0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #280 -: Февруари 06, 2014, 07:20:41 am »
Момичета имам питане. Изписаха ми Клостилбегит 0,05 , а по аптеките ми казаха, че имало само от 50 мг., в рецептата ли има някаква грешка или аптеките гледат да продават, това което им е в наличност :?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #281 -: Февруари 06, 2014, 08:40:44 am »
Момичета имам питане. Изписаха ми Клостилбегит 0,05 , а по аптеките ми казаха, че имало само от 50 мг., в рецептата ли има някаква грешка или аптеките гледат да продават, това което им е в наличност :?

0,05 грама е точно 50 милиграма. Какво пише на рецептата ти? Доколкото знам, няма различни мерки Клостилбегит, но за всеки случай се обади на лекаря си.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #282 -: Февруари 06, 2014, 08:42:12 am »
Сега хвърлих поглед в гугъл и ми излизат в руски сайтове Клостилбегит 0,05, но си пише, че са по 50 мг. таблетките. А на рецептата в каква мерна единица е написано? Аз си мислех, че има само един Клостилбегит.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #283 -: Февруари 06, 2014, 17:44:31 pm »
На рецептата няма мерна единица и от там ми идва голямата чуденка :?Пациентките на д-р Стаменов знаят как изглеждат рецептите му  :lol:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #284 -: Февруари 06, 2014, 19:24:04 pm »
На моята рецепта от д-р Стаменов пише Clostylbegit 0,05. Лекарството, което си купих от аптеката на болницата е Клостилбегит 50 мг. Това е едно и също - има само един Клостил.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #285 -: Февруари 06, 2014, 19:38:32 pm »
На моята рецепта от д-р Стаменов пише Clostylbegit 0,05. Лекарството, което си купих от аптеката на болницата е Клостилбегит 50 мг. Това е едно и също - има само един Клостил.

Благодаря, значи смело да започвам :P
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #286 -: Февруари 07, 2014, 09:19:58 am »
simona83 успех! Минавай от време на време да казваш как си  :wink:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #287 -: Февруари 08, 2014, 09:16:30 am »
Добро утро момичета дойде и моя ред за икси-първо ще ми бъде,дано и да е последно.Чакам преглед другата седмица и надявам се бързо да се случат нещата
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #288 -: Февруари 08, 2014, 18:57:41 pm »
simona83 успех! Минавай от време на време да казваш как си  :wink:

Оооооо, аз имам 4 яки стимулации до момента, едва ли Клостилбегита ще ме уплаши :lol:
Но като започна след някой друг ден, ще мина да кажа как върви :D
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #289 -: Февруари 12, 2014, 19:10:36 pm »
Здравейте пак съм аз :D Днеска изчетох цялата тема и съответно в главата ми изскочиха 100 въпроса. Накратко да кажа. Имам 4 стимулирани опита ИКСИ. Сега съм пуснала документи по фонда и докато чакаме одобрение, решихме да направим ин витро на ЕЦ. Това което ме притесни обаче е че аз съм с СКПЯ, съответно с доста високо ЛХ, при стимулираните опити няма проблем с това, но при ЕЦ виждам, че има :? Предполагам , че доктора пропусна този факт(за СКПЯ) и ми предписа лека стимулация с клостилбегит. Мислите ли че въобще има смисъл да започвам или е обречена на неуспех процедурата.Ще съм благодарна на всякакви мнения
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #290 -: Февруари 12, 2014, 19:29:33 pm »
Аз бих звъннала на док да му напомня за СПКЯ-то и да го питам да пия ли Клостил в такъв случай.
Иначе какъв проблем имате - мъжки, женски фактор, и какъв по-точно? Ако не е нещо специфично ЕЦ може да се приложи, и да има успех - СПКЯ-то не е проблем. Само за Клостила малко се чудя и аз - може би е ок, а може би не. Док да каже.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #291 -: Февруари 12, 2014, 20:25:44 pm »
Аз бих звъннала на док да му напомня за СПКЯ-то и да го питам да пия ли Клостил в такъв случай.
Иначе какъв проблем имате - мъжки, женски фактор, и какъв по-точно? Ако не е нещо специфично ЕЦ може да се приложи, и да има успех - СПКЯ-то не е проблем. Само за Клостила малко се чудя и аз - може би е ок, а може би не. Док да каже.
Имаме си от всичко по много :) Първо много тежък мъжки фактор, заради , който се налага да правим ИКСИ. Второ след два поредни аборта, се откри при мене генетичен проблем, кой налага ПИД. При предният опит от 13 ембриона, само един се оказа с нормален кариотип. За това сега доктора прецени, че е хубаво голям брой яйцеклетки да имаме, затова реши чакайки ФАР , да вадим на естествен цикъл, но това с ЛХ, ме притесни доста :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #292 -: Февруари 12, 2014, 23:34:28 pm »
Лх като лх - няма да му се ядосваш толкова. Нали за това е док - да му мисли. Обаче питай за Клостила.
Миличка, а не сте ли имали никога досега спонтанно забременяване? Предполагам че сте направили всичко възможно като съществуващи решения на мъжкия фактор, и все пак...
На генетичните проблеми се смята, че не може да се влияе. Въпреки това спокойствието, здравословния начин на живот и щастието като цяло според мен могат да окажат положително влияние. Иначе не мога да си обясня как хора с генетични проблеми опитват над 10 години за първо детенце, а второ се получава от раз или почти. Нямам обяснение, генетичния код уж не се променя...
Така или иначе трябва да се опитва. Това е решението и се надяваме Господ да е милостив. Успех ти желая от цялото си сърце!!! Трябва скоро да стане вече.   :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #293 -: Февруари 13, 2014, 08:48:02 am »
Момичета, аз не издържах и вчера пуснах тест...8,07 на девети ден от ЕТ на 3-дневно ембрионче. Имам и 5000 прегнил в деня на трансфера. Какво мислите? Утре ще повторя за ясен отговор на въпроса, но все пак...докато се побърквам от първия след 3 години тест, различен от <0.1 споделете мнение, моля ви :) Иначе вчера ми беше деня за МЦ, болките все едно всеки момент ще дойде са от 2 дена, вечер вдигам температура 37,1 - 37,2 от три дни... Дали става нещичко? :ask:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #294 -: Февруари 13, 2014, 08:52:49 am »
Повтори теста,ако се удвоява значи всичко е ОК,стискам палци..
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #295 -: Февруари 13, 2014, 09:20:07 am »
Момичета, аз не издържах и вчера пуснах тест...8,07 на девети ден от ЕТ на 3-дневно ембрионче. Имам и 5000 прегнил в деня на трансфера. Какво мислите? Утре ще повторя за ясен отговор на въпроса, но все пак...докато се побърквам от първия след 3 години тест, различен от <0.1 споделете мнение, моля ви :) Иначе вчера ми беше деня за МЦ, болките все едно всеки момент ще дойде са от 2 дена, вечер вдигам температура 37,1 - 37,2 от три дни... Дали става нещичко? :ask:

Бременна си, просто повярвай. Тук имаше момиче, пуснало тест на трети ден след ЕТ и беше положителен (нещо около 3, доколкото си спомням), после си нарасна както си трябва.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #296 -: Февруари 13, 2014, 10:30:02 am »
Ех, Зайо, и тук ми даваш надежда  :D Ако си права, ще те черпя каквото кажеш, честно! Благодаря за стиснатите палчета, Алекс. Голямо вълнение, голямо нещо  :oops: Дай Боже да се развият нещата! Много е пуста тази темичка, толкова ли сме малко тези, които се опитваме на ЕЦ?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #297 -: Февруари 13, 2014, 12:03:37 pm »
Obnadejdena, с нетърпение ще чакам резултата утре  :crossfingers:
Доста са момичетата, които правят опити на ЕЦ, а три от тях (може и да са повече) в момента пишат в темата за бременни  :). Аз също съм на ЕЦ вече повече от година, с три трансфера междувременно, последния положителен до 5 г.с., появиха се някакви проблеми с лигавицата..... сега съм в подготовка за следващ. Ако имаш някакви въпроси, пиши  :). От сърце ти желая успешен опит!

simona83, а каква е стойността на ЛХ в началото на този цикъл? Възможно е док. да е преценил, че е приемлива за момента.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #298 -: Февруари 13, 2014, 15:47:59 pm »
marsi, благодаря ти за сърдечния отговор! Съжалявам за твоите неуспехи, надявам се сега да е твоят! Аз сега си мисля дали изобщо има шанс за развитие на нормална бременност с тази ниска стойност  :ask: Като го смятам дори да се удвоява на 48 часа, пак е мъничко...Както и да е, да не спамя повече темата, пък ако това е моя опит, ще напиша много неща :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #299 -: Февруари 13, 2014, 16:53:28 pm »
ЧХГ наистина е ниско, но това няма пряка връзка с нормалната бременност. Важното в момента е дали има правилно удвояване на стойността. Ако е така, а това ще разберем утре, то всичко е наред. Да имаме търпение  :)