0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #180 -: Ноември 29, 2006, 10:04:23 am »
Много благодаря :bighug:

А може ли от Оргаметрила да се чувствам издута в корема направо изглеждам като глътнала топка.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #181 -: Ноември 29, 2006, 16:56:08 pm »
Привет на всички ,които се лекуват с ZOLADEX , не знам да ли знаете , но в Турция се продават за 125 евро . На мен ми предстои курс от 3 инжекции . След коремна операция ми махнаха лявата тръба и яйчника , остана надеждата в дясно .
Моля който е провел лечение с ZOLADEX да ми каже има ли надежда да забременея ....
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #182 -: Ноември 29, 2006, 22:54:01 pm »
Хиппо, има надежда, разбира се  :D
Делика, нямам представа за оргаметрила  :(

lb2f
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #183 -: Ноември 30, 2006, 10:30:35 am »
Здравей Хиппо, разбира се че има надежда да забременееш при това по естествен начин стига да ти пропуска тръбата и да ти работи яйчника. Аз съм с яйчник и половина, една със сигурност запушена тръба за другата не е ясно и щях да ходя на цветна снимка тоя месец но докато ми излезе микробиологията и стана късно за снимка и ми я отложиха за следващия...
Успех с лечението! :balk_103:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #184 -: Декември 01, 2006, 00:14:09 am »
Моля който е провел лечение с ZOLADEX да ми каже има ли надежда да забременея ....
   
  Има, Има! И аз съм с ендометриоза, непроходими тръби, после Лапаро, после 6 месеца на Золадекс и... Ето ме сега /две години по-късно/ бременна! 
  Ако дясната тръба ти е проходима и яйчника е добре шансовете ти са големи! УСПЕХ!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #185 -: Декември 01, 2006, 13:08:10 pm »
Бобка, като чета това което казваш ми вдъхва такава надежда и съм ти много благодарна на теб и на всички които са постигнали мечтата си за бебе минавайки по този труден път и са тук да ни дават надежда и да ни подкрепят нас който все още не сме постигнали целта си! Напоследък съм се вкиснала, получи се някакъв "срив в системата" ми преди 2 седмици и  рева за всякакви дреболии и твоя постинг ми дойде добре...

Благодаря ти!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #186 -: Декември 01, 2006, 16:13:30 pm »
Здравей Хиппо, разбира се че има надежда да забременееш при това по естествен начин стига да ти пропуска тръбата и да ти работи яйчника. Аз съм с яйчник и половина, една със сигурност запушена тръба за другата не е ясно и щях да ходя на цветна снимка тоя месец но докато ми излезе микробиологията и стана късно за снимка и ми я отложиха за следващия...
Успех с лечението! :balk_103:
Блгодаря за отговора , от утре започвам с золадекс
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #187 -: Декември 01, 2006, 16:17:15 pm »
Моля който е провел лечение с ZOLADEX да ми каже има ли надежда да забременея ....
   
  Има, Има! И аз съм с ендометриоза, непроходими тръби, после Лапаро, после 6 месеца на Золадекс и... Ето ме сега /две години по-късно/ бременна! 
  Ако дясната тръба ти е проходима и яйчника е добре шансовете ти са големи! УСПЕХ!

Благодаря за подкрепата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #188 -: Декември 03, 2006, 15:16:57 pm »
здравей те моми4ета!Искам да попитам на 16.11. ми биха 1-та инжекциа золадекс....а вчера пак ми дойде.!!!сега триабва ли да ходя утре да ми бият 2-та???или да 4акам 28-мия ден????Благодаря !
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #189 -: Декември 03, 2006, 20:09:21 pm »
Цвети, не се притеснявай, нормално е да ти дойде първият месец. Втората инжекция е 28 дни след първата.
Успех в лечението!

lb2f
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #190 -: Декември 05, 2006, 16:24:58 pm »
здравей те моми4ета!Искам да попитам на 16.11. ми биха 1-та инжекциа золадекс....а вчера пак ми дойде.!!!сега триабва ли да ходя утре да ми бият 2-та???или да 4акам 28-мия ден????Благодаря !
[/qu :)ote] :)
 :)Не се притеснявай , на мен вчера ми биха 1 инжекция и моят Доктор каза , че ако ми дойде следващия месец ще ми бие 4 инжекция Золадекс .
Значи е нормално ако не спре менструацията .
  Успех
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #191 -: Декември 15, 2006, 09:04:05 am »
Здравейте момичета. От три години и аз водя борба със стерелитета. Преди една година ми направиха лапароскопия. Диагнозата бе ендометриоза. Докторът ми преписа 6 ампули деферелин, но ми каза да направя трите и да изчакам с правенето на останалите три. Веднага след лечението преди още да ми дойде цикъла забременях, но за съжаление кратко. Няколко пъте вече хода до доктора и го питам дали да продължа лечението със останалите три, но той ми казва да не бързам, а да изчакам още няколко месеца. Само, че срока на ампулите ще изтече. Затова, ако някоя от Вас има спешна нужда или пък здравната каса и бави отпускането мога да ги дам. Може да се свържите с мен на тел:0878243941.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #192 -: Декември 18, 2006, 20:54:17 pm »
Цвети, не се притеснявай, нормално е да ти дойде първият месец. Втората инжекция е 28 дни след първата.
Успех в лечението!
цвети, и на мен ми се случи същото при първата инжекция но при следващите 2 нямаше проблем. успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #193 -: Декември 18, 2006, 20:58:14 pm »
Привет на всички ,които се лекуват с ZOLADEX , не знам да ли знаете , но в Турция се продават за 125 евро . На мен ми предстои курс от 3 инжекции . След коремна операция ми махнаха лявата тръба и яйчника , остана надеждата в дясно .
Моля който е провел лечение с ZOLADEX да ми каже има ли надежда да забременея ....
здравей дима, и аз също имах ендометриоза 3 ст, установена след лапаро, после 3 м инжекции ЗОЛАДЕКС /точно от турция ми ги носиха/ и забременях след 3тата без дори да ми е идвал цикъла. сега съм бременна втори път, мислех си че ще бъде трудно като първия /4 години опити/ но стана от раз. забравих да пиша че и едната ми тръба беше запушена.
така че, имай вяра, пробвай и алтернативни методи ако вярваш в тях
успех :)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #194 -: Декември 19, 2006, 22:43:09 pm »
Здравейте мили момичета!
Искам да попитам и аз нещо.
Приключих  шестмесечен курс на лечение със Золадекс. Последната ми инжекция беше преди три месеца, но все още нямам менструация.
Моят лекар ми предлага да ми бие прогестерон, за да ми дойде.
Някой има ли някакъв опит с такова нещо и дали го препоръчва?
А и също искам да споделя с всички( и да предупредя всички, които сега започват), че от тези хормони, направо ми се  "взе здравето".
то килограми качих, то зъбите започнаха да ме болят, едната ми гърда прокърви, а пък и двете ме болят ужасно.. абе, да не продължавам, че съвсем ще изплаша начинаещите.
Но го казвам, защото мен никой не ме предупреди и само се плашех -"сега пък какво ми е ?!".
Но не се притеснявайте, всички лекари казват, че след възстановяване на хормоналния баланс всичко се оправя.
Успех и спокойствие на всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #195 -: Декември 20, 2006, 11:30:05 am »
Здравейте мили момичета!
Искам да попитам и аз нещо.
Приключих  шестмесечен курс на лечение със Золадекс. Последната ми инжекция беше преди три месеца, но все още нямам менструация.
Моят лекар ми предлага да ми бие прогестерон, за да ми дойде.
Някой има ли някакъв опит с такова нещо и дали го препоръчва?
А и също искам да споделя с всички( и да предупредя всички, които сега започват), че от тези хормони, направо ми се  "взе здравето".
то килограми качих, то зъбите започнаха да ме болят, едната ми гърда прокърви, а пък и двете ме болят ужасно.. абе, да не продължавам, че съвсем ще изплаша начинаещите.
Здравей Teddy,
Аз също започнах с Золадекцс, но моя Доктор ми препоръча да ми бие 3 инжекции и след това почивка , защото последствията , които описа са много вероятни и даже по-лоши . Посъветвай се и с друг Доктор .

Но го казвам, защото мен никой не ме предупреди и само се плашех -"сега пък какво ми е ?!".
Но не се притеснявайте, всички лекари казват, че след възстановяване на хормоналния баланс всичко се оправя.
Успех и спокойствие на всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #196 -: Декември 20, 2006, 13:47:17 pm »
Здравей Теди,
мисля, че не трябва да бързаш с прогестерона. При мен след три месечното лечение с инжекции диферелин цикала не ми дойде. На 100-тния ден отидох при доктора, и той ми каза, че може да ми го предизвика с лекарства, но че не е желателно и да изчакам още десетина дни, като ме и прегледа. Изчаках десет дни през които се подух страшно много, гърдите ме боляха, горчеше ми в устата. Направих си тест за бременност и беше положителен. За съжаление десет дни след това цикъла ми дойде т.е на 120 ден от направата на последната инжекция. Сега докторът ме съветва да изчакам и да небързам с правенето на останалите три инжекции. Така, че моят съвет е небързай да приемаш прогестерон меже при тебе да се получат нещата.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #197 -: Февруари 15, 2007, 22:59:18 pm »
chestito i az sam w ochakwane na wtoq kasmet:)
*

    сашка

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #198 -: Февруари 20, 2007, 15:08:08 pm »
По повод половия живот по вр. на леч. със Золадекс- при мен нямаше никакво желание за секс, даже изпитвах отвращение. Как ме изтърпя мъжа ми, просто не знам. Нещата се пооправиха, след като ми се възстанови М, което значи около 2 мес. след края на лечението. Сега борбата е да получа ову, като че ли отново ще се наложи стимулация. А при вас възстанови ли се овулацията?
*

    sachka

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #199 -: Февруари 20, 2007, 15:29:41 pm »
sled le4enie sas zoladeks priemat li se dr.medikamenti