0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #400 -: Ноември 04, 2010, 19:20:17 pm »
Д-р Бърди, простете за безпокойството. Притеснена съм относно поведението на Мимето последните два дни.
Тя е на 1г 11м, яде много плодове, преди 10-тина дни имаше зачервено гърло и се наложи АБ за 5 дни. Последните два дни е неспокойна когато се изхожда по голяма нужда, нервничи, не иска да го "пуска", 20 пъти сваляме гащи докато се накани и проплаква/пропищява, изпражнението е определено твърдо като мамулче. Като избърша има прясно оскъдно количество кръвчица ( и двата дни) и отново се стиска и плаче, след минута вече всичко е ок. Вчера реших че е инцидент, но и днес е същото. Притесних се.
Джипи-то посъветва ентеросан и лактулоза за омекване на изпражнението. Кажете ми моля имам ли повод да се притеснявам, за какво да следя и какво да предприема, при какви специалисти да идем?

Извинявам се предварително ако сте коментирали в сайта подобни теми.  Embarassed

Благодаря Ви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #401 -: Ноември 04, 2010, 19:53:15 pm »
Може да дадете лактулоза за два дена, или да опитате с повече течности за два дена първо.
Огледайте за рагада чрез "опита с клечката за уши".
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 21:04:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #402 -: Ноември 04, 2010, 20:33:17 pm »
Простете, какъв е този опит. В дупето да я пъхна или външно да тампонирам. Ако е вътрешно - някакъв лубрикант или вазелин? :oops:

Вода, сок и плодове приема в повече според мен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #403 -: Ноември 04, 2010, 21:06:09 pm »
Простете, какъв е този опит. В дупето да я пъхна или външно да тампонирам. Ако е вътрешно - някакъв лубрикант или вазелин? :oops:

Вода, сок и плодове приема в повече според мен.
Навлажнявате клечката за уши  с физ разтвор и леко слагате вътре на дълбочина колкото е ширината на памучната част на клечката ( готови бебешки клечки за уши, не "варианти" на дядо с дължина 20 см!). Ако детето има рагада, върху памучната част на клечката се появява кръв.
Така безболезнено се диагностицират детски рагади.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #404 -: Ноември 04, 2010, 23:21:39 pm »
Пиша за да приключим по темата :lol:.
Огледах добре дупето - има сцепено по сгъвчиците, от там ще да е кървенето. Ще купя някакво кремче или вазелинче.
Понякога от хипохондрията до загрижеността за здравето на децата ни стъпката всъщност е стъпчица. :oops:
Благодаря ти Бърди че си тук!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #405 -: Ноември 04, 2010, 23:30:40 pm »
Синалар или Локакортен или Индекстол.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #406 -: Ноември 05, 2010, 09:52:04 am »
Здравейте Доктор Бърди,
Детето ми е на 11 месеца със стационирана лека дилатация на предните рога на латералните вентрикули, перивентрикуларни простарнства без патологични хиперехогенности- въпроса ми е противопоказан ли е прием на 1 капка деавит дневно, като съдържанието на една капка е  Retinol palmitate 750 IU,
Ergocalciferol 1000 IU
Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #407 -: Ноември 05, 2010, 10:07:36 am »
Защо да е противопоказано?

"...стационирана лека дилатация на предните рога на латералните вентрикули, перивентрикуларни простарнства без патологични хиперехогенности."
>Това значи? диагноза? или има проблем и диагноза, или няма проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #408 -: Ноември 05, 2010, 14:00:39 pm »
Доктор ми е казвал, че витамин А е противопоказан при разширени мозъчни стомахчета, затова питам дали наистина е така,  а нямам идея за какви проблеми става въпрос-двигателно детето няма проблеми.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #409 -: Ноември 05, 2010, 14:04:03 pm »
Защо да му давате Вит Д? Има рахит? данни за рахит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #410 -: Ноември 05, 2010, 17:28:33 pm »
Доктор Бърди, както знаете ВитД в ВГ си се изписва още от раждането на бебето. Аз давах до момента, в който не прочетох Вашите мнения. Сега една докторка ми каза, че Калина е изкарала лека форма на рахит, понеже ребърцата са и леко изпъкнали в долната част.

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #411 -: Ноември 05, 2010, 17:30:54 pm »
Това не е белег на рахит и не е "Харисонова бразда". И как така "прекарало", пък после рахита си "спрял сам"?
Не се занимавайте с глупости, и оставете детето на спокойствие.
Давам Ви "Харисонова бразда".

Вие говорите за т.нар "скафоидна деформация" на долната част на гръдния кош- симетрично - "като лодка". Това е често срещано, и не е
"Харисонова бразда".
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 18:06:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #412 -: Ноември 05, 2010, 17:49:56 pm »
Докторе имам питане, Преслава /1г.и 10 месеца/ вчера 3-4 пъти прокашля влажна кашлица, все едно да отхрачва. Нощта я изкара без кашляне, няма обилно секрети, рядко са. Тази сутрин обаче кашлицата е продължила, на обедния сън се е задавяла и се е събудила. Заведохме я на преглед, според лекарката има лека обструкция и предписа да й правя инхалации с Вентолин солуцио два пъти дневно по 4 капки в 3 мл физиологичен разтвор. Другото няма какво да го коментирам, няма да й го давам- Коларгол /беше безкрайно изненадана, че до сега никога не съм й капала такива/, Ями беарс с ехинацея и цинк 10 дена, Стодал сироп и някакъв спрей за нос, който не мога да разчета- 'тетро' нещо си ....
В началото на седмицата абсолютно безсимптомно за около два дена вдигаше до 37,2-37,3 Т, без никакви други прояви обаче. Днес сме й пръснали Олинт 0.05 въднъж, нищо друго не давам.
Притеснява ме този Вентолин, наистина ли е необходим, в момента съм в огромна дилема, Стефания я познавам вече добре, направо все едно дежа вю получавам  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #413 -: Ноември 05, 2010, 17:56:15 pm »
Данни за синузит?
Въпросът ( освен синузита) е дали това е инфекция или пристъп. Това от прегледа зависи... .
Аз бих започнал Фликсотайд- сутрин и вечер по едно. Може да съчетаете тези два дена с АЦЦ кидс.
Може също да опитате два дена само с АЦЦ кидс с надеждата това да е остатъчна кашлица след остро вирусно заболяване. И ако не се повлияе, после да минете направо към АБ, без да давате Фликсотайд. Но това при условие че дихателно детето не се влошава, не започва свирене и т.н. пристъп.
>>> АБ- Зинат, например.
Тоест, нужно е само Фликсотайд за момента или АБ, ако се наложи впоследствие, не тази кавалкада лекарства.

Тъй като детето е по-голямо имайте пред вид "Беровент" като добър бронходилататор за спешни нужди. И "Солдесанил" за още по-спешни.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 17:59:55 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #414 -: Ноември 05, 2010, 18:04:45 pm »
ами няма такива данни, освен онази аденовирусна инфекция януари, която вие диагностицирахте и помогнахте за адекватно лечение до сега не се е разболявала
изключвам някое друго сополене /но има разлика със секретите на каката/, което е минавало с Олинт, но без това не може все пак
детето не ходи на детско заведение, гледаме си я вкъщи, има поставен Превенар в срок и всички други ваксини
да, АЦЦ кидс мисля да пробвам за сега, ще следя за влошаване на дишането, дано и тя не е като кака си  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #415 -: Ноември 05, 2010, 18:08:20 pm »
Добре- опитайте с АЦЦ кидс за 2 дена. Ако има ефект, може да го дадете и 4-5 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #416 -: Ноември 05, 2010, 18:12:34 pm »
Благодаря, между другото тази лекарка преслуша и Стефания, защото я водих да я диспансеризира при нея за астма, каза за нея около седмица да давам Вентолин, но с халера, че било леко грубо дишането, Стефи от месец не пие Кетотифен, а от август е със спрян Флексотид. Ходи редовно на ДГ, секретите са много рядко, два три пъти на ден максимум, понякога няма и толкова  :)
Благодаря отново, ще ви държа в течение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #417 -: Ноември 05, 2010, 18:44:29 pm »
Защо да давате Вентолин щом детето е без симптоми?? тези деца по принцип имат по-грубичко дишане... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #418 -: Ноември 05, 2010, 18:47:18 pm »
ами- презастрахова се, явно
точно за това не ми се иска да правя и на Преслава инхалации   :? мисля си, че е леко пресилено това лечение в случая
за това питам и вас, какво е редно да наблюдавам и да следя, за да се прецени правилно ситуацията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #419 -: Ноември 05, 2010, 18:48:10 pm »
Добре. Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.