0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
В тази тема ще ви информирам кои лекари и специалисти са потвърдили участието си в Деня на репродуктивното здраве (подредени са по азбучен ред). Моля всички желаещи да присъстват на срещата и да получат консултация да се запишат предварително на един от двата посочени адреса.
 
Отбелязвайте:
1. Вашето име (ник)
2. Колко души ще присъстват заедно с вас
3. При кого желаете консултация (можете да се записвате за консултация при повече от един специалист)
4. Ще присъствате ли на вечерята 
5. Накратко по какъв въпрос желаете да бъдете консултирани - това ще облекчи работата на специалистите
6. Искате ли с нещо да помогнете при организацята и провеждането на ДРЗ 2007

За записване:

0899 602030, 0898 79 35 04
stefisdsz@abv.bg г-жа Стефка Сарафова
       или
0878925527
0895000242
dsimova@gmail.com г-жа Диана Симова



КОНСУЛТАНТИ
1. Г-жа Милена Божилова, психолог, Център за репродуктивно здраве "НАДЕЖДА"
2. Д-р Явор Владимиров, акушер-гинеколог, Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро София
3. Адв. Гергана Георгиева - консултантско дружество "Евролекс България", специалист медицинско право и правни апекти на асистираната репродукция
4. Адв. Фани Давидова, правни проблеми при асистирана репродукция, правни въпроси при осиновяване
5. Д-р Любомир Дамянов, акушер-гинеколог, Председател на Асоциацията на българските акушер-гинеколози
6. Д-р Васил Даскалов, акушер-гинеколог, МБАЛ Торакс-Пловдив
7. Д-р Мариела Даскалова, ембриолог, МУ-Пловдив
8. Проф. Никос Прапас, акушер-гинеколог, Център Якентро, Гърция
9. Д-р Стела Прапас, генетик, Център Якентро, Гърция
10. МЦ Репродуктивно здраве, САГБАЛ „Д-р Щерев”:
- Д-р Таня Тимева, акушер-гинеколог, 10.00-11.00 ч.
- Д-р Гинка Ганева, акушер-гинеколог, 11.00-12.00 ч.
- Д-р Даниела Савова, акушер-гинеколог, 12.00-13.00 ч.
- Г-жа Ани Коцева, психолог, 11.00-13.00 ч.
- Г-н Димитър Баров, главен ембриолог - 10.00-12.00 ч.
11. Д-р Георги Стаменов, акушер-гинеколог, Център за репродуктивно здраве "НАДЕЖДА"
12. Д-р Десислава Тачева, биолог-ембриолог, Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро София
13. Д-р Катя Тодорова, консултант-ендокринолог, Зав. кабинет Диабет и бременност, СБАЛАГ "Майчин дом"
14. Представител на СИБанк

 

Програма за Деня на репродуктивното здраве 2007

1. Протест на сдружение Зачатие - начало 8.00 ч. пред НДК, маршрут на протеста от НДК по «Витошка» до МЗ и МТСП, протест - 9.00 ч.
2. Пресконференция на сдружение Зачатие – 10.00 ч., зала 8 на НДК.
3. Индивидуални консултации със специалисти – 10.00 до 18.00 ч., малка зала до зала 8 на НДК.
4. Семинар за журналисти “Как да говорим и пишем правилно на репродуктивни теми” – 11.00 ч., зала 8 на НДК.
5. Кафе пауза - 12.00 ч., фоайе до зала 8 на НДК.
6. Официално откриване на Деня на репродуктивното здраве 2007 – 14.00 ч., зала 8 на НДК.
7. Пленарна част - представяне на кратки съобщения, дискусия по предварително зададени въпроси - от 14,30 до 18.00 ч., зала 8 на НДК.
8. Кафе пауза - 15.00 ч., фоайе до зала 8 на НДК.
9. Официална вечеря – 20.00 ч., хотел Ники, ул.Неофит Рилски 16, куверт 15 лв.
« Последна редакция: Юни 14, 2007, 08:30:45 am от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За Деня на Репродуктивното здраве -  НДК, зала 8, /етаж 5/
Влизане вх. А /централен/


Протестът ще бъде с балони, с логото на Зачатие, от едната страна, от другата ще имате възможност да си напишете каквото искате.
Балоните ще бъдат предоставени от Зачатие. Моля, носете си маркери, за да става по-бързо надписването.

« Последна редакция: Май 14, 2007, 10:34:17 am от Lali »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Заявени доклади за Деня на репродуктивното здраве.

Проф. д-р Никос Прапас - "Доклад за сътоянието на АРТ в Гърция"
Д-р Стела Прапас - "NK клетки, активна имунизация и яйчников резерв"
Ембриолог Любослава Петкова - "Новости в АРТ в България - замразена яйцеклетка, имунно третиране и кокултивиране"
Г-жа Милена Божилова - "Диагноза - психологическо безплодие"
Д-р Явор Владимиров - "Оценка на яйчниковия резерв"
Д-р Любомир Дамянов - "Репродуктивното здраве в България 2007
Д-р Георги Стаменов - "Неизяснен стерилитет - да изясниш неизвестното"
Д-р Катя Тодорова - "Бременност при заболявания на щитовидната жлеза"
Д-р Данаил Личев - "Тест за фрагментация на ДНК на сперматозоиди (SDI test) - клинично прилагане"
Адв. Гергана Георгиева - "Правни аспекти на асистираната репродукция"
Д-р Благовеста Нанова - "Мъжки инфертилитет"
Представител на СИБанк - "Кредитиране на АРТ"
Г-жа Ани Коцева - "Човешката драма на безплодието"
« Последна редакция: Юни 12, 2007, 22:41:15 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Искам да попитам-тези доклади ще бъдат ли публикувани на сайта след ДРЗ?
*
Заявени доклади за Деня на репродуктивното здраве.

Проф. д-р Никос Прапас - "Доклад за сътоянието на АРТ в Гърция"
Д-р Стела Прапас - "NK клетки, активна имунизация и яйчников резерв"
Ембриолог Любослава Петкова - "Новости в АРТ в България - замразена яйцеклетка, имунно третиране и кокултивиране"
Г-жа Милена Божилова - "Диагноза - психологическо безплодие"
Д-р Явор Владимиров - "Оценка на яйчниковия резерв"
Д-р Любомир Дамянов - "Репродуктивното здраве в България 2007
Д-р Георги Стаменов - "Неизяснен стерилитет - да изясниш неизвестното"
Д-р Катя Тодорова - "Бременност при заболявания на щитовидната жлеза"
Д-р Данаил Личев - "Тест за фрагментация на ДНК на сперматозоиди (SDI test) - клинично прилагане"
Адв. Гергана Георгиева - "Правни аспекти на асистираната репродукция"
Д-р Благовеста Нанова - "Мъжки инфертилитет"
Представител на СИБанк - "Кредитиране на АРТ"

Мели, а има ли ориентировъчни часове за отделните доклади?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Да, докладите ще бъдат публикувани на сайта.

За часове ми е трудно да кажа, по принцип пленарната част ще започне в 14 часа с кратко откриване и докладите веднага след това, примерно в този ред. Помолила съм докладчиците да спазват някакъв приличен регламент - до 15 минути на доклад. В 15 часа ще има половинчасова кафе пауза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Благодаря ти Мели!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Кой записва консултациите със специалистите? А Конова не я видях, тя няма ли да бъде консултант?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Аз пък не виждам андролог. Никой ли не се съгласи да ни консултира :?

*
Кой записва консултациите със специалистите? А Конова не я видях, тя няма ли да бъде консултант?
Mary, за Конова и аз много се изненадах, мисля, че в началото фигурираше в списъка... а може и да се лъжа.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кой записва консултациите със специалистите? А Конова не я видях, тя няма ли да бъде консултант?
Mary, за Конова и аз много се изненадах, мисля, че в началото фигурираше в списъка... а може и да се лъжа.

Записване за консултации:

0899 602030, 0898 79 35 04
stefisdsz@abv.bg г-жа Стефка Сарафова
       или
0878925527
0895000242
dsimova@gmail.com г-жа Диана Симова

Не, доц. Конова няма да консултира, съжалявам. Списъкът с консултантите само се допълва.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Аз пък не виждам андролог. Никой ли не се съгласи да ни консултира :?

Нямаме андролог, съжалявам. Д-р Кацаров пое ангажимент да консултира безплтно в някой ден след Деня на репродуктивното здраве, но на самия ден няма да има физическа възможност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Савова от клиниката Щерев търси едно слабо момиче, със светла коса и светла блуза, което е чакало за консултация при нея вчера.