да я събуждате и да я дохранвате:
"...Събудих я и я дохраних от шише с моя си кърма..."
-това е повод за повръщането. 5-10 минути са достатъчни, ако детето заспива и е спокойно.

Обрива няма общо с кърменето и не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Това пюре вероятно е много сладко. По-сладко от натурален плод. И предизвиква хипогликемия (рязко спадане нива на кръвната глюкоза).
Може ли да намерим натурална круша?
ами домашна- не мисля, пазарска ме притеснява или е по-добрия вариант. Току що дадох сок ябълка на Гербер разреден 1:1 с вода, изпи жадно около 40 мл и заспа видимо доволна, като преди това се мъчеше да заспи около 2 часа, придружено с "дране" и пищене. Вода в момента в който й стигне до гърлото буквално се мъче да повърне.

Вероятно е гладна-затова не заспива.
По-добре мляко (кърма) вместо сокчета.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Вероятно е гладна-затова не заспива.
По-добре мляко (кърма) вместо сокчета.

Кърма мисля има, суче и сама пуска, не съм се изцеждала, но пробвам на ръка- тече струйка, наддава си нормално за възрастта- последния месец 430 грама/при условие, че имаше момент в който повръщаше доста- мисля бях писала/. Унася се сучейки и когато реша да я сложа на леглото започва яростното скубане, пищенето и рева. :( Това се случва само вечер и то от няколко вечери насам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Вероятно е гладна-затова не заспива.
По-добре мляко (кърма) вместо сокчета.

Кърма мисля има, суче и сама пуска, не съм се изцеждала, но пробвам на ръка- тече струйка, наддава си нормално за възрастта- последния месец 430 грама/при условие, че имаше момент в който повръщаше доста- мисля бях писала/. Унася се сучейки и когато реша да я сложа на леглото започва яростното скубане, пищенето и рева. :( Това се случва само вечер и то от няколко вечери насам.
Слагате залъгалка след като я отделите от гърдата, и ще се успокои.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Здравейте доктор Birdie!
Искрено ви благодаря за вниманието,всички съвети,които сте ми дали досега са били съвсем правилни!
Ако си спомняте последния път имахме алергия?Вече е добре детето,изчезнаха пъпките,сега има само няколко "остатъци",така да се каже. :lol:И очичките вече по малко и зачервяват!
Сега въпроса ми е за количеството храна,което трябва да поемат децата!
Моите бебета сега ядат толкова,колкото изяждаха и на 6 месеца! :?
Това достатъчно ли е?
Ако им дам повече,после повръщат малко.
Благодаря ви!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256