0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дамски душ
« -: Септември 17, 2007, 16:07:14 pm »
Момичета искам да знам колко често се използва дамския душ ,и  какви билки да се ползват за душа.Чувала съм за калиев перманганат ,тетра и други .Споделете опита си .Предварително благодаря.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Дамски душ
« Отговор #1 -: Септември 17, 2007, 16:40:04 pm »
Използвала съм дамски душ веднъж за лечение на раничка. Беше обгорена и след като ми свъши цикъла правих 5 дена промивки с отвара от смрадлика и 5 дена отвара от бял равнец. Имаше добър ефект. Сегашния ми лекар е категорично против промивките с дамски душ и аз съм съгласна с него. Така се нарушава естествената среда на влагалището и то става по податливо на бактерии.
Re: Дамски душ
« Отговор #2 -: Септември 17, 2007, 18:37:32 pm »
 Така се нарушава естествената среда на влагалището и то става по податливо на бактерии.

Абсолютно съм съгласна с това твърдение.Аз моя го използвам само при необходимост(лечение),но след като приключа с лечението го изхвърлям.Един гинеколог ми беше казал,че така може да предизвикам "обратен ефект"-самозаразяване-убиваш лактобацилите и във влагалището се заформя "родилният на бацили и бактерии".
Иначе ползвам само веднъж месечно дамски душ-1 ден след като ми свърши М.си правя промивка ,а 15-20 минути след това промивка с лактацид фемина.
Re: Дамски душ
« Отговор #3 -: Септември 17, 2007, 19:31:36 pm »
Ако ви кажа какво ми препоръча една "докторка " ще умрете от смях .Каза да ползвам душа всяка вечер ,с едно шишенце с билкови капки .Да и аз отначало наистина не се замислих че не  хубаво толкова често да се ползва,та нали гинеколожка ми го препоръчва.Обаче след известно време взех да не се чувствам комфортно и разбрах ,че въпросната госпожа е много некомпетентна .За това пуснах темата .Благодаря ви за инфото момичета.Дано не попадате на такива "доктори"
*
Re: Дамски душ
« Отговор #4 -: Септември 17, 2007, 19:42:59 pm »
На мене дамски дуШ ми е бил "предписван" само от български гинеколоzи. При необходимост след лечение се предписват вагинални свеЩички, подсилваЩи флората на влагалиЩето, които евнтуално с дуШ биват "отмивани".
*
Re: Дамски душ
« Отговор #5 -: Септември 17, 2007, 22:11:22 pm »
 Пък аз си мислех ,че това "съоражение" е вече в историята...
Re: Дамски душ
« Отговор #6 -: Септември 18, 2007, 19:11:57 pm »
При необходимост след лечение се предписват вагинални свеЩички, подсилваЩи флората на влагалиЩето, които евнтуално с дуШ биват "отмивани".
  Не съм стгласна с това твърдение.По принцип вагиналните свещички се използват вечер преди лягане.И на сутринта като се пораздвижиш малко почти всичко се "изсипва навън".А ако не се промиеш какъв аромат се носиииии от теб.Та затова се прави първо една "контролна"промивка,а след това си внасяш необходимите лактобацили с Лактацид Фемина.
Re: Дамски душ
« Отговор #7 -: Септември 19, 2007, 00:02:05 am »
Използвала съм дамски душ веднъж за лечение на раничка. Беше обгорена и след като ми свъши цикъла правих 5 дена промивки с отвара от смрадлика и 5 дена отвара от бял равнец. Имаше добър ефект. Сегашния ми лекар е категорично против промивките с дамски душ и аз съм съгласна с него. Така се нарушава естествената среда на влагалището и то става по податливо на бактерии.


Точно това бих написала и аз.Освен при случай , в които лекаря го изписва ,но иначе е противопоказен поради възможнмостта да си докараш инфекция.
*
Re: Дамски душ
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 12:12:10 pm »
  Не съм стгласна с това твърдение.По принцип вагиналните свещички се използват вечер преди лягане.И на сутринта като се пораздвижиш малко почти всичко се "изсипва навън".А ако не се промиеш какъв аромат се носиииии от теб.Та затова се прави първо една "контролна"промивка,а след това си внасяш необходимите лактобацили с Лактацид Фемина.
Да, свеЩичките се слагат вечер, а сутринта иzтичат. Достатъчен е вънШен тоалет. И никакви мириzми не се "носят" от тебе. НеЩо бъркаШ.
По време на бременността често ми бяха предписвани такива свеЩички и ми бе препоръчано да не полzвам никаква интимна коzметика. Само вода.
*
Re: Дамски душ
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 14:08:53 pm »
Да, свеЩичките се слагат вечер, а сутринта иzтичат. Достатъчен е вънШен тоалет. И никакви мириzми не се "носят" от тебе. НеЩо бъркаШ.
:good_post:
Дамски душ трябва да се ползва само ако изрично е предписан от лекар, и то добър лекар!
Моя близка приятелка, лекар, ми каза че според най-новите изследвания често срещаните влагалищни инфекции (когато не са причинени от партньора),т.е. автоинфекциите - гъбички, анаеробни бактерии и т.н. се дължат на спад в имунитета на влагалището. Този спад се получава освен от стреса и всички негативни условия в които живеем, също и от прекалено висока хигиена. Сапуни, дамски душове с разни билки и промивки с вода не са никак желателни. Гинеколозите препоръчват измиване само с вода, или с някакъв подходящ интимен шампоан.
Re: Дамски душ
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 16:44:16 pm »
аз никога не съм ползвала дамски душ.Преди години, още в съзряването, позната на моя приятелка така се "изгорила" с калиев перманганат, доколкото знам не е улу4ила съотношението.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Дамски душ
« Отговор #11 -: Септември 19, 2007, 16:54:22 pm »
Ха това неулучване е лошо, защото е на своя глава. Една приятелка преди години всяка сряда си правеше промивки с някакъв разтвор и тогава коментирахме че не е хубаво това, но тя не ме послуша.

Никакви промивки без лекарско предписание!!!

П.С. Дори когато ходех на прегледи ме питаха "правена ли е промивка" а аз учудено казвах "Докторе, нали казахте само с предписание"
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Дамски душ
« Отговор #12 -: Септември 28, 2007, 21:53:36 pm »
И аз знам, че е отживелица, не бих го правила без да се налага, и то само по предписание.


Re: Дамски душ
« Отговор #13 -: Септември 30, 2007, 20:56:08 pm »
Аз от години ежедневно ползвах дамски душ уж от хигиенна гледна точка.Сега квато гъбичка или бактерия мине покрай мене няма начин да не ме хване,въпреки че от 2 години близо вече не ползвам душа.
*
Re: Дамски душ
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2007, 18:44:46 pm »
Не ползвай - вредно е!
Re: Дамски душ
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2007, 20:14:46 pm »
Освен че отмива нормалната микрофлора, съм чувала че струята под налягане може да проникне в маточната шийка, че и по-нагоре, което хич не е желателно защото течността за промивка обикновено не е стерилна и може да се внесе инфекция  :balk_77:


Re: Дамски душ
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2007, 20:20:38 pm »
Да Дани ,благодаря ти ,както и на всички момичета ,извода е един -НЕ НА ДАМСКИЯ ДУШ :lol:само по предписание от лекар ,но истински лекар .
Re: Дамски душ
« Отговор #17 -: Юли 14, 2010, 14:56:54 pm »
На мен лекар ми предписа лечение с дамски душ с млечна киселина.И понеже имам някакво постоянно бяло течение,било хубаво да се замиваш с билки в дамски душ, ей така за профилактика. Защото не може постоянно да се пият лекарства и антибиотици.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Дамски душ
« Отговор #18 -: Юли 23, 2010, 13:34:30 pm »
Ползвала съм дамски душ един или два пъти не помня :DНо съм питала доста лекари,не го препоръчват да се ползва редовно.Внасят се инфекции :bubblebath:Най-добре сутрин и вечер миене с водичка!