0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Всеки път ли се започва на 21 ден с подтискане на хипофизата
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #1 -: Март 22, 2007, 15:19:23 pm »
Това е при дълъг протокол.
При къс мисля, че не е така.
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #2 -: Март 22, 2007, 15:26:56 pm »
Днес трябваше да правя сондажа и да започна но вчера МЦ ме изненада седмица по рано и затова питам, че не ми се чака пак месец. Но ако е по късия да ли е добре ако трябва да чакам.
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #3 -: Март 22, 2007, 16:32:00 pm »
При мен специално късият почна на 2-я ден от МЦ - док ме погледна дали съм изчистила задържания фоликул, пусна ми хормоните, и ме прати да ми бият декапептила  :lol: Но не трябва да се забравя, че всеки случай е сам са себе си, и доктора е човека, който трябва да прецени протокол, лекарства и т.н.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #4 -: Март 22, 2007, 19:53:46 pm »
ДА - правилно. При късия е с малки дози декапептил, а при дългия е с депо.
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #5 -: Март 22, 2007, 21:58:39 pm »

   Pink77 не е точно така,защото аз бях на дълъг с малки дози декапептил от 20ден на предния цикъл.За всеки се определя индивидуално.Късмет на всички момичета и честита първа пролет. :D
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #6 -: Март 23, 2007, 16:08:09 pm »
Момичета, а кой е основния критерии по който се определя къс или дълъг протокол да се ползва?
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #7 -: Март 23, 2007, 17:22:35 pm »

   Pink77 не е точно така,защото аз бях на дълъг с малки дози декапептил от 20ден на предния цикъл.За всеки се определя индивидуално.Късмет на всички момичета и честита първа пролет. :D

Може не споря. А по какво се различават късия от дългия протикол? При мен разликата от късия и от дългия е единствено по декапептила.
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 18:27:04 pm »
За Протоколите:

- Дълъг протокол: приложението на лекарства започва в средата на лутеалната фаза на предходния цикъл

- Къс протокол: приложението на лекарствата започва заедно с ранната фоликулярна фаза

За повече информация тук

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    zarа

Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 19:12:45 pm »
Всички ли преди започване на инвитрото пиете противозачатъчни, защото на мен не са ми казвали да ги пия.
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 21:38:57 pm »
Не, не всеки. По преценка на лекаря, който ще води стимулацията. Двата пъти пих по 20 дни, последния не пих, а направо сложиха диферелина.
Успех!
*

    zarа

Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #11 -: Март 24, 2007, 13:26:25 pm »
Дано и аз да бъда така направо с инжекциите. Ще Ви пиша след понеделник тогава съм при Чернева.
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #12 -: Май 27, 2007, 16:20:03 pm »
При всеки е различно. Аз пих първо примолут нор и след като ми дойде цикъла почнах с инжекциите.
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #13 -: Май 27, 2007, 18:00:09 pm »
За Протоколите:

- Дълъг протокол: приложението на лекарства започва в средата на лутеалната фаза на предходния цикъл

- Къс протокол: приложението на лекарствата започва заедно с ранната фоликулярна фаза

За повече информация тук
Да,по принцип е така,но не е задължително да попаднеш в един от тези два варианта - аз примерно не почнах от средата на предходния цикъл,а от началото на самия цикъл - НО пък не започнах заедно декапептила и пурегона(както според горното би трябвало да бъде,щом съм почнала в началото на цикъла  :wink: ) Карах 12 дни на Декапептил микродози,след което от 13-тия ден се включи и Пурегона(същинската стимулация),и двете вървяха заедно още 10 дни - един вид пак дълъг протокол,но започнат в началото на цикъла. :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #14 -: Май 28, 2007, 14:01:57 pm »
Аз и на двете ИКСИ-та пих предният месец противозачатъчни,а стимулацията започваше на 2-рия ден на МЦ с декапептил и Мерионал.Явно при всеки е различно и това го определя лекаря.
/img][/url]
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #15 -: Септември 29, 2007, 14:08:54 pm »
За Протоколите:

- Дълъг протокол: приложението на лекарства започва в средата на лутеалната фаза на предходния цикъл

- Къс протокол: приложението на лекарствата започва заедно с ранната фоликулярна фаза

За повече информация тук
Да,по принцип е така,но не е задължително да попаднеш в един от тези два варианта - аз примерно не почнах от средата на предходния цикъл,а от началото на самия цикъл - НО пък не започнах заедно декапептила и пурегона(както според горното би трябвало да бъде,щом съм почнала в началото на цикъла  :wink: ) Карах 12 дни на Декапептил микродози,след което от 13-тия ден се включи и Пурегона(същинската стимулация),и двете вървяха заедно още 10 дни - един вид пак дълъг протокол,но започнат в началото на цикъла. :wink:

На мен ми беше приложен същия протокол на стимулация. Много ми е интересно обаче дали такъв протокол се прилага и в другите клиники или е специалитет на Маркова. Питам, защото не мога да разбера нещо, което така или иначе смятам да изясня след консултация при доктор но бих искала да рзбера и вашето мнение. Та според моите разбирания на простосмъртен пациент разликата между дългия и късия протокол е във времето на включване на GnRH-агонисти. ФСХ препаратите (Пурегон, Гонал и др.)се започват и при двата протокола от 1-3 ден на МЦ т.е. в ранна фоликулярна фаза, като по този начин към естествено отделения ФСХ се подава допълнително количество ФСХ, за да започне активно образуване на фоликули. Та по тази логика аз недоумявам какъв е този протокол, при който същинската стимулация с ФСХ препарати започва на 11-12 ден т.е, когато фоликулярната фаза е приключила. Аз пак казвам това са си мои разсъждения  :) може би не съм права но този въпрос живо ме интересува. Във сайта на клиника София(за където са линковете) не намерих отговор на въпроса си. Ако някой може да ми каже нещичко повече голямо благодаря  :D.
Лек ден
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #16 -: Септември 29, 2007, 14:18:51 pm »
Graco,разликата не е толкова в това,в кой ден от цикъла се почва - както се вижда от твоя и моя случай дълъг протокол може и на 1-2 ден да започне.
Според мен разликата между къс и дълъг протокол е по-скоро КОГА започва БЛОКАЖА -
т.е. при късия протокол:
 блокажа започва заедно със стимулацията или няколко дни след началото й. И двете продължават заедно до края на стимулацията.
Докато при дългия протокол:
 блокажа започва седмица(или малко повече - както при мен 12 дни) преди да се започне стимулирането,като съответно пак си продължават двете заедно до края на стимулацията.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 14:27:41 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #17 -: Септември 29, 2007, 14:25:08 pm »
Та по тази логика аз недоумявам какъв е този протокол, при който същинската стимулация с ФСХ препарати започва на 11-12 ден т.е, когато фоликулярната фаза е приключила.
Ами като са те блокирали през цялата фоликулярна фаза,то ти така или иначе няма да си имала такава реално :wink: - те могат да я започнат изкуствено когато си искат със същинското стимулирането с ФСХ препарати :wink:
Все пак нали затова го правят така,че да няма нищо общо с естествения ти процес - за да имат пълен контрол върху нещата. :)
Успех ти желая в процедурата,Graco! :hug2: :goodluck:
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 14:29:53 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #18 -: Септември 29, 2007, 14:46:50 pm »
Права си Counterfeit  :D. Ами аз само питам де  :), защото при мен прилагането на този протокол беше провал. Оказа се, че продължителното прилагане на GnRH-агонисти доведе до подтискане растежа на фоликулите, така че моя следващ протокол вероятно ще е ултра къс ще видим. Ами благодаря и успех на всички  :P
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #19 -: Септември 29, 2007, 14:55:55 pm »
Е да де - много хубаво даже си питаш,Graco - какво се притесняваш - нали сме колежки по "протокол" :lol:  :hug2:
Иначе и при мен не стана честно казано,но не поради същата причина - при мен въпреки 12-днеявния блокаж преди това,още на първата фоликулометрия ми намалиха Пурегона,след два дни пак го намалиха и така до края на минимални дози( 2 х 50,или 100 за целия ден).Маркова беше казала,че "много съм бързала" :lol: Бяха тръгнали доста фоликули,та намалиха дозите защото сериозно си вървях към хиперстимулация.
Но съм много доволна от екипа как урегулираха нещата така,че да не се стигне дотам.

Малко офф: другия месец почвам пак при тях,и този път ще съм по "класиката" в дългия протокол - от 21 ден блокаж,и стимулация с Гонал тоя път - последно като говорих с доц. Маркова това ми каза.Тя продължава да се чуди защо така не се получи още първия път,като през цялото време всичко вървеше толкова добре,трансфера също мина супер лесно(въпреки очакванията й за труден трансфер - поради труден сондаж преди процедурата :wink:)
Е,дано успея този път!
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 15:00:16 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #20 -: Септември 29, 2007, 15:00:13 pm »
Е,дано успея този път!
Ще успееш, то се знае!  :balk_21:
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #21 -: Септември 29, 2007, 15:05:50 pm »
Е,дано успея този път!
Ще успееш, то се знае!  :balk_21:
Обичам те да знайш,Пети!
 :bighug:
имаш някакви извънредни способности да ми вдъхваш кураж и вяра - още от предния път си спомням как ми беше подействала!   :wink:
А сега след като влачиш и краче вечееее....не се съмнявам,че ще се окажеш права!  :balk_21:
Опа сори за OFF-a! :oops:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #22 -: Септември 29, 2007, 15:07:31 pm »
И от мене имате стиснати палци
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #23 -: Септември 29, 2007, 16:44:15 pm »
Хей момичета и при мене опита с агонист  не се получи след 14 дни на лупрон аз спрях опита зарад вероятност от хиперстимулация,следващият опит беше с антагонист.
И двата пъти съм пила противозачатъчни за по 21 дни ,вторият път след 21 дена почивах 5 и почнах стимулация на 5-6 се включи антагоната инжекция .4 дни си правех инжекциите за стимулация +антагонната на 5 беше само антагоната и оводрила,след 2 дни пукция
Ама  по принцип всичко строго индивидуално така че не си сравнявайте протоколите и не се шашкайте излишно !!!!
Успех и много късмет на всички !!
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2007, 12:33:59 pm »
То е ясно, че всеки организъм е различен с различни проблеми, схемите за стимулация се различават и могат да реагират съответно различно. Говорила съм също с док. че всеки отделен път също е възможно да протече по различен начин при един и същ човек.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #25 -: Октомври 06, 2007, 14:58:28 pm »
Така е Марина ,много си права . :P
Аз имах две исеминации с едно и също лекарство за стимулация.
Двата опита протекоха много различно .Първият ме боля глава от Гонала и беше много болезнено с катетъра ,вторият път всичко беше страхотно ...никакви болки ,2 еднакво големи фоликула за оплождане ,никакви болки с катетъра
Разликата беше един месец между двата опита който трябваше да почивам.
За товаписах че не бива да се притесняваме излишно .....защо не пълнея от лекарството като го има описано в страничните му явления(аз отслабнах от Гонала макар че за него специално пишеше че да не се притеснявам ако започна да пълнея по половин кило на ден..... а аз се шашнах да не се окръгля )
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2007, 08:58:38 am »
Аз и от и при Гонала и с Пурегона си качвах като за световно - по 3-4 кила на всики опит, и после трудно ги свалям, вярно че и дозите ми не бяха малки, но сега съм на Мерионал и за първи път не качвам така както преди и корема не ми е подут, абе доста по-конфортно се чувствам от преди, само от вчера забелязах че малко са ми се подули краката, защото не мога да си закопчея никои от ботушите ми с ципове, но поне е само това и то само вчера и днес ми останаха до пункцията.  :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Всеки опит за инвитро ли започва еднакво
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2007, 20:34:06 pm »
ДА - правилно. При късия е с малки дози декапептил, а при дългия е с депо.
искам да ми разкажеш повече за самата процедура и подготовката за нея