0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #40 -: Април 04, 2013, 17:06:06 pm »
Стискам и аз!  :crossfingers:
Днес, 16 ден от ЕТ, кръвният тест показа 9,1 - ни рак, ни риба. :dontknow: Засега се прецени да не спирам лекарствата и ще повтарям теста, пък каквото е писано. Каквото можахме - направихме.
Късмет на всички в процедура! yahoo_17
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #41 -: Април 05, 2013, 14:43:31 pm »
мама Гали, devora, успех и стиснати палчета osi_9!
devora, дано се покачи ЧХГ-то!!!  :balk_16: Кога ще правиш следващ тест?
« Последна редакция: Април 05, 2013, 14:58:03 pm от Елени »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #42 -: Април 05, 2013, 16:59:28 pm »
Аз пък нали обещах да питам и да споделя по въпроса с прегнила, ама... забравих  :oops: Тези дни бях на проследяване, а утре на пункция...Беше голяма лудниц а вчера в клиниката, гледах макс бързо да свалям и обувам гащите и грабнах пак прегнила на бегом и това е. Мислех да поразпитам, да предложа да не ми слагат за разнообразие,  но ... нямаше кога . Ще видим утре как ще протекат нещата. За съжаление миналия месец на същия размер 17мм фоликул сложихме прегнила в 23ч и се спука по-рано, сега пак така действаме.  :ask:е - ама...доверявам се и това е.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #43 -: Април 05, 2013, 17:09:11 pm »
devora, дано се покачи ЧХГ-то!!!  :balk_16: Кога ще правиш следващ тест?
Благодаря ти, Елени! :thankyousign: Решихме да е в понеделник. Ако не ми дойде дотогава, разбира се... От всичко, което съм чела за стойностите на ЧХГ, не съм оптимист изобщо.
lubadim, дано хванете яйчицето този път! Късмет! :goodluck:
« Последна редакция: Април 05, 2013, 17:11:21 pm от devora »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #44 -: Април 05, 2013, 22:43:22 pm »
мама Гали, devora, успех и стиснати палчета osi_9!
devora, дано се покачи ЧХГ-то!!!  :balk_16: Кога ще правиш следващ тест?

Засега имам една яйцеклетка , днес ми я пунктираха и от утре ще чакам да ми звънят ембриолозите, дали се е оплодила


Успех на lubadim :eggsperm:
« Последна редакция: Април 05, 2013, 22:44:57 pm от мама Гали »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #45 -: Април 05, 2013, 22:52:26 pm »
Успех, мама Гали! Ембриони ли смятате да замразявате или яйцеклетки?

Ембрион.Аз искам да го върнем,ако евентуално се оплоди, но сега пък лигавицата ми 7.5 мм и не било добре.
ще чакам да ми кажат утре ембриолозите как се развива.Дано да е ок.,
че много се отчаях предните два опита.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #46 -: Април 05, 2013, 23:29:56 pm »
Браво, мама Гали, дано да се оплоди и развива добре! Ако не е добра лигавицата, ще замразят ембриончето. Това също е добър вариант.
Е, плаща се замразяването, но пък следващия месец ще направите трансфер на двечки.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #47 -: Април 06, 2013, 08:27:58 am »
Момичета, иска ми се да попитам тези от вас с повече опити: след неуспешен опит търсят ли причините за това или на ЕЦ нещата са различни? Предлагали ли са ви биопсия на лигавицата след първи неуспех на ЕЦ?
Аз днес направих уринарен тест, защото не мога да стоя съвсем в неведение до понеделник, когато ще бъде повторен кръвния. По-отрицателен се може да бъде... Налита ме да спра лекарства и всичко, но не смея на своя глава. На док да звъня, не върви - сигурно ще ме смъмри, че съм правила пиклив тест.
мама Гали , дано се е оплодило яйчицето и да се получи жизнен и красив ембрион! Разбирам те, че искаш да ти го върнат веднага, и аз бях така. Стискам палци!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #48 -: Април 06, 2013, 09:51:26 am »
Момичета, иска ми се да попитам тези от вас с повече опити: след неуспешен опит търсят ли причините за това или на ЕЦ нещата са различни? Предлагали ли са ви биопсия на лигавицата след първи неуспех ?

След първия неуспех на ЕЦ ми препоръчаха да направим биопсия - всичко беше ОК. След втория неуспешен трансфер - правих контролни имунологични - всичко е ОК. След третия неуспех се отказах, защото имах заповед от фонда. Винаги стават много хубави ембрионите, но няма имплантация. Не може да се намери причината.
Сега съм в стимулация.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #49 -: Април 06, 2013, 11:42:13 am »
lubadim, дано всичко да е наред този път! Стискам палци! osi_9

мама Гали, браво, че сте успели да извадите яйцеклетката! Дано се оплоди! Успех!  :flower:

devora, аз на твое място бих си направила кръвен тест днес (т.е. 48 часа след първия), нямаше да ми изтърпи търпилото до понеделник. Знам, че ако всичко е наред, за 48 часа ЧХГ-то се удвоява. Аз така си "диагностицирах" сама бременността преди време - след една извънматочна, точно преди да заминем за 10 дни в Турция, в деня, в който трябваше да ми дойде, видях втора съвсем бледа чертичка. Много се страхувах да не би пак да се окаже извънматочна и да имам проблеми в Турция, затова отидох и си направих кръвен тест. След 48 часа го повторих и резултатът беше повече от удвоен - така се успокоих и тръгнах без притеснения (стойностите не бяха в хиляди, както аз очаквах, 1-ви тест - 48.84 mU/ml; 2-ри тест - 123.20 mU/ml, при референтни граници  0.0 - 8.5).
Мисълта ми е, че за твое спокойствие, ако можеш още днес си направи кръвен тест - или ще се зарадваш, или поне няма да имаш напразни надежди и притеснения до понеделник. От сърце ти желая да има бременност, просто по-късно да е станала имплантацията и затова да е било ниско ЧХГ-то на първия тест! Гуш!  yahoo_17
« Последна редакция: Април 06, 2013, 12:10:02 pm от Елени »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #50 -: Април 06, 2013, 12:48:06 pm »
mgstra q благодаря ти, че си ми отговорила! Много късмет и успешна процедура!  :bfp:
Елени, права си за кръвния тест след 48 часа, но нямам възможност да пътувам днес и да го направя в същата лаборатория. И понеже знам, че няма смисъл да се прави в друга лаборатория, пък търпилото ми наистина истеряса, реших да препишкам един тест по следната логика: ако съм имала 9,1 ЧХГ преди 48 часа, то днес (ако долу-горе се удвоява) един чувствителен уринарен тест щеше вече да засече. Е, отрицателен е, така че поне съм хаберлия какво ме чака в понеделник. Все пак ще трябва да отида и док да потвърди неуспеха и да рече как действаме нататък. Големи гушки и благопожелания! :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #51 -: Април 06, 2013, 15:24:20 pm »
Здравейте :) миналия месец отново пробвахме на ест.цикъл. На 11 ден имах фоликул 15 мм., на 15 ден отново беше 15 мм - не беше пораснал. Тогава д-р Шефкетова предположи, че фоликула ще е празен. Пуснах хормони и наистина Естрадиола ми бил много нисък, около 50. Така че пропуснахме месеца. На мен вече доста време ми се върти в главата - каква би могла да е причината за това.
Някой с подобна случка?
Следващия месец пак ще пробваме, дано са наред нещата.
Успех на всички   :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #52 -: Април 07, 2013, 12:31:57 pm »
kimbi, може да е еднократна случка... ако се повтори сигурно ще ти предложат лека стимулация с клостил третия път.
а аз да си се оплача че пак изпуснахме фоликула. страшно съм разстроена и разочарована. правим едно и също и как очакваме различен резултат не знам, все едно имам роботи пред себе си - никой не отчита че явно прегнила ми влияе по-различно и трябва или да се сложи доста по-късно от нормалното, или да е по-малка доза или на по-малък фоликул или да се ползва нещо за забавяне на овулацията. би трябвало да е елементарно упражнение за студент първи курс. нямам думи просто. 
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #53 -: Април 07, 2013, 12:56:30 pm »
Оххх, lubadim, много съжалявам, че ти се случва пак!  :sorry:
Какво ти казват лекарите, предполагам, че сте разговаряли по въпроса?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #54 -: Април 07, 2013, 13:21:14 pm »
не сме разговаряли. няма кога - казва се "спукал се е , случва се, така е на ест. цикъл. запиши час за следващия месец" и се подразбира че трябва да си тръгваш, няма какво повече да се говори. а и не збаелязвам да си записват в досието ми какво се случва. кати почвахме третия месец сега проследяването никой не знаеше че предните 2 месеца сме го изпуснали. чудим се с мъжа ми какво да правим... плаша се че и на стимулирания ми опит ще ги изпуснат. а  нали сме на най-доброто място в БГ, къде да ходим, в чужбина ли? май ще опитаме още веднъж на спонтатен  като  без да ме интерсува дали ще ги обидя ще повтарям и напомням като развален грамофон за прегнила и ще им давам съвети на всеки етап от действията им. мислех да се обадя и на психоложката им , защото вече имам проблем с гнева и доверието и развивам чувство за непълноценност, че не съм важна и никой не ме забелязва.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #55 -: Април 07, 2013, 13:55:41 pm »
не сме разговаряли. няма кога - казва се "спукал се е , случва се, така е на ест. цикъл. запиши час за следващия месец" и се подразбира че трябва да си тръгваш, няма какво повече да се говори. а и не збаелязвам да си записват в досието ми какво се случва. кати почвахме третия месец сега проследяването никой не знаеше че предните 2 месеца сме го изпуснали. чудим се с мъжа ми какво да правим... плаша се че и на стимулирания ми опит ще ги изпуснат. а  нали сме на най-доброто място в БГ, къде да ходим, в чужбина ли? май ще опитаме още веднъж на спонтатен  като  без да ме интерсува дали ще ги обидя ще повтарям и напомням като развален грамофон за прегнила и ще им давам съвети на всеки етап от действията им. мислех да се обадя и на психоложката им , защото вече имам проблем с гнева и доверието и развивам чувство за непълноценност, че не съм важна и никой не ме забелязва.

Според мен си запиши час за консултация, и аз виждам, че сутрин за проследяването преди пункция е невъзможно да се разговаря за каквото и да било с тях.
При мен имаше записано, но само 2-то , когато беше кух фоликул, за първото бяха пропуснали да го напишат.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #56 -: Април 07, 2013, 14:26:04 pm »
lubadim, не смятам, че вие имате проблем с доверието и вие трябва да го решите, ходейки по психолози. Аз също имам подобни притеснения и съм се замисляла за смяна на клиниката, но засега не е чак толкова сериозно положението. Налага се обаче понякога да напомням и повтарям, и потретям някои неща, да досаждам с въпроси и да искам да ми се обяснява... Виждам как док е претоварен, задъхва се от работа и го разбирам и него. Обаче ако три пъти се прецакат нещата по един и същи начин и никой не ми обясни като на човек защо така и не се опита да промени начина на действие, няма да издържа и ще се преместя.
мама Гали, как е ембриончето, обадиха ли ти се?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #57 -: Април 07, 2013, 14:36:44 pm »
уф, не знам и аз. ще изчакам да ми мине малко и ще размисля на трезво. а когато си на стимулация  по-контролирано ли се случват нещата? има ли опасност от изпускане? треперя от ужас. скоро ще ми звъннат от фонда, има  10 номера до мен, и трябва да решавам дали да сменям клиниката. мама гали, радвам се за теб - ето че сте преборили кухото яйце , стикам  палци и оттук нататък за още добри новини
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #58 -: Април 07, 2013, 16:29:21 pm »
 lubadim, купуваш ли прегнила от някоя аптека или ти го дават в клиниката?

За ЕЦ трябва търпение и разбира се свободно лично време. Често се случва фоликулът да е кух или да се спука точно преди пункция, независимо таймирането. Друг път може да се окаже, че яйцеклетката не е качествена. Била съм на ЕЦ и всичко през което минавате се е случвало и на мен, затова ви разбирам. Не трябва да се отчайвате, поговорете с лекарите и преценете дали има смисъл да се продължават опитите на ЕЦ или е по-добре да се премине към стимулиран опит.

 lubadim, по време на стимулация всичко е много контролирано, овулацията се потиска с определени препарати. Ето статия от библиотеката на Зачатие, в която са описани видовете стимулационни протоколи:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #59 -: Април 07, 2013, 17:01:41 pm »
lubadim, много съжалявам за това, което ти се е случило. За съжаление ЕЦ се оказа много трудна задача. И трите пъти ли слагахте в един и същи час прегнила и на един и същи размер фоликули?
Аз ако бях на твое място щях да го бия в по-късен час прегнила, въпреки лекарското предписание. При кой доктор беше?
Аз имам чувството, че при мен бият по-рано от необходимото прегнила, не чакат фоликула да порасне достатъчно и после стават некачествени ембриони.
Последния месец си позволих да не се съглася с Докторката- беше ми назначила прегнил на много ранен според мен ден(2 фоликула и Е2 около 100). Не й стана приятно, но каза да отида на другия ден пак да пусна Е2. Та така отложиха с 2 дни пункцията, въпреки първоначалното й решение. Извадиха 2Я, но за съжаление после ембрионите бяха некачествени.