0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #40 -: Юни 09, 2005, 14:00:04 pm »
Цитат на: mr
Питам се в кой век живеете всички и как при толкова методи за контрацепция не знаете как да се пазите и се стига дори до аборт по желание. Аз лично толкова години сексуален живот (9) никога не ми се е и съмнявала че може да стане нещо такова. А после питате колко аборта оказват влияние. Това никой не може да каже, толкова фактори могат да са важни.


аз пък се питам ти какъв идиот си, та си дошъл да размахваш пръст на "всички" тук и да ги поучаваш за контрацепцията, бе?!!!
на кой свят живеят такива малоумници като тебе? не виждаш ли, че тук пишат само жени, които ИСКАТ да заченат, а не да се ПАЗЯТ, и чиито аборти са основно СПОНТАННИ или поради МЪРТЪВ ПЛОД!

за пръв път си позволявам груб език в тези безкрайно толерантни форуми, но сега не мога да се въздържа, ако ще да ме изтрият.

ще ми говори тя на "вие всички тука", парцал нещастен...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #41 -: Юни 09, 2005, 14:49:28 pm »
Джами  :youwoman:
и не си хаби нервите за такива "хора"


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #42 -: Юни 09, 2005, 17:09:01 pm »
Цитат на: jam
за пръв път си позволявам груб език в тези безкрайно толерантни форуми, но сега не мога да се въздържа, ако ще да ме изтрият.


Да, бе, ще те трия! По - скоро трябваше да изтрия mr, ама то можеш ли да си навсякъде и да бършеш след всеки ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #43 -: Юни 11, 2005, 12:14:50 pm »
Здравейте,
за пръв път пиша, но това е въпросът, който и мен ме интересува.
Аз също имам два аборта по желание. Вторият път беше преди 8 години, в началото на връзката ми със съпруга ми. Вече в "понапреднала" възраст(аз-33, той-30) решихме,че сме готови за дете.Да, ама не...Не се получава и не се получава.Затова стигнах до извода, че има вероятност при второто прекъсване на бремеността да се е случило нещо.
 Знам,че трябва да се изчака  година, за да се каже категорично има ли проблем или не, но някак притеснението не се подчинява на разума. Иначе..изследванията са отлични( според лекарката ми),само че "нещо", което трябва да е двойно или папратовидно при мен е единично( и идея си нямам какво е и не ми обясниха).
Та това беше опита ми от абортите и влиянието им върху забременяването...за сега.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #44 -: Юни 13, 2005, 09:31:00 am »
Цитат на: TEA
...Вече в "понапреднала" възраст(аз-33, той-30) решихме,че сме готови за дете.Да, ама не...Не се получава и не се получава.Затова стигнах до извода, че има вероятност при второто прекъсване на бремеността да се е случило нещо.
 Знам,че трябва да се изчака  година, за да се каже категорично има ли проблем или не, но някак притеснението не се подчинява на разума...

На твойта възраст периода е половин година. Не че вероятността е по-голяма, а просто времето е по-малко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #45 -: Юни 13, 2005, 10:07:36 am »
Теа, няма защо да чакате година, можете да си направите някои изследвания. Сигурно знаеш, че и при мъжа нещата са динамични и е необходимо спермограма за него, предно забременяване не е гаранция, че при него всичко е наред.

Това, което ти е казала лекарката, вероятно касае цервикалната слуз и може би лигавицата на матката? Ако е така, най-добре е да започнеш с изследване на хормони.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #46 -: Юни 14, 2005, 18:48:40 pm »
Благодаря ви!
В интерес на истината съпругът ми сам предложи да си направи спермограма и скоро ще започнем по пътя, който е толкова познат на много от вас.
А изследванията, които ми бяха назначени са СУЕ, IgG , Progesteron(след като се разбра, че "нещото" е единично, а не двойно) и "хистопатологични изследване",което било отлично.
Това, което ме притесни е, че лекарката веднага реши да ми прави цветна снимка...но както и да е...
 Имам едно питане.което не е за тук, но из градските легенди се носи една такава, за помощта на "Дуфастон"-а. В смисъл, че ако не помогне, поне няма да навреди, но аз съм малко скептична към намеса в хормоналните дела на организма.

И още веднъж :Благодаря! От скоро съм в Сф и започвам ресърч в бялата книга:)
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #47 -: Юни 15, 2005, 15:27:13 pm »
Не пий Дуфастон без да ти е предписан от лекар
*

    lora_dona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #48 -: Януари 24, 2006, 13:12:41 pm »
хммм

Като няма какво да кажеш, lora_dona, мълчи си. Ако ти се ръсят простотии, сбъркала си форума. Мели
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #49 -: Януари 24, 2006, 13:32:09 pm »
лора_дона ..много е лесно да съдиш другите, ако ти се слу4и на тебе друга песен ше пееш
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #50 -: Януари 24, 2006, 16:22:35 pm »
Цитат на: TEA
Това, което ме притесни е, че лекарката веднага реши да ми прави цветна снимка...

Защо се притесняваш?! Съвсем правилно е решила лекарката!  :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #51 -: Януари 24, 2006, 16:31:59 pm »
Цитат на: panda
Защо се притесняваш?! Съвсем правилно е решила лекарката!  :)


Съмнява ме да се е надявала да получи отговор Панда  :lol: Виж мнението от коя дата е  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #52 -: Януари 24, 2006, 16:37:06 pm »
Уф, звездичке, права си!! Ама като гледам само деня, а не годината!  :(  Голяма блейка съм!  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #53 -: Януари 24, 2006, 16:38:50 pm »
Цитат на: panda
Уф, звездичке, права си!! Ама като гледам само деня, а не годината!  :(  Голяма блейка съм!  :lol:


 :balk_602: Случва се
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lora_dona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #54 -: Януари 25, 2006, 05:24:14 am »
Цитат на: missi
лора_дона ..много е лесно да съдиш другите, ако ти се слу4и на тебе друга песен ше пееш


скапа миси, точно това се случи на мен. забренях от раз, без да го желая. за мен абортат си е убийство . никoй няма право да решава дали някои сте живее или не. етозсто нито за миг не се замислих дали да махна детето и сега се радвам на едно чудесно бебе и не съжалявам за решението си. пожелавам на всички жени да имат щастието да си имат бебчо. а не виждам защо мели ми изтри мнението.  нищо лошо не бях написала. стискам палци на всички един ден да бъдете мами.
 :D  :D  :D
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #55 -: Януари 25, 2006, 10:52:40 am »
Това е лично мнение и решение на всеки.
Не си ти тази, която знае кое е правилното.