0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #320 -: Февруари 23, 2014, 07:24:59 am »
Вчера бях на преглед 5-ти ден стимулация на клостилбегит. Видяха се 4-5 фоликулчета по 5 мм и един 9 мм.Доктора каза да пия още 4 дена клостила и пак на преглед. Според вас как са нещата, не трябваше ли фоликулите да са по голям размер вече и да се спира стимулацията :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #321 -: Февруари 23, 2014, 08:25:34 am »
Simona, аз само два пъти съм била с клостилбегит, но при мен фоликулите след 5 дни стимулация са били определено по-големи - между 13 и 16 мм.
Но нека да се включат и момичета с повече опит с клостилбегит.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #322 -: Февруари 23, 2014, 09:59:10 am »
Докато се пие клостилбегита хипофизата се подтиска и фоликулчетата не могат да пораснат. След спирането порастват бързо обаче. Важно е дали си го спряла вече.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #323 -: Февруари 23, 2014, 20:43:54 pm »
Докато се пие клостилбегита хипофизата се подтиска и фоликулчетата не могат да пораснат. След спирането порастват бързо обаче. Важно е дали си го спряла вече.
Не само , че не съм го спряла, но ми го удължиха до 25-ти, на 26-ти съм на преглед :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #324 -: Февруари 23, 2014, 21:06:26 pm »
Докато се пие клостилбегита хипофизата се подтиска и фоликулчетата не могат да пораснат. След спирането порастват бързо обаче. Важно е дали си го спряла вече.
Не само , че не съм го спряла, но ми го удължиха до 25-ти, на 26-ти съм на преглед :?

Нормално е да ти го продължат при тези размери на фоликулите. Не се притеснявай, важно е да вярваш на преценката на доктора.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #325 -: Февруари 24, 2014, 00:15:13 am »
В коя клиника си? И как изкоментира док клостила спрямо спкя-то?
Доколкото знам Клостилбегита не е истинска стимулация, а косвена такава. Той не стимулира порастването на фоликулите, а стопира обичайното действие на хипофизата (съответно фоликулите не растат докато се пие). Когато се спре лекарството хипофизата започва да работи на двойни обороти и да наваксва. Мен винаги са ме гледали няколко дни след спирането му и тогава вече има порастнали фоликули и се преценява какво следва. Организма сам се стимулира, но след спирането му. При мен беше по този начин.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #326 -: Февруари 24, 2014, 01:05:23 am »
Отговорът при стимулация е много индивидуален. С Клостилбегит обикновено правя 1-2 доминанти фоликула. Тук са тръгнали повече фол., но са все още малки, затова ми се струва логично стимулацията да продължи още няколко дни.
Успокой се, желая ти успех!

Би ли споделила само каква беше схемата на прием, по колко таблетки на ден?

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #327 -: Февруари 24, 2014, 08:14:16 am »
Започнах да ги пия от 2-ри ден на цикъла (от 18.02. ) 3*1 дневно. Засега ще ги пия до 25-ти , на 26-ти съм на преглед. Споменах му за високото ЛХ, той каза, че към момента фоликулите са много малки размери, за да окаже ЛХ някакво влияние. В сряда вече ще му мислим.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #328 -: Март 20, 2014, 15:52:47 pm »
Момичета, минавам да се отчета и да дам надежда - тест на 10-ти ден след ЕТ на трети ден - 62, на 13-ти ден - 247. Исках да се потвърди, за да пиша! Случва се от общо 3-ти опит IVF на ЕЦ: първия (декември) изтървахме яйчицето (то не знам дали изобщо да го броя като опит), на втория (февруари) се получи биохимична и този път...дай Боже всичко да е наред, ноември месец ще станем трима! Ето че и на ЕЦ се случват чудеса :) Желая на всички вяра, надежда и търпение!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #329 -: Март 20, 2014, 16:50:31 pm »
Много хубава новина! Всичко ще е наред този път  yahoo_17

Аз в момента съм в процедура на ЕЦ, след един неуспешен стимулиран опит. Вярвам, че и на мен ще ми се случи чудото.

Успех на всички момичета в процедура  :goodluck:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #330 -: Март 20, 2014, 22:50:41 pm »
Момичета, минавам да се отчета и да дам надежда - тест на 10-ти ден след ЕТ на трети ден - 62, на 13-ти ден - 247. 
Най-прекрасната новина, и начало на една приказка! Само щастливи моменти от тук нататък, миличка!  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #331 -: Март 20, 2014, 23:02:10 pm »
Obnadejdena, много се радвам за успехът ти при този опит и вярвам, че всичко ще бъде наред  :D!
kafffi, успех :D!
 yahoo_17

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #332 -: Март 21, 2014, 10:18:25 am »
Благодаря, Марси!
Хубав ден ви желая момичета!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #333 -: Март 27, 2014, 14:45:23 pm »
Здравейте,
Нова съм във форума. Все не съм се решавала да пиша. Предстои ми ин витро/ИКСИ на естествен цикъл (или вероятно с лека стимулация), но след като четох тук-там, разбрах, че успеваемостта е доста ниска и честно казано не знам как да процедирам и струва ли си да рискувам. Имам 4 неуспешни инсеминации, при които бях стимулирана, макар че сме само с мъжки фактор и затова решихме, че можем да опитаме с подобна стимулация, но ин витро/ИКСИ. Вече имам едно дете след инсеминация преди години, но сега уви показателите са много влошени и не се получава!
« Последна редакция: Март 27, 2014, 14:53:16 pm от Анда »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #334 -: Март 27, 2014, 14:55:38 pm »
Анда, има много успели двойки, ако вашият лекар е препоръчал на естествен цикъл, значи вижда смисъл.
След като имате 4 неуспешни инсеминации, може да подадете документи във фонда. Докато чакате заповед може пък да забременееш на естествен цикъл  :wink:

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #335 -: Март 27, 2014, 15:11:26 pm »
Благодаря за надеждата! Не че лекарят е препоръчал, по-скоро ние попитахме възможно ли е и той каза, че да, но не сме обсъждали успеваемост....Когато впоследствие потърсих информация ... се притесних като видях 8% успеваемост (макар че не знам доколко е вярна тази статистика). Иначе документи подадох във фонда тази седмица, защото знам че се чака дълго поне да тече тази процедура, но силно се надявах да не се стига до там. Някак все си мислех, че ще стане, след като веднъж вече имам успех и то само след 2ра инсеминация (и 1ва със стимулация)....
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #336 -: Март 27, 2014, 15:17:48 pm »
Ин витро на естествен цикъл е щадяща физически и финансово процедура. А и щом се е съгласил вашият лекар, значи вижда шанс за успех  :D
Пожелавам ви успех и още от първия опит да се похвалиш с две чертички.

Малко по-горе има споделена прекрасна новина  :D
Момичета, минавам да се отчета и да дам надежда - тест на 10-ти ден след ЕТ на трети ден - 62, на 13-ти ден - 247. Исках да се потвърди, за да пиша! Случва се от общо 3-ти опит IVF на ЕЦ: първия (декември) изтървахме яйчицето (то не знам дали изобщо да го броя като опит), на втория (февруари) се получи биохимична и този път...дай Боже всичко да е наред, ноември месец ще станем трима! Ето че и на ЕЦ се случват чудеса :) Желая на всички вяра, надежда и търпение!
« Последна редакция: Март 27, 2014, 15:22:43 pm от Ники »

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #337 -: Март 27, 2014, 15:48:20 pm »
Анда, шансове имате разбира се, не се настройвай песимистично. Много правилно сте решили да не бездействате, докато чакате за Фонда. Сега мисли за успешен край на тази процедура, да не говорим за евентуален неуспех, но имай на ум, че дори тогава би имало ползи - ще се знаят качеството на яйцеклетката и оплодителната способност на сперматозоидите, ще се може да се прецени прецени по-добре ин-витро или икси е нужно, дали да се ползват специалните методи за подбор на сперматозоиди. Но това, както вече казах ще се гледа само при евентуален неуспех, а вие имате шансове да стане на естествен цикъл. Стискам палци!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #338 -: Март 27, 2014, 15:50:32 pm »
Освен че може да се получи бременност, при това съвсем не съм убедена в толкова ниския процент успеваемост, то инвитро на естествен цикъл може да се използва за мощен диагностичен инструмент, ако лекарят има желание да погледне от този ъгъл. Като за най-добра диагностика е хубаво да е без никаква стимулация за жената, евентуално Икси за мъжа ако възникне необходимост (все пак борбата е и за бременност).
Т.е. дори да не стане от първия път ще има много повече яснота какво-къде-как се случва. Заслужава си!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #339 -: Април 16, 2014, 15:22:53 pm »
Здравейте, може ли някой от вас, който е бил стимулиран с Фемара, да ми каже по каква схема и в кои дни са били прегледите, хормоните и пункцията? Благодаря ви предварително за отговора! В момента пия Фемара от 2 ден, днес бях на преглед на 4-ти ден и д-р Стаменов ме вика пак след два дни. Аз по принцип си мислех, че следващия ми преглед ще е 4-5 дни след днешния, но явно съм се объркала. А днес стана малко объркано в кабинета му и не съм сигурна, че се разбрахме един друг. Ако може да ми кажете и в момента какви са таксите за пункция и замразяване на яйцеклетки и ембриони (ако цената е различна за двете). Благодаря ви предварително и се надявам да може да ми отговорите.