0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #380 -: Октомври 31, 2010, 13:33:45 pm »
Благодаря Ви,ще го направя!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #381 -: Ноември 01, 2010, 15:56:20 pm »
Здравейте д-р Birdie ,
Детето ми е с прозрачни сополи от около месец,без кашлица ,без температура,без хъркане при спане.След прегледа се установи леко зачервено гърло,гърди чисти.Последва  5 дена с Олинт,след това с капки за очи,резултат нямаше. Според доктора нямах повод за притеснение,но след много настояване от моя страна взе носен и гърлен секрет.

Резултат от гърлен секрет: Streptococcus pneumoniae 10 000 cfu/ml
Резултат от носен секрет : E.coli 10 000 cfu/ml

За да не преписвам антибиограмите ,извадих само тези антибиотици, на които са чувствителни и двете бактерии.

CEFIXIME/PANCEF
CEFPROZIL/CEFZIL
CEFRIAXONE/ROCEPHIN
CEFTIBUTEN/CEDAX
CIPROFLOXACIN/CIPROBAY
LEVOFLOXACIN

Ако е необходимо ще препиша пълните две антибиограми.
На 10,09,2010г. има поставена еднократна доза Превенар,ако е от значение.Секретите се появиха след около 20 дена.
Моля да ми препоръчате антибиотик,до сега е пил само веднъж ,когато беше на 7 месеца ,заради бактерия в урината -Панцеф.
Благодаря ви предварително!



Здравейте,Докторе!
Днес заведох детето с резултатите от секретите при педиатъра.Поради доброто общо състояние на детето ,/както се изрази той,в смисъл,че не вдига температура,не кашля/,му предписа локално лечение с капки за очи CILLOXAN 4 пъти по 2к.във всяка ноздра.Според Вас това достатъчно ли е и съответно ако не е  ,аз какво мога да предприема.
Иначе днес сутринта и ние със съпругът ми си пуснахме секрети.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #382 -: Ноември 01, 2010, 17:06:57 pm »
Моето мнение го написах и изразих.
Нямам какво повече да кажа.
Лекувайте по антибиограма с орален АБ. Контролни посявки на 3 ден, и седмица след завършване на лечението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #383 -: Ноември 01, 2010, 18:13:57 pm »
Освен на своя глава да купя Цефзил и по указанията да действам.Педиатъра ми се смя ,когато исках секрет за "прозрачни сополи",днес вече беше страшно развеселен,като споменах за орален антибиотик. Простете,ако съм ви подразнила.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #384 -: Ноември 01, 2010, 19:13:42 pm »
Пневмококът от гърлен секрет не само че е много опасен  да зарази всички вас наоколо, но е и потенциално опасен и за детето- при всяка възможност може да причини инвазивна инфекция ( пневмония, менингит, сепсис). Затова се налага и лечение. Все пак у нормални и неболни деца няма Пневмокок,който да се изолира.
Оставяме настрана въпросът от локално разпространение на Пневмокока, синузит, хроничен синузит и т.н.
Мисля че вместо "развеселяване" ще е нужно повече четене на "дебели книжки".

Ако сте направили Превенар, детето има защита, но не абсолютна.
Ако не сте- детето е застрашено пряко.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 19:19:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #385 -: Ноември 01, 2010, 20:28:33 pm »
Пневмококът от гърлен секрет не само че е много опасен  да зарази всички вас наоколо, но е и потенциално опасен и за детето- при всяка възможност може да причини инвазивна инфекция ( пневмония, менингит, сепсис). Затова се налага и лечение. Все пак у нормални и неболни деца няма Пневмокок,който да се изолира.
Оставяме настрана въпросът от локално разпространение на Пневмокока, синузит, хроничен синузит и т.н.
Мисля че вместо "развеселяване" ще е нужно повече четене на "дебели книжки".

Ако сте направили Превенар, детето има защита, но не абсолютна.
Ако не сте- детето е застрашено пряко.
Детето има поставена еднократна доза Превенар на 10,09,2010,,т.е. преди около 2 месеца.
Сериозността на проблема вече ми е повече от ясна, ще пие антибиотик,само трябва да потърся мнение за дозировка.
Благодаря ви и лека вечер
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #386 -: Ноември 01, 2010, 21:11:56 pm »
Освен на своя глава да купя Цефзил и по указанията да действам.Педиатъра ми се смя ,когато исках секрет за "прозрачни сополи",днес вече беше страшно развеселен,като споменах за орален антибиотик. Простете,ако съм ви подразнила.
Като прочета такова нещо, или пък като се сблъскам сама с него и някаква странна буца ми засяда в гърлото ...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #387 -: Ноември 01, 2010, 23:02:50 pm »
Здравейте,докторе! Детето ми е на 3,5г.,преди 20дни извадихме 3тата сливица с надежда,че нещата ще се оправят нещата, но уви.От Бургас сме,но я извадихме в Пазарджик.От 9месечна малката прави бронхоспазми-Бургас,море,нефтозавод и аз незнам от какво.Казаха ни да извадим 3та сливица, спря да хърка, но кашлицата така и не спря.Сутрин кашля още щом си отвори очите-влажна кашлица,сякаш има секрети,а сополи няма никакви.От както извадихме сливицата, дъха й сутрин е ужасен.Мием зъбите и пак мирише, чак като почне да яде нещо тогава лошият дъх изчезва.През деня по радко кашля, освен ако почне да скача или бяга кашля много.Вечер понякога има суха кашлица, но не всяка вечер.Последните 20дни, 2 нощи ,както и снощи(3( направи пристъп.Към 4,30 сутринта почна суха лаеща ,задавяща кашлица.Между кашлянията, дишането е хъркащо със секрети на гърлото,сякаш с кашлицата се опитва да изкар секретите,но кашлицата ми се струва,че идва от дробовете,а хриповете от гърлото,дадох вентолин 5мл.След 10 мин повърна жилав секрет,което е нормално за нея при тея пристъпи.Не исках да чакам ,щото на един от миналите пристъпи беше страшно,от кашлицата ли, от липсата н въздух ли имаше спукани капиляри по бузката и вратлето.Затова пуснах гореща водя в банята и я закарах да диша оправи се сравнително бързо и заспа.В 6ч. почна пак да кашля, но тоя път за около 7-8 мин. и заспа.Беше по лек пристъп.Давала съм Ериус,сега давам Ксезал капки 5 сутрин и вечер.Ехинацея форте по 20капки 3пъти.От снощи почнах да давам вентолин по 5мл.смятам давам 3-4дни сутрин и вечер.През деня АЦЦ и едни билки поръчах по пощата за бронхоспазми от София-бъз,алтея,ленено семе,босилек,мащерка риган,липа,петоръстник,анасон,борови връхчета,сладка папрат -съдържа.
Педиатърката ни като много други,я гони малко безхаберие.
Какво ще ме посъветвате,какво да правими как да лекуваме, неискам детето ми да стане астматик-това би означавало,че няма да може да играе физкултура в училище, няма да може да спортува и ще страда много?
Да я тестваме ли,да направи някакъв курс на лечение ли?
От къде да почнем и на къде да вървим, посочете ни пътя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #388 -: Ноември 01, 2010, 23:22:46 pm »
Ами това е типична картина на детска Астма с Гастро-езофагеален рефлукс.
Освен ако лошият дъх не е следствие от операцията... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #389 -: Ноември 02, 2010, 07:58:51 am »
Какво да правим в такъв случай,изследвания?
За кашлицата, за астма ли да се лекуваме,какво да предприеме?
Лошия дъх се появи след операцията,преди е получвала само когато е болна и тогава обаче дъхът е бил различен от сегашния.
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 08:00:56 am от loana »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #390 -: Ноември 02, 2010, 08:08:59 am »
Д-ре, а може ли така по-кротко да протече и фистула,ако е по-малка. Аз съм виждал само новородено,което не може да се храни и картинката е драматична. Дали при по-малка комуникация може да остане неразпознато до тази възраст? Въпреки ,че и ГЕР сам по себе си е достатъчна причина за упорита кашлица.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #391 -: Ноември 02, 2010, 08:52:26 am »
loana,  на първо време диспансеризирайте детето при сравнително добър специалист, защото се полагат 4 пъти годишно изследвания, те ще направят необходимите постъпки за изписване на лекарства по ЗК. В общия случай изписват Сингулер и Фликсотид. Ще трябва да си купите бейбихалер, с който да впръсквате аерозола. Съветвам те най-сърдечно да си купите и небулайзер, който прекрасно действа при кризи и можете да избегнете търчането по лекари, биене на урбазони и болничен престой. Какво те плаши в диагнозата астма, не е присъда- знаеш ли колко деца има с вродени заболявания и аномалии, и пият с тонове лекарства. Да, не е приятно, но пък има начин да помогнем да се чувстват по-добре в такива моменти. В повечето случаи при правилна терапия астмата в детска възраст може да затихне и да не влияе на качеството на живота на индивида в зряла възраст.
Стефи също прави спазми, тази година доста по-малко, за моя радост вече различавам състоянията и успяваме да ги овладеем без драматични последствия.
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 08:54:42 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #392 -: Ноември 03, 2010, 10:52:49 am »
Здравей Бърди.
Нашата кашлица като, че ли се пооправя. За дните, в които не съм писала го прегледаха още два пъти. В Неделя го заведох до приемно в болницата, защото уплаши дежурните. Те бяха на мнение, че е ларингит. Дробчетата му били добре, но кашлицата била ужасна. В приемно педиатъра чу само лек спазъм. Но не било ларингит. Тоест отново ни оставиха без диагноза. Но ако продължавало снимка. И така в Понеделник потърсих педиатъра, който по принцип го лекува. Преслуша го и каза, че има много лек спазъм.
А за кашлицата сигурно за 10 път чувам, че добавя от себе си. И то всеки път от различен лекар. Самата кашлица започва като позив за повръщане, а завършва с кукуригане. Ако можете да добиете представа. Всеки път когато е болен по - тежко кашля така.
Пуснаха ни ПКК и диф.броене. Всичко е в норма. СУЕ е 15 mm/h. Това ни е левкограмата.
   St   0.02      0 - 0.06
   Seg   0.54      0.40 - 0.70
   Eo   *      0 - 0.06
   Ba   *      0.0 - 0.02
   Mo   0.10      0.01 - 0.12
   Ly   0.33      0.2 - 0.48
   Pl   0.01      0 -0.01
Може ли на база на "лоша кашлица", минимален спазъм, Т първите 3 дни, която вече я няма и добро общо състояние да се мисли за някаква диагноза? Не разбирам как така при всичкото това ходене по доктори, така и диагноза нямаме. И може ли да се говори за алергия и астма? Кашлицата му не е пристъпна както преди.
Към момента ни лекуват с:
Зинат 2х5мл.
Бронхолитин 3х5мл.
Ериус 1х5мл
Калциев глюконат 3х5мл.
Ветолин на 12 часа по 1 впръскване. ползваме бебехалер.
След като кръвната картина не говори за алергия, нужни ли са ни всички противоалергични?
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 10:55:02 am от sesana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #393 -: Ноември 03, 2010, 10:56:39 am »
Ларингит. Вероятно вирусен. Или бронхиолит... ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #394 -: Ноември 03, 2010, 10:59:03 am »
Д-ре, а може ли така по-кротко да протече и фистула,ако е по-малка. Аз съм виждал само новородено,което не може да се храни и картинката е драматична. Дали при по-малка комуникация може да остане неразпознато до тази възраст? Въпреки ,че и ГЕР сам по себе си е достатъчна причина за упорита кашлица.
Детето е голямо... и досега без симптоми?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #395 -: Ноември 03, 2010, 13:14:10 pm »

Детето е голямо... и досега без симптоми?
[/quote]
Майката пише,че "детето ми е на 3,5г.,преди 20дни извадихме 3тата сливица с надежда,че нещата ще се оправят нещата,  .От 9месечна малката прави бронхоспазми " Пак има период безсимптомен,вярно, и вероятно не е това, но на мен просто ми стана любопитно дали може да протича така при по-малки фистули. И питам за Вашия опит и теоритични познания,защото аз се занимавам с най-вече с възрастни, но пък ако ми се случи такава ситуация,искам да знам. Може би трябваше да питам в ЛС, но пък и родителите тука са любознателни ...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #396 -: Ноември 03, 2010, 13:53:58 pm »
Докторе,моля Ви за консултация.Вчера наобяд детето ми глътна батерия,от най-малките,които са за часовник.Давахме лактулоза и вечерта ака,но не я изхвърли.Това стана чак днес,24 часа по-късно .Акито беше тъмно зелено и батерията беше корозирала и много черна.Колкото и педиаъра да ме уверява,че няма проблем ,ми се ще и вие да ме уверите в това?
Може ли да има перфорация и тя да е все още безсимптомна?Трябва ли да спазва някаква диета?Може ли да има късни последствия?

Детето не се оплакало от нищо.На 2г и 6 месеца е.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #397 -: Ноември 03, 2010, 16:43:41 pm »
Докторе, какво е мнението Ви за Ескимо Кидс (http://www.helsonbg.com/eskimo_kids.html )? Бихте ли го препоръчали за деца, които не ядат риба? Хвалят ми го, че съставките му спомагали за концентрацията при хиперактивни деца. Съгласен ли сте с това?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #398 -: Ноември 04, 2010, 14:50:24 pm »
   Докторе,
   Преди 5-6 дена ви писах и  ми отговорихте, за една продължителна 3м хрема на детето ми, което и доведе накрая и ринофарингит, писах ви и за комбинираните капки ,които слагахме с алергозан и ефедрин/3 дена само ги слагахме/, след ,което си продължихме и продължаваме с инхалациите с физиологичен разтвор, посъветваха ни още 5-6 дена да ги правим/2 пъти на ден/. Да чукам на дърво, детето ми няма 5-ти ден никакви, ама абсолютно никакви сополи, след 3 м непрекаснато запушен нос и сополи. Бяхте писали,че детето може да има синузит и /препоръчахте консултация с добър УНГ/, мислите ли,че ако има такъв, ще има такъв период без сополи и отпушено носле? Вече спряхме и антибиотика. Пие само Зиртек и ми казаха да го пие още 2 седмици.
    И още нещо какъв имуностимолатор бихте препоръчали за нейното състояние?/за един месец прекарана херпангина и остър ринофарингит/  - мисля си за есберитокса, този извлек, много ми помогна след две много тежки гнойни ангини и  абцес в следствие тях, и  престой в лечебно заведение с препоръка за премахване на сливиците/това беше преди 6г/. След 3м курс, вече 6 год проблеми с гърлото нямам, та си мислех, дали е подходящо и за малки деца?!
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 14:54:55 pm от heartbeat »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #399 -: Ноември 04, 2010, 19:12:15 pm »
Не ползвам имуностимулатори и нямам никакъв опит.
А и не вярвам в тях.

Радвам се че сте добре. Не разбрах само какво лечение приложихте- много хора пишат тук, и се "поизгубих" по пътя :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.