0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #420 -: Юни 01, 2009, 11:36:15 am »
Влизам на бързо за да дам отчет - в сряда в 00 часа слагам прегнила, в четвъртък сутрин се събуждам с зверска болка в гърлото и силно главоболие. Предната седмица синът ми беше с някаккъв вирус и сигурно точно това съм пипнала.Обаждам се на доки и решаваме, че по-добре ще е да не правим пункция на яйцеклетка в това състояние.

Та така - постарахме се в къщи, но отчет към 15 юни. Аз не съжалявам - това му е предимстовто на ЕЦ, че дори и да се случи нещо в последния момент, нищо не се губи. А и инвестицията е минимална-изследване на хормони, едно-две УЗИ и най-много едно прегнилче. Не знам за вас, но аз май станах твърд фен на ЕЦ.

Хубав ден на всички
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #421 -: Юни 01, 2009, 18:57:16 pm »
Васи, да, има си предимствата. Другият път да си здрава!
В петък е първия преглед за ИКСИ на ЕЦ, дано този тъп се получи.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #422 -: Юни 01, 2009, 22:34:32 pm »
В петък е първия преглед за ИКСИ на ЕЦ, дано този тъп се получи.
Дано!!!  :crossfingers:

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #423 -: Юни 01, 2009, 23:55:41 pm »
Аз прекъсвам този месец,заради киста.Но много странно миналия път док извади 1 фол.от този яйчник и предполагах, че няма да има задържан фол.който да е станал на киста,но тя беше там и близо до нея имаше нов фол.който следяхме с надеждата да се спука кистата.На 9 ден фол.беше 10мм и на 12 се отказахме от опита,надявам се със цикъла да се спука.Успех момичета!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #424 -: Юни 02, 2009, 16:34:26 pm »
Имам едно въпросче ако може някой да ми отговори - щяхме да правим инвитро на ЕЦ. На 21.05 в 00.00ч си бих Овитреле, но фуликула се спука преди трансфера. Та въпроса ми е - нормално ли е още да ме болят гърдите, да усещам лека тъпа болка в дясно /където беше фуликула/? За първи път бях на ЕЦ и не съм наясно. Не пия никакви лекарства!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #425 -: Юни 02, 2009, 18:12:46 pm »
Имам едно въпросче ако може някой да ми отговори - щяхме да правим инвитро на ЕЦ. На 21.05 в 00.00ч си бих Овитреле, но фуликула се спука преди трансфера. Та въпроса ми е - нормално ли е още да ме болят гърдите, да усещам лека тъпа болка в дясно /където беше фуликула/? За първи път бях на ЕЦ и не съм наясно. Не пия никакви лекарства!!!

Viki,

и при мен ЕЦ остана недовършен след Овитреле, но също имам болки в гърдите и лека болка в яйчника, където беше фоликула. Даже ми се струва ,че усетих точно момента на пукане, тъй като болката беше по-силничка и наистина беше 36-38 часа след прегнила. По принцип болка в гърдите има и при по-високичко ниво на прогестерона, но това пък е добре при евентуална бременост. И при трите ми бремености - едната от които успешна, най-силно изразения признак бяха силно болезнени гърди. Тъй че стискам палци тази твоя болка да е за добро. :blowingdust:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #426 -: Юни 02, 2009, 19:10:01 pm »
vassi благодаря за отговора! Знам, че след прегнил или овитреле има чувствителност на гърдите. Имала съм 1 стимулиран опит. Но с времето чувствителността намалява, а сега си остана макар и по-слаба наистина, а трябва да ми дойде около 06.06. Иначе и аз усетих кога се пукна фуликула! :D Дано да е това което казваш, но след толкова време безуспешни опити, едва ли!
Все пак винаги има надежда! :)
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #427 -: Юни 02, 2009, 19:49:58 pm »
vassi благодаря за отговора! Знам, че след прегнил или овитреле има чувствителност на гърдите. Имала съм 1 стимулиран опит. Но с времето чувствителността намалява, а сега си остана макар и по-слаба наистина, а трябва да ми дойде около 06.06. Иначе и аз усетих кога се пукна фуликула! :D Дано да е това което казваш, но след толкова време безуспешни опити, едва ли!
Все пак винаги има надежда! :)

Не искам да те плаша, но при наличие на бременост болката остава до около 12-13 седмица. Чакаме отчет на 8 -9 юни. Аз ще се отчитам на 15-ти..........с положителни тестове разбира се :rainbow:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #428 -: Юни 07, 2009, 21:27:35 pm »
В момента съм в чуденка? Док ми предлага протокол Маркес, а аз държа на ЕЦ с лека стимулация. Проблемът при мен е, че съм с изчерпан яйчников резерв и при силна и при слаба стимулация, отговорът на яйчниците ми е един и същ. Разликата в цената на двете процедури, обаче ме насочва към втората.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #429 -: Юни 08, 2009, 00:58:35 am »
Какъв % шанс ти дава при протокол Маркес. Пиши и аз съм на същата гара /ИЯР и 1 стимулиран и 3 на ЕЦ /без успех /, чакам донор и не знам какво още мога да направя, ако може да се направи още нещо.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #430 -: Юни 08, 2009, 01:46:52 am »
Душе, не знзм  :? ако наистина отговорът е еди и същ по-добре на ЕЦ.
Ние пак започваме. на 7 ден 1Ф-17 мм., лигавица 5.5 мм., НО Е2 само 107, ЛХ 3, Прогестерон под 1.
Док каза в сряда пак на преглед и дано Е2 да се е качило и все още да има Ф.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #431 -: Юни 08, 2009, 02:38:06 am »
В момента съм в чуденка? Док ми предлага протокол Маркес, а аз държа на ЕЦ с лека стимулация. Проблемът при мен е, че съм с изчерпан яйчников резерв и при силна и при слаба стимулация, отговорът на яйчниците ми е един и същ. Разликата в цената на двете процедури, обаче ме насочва към втората.

Тежка дилема Душе. Заинтерисувай се какъв е количествения и качествения резултат при подобни случаи, от съвсем скоро се прилага този протокол, а ресурса е голям.
Успех каквото и да решите! :crossfingers: yahoo_17 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #432 -: Юни 08, 2009, 11:06:45 am »
Благодаря ви за отговорите, момичета! Тези дни си чакам цикъла и трябва да отида на преглед. Така или иначе, док каза, че ако правим Маркес, този месец ще започнем подготовка, а това не пречи и да се проследи май и фоликул на ЕЦ? Евро, ще го попитам, да видим какво ще ми каже?!

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #433 -: Юни 08, 2009, 14:07:28 pm »
du6e, аЗ сьм се ровила Заради тоя протокол иЗ нета и срещнах противоречиви мнения (то така е май с  всички леко "алтернативни" методи :?)

и се допитах и до двама лекари тук (в Мюнхен и Кьолн) и те ми каЗаха, че според тях няма ефект тоЗи метод. вярно, че германците са много консервативни....

може би не ти помагам, но си мисля, че при положение, че почти не реагираш на стимулация, едва ли ще има Значителна раЗлика с Маркес. в смисьл, претегли полЗите/вредите(а и парите,де, Защото предполагам че ще ти предложат силна стимулация)от тоЗи протокол преди да се пробваш...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #434 -: Юни 14, 2009, 11:53:19 am »
Здравейте!
Този път с ИКСИ има оплождане. Днес чакам да ми се обадят дали ще има трансфер и кога ще бъде евентуално.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #435 -: Юни 14, 2009, 12:40:39 pm »
Здравейте!
Този път с ИКСИ има оплождане. Днес чакам да ми се обадят дали ще има трансфер и кога ще бъде евентуално.
Браво! Стискам палци! На мен док ми е казал, че когато са малко фоликулите, винаги ги иксират! Но, явно на всякъде е различно! Хайде, пиши после и ще чакаме да се похвалиш след 2 седмици!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #436 -: Юни 14, 2009, 14:05:07 pm »
Mira_mimi ще има трансфер бъди сигурна!Дано успеете този път.Пожелавам ти го от сърце и аз ще чакам за хубави новини. preggo
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #437 -: Юни 14, 2009, 14:13:50 pm »
Мира успех и от мен. :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #438 -: Юни 14, 2009, 14:33:15 pm »
Утре е трансфера, казаха, че ембриончето се развива много добре :)
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #439 -: Юни 15, 2009, 00:14:14 am »
mira_mimi успех утре! Ще броя дните до положителния ти тест!  :crossfingers: :bfp: :goodluck: