0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
как се появява хламидията?
« -: Май 04, 2007, 18:55:08 pm »
моля Ви кажете ми как се появява тази гадост.Четох, че се предава по полов път.Ама нали някой от двамата трябва да я има пръв?Простете ако ви звучи това невежо.Освен по полов път може ли човек да я предобие по друг начин-някаква инфекция или просто незнам.Предварително Ви благодаря за помоща.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #1 -: Май 04, 2007, 18:59:46 pm »
със секс без презервативи

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #2 -: Май 04, 2007, 20:42:55 pm »
да със секс без презерватив -ако си правил секс само с един и същ човек, това означава ли , че той те е заразил?????????
« Последна редакция: Май 04, 2007, 22:07:15 pm от BLACK_ROSE »
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #4 -: Май 05, 2007, 14:45:06 pm »
Много подмолна гадинка :D Може с години да я носи някой без симптоми, а тя си рабоооти ли работи. Стандартната микробиология не я хваща-трябва специален тест. Слава богу ,че гинеколозите се сещат често за нея. Лошото е, че понякога уврежда освен репродуктивната система и други органи-белият дроб и ставите  :? . И както вече си прочела заразяването става почти без изключение по полов път...


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #5 -: Май 05, 2007, 15:46:55 pm »
да със секс без презерватив -ако си правил секс само с един и същ човек, това означава ли , че той те е заразил?????????


най-вероятно ДА, NOEMI. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #6 -: Май 09, 2007, 09:51:19 am »
да със секс без презерватив -ако си правил секс само с един и същ човек, това означава ли , че той те е заразил?????????


Аз пък ще кажа, че може и да не те е заразил той.
Да, навсякъде пише, а и докторите го казват, че хламидията се предава само по полов път, но аз не съм убедена в това. Абсолютно съм сигурна в съпруга си, на 101% Имахме хламидия, но така и не стана ясно как точно сме се заразили, пак казвам не е той причината. 
Наблюдавам и други такива случаи, ние не сме изключение.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #7 -: Май 09, 2007, 10:04:13 am »
да със секс без презерватив -ако си правил секс само с един и същ човек, това означава ли , че той те е заразил?????????


Аз пък ще кажа, че може и да не те е заразил той.
Да, навсякъде пише, а и докторите го казват, че хламидията се предава само по полов път, но аз не съм убедена в това. Абсолютно съм сигурна в съпруга си, на 101% Имахме хламидия, но така и не стана ясно как точно сме се заразили, пак казвам не е той причината. 
Наблюдавам и други такива случаи, ние не сме изключение.
И при нас беше същото.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #8 -: Май 09, 2007, 10:07:24 am »
може би и от тясно битов характер, общи тоаленти принадлежности, дамски душове, вибратори, но в най-голяма степен заразяването става по полов път.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #9 -: Май 09, 2007, 10:08:21 am »
Има и други такива случаи, просто защото хламидията си стои в организама от предишна връзка. Аз лично разбрах след 3-4 години, че съм изкарала хламидия (само IgG беще завишено), а вече бях с друг човек...
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #10 -: Май 09, 2007, 10:47:30 am »
ani4ka изписаха ли ти нещо след като само IgG-то ти беше завишено? При мен е така от предишна връзка - IgA отрицателно и тест с вагинален секрет също отрицателен.
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #11 -: Май 09, 2007, 11:07:37 am »
Здравейте и от мен! И аз се борих дълги години с тази гадонст. При мен също Ig G е в граничната граница, но моя гинеколог каза, че след като Ig A е отрицателно значи зараза няма. Ig G - означава наличие на антитела на стара зараза, която е лекувана и стойностите падали много бавно, с години. Дано, който се е излекувал повече не го настига тази напаст, а този който я има - скорошно оздравяване! Зависи много от организма колко време ще е необходимо за излекуването. На мен ми отне цели 3 год. и мнооогооо изипити антибиотици. :?
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #12 -: Септември 13, 2007, 21:02:31 pm »
 БИРД това 3 години звучи отчайващо..., при нас април откриха хламидия след лечение със сумамед май месец резултата беше "_" и сега когато реших да предприема следващата стъпка -цв.снимка резултата за хламидия излезе пак+ и то с две проби /вл.секрет/, доктора ми изписа доксациклин , още не съм го почнала /ще го започна когато ми дойде/, та чета туй онух и направо ужас като прочетох това, би ли споделила с какво се излекува, т.к. д-ра ми каза ,че преди да се излекувам не се прави цв.снимка за да не се вкара заразата нагоре,а ако лечението продължи толкова, то ще стане време да се пенсионирам не да раждам. Благадаря предварително!
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #13 -: Септември 13, 2007, 21:32:42 pm »
Хубаво е да пиеш и имуностимулатор заедно а антибиотика, струва ми се че само с доксицилин няма да стане, аз правих комбинация три дена Азитромицин и после не си спомням какво но още 7 дни, + фасижин, клион Д и Цитросепт-имуностимулатор, чако тогава се справих.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #14 -: Септември 15, 2007, 22:36:04 pm »
 Благодяря Ледена луна, в рецептата е записан  доксациклин ,фасижин и микомах, ще ги изпия засега по тази схема както ми ги е изп. д-ра и ще се включа по темата след лечението .Притеснява ме обаче и още нещо,че след първото лечение със сумамед по схема мисля 20дни след лечението резултата беше "-", а след 4 месеца "+" . Дали след това лечение /д-ра каза да отида на преглед 1-2 седмици след лечението/, ако резултата е "-" и се подложа на цв.снимка има риск да се принесе заразата в тръбите , просто защото не е имала време тази гадина да се незнам как да се изразя, може би разпростре достатъчно за да се отчете"+" резултат и тогава да направя още по голяма белята.
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #15 -: Септември 28, 2007, 15:35:44 pm »
Здравей liia,
Аз също имах Хламиди и се лекувах със Сумамед лекарката ми каза след 1.5 месец сле като спра приема на антибиотика да си направя изследване да видя дали са изчезнали и резултата беше +.Изписа ми Имунобор Уро това са билкови таблетки пих ги 1 месец след което си направих изследване и беше -.Сега незнам дали вече съм се излекувала защото след като резултата беше -,започнахме бебеправене,но за съжаление на 22 август 2007г.направих отново аборт вече за втори път.Ти в коя ляборатория си прави изследванията.Аз мойте ги направих в Цибалаб и не бяха мното достоверни т.е стойностите преди лечението бяха 14 а след лечението 16 което е невъзможно после отидох в Бодимед и в Трета градцка за да съм сигурна последните резултати ми бяха 7 т.е.отрицателни.Но сега ще трябва пак да си правя но незнам каде защото ако не съм се излекувала може аборта да се дължи и на това.Желая ти успех с боренето на тези гадини.
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #16 -: Септември 28, 2007, 16:03:55 pm »
В Цибалаб нещо им куцат резултатие за хламидия, след 2-годишно лечение и 2-3 медикамендозни курса, предходен (-) ДНК тест, реших да си пусна още едно изследване, през една седмица и се оказа, че резултатът е на само положителен, ами се е и увеличил за тази 1 седмица!
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #17 -: Септември 28, 2007, 21:30:50 pm »
 Изследването първото/ +/ и второто /-/ за хламидия след лечение със сумамед правих вІV пол-ка Пловдив, това беше април -май 07г.
Сега септември правих две в Медикус Алфа -Д-р Даскалов и двете"+"
И четирите изследвания са проби взети от влагалището. Според мен когато се отчете "-" резултат гадината просто не е набрала скорост, т.к. още преди да излезе сега"+" резултат чуствах вече един дискомфорт и бях сегурна ,че я има още .
Много се нядявам че ще се отървем сега, но когато при първото лечение ни изписаха сумамед д-рката която ни го изписа каза ,че това е най-доброто,/ а и по цената ако се съди е така/  така че просто незнам...Сега пием хапове и временно сме в почивка за мисия"бебе" .
Дано всички се отървем час по скоро от тези гадини !
 
*
Re: как се появява хламидията?
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2007, 12:02:34 pm »
аз също съм се лекувала от хламидия преди близо година. на НАС ни изписаха "зинат" , който пихме около 10-тина дни и след това ( след месец на контролния преглед) теста беше отрицателен. юли месец ми превиха лапаро и преди операцията д-ра ми пусна изследвания (които мисля че са задължителни) и хламидията беше "-".  задължително е да се лекуват и двамата партньори , както и да се смени бельото изцяло!
« Последна редакция: Октомври 18, 2007, 12:07:19 pm от rossy-pm »