0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нива на хормони и "странен"цикъл
« -: Август 11, 2008, 14:44:44 pm »
Здравейте отново!
Бях пуснала една тема с въпрос за хормони , но никой не ми отговори , а сега вече има и развитие, та реших да пробвал отново, дано някой ми даде насоки.
 Стойностите на хормоните са следните:
На седмия ден от цикъла:   
хормони:                резултат:                        референтни:
TSH                         0.621                              0.47-5
Progesteron                 0.72                               0.1-0.54
 LH                           2.56                               1.5-8
FSH                         3.66                               2.9-12
Prolaktin                   25.61                              1.3-25
Estradiol                  172                                 18-147
На двадесет и първия ден: 
  Progesteron               0.73                               1,5-20
На двадесет и вторият ден от цикъла , менструацията ми дойде отново. Не беше много обилна , но не беше просто  прокървяване.
Миналата година правих изследвания , тогава  TSH беше под нормата, а Progesteron  и  LH  над нормата. Пих хапчета, а сега тези дето бяха добре вече не са.
Спрях по препоръка на проф. Лозанов бромокриптина, който пиех повече от 6 г. за лечение на аденом и сега виждам ,че и пролактина започва да се повишава.
Може ли някой да даде съвет , на какво се дължи. Досега , проблемите ми с цикъла бяха забавяне и никога не ми е идвало преди 30 ден поне/Стигала съм и до 52/.
А също последно, коя лекарка е за предпочитане-проф.Заариева или Проф.Борисова?
Предварително благодаря на всички, които ще отделят време!   
*
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #1 -: Август 11, 2008, 18:49:10 pm »
ЛХ,ФСХ,Е2 се изследват от 3 до 5 ден от МЦ.На 7-ми ден нивата са съвсем други.Кой ти ги пусна на 7-ми ден и защо??
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #2 -: Август 12, 2008, 08:20:35 am »
на мен лично  д-р Владимиров беше решил да ми пусне хормони именно на 6-7 ден /а аз бях на преглед  всяка седмица  /и бях много удивена защо -питах и тук и получих информация-както той сам каза -понеже аз съм с доста дълъг цикъл 35-40 дни  ,така смята за удачно...но не ги правихме изследванията тогава по други причини.

Също така на 21 ден не се ли изследва след доказана овулация?
Така че  би могло да се назначат и на 6-7 ден ,но това само при наблюдение и преценка на специалист,които  да коментира нещата.


Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #3 -: Август 12, 2008, 10:48:14 am »
Назначавала ги е доц. Андреева, която каза ,че това е крайния срок, защото и при мен цикълът по принцип е по-дълъг от 28 дни. Така или иначе , това е още първата фаза на цикъла.
*
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #4 -: Август 12, 2008, 13:30:59 pm »
обади се на проф. Лозанов и му кажи за пролактина!да направи консултация с гинеколог докато си на преглед при него!защо ти е спрял бромокриптина :ask:
имам позната която беше с тотално разбъркани хормони и много висок пролактин,която в момента я чакам с нетърпение да роди първата си рожба-въпреки мнението на куп професори и аденома който има  :balk_602:
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #5 -: Август 12, 2008, 14:03:01 pm »
Спря го , защото :"След като за 6г . не Ви е разрешил проблема с тумора, кога смятате ,че ще го направи."
А за децата, те наистина са Божи дар. Когато тръгнах да се лекувам, се оказа ,че теоретически не е възможно да имам дете. Но имам , да е живо и здраво.
Стискам палци на приятелката Ви.
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #6 -: Август 15, 2008, 12:57:48 pm »
на мен лично  д-р Владимиров беше решил да ми пусне хормони именно на 6-7 ден /а аз бях на преглед  всяка седмица  /и бях много удивена защо -питах и тук и получих информация-както той сам каза -понеже аз съм с доста дълъг цикъл 35-40 дни  ,така смята за удачно...но не ги правихме изследванията тогава по други причини.

Също така на 21 ден не се ли изследва след доказана овулация?
Така че  би могло да се назначат и на 6-7 ден ,но това само при наблюдение и преценка на специалист,които  да коментира нещата.

Хммм явно и аз трябва да ги пусна към 6-7 ден. След лапарото ми цикълът беше заковал на 30 дена, но сега закъснява с по десетина, което доста ме притеснява.... Имам чувство че пак ще започне да прескача по 3-4 месеца...Както и да е. От изследванията ми на LH, FSH, Estradiol и Prolactin, само съотношението LH/FSH не беше добро, но пък изследването беше на 1 ден от цикъла (ама много съм нетърпелива:))

Някой може ли да каже от какво се разваля това отношение LH/FSH. Възможно ли е да е от андрогените или от щитовидните хормони. Тях не съм ги изследвала. А възможно ли е всички хормони да са наред, а тези двата отново да не са в правилните количества.?

И последен въпрос. Не съм изследвала Progesteron, тъй като не съм убедена кога ми е овулацията и дали всъщност имам такава. Чувала съм за тестове за овулация, как се действа с тях и каква им е ориентировачно цената.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #7 -: Август 15, 2008, 14:37:36 pm »
А какво трябва да е нормалното отношение на LH и FSH и какво значи отклонението от него?
А за прогестерона не са ме карали да правя изследване за овулация. Просто получавах кървене и затова.
*
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #8 -: Август 15, 2008, 18:56:49 pm »
А какво трябва да е нормалното отношение на LH и FSH и какво значи отклонението от него?
А за прогестерона не са ме карали да правя изследване за овулация. Просто получавах кървене и затова.
1:1-1,5
Прогестерона се изследва 7 дена след доказана овулация.
*
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #9 -: Август 15, 2008, 19:01:46 pm »

Цитат
Чувала съм за тестове за овулация, как се действа с тях и каква им е ориентировачно цената.
Тук ще откриеш инфо за тези тестове.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=21630.0
Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #10 -: Август 27, 2008, 10:31:51 am »
Мили момичета,здравейте!!Много се надявам на вас и вашата помощ...ето моите излследвания на хормони на 3-ия ден на МЦ
DHEA-S       4.64 mkmol/lm         жена от 20-34г 2.68-11.035
FT3          5.670 pmol/l          2.25-6.00
FT4          14.560 pmol/l         9.15-23.86
TSH          0.513 mU/I            0.35-5.00
Prolactin    252.73 mIU/I          90-523
LH           7.71 IU/I             (фол.1.9-8.0;овул 11.3-59.0;лут0.
FSH          4.52 IU/I              (фол.2.4-9.3;овул 3.9-13.3;лут.0.6-
Estradiol    0.24 nmoI/I            (фол.0.08-0.79;овул 0.7-2.1;лут 0.0)
Testosteron  0.69 nmoI/I             0.18-2.55 
та искам да питам дали е нормално ТСХ да е по 1 ,навсякаде виждам че за да забременееш показателите трябва да са между 1 и 1.5?
а и съотношението на LH и FSH ne e 1:1  :(..мислите ли че има проблем?Преди 3 месяца имах миссед в 7-8 г.с,сега вече бебеправим ,моят гинеколог е в отпуск :help:

Re: Нива на хормони и "странен"цикъл
« Отговор #11 -: Август 27, 2008, 10:35:15 am »
да..забравих да отбележа че след аборта цикъла ми стана доста къс и оскъден ,първи и втори ден нормално течение, 3-4 с еднодневни преврезки съм..някой нещо може ли да предположи  :ask:защо е така?
Благодаря ви :)