0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пак за хламидия
« -: Октомври 25, 2007, 12:04:31 pm »
Та въпросът ми е след като IgG ми е 1:128 , да пусна ли и IgA преди да почнем с лечението?
     
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 15:07:26 pm »
Имам предвид да проверя ли дали в момента имам инфекция или само въз основа на IgG да започваме лечението.
     
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Пак за хламидия
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 16:13:37 pm »
аз не мога да ти отговоря, всъщност, незная дали е необходимо да изследване на хламидия IgA, за да ти се назначи лечение, но бих го направила за своя информация, но... защо не се консултираш с лекар
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2007, 16:33:34 pm »
Консултирах се с лекар. Имаме назначено лечение. Но, ей така, чопли ме дали да си пусна IgA. Може би, за моя си информация, ще го направя. Исках да разбера какво мислите и вие.
     
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2007, 18:21:40 pm »
направи си за свое успокоение!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Пак за хламидия
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2007, 21:25:22 pm »
Та въпросът ми е след като IgG ми е 1:128 , да пусна ли и IgA преди да почнем с лечението?

IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.

За най-ясна картина на положението се правят и трите. Ако се наложи - 30 дни след лечение се повтаря за следене на стойностите.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за хламидия
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2007, 14:56:26 pm »
Ето и моите резултати:
Chlamidia Trach-Ig G: 14АЕ под 9 - отрицателен, 9 - 11 граничен, над 11 - положителен
Chlamidia Trach-Ig M: 5АЕ до 9 - отрицателен, 9-11 гранична зона, над 11 - положителен

Доколкото разбирам съм имала стара инфекция, така ли?
Аз обаче не съм се лекувала с нищо  :?
При предишното ми изследване - преди година и двата показателя (Ig G/Ig M) бяха в норма, т.е. отрицателни
Re: Пак за хламидия
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2007, 15:35:09 pm »
Аз бих искала да попитам ако има действаща хламидиална инфекция дали евентуален опит инвитро би бил неуспешен заради хламидията?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за хламидия
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2007, 15:16:23 pm »
Аз бих искала да попитам ако има действаща хламидиална инфекция дали евентуален опит инвитро би бил неуспешен заради хламидията?

И мен взе да ме вълнува този проблем хламидия <-> инвитро
Аз все още не мога да разбера от мойте разултати (Ig G - 14; Ig M - 5) имам ли хламидия в момента или не?
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2007, 15:20:54 pm »
Като ти гледам изследванията + ти е миналата инфекция, а настоящата е отрицателна
Какво ти каза лекаря?
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 15:23:27 pm от mpia »
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2007, 15:21:51 pm »
Аз бих искала да попитам ако има действаща хламидиална инфекция дали евентуален опит инвитро би бил неуспешен заради хламидията?
разбира се че би бил неуспешен! да не говорим че са възможни и други усложнения! хламидиите не са шега работа! първо се отървете от тях и после мислете за бебе...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Пак за хламидия
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2007, 21:06:52 pm »
Ефекти върху плодовитостта

Хламидята може да въздейства върху женската репродуктивна способност по два начина: това може да доведе до полово предавани болести, които могат да доведат до безплодие чрез увреждане на маточните тръби или да доведе до временно безплодие чрез засягане на цервикалната слуз.  Основната опасност за мъжете с хламидия, все пак, е това те да заразят своите партньорки и техните партньори, който могат да развият PID.

Ако вие имате хламидийна зараза и планирате бременност, трябва да се подложите на лечение преди зачеването - бременната жена, която има хламидия може да я предаде на бебето при рождението му и то да страда от остра форма на конюнктивит и белодробни инфекции.

Бременните жени, които не знаят за съществуването на хламидийна зараза в себе си, рискуват заразяването на бебето/та си при раждане и се намират в повишен риск от преждевременно раждане. Хламидията при новородените може да предизвика конюнктивит (инфекция на очите) и пневмония. Поради тези причини скрининга за хламидия е препоръчителен за всяка бременна жена.
Re: Пак за хламидия
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2007, 22:02:54 pm »
Проблема при мен е, че имахме хламидиална инфекция миналата година, която я излекувахме. След лечението пуснахме днк тест и беше отрицателен и при двамата. Месец след днк теста аз пуснах нов и той също беше отрицателен. Сега преди около месец пуснах пак днк тест и беше положителен. Тъй като не се доверявам само на едно място, пуснах още един днк тест в друга лаборатория и се оказа отрицателен. Не знам какво да мисля. Предстои ми инвитро и доколкото четох, разбрах, че хламидиите не би трябвало да попречат на опита и евентуална бременност. Предават се от майката към детето при раждане по естествен път.
*
Хламидия- колко време е лечението?
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2007, 01:04:16 am »
Здравейте мами ! Оказа се, че двамата със съпруга ми имаме хламидии. Изписаха ни Вибрамицин (Доксициклин), като на мен  ми го изписаха за 14 дни- 2х1 от 100 mg, а на мъжа ми- 1 месец без прекъсване в същата доза. Въпросът ми е не е ли много 1 месец? Според моя доктор ще си увреди бъбреците и стомаха.
Моля, споделете мнение !
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2007, 07:04:35 am »
Момичета,какво точно представлява хламидията и как се хваща.Единственото,което знам е,че не се усеща кога я имаш,а е "бич"за жената през 21 век.Как да се предпазаим?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Пак за хламидия
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2007, 07:25:04 am »
Момичета,какво точно представлява хламидията и как се хваща.Единственото,което знам е,че не се усеща кога я имаш,а е "бич"за жената през 21 век.Как да се предпазаим?
Прочети тук.........

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=398&Itemid=42

http://www.biberonbg.com/info/chlamydia.htm
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2007, 11:49:42 am »
Момичета,какво точно представлява хламидията и как се хваща.Единственото,което знам е,че не се усеща кога я имаш,а е "бич"за жената през 21 век.Как да се предпазаим?

предава се по полов път и невинаги има симптоми , или се появаява гъсто течение
Re: Хламидия- колко време е лечението?
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2007, 22:34:14 pm »
Здравейте мами ! Оказа се, че двамата със съпруга ми имаме хламидии. Изписаха ни Вибрамицин (Доксициклин), като на мен  ми го изписаха за 14 дни- 2х1 от 100 mg, а на мъжа ми- 1 месец без прекъсване в същата доза. Въпросът ми е не е ли много 1 месец? Според моя доктор ще си увреди бъбреците и стомаха.
Моля, споделете мнение !
Цял месец е доста наистина, не ти ли изписаха някакъв имуностимулатор и нещо против гъби.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Пак за хламидия
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2007, 19:14:27 pm »
Изписаха ми и Mykomax- по едно хапче на седмица.Аз ги пих антибиотиците 15 дни, а мъжа ми 20 и ги спряхме. Другата седмица ще ходим на контролен преглед и ще видим резултата. Надявам се с малко АБ да сме се разминали.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Пак за хламидия
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2007, 11:50:01 am »
Интересно,че преди 1 г направих кръвен тест за хламидия-даде отрицателен резултат.После вагинален секрет- имала съм хламидия. Е,излекувахме я де,но.....такова разминаване;-)))