0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
...писах и на Бърди в мамата и той допълнително ме паникьоса.
Не съм имал такова намерение.
Просто информацията е обширна, но състоянието като такова е рядко срещано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 :roll: Надявам се, не съм те обидила. аз съм си такава паника.....не съм го казала с лошо  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Здравейте майчета,
Изчетох цялата тема на един дъх,тъй като ми е много актуална тема.Моето бебче е на 5м.9д. Преди седмица се захранихме, а досега беше на изключително кърмене. Първоначално й дадох безмлечна безглутенова оризова каша /Milupa/, като постепенно увеличавах количеството. Днес мисля да дам ориз+царевица /каша безглутенова безмлечна Frisocream/. Мисля да захранвам по схемата,която jam е дала в началото на темата. Та въпросът ми е кашите, които сега давам са безмлечни, кога мога да дам млечна безглутенова каша? По колко каша на ядене давате на бебоците си?Как ги измервате - колкото мл мляко или вода слагате ли? Май станаха много въпросите!
Благодаря ви предварително!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Мим, по принцип към всяка опаковка има обяснение какво количество да слагаш. Обикновено се говори за 5 до 6 супени лъжици от кашата и 130 мл вода. По мои наблюдения така става доста гъсто и децата се затрудняват да я ядат. Ако добавиш малко повече вода, да е по-течна се възприема по-добре. Мисля че общото количество е около 190-200 мл каша, което се равнява на едно хранене с шише. Млечна каша можеш да даваш около месец след това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз купувам безмлечна и безглутенова оризова каша, която правя с адаптираното мляко, което пие бебето. не я правя с вода.

под "млечна" каша се разбира такава, в чието съдържание има готово вложено сухо мляко - адаптирано или не.

не-адаптирано прясно мляко (сухо или течно) не е желателно да се дава преди 1 година. така че - ти си прави кашата с кърма (ако имаш) или с адаптираното мляко, което ползваш и ето ти млечна каша.

за гъстотата, честно казано, правя я малко на око - да стане толкова гъста, че да не ми се стича от лъжичката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Момичета,
Благодаря ви за бързите отговори.


Искаше ми се да споделя с вас, въпреки нашето злоядство, много харесахме тези киселчета. Те са леко желирани и след като ги ядохме 3 дни започнахме да се изхождаме сами, това за тези които имат същия проблем. Иначе са много вкусни и са на основата на царевично или картофено нишесте.
Тук може да видите всички видове: http://www.gellwe.pl/firma/x.php/3,630/-1050-1080-1089-1077-1083-1080-.html

и тези също са много хубави:
http://www.gellwe.pl/firma/x.php/3,620/Gellwe-Male-co-nieco.html
« Последна редакция: Февруари 19, 2007, 16:58:14 pm от Cvetelina »
*
Двете бебешки рецепти от днешния брой на „Бон Апети”:
Каша с овесени ядки (подходяща за деца над 7-месечна възраст)
Списък на необходимите продукти:
(за 1 порция)
1 банан, 1/2 ябълка, 90 мл адаптирано мляко, 20 г овесени ядки
Начин на приготвяне:
1. Овесените ядки се смилат фино.
2. След това се сипват в тенджера, заливат се с вряла вода в съотношение 1:1 1/2 и се сваряват.
3. В купичка се сипват 3 равни лъжици адаптирано мляко и се разтварят в 90 мл преварена вода.
4. Сварените овесени ядки се оставят да се охладят, след което се заливат с адаптираното мляко.
5. Ябълката се обелва и се настъргва. Бананът се пасира в блендер.
6. Плодовете се прибавят към ядките, кашата се разбърква и е готова за консумация.

Телешко със зеленчуци (подходяща за деца над 9-месечна възраст)
Списък на необходимите продукти:
(за 2 порции)
150 г замразен зелен фасул, 50 г телешки шол, 1 резен целина (30 г), 1 малък картоф, 1 морков, 1/2 глава лук, 2-3 стръка магданоз, 1 ч. л. краве масло (15 г)
Начин на приготвяне:
1. Месото се нарязва на парчета, лукът – наситно. Маслото се загрява в тенджера, слага се нарязаното месо и се задушава за кратко.
2. Прибавя се лукът и веднага се залива с гореща вода (колкото да покрие продуктите). Вари се в тенжера под налягане до готовност.
3. Обеленият картоф и целината се нарязват надребно.
4. Морковът се почиства и също се нарязва на малки парченца.
5. Нарязаните зеленчуци се прибавят към телешкото заедно със зеления фасул. След като налягането в тенджерата се вдигне, продуктите се варят още 10 минути.
6. Когато е готово, ястието се пасира. Накрая се поръсва с нарязан наситно магданоз.
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 09:48:46 am от Verdi »
*
Момичета, пресни плодове от каква възраст е възможно и какви?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, аз дадох пресни банан и ябълка някъде на 10 месеца за пръв път. Не пасирани. Като им се появят зъбките - можеш да даваш. Моя даже се опитва сам да си гризе и от двете. Да не говорим, че като види баща си да яде ябълка и настава неистов рев за неговата ябълка :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Cygnus,
Захранвах в началото на лятото и имаше доста плодове, но аз посмях да дам само череши (домашни) – на 8 месеца. Малко по-късно, в края на лятото, въведох пъпеш (9,5 м), диня (10 м), грозде (10,5 м), банан, ябълка и круша (11 м).

*
Моля ви светнете ме 8O
вчера отворих едно пюре, на което пишеше от 8 месеца, обаче парчетата вътре бяха големички, в смисъл, досега съм давала гладка субстанция, и реших да опитам малко по груба консистенция.
Започна да се дави(садох само една лъжичка, за проба).
Та въпросът ми е: от кога да започвам с по грубата субстанция. Морковите наприер бяха на кубчета окло 0.3 см/0.4 см.
Не трабва ли да започва вече да се учи на по груба храна? 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Нина и аз го имам този проблем. Предполагам че заради зъбите, т.е. това че имаме само 4 е проблема. Аз ги пасирам на малко по-дребни, така че да не се дави и да може да се опитва да дъвче. Иначе корички и ябълка гризе, ама в пюретата парчетат не иска :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
аз не смея да дам ябълка на парче още. И хляб. Имаме само две сладки зъбета. Притеснявам се да не си остане с пюретата до годинка :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Нина, ние сме на годинка и малко, но все още ядем пюрета или супи, приготвени от мен, но ситно смлени. При пюретата аз започнах така - отначало ги смилах ситно, финно, но сега оставям малко по-големи парченца, за да свиква с тях и полека лека да преминаваме към по-твърда храна. Така или иначе ти трябва да му даваш корички, за да може хем да свиква с храната, хем да си чеше венците.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Гане, ако скоро започна да му давам корички хляб или ябълка, както имаме 2 зъба, ако отхапе голямо парче, няма ли да се задави? Малко ме е страх, но сигурно е само истерия.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Нина, те ги дъвчат и обикновено ги правят меки. Пробвай като го следиш внимателно. Ако не му хареса със сигурност ще го изплюе. При нас не е имало проблеми. Особено много обича да яде гевреци, понеже са по-твърди. Така или иначе трябва да започнеш. Може да го пробваш с детска бисквита, ако те е страх с коричка. Бисквитите са по-меки и по-лесно се раздробяват.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Нинче, това си е до дете - например Мати няма проблем с големината на парчетата, а три месеца по-голямо дете още неможе и се дави! Свекърва ли пък онзи ден като беше тука и искаше да храни Мати започна да му надробява наситно парченцата сухар в супата! Като я спрях, че няма нужда каза, че детето, за което се грижи / на 2г. и 9 месеца/ още се дави то по-големи парчета!
Матей - 1.04.2006 г
*
Днес пробвах с пюре за 8 месеца, с малки парченца картоф и морков(микроскопични направо). Та, засечено по часовник, се мъчихме точно 35 минути. Като се задави 2 пъти и изплю всичко, после само стискаше устата. Даже като се опитвах да го разсмея, се смееше със затворена уста :lol: После ми се ядоса и пак със затворена уста мучеше срещу мен като теленце. После се отказах.
Утре пак ще опитам. :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а защо бързаш с парченцата, Нина? нали още няма зъби? двете поникнали не ги броя, какво ще отхапе с тях?
целта на коричките хляб и твърдите бисквити не е да се учат да ядат твърда храна дъвчейки, а да си чешат венците основно.

на мен ми се струва, че е рано за парчетата още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!